Şimdi Ara

GSS PRİM BORCU (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
979
Cevap
39
Favori
127.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 11 Eylül 2020; 0:46:9 >
  • 91 doğumluyum üniversiteden geçen yıl mezun oldum. 2016 hazirandan bu yana mı ne borç girilmiş. bu ay işe girdim. 23'ünde yani dün sgk girişi yapılmış iş yerim tarafından. 2400 küsür borç gözüküyor. bu durumda benim de 53 lira olarak mı hesaplanacak hazirandan bu yana?
  • AlfredBorden kullanıcısına yanıt
    Evet 53 lira uzerinden kaç ay borç varsa yeniden hesaplanacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi ara ne güzel silinmişti bana da yine 2400tl borç çıkarmışlar 23 yaşındayım öğrenciyim.Gidip belgemi götürsem direk siliyorlar mı acaba yoksa uğraştırırlar mı ?
  • yusuf.capraz Y kullanıcısına yanıt
    İşte bu yızden ımza atmamak onemlı .ımza ıle borcu kabul etmıs oluyorsunuz hukukı yonden de gerıde oluyorsunjz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

İşte bu yızden ımza atmamak onemlı .ımza ıle borcu kabul etmıs oluyorsunuz hukukı yonden de gerıde oluyorsunjz

Sistemin bu kadar sinsi planlandigini bilmedigimiz icin , o dönem çalismadigimizdan ve saglik hizmeti almadigimizdan gidip gelir testi yaptiralimda borcu silsinler hemen diye dusunduk.Hiçbir görevlide uyarmadi ailenin geliri senin gelirin sayilir,borc dahada yukselir diye.

Ve ben inatla israrla 4.5 yildir odemedim , odeyen onbinlerce kisi var.Ve onlar bu 53 tl lik duzenlemenin disinda kaldilar,iade alamayacaklar.

Neyse ben cok uzamasin bu iş 53x6 donemi odeyip kurtulmayi dusunuyorum ama , sistem tamamen 0 lanip daha halkaniyetli sekilde baslamaliydi.

15-20 ay borcu birikmislere tavsiyem odemeyin hicbirsey olmaz.2019 da onlarda silinir.

• Beyler lütfen birisi tam olarak net cevaplarsa çok memnun olurum.

Şimdi E devlet üzerinden sorgulama yaptığımda :

Kalan borç 1.550,51 Gecikme 788,07 Toplam : 2.338,58'lik bir tutar gözüküyor.

Toplamda 15 dönem saydım,bazılarında 30 bazılarında 15 5 21 gün yazıyor.Ki çok iyi hatırlıyorum bu genel sağlık olayı ilk çıktığında koşa koşa gidip gelir testi yaptırmıştım.

Merak ettiğim bu yeni yasa ile hiçbiryere başvurmadan düz mantık 15x54tl verip bu borçtan kurtulacakmıyız? Doğru mu anladım ?
  • Devoin kullanıcısına yanıt
    Başvuru gerekip gerekmediğini bilmiyorum ama geriye dönük borcun 53 lira üzerinden hesaplanacağı doğrudur.
  • 2400 tl gibi bir borcum vardı
    bugün baktım 0 TL yazıyor
    acaba 53 tl güncellemesi dedikleri şey bu mu
  • Arkadaslar isler iyice karisti yanlis anlamadiysam odeme anne babanin maasindan kesilecek bankadan otomatik olarak aile icinde huzurlu bir ortaminiz kalmayacak bu vesileyle maalesef sosyal bir devlet anlayisina sahip olamadik tam bir fiyasko anlayacaginiz. Anlayamadigimiz nelerin oldugunu dusunmek bile kafayi yedirtiyor insana.

• mufuso M kullanıcısına yanıt
    Benimki de sıfırlanmış sanırım 53 liradan yeniden hesaplandıktan sonra güncellenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forsakenbook -- 31 Mart 2017; 20:21:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devoin

Beyler lütfen birisi tam olarak net cevaplarsa çok memnun olurum.

Şimdi E devlet üzerinden sorgulama yaptığımda :

Kalan borç 1.550,51 Gecikme 788,07 Toplam : 2.338,58'lik bir tutar gözüküyor.

Toplamda 15 dönem saydım,bazılarında 30 bazılarında 15 5 21 gün yazıyor.Ki çok iyi hatırlıyorum bu genel sağlık olayı ilk çıktığında koşa koşa gidip gelir testi yaptırmıştım.

