Şimdi Ara

>>>> EKİM AYINDA TATİLE GİDİLECEK YERLER ve Fethiye ile ilgili bi kaç soru?????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
74.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 5 günlük tatil planım var ailemle.
    Ekim'in ortalarında (15-20) hangi tatil beldeleri sıcak olur ? Deniz suyu sıcaklığının en yüksek olduğu yerler nereler ?
    Sığ ve dalgasız bir deniz olması gerek.

Herşey dahil ya da tam pansiyon,
    Sahil kenarında, denize sıfır ya da 50m. civarı, eli yüzü düzgün, düzgün insanların gittiği,
    Günlük kişi başı 80-90-100TL yi geçmeyecek (4kişi X 5gece max. 1800 civarı)
    Bildiğiniz, gittiğiniz, gördüğünüz, gitmeseniz de fiyatını uygun bulduğunuz önerilerinizi bekliyorum.

İkinci konu Fethiye Öldeniz'le ilgili....

Aşağıdaki resimde bişeyler çizdim :D Bu fotoğraf komple Ölüdeniz olarak geçiyor ama ben böldüm.
    3 bölge var bu resimde. 1.si Ölüdeniz (lagun denilen yer, belki de lagun başka biyerdir benim bildiğim bu)
    2. bölge kum burnu, 3. bölge de belcekız mevkii....
    Anlayamadığım şeyler var...
    Burada en sıcak ve dalgasız deniz, göl şeklindeki koyda oluyor sanırım..
    Belcekız plajı nasıl bunu bilmiyorum. Soğuk, dalgalı, çabuk derinleşiyor ve dibi kaya gibi yorumlar okudum (foursquare'de)
    Ekim ayında gideceğimi düşünürsek bu üçünden hangisi en uygunu ?
    Sanıyorum ki, belcekız, kumburnu ve lagun birbirinden ayrı plajlar.
    Belcekız da kalıp öldeniz e nasıl gideriz ? Mesafe uzak mı ? Arabayla mı gidilir ? Kaç dakika sürer ?
    Ölüdeniz ve Belcekız plajları arasındaki farklar neler ? Kumburnunda kalacak otel var mı ?
    Diyelim ki ölüdeniz i tercih edeceğiz, o sahilde otel var mı ?
    Oraya gidenler Ovacık, belcekız, çalış gibi yerlerde kalıp sahile ölüdenize mi gidiyorlar ?
    Otel arıyorum coğu belcekız ve ovacıkta cıkıyor. Belcekızda kalıp oranın sahilinde denize girsem soğuk olur mu ekimde ?
    Benim istediğim kriterler için illa o koya mı gitmem gerek ?
    Bir de işaretlediğim renkli noktalardan hangisi ölüdeniz sahili olarak geçiyor ?
    Çok soru sordum, ama
    Beni aydınlatana 1 kese altın vereceğim

>>>> EKİM AYINDA TATİLE GİDİLECEK YERLER ve Fethiye ile ilgili bi kaç soru?????

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofamof -- 16 Eylül 2013; 17:32:38 >

• Güncel beyler ??? durum acil bulamıyorum otel....
  • ANTALYA KEMER,

ROYAL PAL RESÖRT OTEL VAR BEN EKİM AYINDA GİTTİM GECELİK KİŞİ BAŞI 46 TL KANPANYA VARDI SÜPER BİR OTEL ÇOK HOŞ Bİ OTEL TATİL VİTRİNİNDEN ARAŞTIRABİLİRSİN YEMEKLERİ MÜTHİŞ KALİTELİ BİR OTEL GEZECEK YERLERİDE VAR... TAVSİYE EDERİM ORTAMIDA GÜZEL,

