Şimdi Ara

!!!......==> 54 GHZ <==......!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 13 yıl sonra işlemciler fiziksel hız sınırına ulaşılacakmış ve yaklaşık 54 Ghz de duracakmış. Ama araştırmacılar fiziksel sınıra gelecek hızlı bir işlemci yerine, aynı işlemciden bir kaç tane yanyana kullanarak hızı artırma planları yapıyorlarmış. yıllara göre işlemcilerde yalşaık şöyle olacakmış

2005: 5,2
    2006: 6,7
    2007: 9,2
    2008: 10,9
    2009: 12,3
    2010: 15
    2011: 17,3
    2012: 20,6
    2013: 22,9
    2014: 27
    2015: 33
    2016: 39
    2017: 45
    2018: 54

Teknolojiye bak bee

• kaynak varmı?
  • Kaynak NTVMSNBC ayrıcahttp://www.haberarsivi.com/haber.asp?id=7021 (zaten bu yazıda ntvmsnbc den alınma)
  • daha nereye kadar gelişicek bu teknoloji bakalım yakında i-robot filmi gerçek olur, zaten abd robot asker üretimine başlıyomuş
  • zaten intelin elinde yeni işlemcileride hazır beklemekte bana göre.Ama daha bunlar satılmadan üst modellleri pazara sürmesi,inteli büyük zarara uğratır
  • quote:

Orjinalden alıntı: faruk

zaten intelin elinde yeni işlemcileride hazır beklemekte bana göre.Ama daha bunlar satılmadan üst modellleri pazara sürmesi,inteli büyük zarara uğratır

çok dogru söylemişsin...
  • mhz ler bu kadar hızlı artarsa 3-5 sene içinde hava soğutma diye bişey kalmazzzki asla fanlarla bu işlemcileri soğutamayız
    Sanırım su soğutma sistemleri kasalara entegre olarak gelecek yakında zaten bir örnek çıkış bile anasayfa haberlerinde gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KinGpAsCaL -- 17 Şubat 2005, 10:32:18 >
  • Arkadaslar bence yanlış bakıyorsunuz olaya.. Transistorler yokken bi oda buyuklugunde makinalar sadece toplama cıkarma yapıyormus,simdi laser teknolojisi var bunlar oluyor,yarın yeni birşey bulunur belki 154 Ghz,bence tartışılması kereken nerde tıkanacağımız değil daha ileri nasıl gideceğimiz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.