Şimdi Ara

>>Bulaşık Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar<< (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
30
Favori
178.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makineye kipadan 2 TL te calgonit makine temizleme tozu aldim, calistirdim. Programın bitmesine 30 dakika kaldi ama kurulamaya geçmedi, basindan beri saldir saldir yikiyor kendini. Cihaz, bos olduğunu ve bu amaçla calistirdigini anladi sanki ;)
    hah, son 15 dakikada sustu nihayet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 17 Nisan 2014; 23:51:47 >
  • Kurutma makinesini mutfağa sığdırayım derken çamaşır ile bulaşık makinelerinin ortak bağlı oldukları musluk çatalı tesisata uymadı. Ben de fırsat bu fırsat diyerek lavabonun altındaki sıcak su musluğuna bir musluk daha ekleyip bulaşık makinesini sıcak suya bağladım. Bulaşık makinesini açarken kombiyi en yüksek ayarak getiriyorum, makine direkt 60 derece civarında sıcak su alıyor. Özellikle buz gibi suyun geldiği kış günlerinde elektrik faturasına katkısı olur diye ümit ediyorum, bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: otuz3

uygun fiyatli temizleyici bulamiyorum. bim bind temizleyicisini kac defadir soruyorum ya yok ya da gelmeyor

Temizleyici yerine limon tuzu kullanın. İkisinin de bileşeni sitrik asid. Limon tuzu daha da ucuz :₺
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

uygun fiyatli temizleyici bulamiyorum. bim bind temizleyicisini kac defadir soruyorum ya yok ya da gelmeyor

Temizleyici yerine limon tuzu kullanın. İkisinin de bileşeni sitrik asid. Limon tuzu daha da ucuz :₺

limon tuzu metal aksamlara zarar veriyor. makinenin ic govdesi polisajli gibi. sonra basimiza is acmayalim
  • quote:

quote:

quote:

limon tuzu metal aksamlara zarar veriyor. makinenin ic govdesi polisajli gibi. sonra basimiza is acmayalim

Makine temizliyecilerinin içeriğine baktınız mı hiç?

Zarar verdiğini neye dayanarak söylüyorsunuz?

• hoca limon tuzu demedinmi! limon tuzu metal aksamlara zarar verir. bunu herkez bilir. ha, tesir etmedigi metallerde vardir ama arada bunuda ekleyeyim
  • Burda konu metallere zarar verip vermemesi değil, bulaşık makinesine zarar verip vermeyeceği. Yoksa altın yüzüğe bronz bileziğe zarar verip vermemesi konu dışı. Kaldı ki limon tuzu, metalleri temizlemek için kullanılır.
    Limon tuzu denen şey sitrik asittir. Makine temizleyicisi denen toz ya da sıvılar da seyreltilmiş sitrik asit çözelti ya da karışımlarıdır. Dediğiniz mantıkla
    O zaman makine temizleyici de zarar verir bulaşık makinesine. Limon tuzunun ya da bilimsel adıyla sitrik asidin (makine temizleyicilerinin ) zarar verdiğini bilimsel olarak açıklayabiliyorsan , elinde bi çalışma araştırma varsa paylaş, ben de öğreneyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 2 Eylül 2014; 16:18:24 >
  • quote:

Burda konu metallere zarar verip vermemesi değil, bulaşık makinesine zarar verip vermeyeceği. Yoksa altın yüzüğe bronz bileziğe zarar verip vermemesi konu dışı. Kaldı ki limon tuzu, metalleri temizlemek için kullanılır.
    Limon tuzu denen şey sitrik asittir. Makine temizleyicisi denen toz ya da sıvılar da seyreltilmiş sitrik asit çözelti ya da karışımlarıdır. Dediğiniz mantıkla
    O zaman makine temizleyici de zarar verir bulaşık makinesine. Limon tuzunun ya da bilimsel adıyla sitrik asidin (makine temizleyicilerinin ) zarar verdiğini bilimsel olarak açıklayabiliyorsan , elinde bi çalışma araştırma varsa paylaş, ben de öğreneyim.
    arkadaşlar BOSCH 58n08tr bulaşık makinam var, hep 70 derecede yıkıyorum, Eko veya 45-65 de yıkadığım zaman Bulaşıklarda SU kalıyor, ve 70 derecede yıkadığımda ise Su izi kalıyor, özellikle tencere diplerinde ve kaşıklarda özellikle....
    Tuz kullanmıyoruz, samsunda sularda sıkıntı yokmuş.
    Finish Quantum powerball kullanıyorum.
    Her seferinde sirke ekliyorum

tecrübe ve yardımlarınızı bekliyorum
     >>Bulaşık Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar<<

