Şimdi Ara

GSS uygulamasından vazgeçilmelidir (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
2
Favori
9.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
214 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanayisi ve ekonomisi bizden iyi olan ve nüfusu fazla olan ülkelerin neredeyse tamamında sigortan olsa dahi fahiş fiyatlarla tedavi oluyor adam gelmiş bedava olsun diyor. Cidden olacaktı amerikadaki gibi sağlık sigortası versen de 5 bin dolardan aşşağı çıkamayacaktın 2-3 test için herkes rahat edecekti. Ülke de senin verdiğin paradan kat be kat pahalı olan bir hizmeti alıyorsun buna laf ediyorsun bir hastanenin giderlerini hesaplamaya kalkın da sonra konuşalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Banada 600 geçmiş borç var ama daha yeni mezun oldum yaş 23 babamdan yararlanıyordum gidip sildiricem bide 25 yaş altı zaten devlet tarafından sigortalı oluyorsun onada itiraz edicem bide e devlete girip bakmasam faiz üstüne faiz binicek zerrefler haber bile vermiyorlar insafsız zibineler

• İşsizden GSS adı altında rızası olmadan para kesiyorlar, işi olandan da BES adı altında para kesiyorlar.
    Sorsan müslümanlar işte. Halbuki bildiğin hırsızlık. Kimsenin rızası olmadan parasına göz koymak bu devletin işi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luc4sHood

Bi dakka şimdi. Ben geçen sene üniversiteden mezun oldum. 25 yaşını da doldurdum. Hastaneye bi kere gittim ondanda parasını verip işlerimi hallettim. Şuan çalışmıyorum. Şimdi bu arkadaşlar bana habire kullanmadığım hizmetin parasını borç mu yazıyorlar ? Yarın öbür hastaneye gitsem o geçen ayların borcumu çıkacak benim önüme ? Hiç bir hizmet almadığın halde ? Bana bunu biri açıklayabilir mi. Böyle bi saçmalık mı var cidden ortada?

Borcu ödemezseniz siz farketmeden sigortanız inaktif oluyor, aktif olmayan hizmet için her ay borç çıkarıyorlar bir de.

Güler misin ağlar mısın. Kullanmadığınız, zaten isteseniz de aktif olmadığı için kullanamayacağınız bir şeyin borcu.

• Askerden geldim iş bulana kadar 840 tl kitlemişler. 2017 öncesi silicez dediler. 2017 öncesi borçta 519 tl gözüküyor. Sözde 25 yaşına kadar devlet tarafından karşılanıyordu. 25 yaşına daha yeni girdim ama bir dünya borcum var gözüküyor.

Hadi muayene olsam ilaç kullansam yine sıkıntı yokta. 2015 yılından beri hastahaneye gitmemişim. Hiç bir hizmet almamışım. Bimere yazdım, başından savarcasına cevap verdiler.
  • Asgari ücretli 1 Çalışanın Sigorta Primi 760 TL, İşci Adına ödenen vergi 320 TL ( Stopaj) Asgari Ücret 1600 TL, Yemek Yaklaşık olarak 200 TL ( Mininmum)

Şimdi bu portre ile bakıldığında Küçük esnaf İstihdam nasıl sağlayacak ?

Devlet teşviği çok güzel ama elinde mevcut işi bileni idame ettirmek için çabalayan bu teşvikden yararlanamıyor, ancak yeni personelde geçerli, Esnaf elindekini çıkartıp yararlanmak istese bu sefer çıkan en az 6 ay boş kalmalı ( Tabi bu süre zarfında işsizlik maaşı alıp Devlete yük olacak ) Hadi diyelim 6 ay boş kaldı sonra teşvik ile bir yere girdi, 7-8 ay sonra firma işden çıkardığında bu sefer zaman aşımsız olarak O kişi bir daha teşvikden yararlanamıyor. Bu konuda bazı işletmeler teşvikden yararlanamayan Kişiyi işe almıyor ( Sanki kara leke gibi üzerinde dolaşıyor )

Sözün kısası ne kadar çabalanırsa çabalansın çözümün bir yeri eğrelti duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Gss bence mantikli birsey. Bazi pruzleri varsa onlar duzeltilmeli.

Gencleri is bulmaya zorluyor, aylik 50 lira karsiliginda hastanelerden ucretsiz yararlanilmasini sagliyor.

Saldiracak olanlara, benim biraderlerden biri de issiz. 3 yildir biz de gss oduyoruz.

Ama buna karsilik hastalansa, o sayede ucretsiz tedavi olabiliyor.