DEV AKVARYUMADA GİTMENİ TAVSİYE EDERİM AİLENLE
  • O otel rezalet bi otel.Yemekleri de berbat hizmeti de berbat temizligi de berbat Haziran sonunda ordaydim
  • alanya sarıgerme fethiye dışındaki seçenekleri eleyin bence çünkü 1 hafta önce izmir ve bodrum daydık ege denizi buz gibi. ekimde nasıl olur allah bilir. fethiye çalışta biz bu yaz dost beach hotelde kaldık eylül başı ordaydık 2 kişi yarım pansiyon 100 tl. havuzu var denize 50 mt. baya pazarlık yaptık ama 120 tl de dıretmıstı. çalış civarındaki oteller uygun fiyatlı ve ekımde sıcak olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: nixx

alanya sarıgerme fethiye dışındaki seçenekleri eleyin bence çünkü 1 hafta önce izmir ve bodrum daydık ege denizi buz gibi. ekimde nasıl olur allah bilir. fethiye çalışta biz bu yaz dost beach hotelde kaldık eylül başı ordaydık 2 kişi yarım pansiyon 100 tl. havuzu var denize 50 mt. baya pazarlık yaptık ama 120 tl de dıretmıstı. çalış civarındaki oteller uygun fiyatlı ve ekımde sıcak olur

Diğerlerini eledim gitti :)

Bir sorum olacak belki bilirsin;

Fethiye'de Lagun denilen yer (göl şeklindeki koy) oradaki plaj ile Belcekız'daki plaj arasında ne fark var ?
    Ben Belcekız da otel buldum, ama bazı yorumlar okudum, dalgalı, dibi kayalık ve biraz soğuk oldugunu yazmışlar.
    O asıl ölüdeniz denilen koy'da da otel yok sanırım.
    Millet Ovacık, Belcekız, Çalış gibi yerlerde kalıp oraya deniz mi geliyor ?

• Ekim ayı için tercih Türkiye olacaksa rota Akdeniz olmalı. Deniz suyu sıcaklıkları ve havanın durumuna dikkat edilmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Be Happy

Ekim ayı için tercih Türkiye olacaksa rota Akdeniz olmalı. Deniz suyu sıcaklıkları ve havanın durumuna dikkat edilmeli.

Antalya da önerdiğiniz bi yer var mı ? Denizi sığ, dalgasız ve sıcak ?
  • Hocam fethiye ölüdeniz derin denizdir,oğukturda ayrıca o mevsimde fethıye tarafa yakın olsun diyorsanız antalya KAŞ'a gidin derim sempatik bir yer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofamof

quote:

alanya sarıgerme fethiye dışındaki seçenekleri eleyin bence çünkü 1 hafta önce izmir ve bodrum daydık ege denizi buz gibi. ekimde nasıl olur allah bilir. fethiye çalışta biz bu yaz dost beach hotelde kaldık eylül başı ordaydık 2 kişi yarım pansiyon 100 tl. havuzu var denize 50 mt. baya pazarlık yaptık ama 120 tl de dıretmıstı. çalış civarındaki oteller uygun fiyatlı ve ekımde sıcak olur

Fethiye'de Lagun denilen yer (göl şeklindeki koy) oradaki plaj ile Belcekız'daki plaj arasında ne fark var ?
    Ben Belcekız da otel buldum, ama bazı yorumlar okudum, dalgalı, dibi kayalık ve biraz soğuk oldugunu yazmışlar.

lagun denılen yer oludenızın asıl olu olan kısmı gırıs paralı sezlong semsıye paralı orada 1 otel var yanlıs hatırlamıyosam. belcekız da aynı plajın sol tarafı evet denız dalgalı ama oyle azgın karadenız gıbı degıl. denizin dibide kucuk taslık.ama soguk degıl bızde belcekızda otelde kalmıstık cok memnun kaldık belcekız plajı cok temız her 50 mt rede duş soyunma kabını cop kutuları var. 1 gun lagunu gormeye gıder dıger gunler belcekızda takılırsınız.belcekız zaten denıze yakın en uzak yer 200-300 mt dir. ovacık oldenızın tepesı burdan plaja ınmek ıcın araba lazım yada bazı otellerın servısı oluyo ama ovacık takı oteller belcekıza gore fıyat olarak daha uygun oluyo. çalış zaten bambaşka biyer oludenıze 15 km civarı.çalışın denızı pek hoş değildir. ama oteller ucuzdur. arabanız varsa çalışta kalıp her gun başka bir koya gıdebılırsınız.

