Şimdi Ara

GSS PRİM BORCU (32. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
980
Cevap
39
Favori
127.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GSS borcu 26 yasa girince mi başlıyor yoksa 25 e girince direk başlıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chile_Mix kullanıcısına yanıt
    25'e girdiğin an başlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carter35

Ne güzel ya biz düzenli olarak günü geçmeden cebimizden tirnagimizdan artirarark ödeyelim. Senelerce odemeyenlerin 1 cirpida borcu silinsin bu ülkede 1 gss birde kyk borcu olana acimam
    Kyk ile gss nin ne alakası var?
  • İşsizlik Destek Paketi ile işsiz vatandaşlarımızın yanında olacağız.

📌İş bulma programına aldığımız her kişi iş bulana kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanacak.

📌Genel Sağlık Sigortası katılım payları da İBB tarafından ödenecek.

https://t.co/XMidr2xtPg

• quote:

Orijinalden alıntı: RunoLegend

İşsizlik Destek Paketi ile işsiz vatandaşlarımızın yanında olacağız.

📌İş bulma programına aldığımız her kişi iş bulana kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanacak.

📌Genel Sağlık Sigortası katılım payları da İBB tarafından ödenecek.

https://t.co/XMidr2xtPg
    GSS`ye el atan ilk kisi, genclerden cok oy alacak Imamoglu.
  • Arkadaşlar birşey sormak istiyorum benım yaşım 41 ve 6400 gun prim odemem var, yakın zamanda işimi bırakmayı duşunuyorum şu an 25 yıl ve 5750 gun uzerınden emeklılık hakediyorum. Benım 23 yıl bıttı. Neyse işi bıraktıgım zaman gss ödemem gerekıyor ve evde 3 kişiyiz. Eşim 5000 cıvarında bir maaş alıyor, 12 yasında birde oglum var. Şimdi gelir testinde sadece eve gıren parayamı bakılıyor acaba.

Ayrıca gss ödeyerek ozel hastanelerde aynı sgk lı gıbı fark odeyerek bakılabılıyormuyuz. Mesela buna tınaztepde g.cerrahı muayenesı su an 65 tl fark var çalışan için aynı sekılde gss lı içindemı bu fark 65 tl
  • 29.03.2019 tarih ve 30729 sayılı Resmi Gazete,de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararına göre; Genel Sağlık Sigortası kapsamında olup borcu bulunan vatandaşlar ile bunların bakmakta yükümlüğü olduğu kişiler, Sağlık Bakanlığı ile devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde sunulan sağlık hizmetlerinden 31.12.2019 tarihine kadar yararlanabileceklerdir.

Ancak ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanan vatandaşlar için ilaç ücretleri karşılanmayacaktır. Söz konusu karar uzatılmazsa 01.01.2020 tarihinden itibaren GSS borcu olanlar ücretsiz sağlık hizmetinden faydalanamayacak.

Buna göre sağlık hizmetlerinden yararlanmada MEDULA sistemi üzerinden “PROVİZYONGİRİSDVO İSTİSNAİ HAL ALANINDA 9 (BKK’NA GÖRE BORÇULULAR)” kodu ile giriş yapılması gerekmektedir.

http://www.hukuknediyor.com/gss-borcu-olanlar-yil-sonuna-kadar-saglik-hizmetlerinden-faydalanacak/

• Arkadaşlar merhaba,

Çok ufak bir sorum olacaktı: Benim şu anda 3 dönem GSS borcum var. Ancak bunlardan bir tanesinin son ödemesi teeee Ağustosta, diğeri ise Eylülde.

Ödeme sayfasında zart diye 240 küsür lirayı gösteriyor. Ben sadece bu ayı yatırmak istesem, 76 küsür lirayı yatırsam, gerekli işlemi sistem otomatik sağlıyor mu ? (en öncelikli borcu tahsil etme konusunda)

Zira seçemiyorum, kaç dönem ödeyeceğim, hangisini ödeyeceğim ... sadece ödeme sayfasının sonunda 'ödenecek tutar' diye kendimizin girebildiği bir ibare var.

Yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olurum. Yarın ödememi ona göre yapayım. Öğrenciyim (25 yaş üstü) zart diye 250 lira ödemek istemiyorum henüz daha 2 ayı olan dönem için. @Vega

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 21 Temmuz 2019; 12:18:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carter35

Ne güzel ya biz düzenli olarak günü geçmeden cebimizden tirnagimizdan artirarark ödeyelim. Senelerce odemeyenlerin 1 cirpida borcu silinsin bu ülkede 1 gss birde kyk borcu olana acimam
    En son ne zaman sildiler borcu acaba ..bir 3-4 sene önce silmişlerdi .