Biradenizin neden 3 yıldır işsiz olduğunu sorgulamak yerine GSS mantıklı demek de bir garip oluyor...

Süper giden bir ekonomide biraderiniz 3 yıl işsiz kalmaz. Müstahak size, süper ekonomi, über ekonomi uçuyoruz ama herkes işsiz. Eyyyyy halk şaşırma, öde parayı...
  • Şuan 858 tl borcum var geçmiş döneme ait ödemedim ödemeyide düşünmüyorum maalesefki türkiye artık sosyal devlet olma anlayışından çok uzaklaştı dünyada sağlık hakkı bir bireyin en temel hakkıdır ama görüyorumki bu yasayı çıkaranlar için her türlü şaklabanliklar yapılıyor bu gss olayından tamamen vazgeçilmelidir aldığımız havadan bile vergi alan bir devlet sağlık hakkımızı elimizden alıyor bu düpedüz haksızlıktır 53 tl olan prim borcunu 61 tl yaptılar her asgari ücret zammında gss de artacak dün 53 tü bugün 61 yarın 100 diye gidecek buna birileri dur demeli!

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

quote:

Gencleri is bulmaya zorluyor, aylik 50 lira karsiliginda hastanelerden ucretsiz yararlanilmasini sagliyor.

Saldiracak olanlara, benim biraderlerden biri de issiz. 3 yildir biz de gss oduyoruz.

Biradenizin neden 3 yıldır işsiz olduğunu sorgulamak yerine GSS mantıklı demek de bir garip oluyor...

Süper giden bir ekonomide biraderiniz 3 yıl işsiz kalmaz. Müstahak size, süper ekonomi, über ekonomi uçuyoruz ama herkes işsiz. Eyyyyy halk şaşırma, öde parayı...

Sakin ol sampiyon. Yazdigimin ozunu atlama. Seninki biraz agaclardan ormani gorememek olmus.

Diger mesajlarimi da oku bence.

Biraderin issiz olmasinin 1. sebebi biraderin ortaokul terk olup, okul disi meslek de edinmemis olmasi. 2. sebebi vasifsiz eleman arayan yerlerdeki bazi isleri yada maaslari begenmemesi, 3. sebep bir seyler alip satmaya yanasmamasi 4. sebep ac degil acikta degil. Zorlayici bir durum yok.

Erkek cocuklar basta olmak uzere sadece okutmak yerine ayni zamanda meslek kazandirilmali.

Ekonomi durgun durgun olmasina da bir insan su, limon da satamiyorsa biraz kendine bakmali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Türk halkına atılmış en büyük kazık bu GSS uygulamasıdır. Yahu bu adam çalışıyorsa zaten sigortası olması gerekir, devlet sigortasız içşi çalıştıranların önüne geçmek yerine zorunlu sağlık sigortası adı altında resmen milletten haraç kesmektedir, hem adam sigortasız çalıştırılıyor hemde sigortasız çalışıyorsun ama biz sana hikayeden sağlık sigortası yaparız kazandığın üç beş kuruş paranı da cebinden alırız diyorlar.

Adam çalışmıyorsa işsizse zaten bu parayı istemenin almanın akla mantığa sığacak, aklanacak bir tarafı zaten yok. Bu seferde devlet sen çalışmıyorsan ailen ödesin diyor, yani örnek 1400 lira asgari ücretle çalışan, kirada olan bir baba ev geçimini bir kenara bırakıp ailesinde kim çalışmıyorsa onun GSS borcunu ödemek için çalışacak.

Birde Kemal Kılıçtaroğlu SSK'yı batırdı diye yazıp çiziyorlar, demek ki çözüm sigortanın borcunu zorla halktan tahsil etmekmiş, Kılıçdaroğlu bilememiş bunu.

• Bu gss denen olay devlet eliyle dolandırıcılık, hükümetin işsiz gençlerden kestiği haracın adıdır.

• Bunun adı Deli Dumrul vergisi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

quote:

Yurt dışında yüksek lisans yapıyorum, sağlık güvencem yok. Hastaneye gittiğimde 100 küsür lira bayıldım tedavi için. Yaşadığım yerde AB vatandaşı dahi olmamama rağmen sağlık güvencem var ve ücretsiz. Hükümeti koruyacam diye mantıktan da uzaklaşma bari. Gençleri iş bulmaya zorluyormuş bak sen, gençler de yatıyordu zaten ülke iş fırsatı kaynıyor ya...

Hukumet babamin cocugu degil.