• daha doğru bir gerçekte var ki antalya civarı ekimde fethiyeden daha sıcak olur. alanya side manavgat da aklınızda olsun
  • quote:

quote:

quote:

lagun denılen yer oludenızın asıl olu olan kısmı gırıs paralı sezlong semsıye paralı orada 1 otel var yanlıs hatırlamıyosam. belcekız da aynı plajın sol tarafı evet denız dalgalı ama oyle azgın karadenız gıbı degıl. denizin dibide kucuk taslık.ama soguk degıl bızde belcekızda otelde kalmıstık cok memnun kaldık belcekız plajı cok temız her 50 mt rede duş soyunma kabını cop kutuları var. 1 gun lagunu gormeye gıder dıger gunler belcekızda takılırsınız.belcekız zaten denıze yakın en uzak yer 200-300 mt dir. ovacık oldenızın tepesı burdan plaja ınmek ıcın araba lazım yada bazı otellerın servısı oluyo ama ovacık takı oteller belcekıza gore fıyat olarak daha uygun oluyo. çalış zaten bambaşka biyer oludenıze 15 km civarı.çalışın denızı pek hoş değildir. ama oteller ucuzdur. arabanız varsa çalışta kalıp her gun başka bir koya gıdebılırsınız.

Teşekkürler ayrıntılı açıklama için.

• Belcekız da kalıp öldeniz e nasıl gideriz ? Mesafe uzak mı ? Arabayla mı gidilir ? Kaç dakika sürer ? orayı başta başa yürüyesn 20 dk da bıtırısın belcekızdan laguna vasıta yok yuruyerek 10-15 dk
    Ölüdeniz ve Belcekız plajları arasındaki farklar neler ? Kumburnunda kalacak otel var mı ? kumburnu o burunun adı kalacak yer yok
    Diyelim ki ölüdeniz i tercih edeceğiz, o sahilde otel var mı ? sanırım 1 tane otel var o lagunda
    Oraya gidenler Ovacık, belcekız, çalış gibi yerlerde kalıp sahile ölüdenize mi gidiyorlar ? oludenız belcekız tekne turu canları ne ısterse
    Otel arıyorum coğu belcekız ve ovacıkta cıkıyor. Belcekızda kalıp oranın sahilinde denize girsem soğuk olur mu ekimde ? su sıcaklıgı olarak lagun ve belcekız arasında fark yok
    Benim istediğim kriterler için illa o koya mı gitmem gerek ? oraya gıttıgınızde belcekızdan daha cok memnun kalacagınıza emınım
    Bir de işaretlediğim renkli noktalardan hangisi ölüdeniz sahili olarak geçiyor ? gol gıbı olan yer

o resımdekı yer o kdr kucuk bı alan ki aslında. bosuna endişe ediyosunuz dedıgım gıbı o rsımdekı alanı bastan basa 20 dk da yurursunuz. ayrıca hergun oludenıze gırmek pahalıya patlar gırıs parası 7-8 tl gıbı bıseymıs 2 sezlong semsıye 12 tl cıvarıymıs bedava belcekız varken hergun lagun neden?