• yeniceli2001 Y kullanıcısına yanıt
    Parlatıcı yerine sirke kullandığım dönemde aynı sorunu ben de yaşadım. Şimdi tekrar parlatıcıya döndüm. Sirke, bardakları 3 ayda matlaştırdı
  • Benim bardaklarda problem olmuyor. Sadece kaşık-çatal ve tencere dip/iç yüzeyinde oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniceli2001

Benim bardaklarda problem olmuyor. Sadece kaşık-çatal ve tencere dip/iç yüzeyinde oluyor.
    aynı sorun benim tencerelerimin içinde oluyor çok canım sıkılıyor şu an sirke kullanıyorum ama sirke kullanmadan önce de oluyordu indesit 4 proğramlı makina kullanıyorum
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    elimde bilimsel kaynak yok ama limontuzunu metal kapta satmazlar onu biliyorum
    bu konu hakkinda o kadar bilgilisiniz, kimyager gibi, peki limontuzunun zararli etkileri oldugunu biliyor olmalisiniz
    Sorunu kendiniz söylemişsiniz zaten. Sirke parlatıcının yerini tutmuyor. Su izi kalmaması için Parlatıcı kullanılması gerekmekte. Parlatıcı haznenizdeki sirke bitene kadar bu şekilde devam edeceksiniz yada hazneyi bir iğnesiz şırınga yardımıyla boşaltıp parlatıcı doldurarak kullanacaksınız.
  • bim de bind bulasik makinesi temizleyicisi var demislerdi onceki sayfalarda
    bim bind bulasik makinesi temizleyicisini kullanan varmi. cok aradim bulamadim
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    nasıl bir tecrübe oldu pril goldla yazarsanız iyi olur .quantumu biz de bıraktık çünkü. yeni çıkardığı serilerde deterjan kokusu kalıyor ve çelikleri de tam temizlemiyor yanık vb varsa . şu an gratis'in sattığı minel total 7 in 1 tabletle devam ediyoruz ve sonuç çok iyi ( 40 tablet 15.90 TL ) . eski quantumla yarışır bir temizliği var. denemenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarhosumgel

nasıl bir tecrübe oldu pril goldla yazarsanız iyi olur .quantumu biz de bıraktık çünkü. yeni çıkardığı serilerde deterjan kokusu kalıyor ve çelikleri de tam temizlemiyor yanık vb varsa . şu an gratis'in sattığı minel total 7 in 1 tabletle devam ediyoruz ve sonuç çok iyi ( 40 tablet 15.90 TL ) . eski quantumla yarışır bir temizliği var. denemenizi tavsiye ederim.

Merhaba, elimizdeki quantum tablet stoğu daha bitmediğinden Pril gold'u deneyemedim. Bu bitmeden başka deterjan alsam evde birikme olacak :) az kaldı bitince almayı düşünüyorum. Geçmiş yıllarda aldığım Pril tabletler iyiydi nerdeyse köpürmüyordu. Gratis'ten aldığınız deterjanın üretim yeri neresi ? Olmazsa onu da deneyebilirim.
    şahsen deterjanın durulanmadığını düşünüyorum sirke yerine parlatıcı da kyosanız netice değişmezdi. deterjanı değiştirin ya da kullandığınız tabletleri kırıp yarısıyla yıkayın.

parlatıcı için diyeceğim içeriğinin kanserojen olduğudur . limon tuzu çözeltisini veya sirkeyi yiyeceklere ilave edebilirsiniz ve hiç bir zararı olmaz . parlatıcıyı yemeğinize veya reçelinize eklerseniz zehirleneceğiniz kesindir . :)
    çok düşük dozları vücudun biriktirebileceğini , karaciğer , beyin ve böbrek gibi hayati organlarınızın kalıcı hasar alabileceiğinii gözününde bulundurun her zaman . ayrıca yetişkinlerin kaldırabileceği dozları çocuklarımız , bebeklerimiz kaldıramaz.
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Minel Total üreticisi şu Alman firmasıymış : Produktdatenblatt für private Endverbraucher
    nach EG 648/2004
    Minel Geschirr-Reiniger-Tabs Total 40x20g (T)
    Identifikationsnummer: 25180101
    Hergestellt für: Handelsmarken GmbH
    Hanns-Martin-Schleyer-Str. 2
    D-77656 Offenburg

içeriğini şuradan öğrenebilirsiniz :http://www.handelsmarken-gmbh.de/mm/Minel_GSR_Tabs_Total7_oeffentlichkeit_40x20g_070408.pdf

almadan önce kontrol ettim zira içine ne konmuş diye.

finish quantumun yeni halinden daha memnun kalacaksınız.

• sarhosumgel S kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkür ederim. Pril almazsam bunu almayı düşünüyorum. Quantumdaki suda eriyen jelatinden ötürü de almak istemiyorum, ambalajlı tabletler daha iyiydi.
  • bind temizleyici kullanan yokmu hic, bim in bind temizleyicisi
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.