Ben Turkiye icin konusuyorum ve burada devlet saglik ucretlerini tamamen ucretsiz yapamiyor demek ki. Biraz pahali tedavilerin karsiliginda 60 lira prim kabul edilebilir.

Kaldi ki Avrupada yasayan tanidiklarim 100 eurolardan bahsetmiyorlar. Belki ogrenci oldugunuz icin size ucuz bir tarife uygulamis olabilirler.

Bu parayi odememek, saglik hizmetinden ucuz sekilde faydalanmak istiyorsaniz is bulmak zorundasiniz. Eger size uygun is yoksa siz kendinizi ise uydurmak zorundasiniz. Dogru yanlis ama durum bu.

Bilmiyorum artık hükümeti ama çıkarın olduğu kesin, bu saçmalığı bile savunabiliyorsun. Avrupa'nın sağlık sistemi, bireysel yardımlardan bahsetmeye gerek duymuyorum çünkü tanıdıkların 100 eurolardan bahsetmiyormuşmuş. Kısaca diyon ki gerekirse günde 12 saat köle gibi çalış (çoğu asgari ücretli gibi) kendini işe uydur ki ücretsiz sağlık sisteminden faydalan.

• quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

quote:

Yurt dışında yüksek lisans yapıyorum, sağlık güvencem yok. Hastaneye gittiğimde 100 küsür lira bayıldım tedavi için. Yaşadığım yerde AB vatandaşı dahi olmamama rağmen sağlık güvencem var ve ücretsiz. Hükümeti koruyacam diye mantıktan da uzaklaşma bari. Gençleri iş bulmaya zorluyormuş bak sen, gençler de yatıyordu zaten ülke iş fırsatı kaynıyor ya...

Danimarka?

• konuya olan ilginin hala canlı olması ki daha önce benzer konular açılmış olmasına rağmen ; gss uygulamasının beğenilmediği ve benimsenmediğini ortaya çıkarmakta ,

bir ülkede sağlık gibi insan hayatı için 1. dereceden önemi olan hizmetler , ülke vatandaşlarına ücret talep edilmeden sunulabilse pek çok insanı mutlu edeceği açık olarak anlaşılıyor ,

bence bu yapılabilir , öncelikle çalışma ve iş bulma şartları yeniden ve reform niteliğinde bir düzenleme ile yenilenebilirse , yeterli kaynak kolayca elde edilebilecek ve işsiz insan sayısı oldukça azalacaktır , yeterki reformda kararlı bir kadro olsun.
  • 13 Kas 2017 tarihli haber: Prim Borcu Olanlara Güzel Haberhttps://www.youtube.com/watch?v=n1gS7QmtOWU
    Prim Borcu Olanlara Güzel Haber
    Haberin aslı çıkmadı GSS prim borçları silinmemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanbekir -- 13 Şubat 2018; 16:0:44 >
  • İşim olmadığı için 800tl gss ödedim hava parası normalde 2000tl indirim yaptılar torba yasa ile torbacı olduk

• işsizim gelirim yok özel bir sorunum yüzünden her işte çalışamıyorum ve iş bulamıyorum. GSS ye 5 bin lira kadar borcum birikti. her insana elin ayağın tutuyo genç adamsın git çalış diyemezsin. her insanın bizim bilmediğimiz kimbilir ne sorunları var. işsiz insandan her ay para beklemek nasıl bir devlet mantığıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Hazine bu kadar vurgun ve yağmayı kaldıramadı, folloş olduğu için de herkesin bir şekilde borçlanması şart. Banka hesaplarına, varsa malınıza, yoksa ana babadan kalacak mirasa haciz koyup vatandaşın kanının emilmesi haricinde çıkış yolu yok. Dış borç 500 milyar dolar, satacak kurum da yok.

Para lazım para! Deniz bitti!

Cahilce bir yorum. Dış borç hiçbir şeyi göstermez. Alın size ülke bazında borç toplamının GSMH'ya oranı

https://tradingeconomics.com/country-list/government-debt-to-gdp

En büyük 10 ekonomiye sahip bütün ülkeler en tepede neredeyse.

Ülkede gelir eşitsizliği var. Adalet yok. İnsanlar mağdur. Hepsinin altına imza atarım ama cahil cahil borç dağı aştı, para kalmadı yorumları yapmayın artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: pisst0n

Beyler açıktan okuyanlar gss ödemek zorunda mı ? bilen var mı

25 yaş altındaysan anne yada babanın sağlık sigortasından yararlanabiliyorsun. Ama öğrenci belgesi ve gelir testi isteniyordu yanlış hatırlamıyorsam
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.