• quote:

Belcekız da kalıp öldeniz e nasıl gideriz ? Mesafe uzak mı ? Arabayla mı gidilir ? Kaç dakika sürer ? orayı başta başa yürüyesn 20 dk da bıtırısın belcekızdan laguna vasıta yok yuruyerek 10-15 dk
    Ölüdeniz ve Belcekız plajları arasındaki farklar neler ? Kumburnunda kalacak otel var mı ? kumburnu o burunun adı kalacak yer yok
    Diyelim ki ölüdeniz i tercih edeceğiz, o sahilde otel var mı ? sanırım 1 tane otel var o lagunda
    Oraya gidenler Ovacık, belcekız, çalış gibi yerlerde kalıp sahile ölüdenize mi gidiyorlar ? oludenız belcekız tekne turu canları ne ısterse
    Otel arıyorum coğu belcekız ve ovacıkta cıkıyor. Belcekızda kalıp oranın sahilinde denize girsem soğuk olur mu ekimde ? su sıcaklıgı olarak lagun ve belcekız arasında fark yok
    Benim istediğim kriterler için illa o koya mı gitmem gerek ? oraya gıttıgınızde belcekızdan daha cok memnun kalacagınıza emınım
    Bir de işaretlediğim renkli noktalardan hangisi ölüdeniz sahili olarak geçiyor ? gol gıbı olan yer

o resımdekı yer o kdr kucuk bı alan ki aslında. bosuna endişe ediyosunuz dedıgım gıbı o rsımdekı alanı bastan basa 20 dk da yurursunuz. ayrıca hergun oludenıze gırmek pahalıya patlar gırıs parası 7-8 tl gıbı bıseymıs 2 sezlong semsıye 12 tl cıvarıymıs bedava belcekız varken hergun lagun neden?

Abi cok teşekkürler ayrıntılı acıklama için.
    Belcekız sahilinin denizi nasıl ? çabuk ve birden derinleşiyor mu / dalgasız mı ?

• quote:

quote:

Belcekız da kalıp öldeniz e nasıl gideriz ? Mesafe uzak mı ? Arabayla mı gidilir ? Kaç dakika sürer ? orayı başta başa yürüyesn 20 dk da bıtırısın belcekızdan laguna vasıta yok yuruyerek 10-15 dk

Belcekız sahilinin denizi nasıl ? çabuk ve birden derinleşiyor mu / dalgasız mı ?

hafif dalgalıydı biz ordayken dibi taşlık kesen taslardan degıl ama acıtıyo tabıkı. 4-5. adımdan sonra derınlesıyor

• quote:

quote:

quote:

hafif dalgalıydı biz ordayken dibi taşlık kesen taslardan degıl ama acıtıyo tabıkı. 4-5. adımdan sonra derınlesıyor

Tamamdır abi sağolasın

• Sonuç olarak ekimde fethiye sıcak mıydı? denize girebildiniz mi?
  • İlginç ! Biraz rahaat olunmalı diyorum.
  • Hepsi aynı plaj, göl gibi olan kısım dalgasız, çabuk derinleşmeyen yer.. İlk gün girersiniz,beğenirseniz devamlı gidersiniz.. Fethiye'nin dört bir tarafı deniz, gönlünüze göre bir yer bulursunuz mutlaka.. Lagoon kısmına plajı olan Meğri otel var, Ölüdeniz'de oteller genel olarak fiyatlı, denize sıfır otel seçeneği yok ancak yürüme mesafesinde çok yerler var, geleceğiniz tarih hava oyunları denk gelirse sıkıntı olabilir ancak aracınız varsa Hisarönü-Ovacık ya da Çalış bölgesinde konaklama ayarlayarak her yere gidebilirsiniz (fiyat olarak daha uygunlar) Hava ve denize girme kısmı artık tamamen şansa kalmış diyorum şahsen, zira iklimler o kadar değişken ki son 2 yıldır, artık düz mantık yürütemiyoruz. Mesela Ekim hatta Kasım ayı deniz için çok süperken normalde, geçen sene ekim başı öyle bir soğuk yaptı ki mont giydik Fethiye'de. 1 hafta sonra kavrulduk sıcaktan yine.. Gönlünüze göre güzel bir tatil dilerim..

• Fethiye ye 10dk denize 1.5km 2+1 bahçeli doga ve yeşillik icindeki dairemizde kalmak isteyenleri özel mesaj ile bilgilendirebilirim ...
    gayet uygun fiyata,aileye uygundur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.