• Arkadaşlar selam. Sgk dan mesaj geldi borcunuzu anlaşmalı bankalarla ödeyebilirsiniz diye. Bu bankaları bulmaya çalıştım ama bulamadım bilen var mı?

• AxiZebaniA kullanıcısına yanıt
    ALO 170 'i arayın ya da ALO170 internet sitesinde online SGK görevlileriyle chat(sohbet) imkanı var.Kolay gelsin!
  • Borcu olan hakkında yasal işlemlere başlanabilirmiş

Milyonlarca işsiz adamdan bu parayı nasıl tahsil edecekler acaba?

Hani borclunun yakınlarının (emekli annesi babası yada yanında kaldığı kişi vs) he işte onun hesabından online bir şekilde tahsil edebilirler ama bunu yaptıkları anda iktidardan bir daha geri gelmemek üzere düşerler ah ne var keşke yapsalar düşünün adamın atıyorum 28 yaşında işsiz oğlu var yanında kalıyor adam emekli maaşını çekmeye bankaya gidiyor birde bakıyorki hesapta para yok paraya (maaşa) oğlunun gss borcundan dolayı devlet tarafından el konulmuş ah ne var şu yasal işlemlere bir başlasalar.

• e-devlette borç gözüküyor ödeme linkini açınca borç yok diyor
    bu haraç nereden ödeniyor
  • bir kuruş daha ödemeyeceğim. zamanında ödedim ne işe yaradı? ne sgk işliyor ne de prime katkı sağlamak suriyelilere ve yatış memurlarına gidiyor bu primler. ehaciz gelebilirmiş lan para yok üstümde neyime haciz koyacak böbreklerime mi.
  • Iyi gunler.Benim yaşım 25 babam emekli memur aylık geliri 2520.19tl .Banada her ay GSS borcu cikiyor.Aşevine gittim bana kağit verdiler 5 6 sayfa.Annemin üstune tasinmazlar var koyde tarla bahce falan var. bunlarin rayic bedellerini hesaplattim belediyede.birde bulundugumuz sehirde arsa var 120m2 annemin ustunde. Gidip kagitlari versem yine her ay odeme cikartirlar mi bana.Bu tarla olsun arsa olsun hicbirinden gelir yok.şuan işsizim.

• quote:

Orijinalden alıntı: after1

Iyi gunler.Benim yaşım 25 babam emekli memur aylık geliri 2520.19tl .Banada her ay GSS borcu cikiyor.Aşevine gittim bana kağit verdiler 5 6 sayfa.Annemin üstune tasinmazlar var koyde tarla bahce falan var. bunlarin rayic bedellerini hesaplattim belediyede.birde bulundugumuz sehirde arsa var 120m2 annemin ustunde. Gidip kagitlari versem yine her ay odeme cikartirlar mi bana.Bu tarla olsun arsa olsun hicbirinden gelir yok.şuan işsizim.
    Insafli bir memura denk gelirsen, cikmayabilir. Sonucta mesele senin gelirin degil, evdeki toplam hanenin geliri ve tasinmazlar vs... de buna dahil ediliyor. Tasinmazlardan para kazanmaniz onemli degil...

Allah yardimcin olsun.
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    insanflı memur derken?
  • quote:

insanflı memur derken?
    Sonucta islemi yapan memurun siniflandirmasiyla belli oluyor. Yurtdisindaysan mesela, GSS vermiyorsun, bunu telefonla halleden de var, yokus yapip yoran da var.
  • Ödeme ciksa bile zaten 77tl oduyorum halen Annemin ustunde tasinmaz mal arsa tarla bahce oldugu icin daha yuksek bir odeme cikmaz dimi?

• quote:

Ödeme ciksa bile zaten 77tl oduyorum halen Annemin ustunde tasinmaz mal arsa tarla bahce oldugu icin daha yuksek bir odeme cikmaz dimi?
    Hayir herkese fix tek rakam var su anda, hic odemeyenler haricinde. Daha yuksek olmaz. Zaten odeyen pek yok. Haciz maciz diyorlar ama bence boyle bir durum olmaz, olursa AKP diye bir parti kalmaz cunku :)
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.