Şimdi Ara

>>>> Hamam Böcegi <<<< OHaaa diyeceginz bilgiler! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
5
Favori
225.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her yaz evde bol miktarda türüyor , bol bol öldürüyorum , hatta dün gece de gördüm bi tane bu mevsimde daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssaamm

la bu ne yaa siz gidin böceklere insanların özelliklerini anlatın.. yaşamak için başka yer ararlar ..

:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengin_47

Bütün topiği okudum da bu böceklerin toplam ömrü ne kadarmış yazan yok.

Ayrıca bu kadar fazla özellikleri olduğuna inanmıyorum. Tabi kaynak gösteren olursa amenna derim.

hepsini okumamışsın
    ilk mesajda yazıyor 15ay ömürlerinin olduğunu
  • iğrenç ama bir o kadar da bilgi verici bir konu olmuş
  • kullanmadigim ilac kalmadi. eczaneden su ile karistirilan ilaclari da denedim halaher tarafta dolasiyorlar. ilaclara bagisiklik kazanmislar.
  • Benim adımdanda belli oluyordur böcükadam hergün böcük öldürürüm artık kardeş olduk bözüklerle raid max alın eczaneden sıkın böceklere efndim böceği izleyin :D o halini görün kurtulmak isterseniz deneyim %100 çözüm raid maxın fiyatı 7 tl dir onu söliyim birde raid tablet alın her odaya koyun bide böcek gördüğünüzde sprey sıkın böcekteN ESER KALMIYACAKTIR
    ŞİMDİ YAŞANMIŞ OLAYI ANLATIOM:

VERNEL PEMBE RENKLİYİ ALDIK YERİ ONLA SİLDİK BÖCEKLER SARHOŞ OLDU GELDİ BAYA BÜYÜKTÜLER KANATLILARDIDA ONDAN SONRA ANNEM ÇIĞLIK ATTI :d BENDE ALDIM TERLİĞİ ÖLDÜRDÜM 1 TANE BÖCEĞİN TARISI KOPTU KAFA BÖLÜM Ü KALDI İNABIRMISINIZ O BÖLÜM UÇARAK GİTTİ ONDAN SONRA BULAMADIM RAİD MAX ALDIM ŞUAN BÖCEK YOK HİÇ İNŞALLAH'DA ÇIKMAZ

deneyin ve kurtulun :D

• güzel paylaşım
  • Konuyu hortlatalım arkadaşlar bu canlılardan kesin ve kalıcı kurtulmanın yolu varmı yokmu?
  • off midem bulandı ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oki91 -- 16 Ağustos 2011; 15:38:30 >
  • Tam da bir şeyler yemek üzereyken neden açtım acaba bu konuyu?
  • Madagascar hissing cockroach - Madagaskar tıslayan hamam böceği ile tanışın!

>>>> Hamam Böcegi <<<< OHaaa diyeceginz bilgiler!

• yalniz yavrulari cok seker cizgili bembeyaz vucudu, kocaman oval gozleri, bilindik filmlerden asina oldugumuz uzaylilara benziyor ayni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herr18 -- 23 Ağustos 2011; 16:01:54 >
  • Bir çırpıda okudum vallahi neden ben de anlamadım dalmış gitmişim
  • hamamboceklerini yok etmenin yolu borik asit kullanmaktir

Benim yasadigim ABD de bu heryerde satiliyor bende de bu sorun vardi

beyaz tozdan bir sey duvak koselerine serptim 3-4 gun icinde yok oldular ki bende baya sarmisti

tavsiye ederim

• hamam böceği ile ilgil itespitlerimden ben de aktarımlarda bulunmak istiyorum. bu küçük canlı varlıklar, banyodaki su giderinden tutun, lavabodan da çıkabiliyor. yani ben bunu teyit edemedim ama kuvvetli deliller var ortada yani gece yarısı bu mekanlarda tedbir almazsanız, davetsiz misafirler ile karşılaşmak mümkün olabilir. bunlar suyu da çok seviyor muhtemelen. bir de yere düşen ekmek kırıntısını bile algılayabilecek kuvvetli koku algılama mekanizmalarına sahip olduğu düşüncesindeyim. ayrıca evin içinde patatesleri yere bırakmayın. hele soyulan ve yere düşen patates kabuğunu. çok cazip bir yemek olarak tercih ediyorlar gibi geliyor bana. doğrusu yemek yedin mi hiç ortada kırıntı bırakmayacaksınız. bırakırsanız misafire davetiye çıkarmak anlamına geliyor bu. bizim evde bundan yok diyen çıkabilir. ben de inandım derim.. :d bu arada bir kuşu elimize alıp ah canım ne güzel diyebiliyoruz. ama bu küçük keratalar için aynı şeyi söyleyemiyoruz nedense. bunu hiç düşünen var mı aranızda mesela şeftaliden huylanan ve elleyemeyenlerimiz varken bir tane hamam böceğini eline alacak ama şeftaliye alerjisi olan birini düşlemek eğlenceli oluyor.

• Bu yaratıkların yüzünden ev değiştirdim ilaçlamalar rağmen gelirken yanımızdamı getirdik buradamı vardı analamadık yeni evdede çıktılar.
    2 senedir mücadelesini veriyorduk bireysel kullanmadığım tarım ilacı kalmadı 4 kez de ilaçlama firması çağırıp ilaçlattık ama nafile sanki ilaçladıkça çoğalıyorlar.

Arkadaşların dediği borik asidi de denedim lakin asidi tek başına yem olarak görmüyorlar pudra şekeri yada patates püresiyle yiyorlar :)

2 serne uğraştıktan sonra birkaç gün önce çözümü buldum cevap o kadar kolay ve basitmişki buunca zaman kendimize işkence etmişiz.

Allah düşmanımın başına vermesin.
  • bir aralar bizim evide sarmıştı çorabımın içinde bile çıktı 1-2 ay boyunca yoğun çalışma sonucu hepsinden kurtulduk şimdi çok rahatız
  • Nalet pislik...
  • valla ben banyoda gördüm ilk, ufak ve sarı ağırlıklı renkli, raid aldım kapı aralarına kalorifer boru diplerine vs vs bayağı bi yerlere attım, şimdi tek tük görünmekte:D bitmiyo meretler:D
  • 1. Proteyin bakımında belki en zengin gıdadır.

2. Radyosyana en dayanaklı canlılardan yine biridir.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.