Merak ettiğim bu yeni yasa ile hiçbiryere başvurmadan düz mantık 15x54tl verip bu borçtan kurtulacakmıyız? Doğru mu anladım ?

Evet , 12 eşit taksite bile bölebilirsin.

Yarin e- devlet ekranlarina yansiyacak.

• 69 boss 6 kullanıcısına yanıt
    Nerede yaZıyor maaşlarından kesıleceğı ?

• Ödeyenler enayi oldu.En azından şunu yapabilirler. Kaç ay ödediyse 53tl den hesaplayıp fazla ödediği kısmı borçtan düşürsün borcu yoksa alacak olarak birkaç ay tahsil etmesin.
  • GSS primini zamanında ödeyenler ile hiç ödemeyenler arasındaki eşitlik nasıl sağlanacak? Adalet bunun neresinde? Bu mantıkla primi hiç ödememek nede olsa birgün af çıkar (ki hep öyle oluyor) mantığıyla hareket etmek hep ödüllendiriliyor.
  • 1 nisan oldu ama hala sağlık hizmeti açık değil. Şöyle yazıyor:

Herhangi bir kapsamda genel sağlık sigortalılığınızın bulunmadığı tespit edilmiştir. Genel sağlık sigortasından faydalanmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ben buzamana kadar 4000 tl gss ödedim son 10 ayı ödemedim 2300 küsür borcum vardı şu an sıfır görünüyo ya 53 tl den hesaplayıp öyle yansıtıcaklar ya da birikmiş 140 tl lik faizi silip 2150 tl yi 12 taksite bölecekler,eğer 53 tl den hesaplayıp 2300 lük borcu 500 küsüre indirirlerse yazıklar olsun haram zıkım olsun o ödediğim 4000 tl .ben o parayı çalışırken amelelik yaparken nelikle biriktirip altın almıştım , yok pahasına o altınları bozdurup ödemiştim,şu an o altınların değeri 8000 tl,eve yazı gönderip ödemezseniz icraya vericezvdiye zorla ödettiler,ben hakkımı haram ettim beyler ahirette bunun sorumlularından hakkımı alıcam... şuna bak yaaa elin gavuru işsize destek çıkar bizimkilerde haraç toplar.merak edenler için söleyim 4000 tl gss yi ödedim ama buzamankadar 1 kere hastaneye gitmişliğim yok gss den faydalanmadım yani

• quote:

Orijinalden alıntı: yayamaj

Beyler ben buzamana kadar 4000 tl gss ödedim son 10 ayı ödemedim 2300 küsür borcum vardı şu an sıfır görünüyo ya 53 tl den hesaplayıp öyle yansıtıcaklar ya da birikmiş 140 tl lik faizi silip 2150 tl yi 12 taksite bölecekler,eğer 53 tl den hesaplayıp 2300 lük borcu 500 küsüre indirirlerse yazıklar olsun haram zıkım olsun o ödediğim 4000 tl .ben o parayı çalışırken amelelik yaparken nelikle biriktirip altın almıştım , yok pahasına o altınları bozdurup ödemiştim,şu an o altınların değeri 8000 tl,eve yazı gönderip ödemezseniz icraya vericezvdiye zorla ödettiler,ben hakkımı haram ettim beyler ahirette bunun sorumlularından hakkımı alıcam... şuna bak yaaa elin gavuru işsize destek çıkar bizimkilerde haraç toplar.merak edenler için söleyim 4000 tl gss yi ödedim ama buzamankadar 1 kere hastaneye gitmişliğim yok gss den faydalanmadım yani

Dostum geçmiş olsun öncelikle.O yazi banada gelmişti.

Ödememeye yemin ettim ödemedim.

Şu an 0 lamışlar herkesi.53 TL den yeniden hesaplanacagi söyleniyor taslakta.Ve herkesi kapsayacagi söyleniyor.

Sanirim seninkide 53 e dusecek.

• yayamaj Y kullanıcısına yanıt
    Benimde 4000 civarına gelmişti 1tl bile ödemedim .Zaten gss hiçbir tutulacak tarafı yok işsiz olan adama para vereceğine para alıyorsun.şimdi hesaplarıma göre 4 küsür bin den 900lere gelcek onuda ödeme zorunluluıgu varmı yok büyük ihtimal ödenmez gene kimse.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Dun aksam fox haber acikladi surekli izledigim bir kanal bekleyip gorecegiz 2012 yilindan beridir bir algi yaratildi hala vazgecilmis degil.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.