Şimdi Ara

>>Bulaşık Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar<< (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
30
Favori
178.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arçelik 170 modelini kullanıyorum.Yıkamasından son derece memnunken son zamanlarda içindeki eşyalar bulanık çıkmaya başladı.Suyun sertlik değeri bulunduğum yerde 20 Fransız birimi.Bu ise 11.2 Alman birimine denk geliyor sanırım.Bim in toz deterjanı ve tuzun ve parlatıcısını kullanıyorum senelerden beri.Tuz ayarını bir ve iki de parlatıcı ayarını birden üçe kadar(hiç ıslak tabak bardak kalmıyor)her ayarda kullanmama rağmen sonuç hüsran.Fotoğrafdaki en son yıkanan bulaşıktan sonraki hal (tuz ayarı sıfır, parlatıcı ayarı birde)Parlak çay bardağı makınadan çıkıp elma sirkesiyle yıkanmış olan.Üstatlardan yardım lütfen
    Bu mesaja eklenen görseller:

>>Bulaşık Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar<< >>Bulaşık Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar<< >>Bulaşık Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar<<

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada makinanın içi de böyle bulanık bir halde.

• Tuz haznesi kaçırıyor olabilir mi? Başımıza geldi de. Kapağını tam kapatmamış valide. Aynen sizinki gibi olmuştu.

• Kendim kontrol etmiştim sıkıca kapalıydı.Aynı temiz eşyaları makinadan çıkarmadan değişik ayarlarda üç defa yıkadım hep aynı.

• Merhaba arkadaslar

Sn26m832tr siemens kullanmaktayiz. Makineden memnunuz aslinda bardaklarida cizmiyor fairy platinum kullanaiyoruz. 10 seferden birinde bulasiklar biraz nemli kaliyor. Genelde duzgun kuru cikiyor ama bazen nemli cikiyor. Bu neyden sebeptedir?

• güncelll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadyr -- 25 Şubat 2017; 16:18:31 >
  • güncelll
  • Merhabalar.
    Makinenin tuz haznesine yanlışlıkla yarım çay bardağı kadar Calgon çamaşır tozu koydum. Hemen farkettim geri çektim. Sonra normal bulaşık makinesi tozuyla doldurup boş çalıştırdım. Bir de makine temizleyici koyup bi daha boş çalıştırdım. Sizce makineye zarar verir mi? Ya da bulaşıklara sağlık açısından zararı olur mu yıkamada?
  • rec25 kullanıcısına yanıt
    yabancı sitede şöyle der
    -öncelikle ıslak kuru makine varsa, içini çekmeye çalış
    -sonrasında, içine ılık su dökerek tuz ve deterjan karışımını karıştır, deterjan daha çabuk çözünür
    -sonrasında, tuz kabı içine bir hortum sokarak, temiz su akıncaya kadar su ver
    -son olarak ta makineyi boş çalıştırıp dipteki deterjanı tahliye ettir
  • Merhaba arkadaşlar

Bulaşık makinasını eşim kırmızı ışığı yanınca kapatmamı söyledi. Ben de parlatıcı ışığı kırmızı yanınca bitti zannettim. ve yıkama bitmeden kapattım. Sabah uyanınca da bulaşıkları dizdim. Fakat bulaşıklarda hiç köpük yoktu. Bir hafta sonra kırmızı ışığın parlatıcı olduğunu öğrendim.

Acaba çok zararı olur mu? Tabak ve bardakların üzerindeki deterjan kalıntıları uçar mı zamanla. yani Bulaşık deterjanları uçucu mu? Bu arada eşim hamile bebeğe bir zararı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: delarua

Merhaba arkadaşlar

Bulaşık makinasını eşim kırmızı ışığı yanınca kapatmamı söyledi. Ben de parlatıcı ışığı kırmızı yanınca bitti zannettim. ve yıkama bitmeden kapattım. Sabah uyanınca da bulaşıkları dizdim. Fakat bulaşıklarda hiç köpük yoktu. Bir hafta sonra kırmızı ışığın parlatıcı olduğunu öğrendim.

Acaba çok zararı olur mu? Tabak ve bardakların üzerindeki deterjan kalıntıları uçar mı zamanla. yani Bulaşık deterjanları uçucu mu? Bu arada eşim hamile bebeğe bir zararı olur mu?

Merhaba, köpük olmadığı için durulama aşamasında cihazı durdurduğunuzu düşünüyorum. Eğer köpük veya deterjan kokusu yoksa bir problem olmayacaktır. Ancak parlatıcı kullanmanızı önermem. Parlatıcı son durulama suyuna katıldığı ve tekrar bir durulama yapılmadığı için potansiyel zararlıdır. Ayrıca çoğu bulaşık makinesi deterjanı fosfat içeriyor. Bu madde temizlik performansını arttırırken, doğaya karıştığında canlılara zarar veren zehirli bir madde. Hamilelik döneminde fosfat içermeyen deterjanları tercih ederseniz, içiniz daha rahat olacaktır. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sular az geliyor bu durumda makineye zarar verir mi çalıştırmak?

• Arkadaşlar eko modu bildiğiniz gibi yıkama süresi oldukça uzun.İki sorum var bununla ilgili;
    1-)Bu modla günlük bulaşıklar rahatlıkla temizleniyor mu?
    2-)Gerçekten hem elektiriğe hem de su faturasına ciddi bir etkisi oluyor mu? Teşekkür ederim.
  • cenkbora kullanıcısına yanıt
    şahsen benim vestel ekomaks da değerler yarıya düşüyor özellikle 0.55 watt elektrik harcıyor.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam yıkamada diğer modlara göre bir olumsuzluk var mı peki?
  • cenkbora kullanıcısına yanıt
    tek durulama yapıyor bunun dışında süre 3 saat uzun yani.

• meeb kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkbora

Arkadaşlar eko modu bildiğiniz gibi yıkama süresi oldukça uzun.İki sorum var bununla ilgili;
    1-)Bu modla günlük bulaşıklar rahatlıkla temizleniyor mu?
    2-)Gerçekten hem elektiriğe hem de su faturasına ciddi bir etkisi oluyor mu? Teşekkür ederim.
    Tebrikler, günlük bulaşıkları asla auto veya hızlı programlarda yıkayamazsınız, eco ve üstü olmalı...

Evet, ciddi etkisi oluyor. % 100 daha az su ve elektrik harcanıyor. Süre uzunluğu dönüşümlü yıkamadan ve kurutmadan kaynaklanıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mandollph

Tebrikler, günlük bulaşıkları asla auto veya hızlı programlarda yıkayamazsınız, eco ve üstü olmalı...

Evet, ciddi etkisi oluyor. % 100 daha az su ve elektrik harcanıyor. Süre uzunluğu dönüşümlü yıkamadan ve kurutmadan kaynaklanıyor...

Alıntıları Göster
    Bulaşıklar auto programında neden yıkanamasın ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bulaşıklar auto programında neden yıkanamasın ki?

Alıntıları Göster
    Günlük beklemiş bulaşıklar için, makine de tıka basa doluysa auto çok kısa kalabiliyor. Elinizde çok iyi temizleyip koyuyorsanız ve bulaşık azsa düşünülebilir çünkü yarım yük fonksiyonu çok yetersiz olabiliyor...

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.