Şimdi Ara

GSS İPTAL EDİLSİN! YADA İSTEĞE BAĞLI OLSUN! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
4
Favori
34.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
461 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Devlet diyorki ister köle ol ister vasıflı , bir işe gir yoksa sana borç yazarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumura Uğrayamayan Adam -- 21 Ocak 2020; 8:34:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d3f3ct3d

Bu dönemden bende geçtim. Çalışmıyor evde oturup pc oynamaktan başka hiçbir şey yapmıyordum. Ailemin parasıyla sığıntı gibi yaşıyordum gss borcunu vermek zor geliyordu sonuçta hiç bir gelirim yok o borcuda bana baktıkları yetmez gibi aileme yüklüyordum mecburen. Ses etmediler ama gururuma yediremiyordum. Eş dost kolu komşu bir şeyler yapıp eve ekmek götürürken ben iğrenç bir şekilde evde oturuyordum erkek halimle. Benden 5 6 yaş küçük insanlar ev bakmaya başladı çoktan ama ben.... Evet olmaması gereken bir uygulama sizide anlıyorum çalışmak istemiyorsunuz evde yatmak varken niye gidip bi patronu zengin etceksiniz demi. Siz çok daha iyi yerleri hak ediyorsunuz ama işte... 2.5 yıldır çalışıyorum ve son 2.5 yıldır gss nin varlığından haberdar değilim ki öncesinde her gün sayıp söverdim. Kısacası bu dertten muzdarip olanlar dışında kimsenin umrunda değil bu durum olmayacakda. Birde borcum var alabiliyorlarsa alsınlar diyen arkadaşlar evden çıkın biraz hayatta neler oluyor bir bakın. Devlet adama borç çıkarmış alabiliyorsa alsın diyor 😂 cesaret mi cahil mi hayatında evden dışarı adım mı atmadı bilmiyorum artık.
    "İşsizlik yok, iş beğenmeme var" desene şuna.

Ama bize değil,
    geçinemeyip intihar edenlerin ailelerine söyle.
    Cesaretin varsa.

• GSS İPTAL EDİLSİN! YADA İSTEĞE BAĞLI OLSUN!

Ben çalışmıyorum cebimde 10tl para yok ailem sağolsun idare ediyor karım anlayışlı birşey bile demiyor kızcağız bu kadar büyük meblağ nasıl ödeyim???? Bende insan değilmiyim illa hırsızlık puştluk mu yapalım bu devlette adam olmak için ????? Biz insanca onurlu yaşamak için çaba gösterirken bir yerlere gelmeye çalışırsın devlet gss borcu vergi borcu zart zurt borcu derken bunalıma sokuyor son raddeye geldim artık.

edit : durduk yere devlete sürekli borçlanıyorum arkadaşım hastaneye gittiğim yok omzum çıkıyor ona bile gidemiyorum ne yapayım ben bana bir yol gösterin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeçerkenUğradı -- 12 Ocak 2020; 17:0:19 >

• GeçerkenUğradı kullanıcısına yanıt
    karında biryere kadar idare eder sonra bir bakmışsın evi terketmiş zaten çocukta yoksa kesin boşar bir süre sonra, iş bulup çalışçan artık ne olursa evine bakıcan mecbursun.. öyle moktan işmiş düşük ücretmiş ayırma lüksün yok artık evli adamsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Ocak 2020; 17:11:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

karında biryere kadar idare eder sonra bir bakmışsın evi terketmiş zaten çocukta yoksa kesin boşar bir süre sonra, iş bulup çalışçan artık ne olursa evine bakıcan mecbursun.. öyle moktan işmiş düşük ücretmiş ayırma lüksün yok artık evli adamsın..
    Sıkıntı orda işte, ne iş olursa yaparım fakat bedavayada çalışıcak halim yok hakkımı yedirmem asla bütün sıkıntı bu yüzden çıkıyor. Part time işte bile adam çıkartıp 25-30 lira veriyorsa birşey diyemem yol param 7.5 TL sigarayı, yemeği katmıyorum bile söylemesi kolayda icraata geçmesi zor hocam
  • GeçerkenUğradı kullanıcısına yanıt
    ha bu kafayla zaten boşanma dilekçen önüne postalanır hiç merakatme, bir yakın arkadaşımı çatır çatır boşadılar çalışmıyor eve ekmek getirmiyor diye, kimse evde köşe yastığı adama katlanmaz canım .. en fazla 3-5 sene katlanır kızcağız sonra kafadan hasta der boşar hayatın gerçekleri,hakimde çalışmıyon diye uzatmaz bile zaten davayı,aynen boyle devam et..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Ocak 2020; 19:35:41 >
  • 2012 yılından beri çalışmıyor musun ? @DaLminSSaH
  • Herkese merhaba. Benimde bir sorum olacaktı. GSS borcum var bunu ödedikten sonra kullanmakta olduğum raporlu bir ilacımı sağlık ocağına yazdırıp almak istersem herhangi bir ücret verecek miyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bende 1,5 ay önce yurtdışından geldim. Önceleri şirket benim GSS mi ödüyordu sağlıktan birşekilde faydalanıyordum. 1,5 aydır işsizim bu GSS zımbırtısı nasıl nereye ödeyeceğiz. E devletten herhangi borç gözükmüyor ama
  • İnsanların sabah akşam hamur yiyip kalp damar hastalığı olan anne baba kardeş gibi aile bireylerini tedaviye yarıyor anca..

Polikliniklere bir bakıyorsun künk gibi kadınlar dolmuş oram ağrıye buram ağrıye nefesim gidiyee!!

Sabah akşam ekmek arası ekmek yemişler ondan sonra teşhis, tahlil, tetkik, ameliyat, fizik tedavi!!!

Okullarda insanlara beslenme dersi de verilmeli!

Bir de suriyelilerin tedavileri var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

İnsanların sabah akşam hamur yiyip kalp damar hastalığı olan anne baba kardeş gibi aile bireylerini tedaviye yarıyor anca..

Polikliniklere bir bakıyorsun künk gibi kadınlar dolmuş oram ağrıye buram ağrıye nefesim gidiyee!!

Sabah akşam ekmek arası ekmek yemişler ondan sonra teşhis, tahlil, tetkik, ameliyat, fizik tedavi!!!

Okullarda insanlara beslenme dersi de verilmeli!

Bir de suriyelilerin tedavileri var..
    Beslenme dersi mi :) Şaka mı bu. Sağlıklı bir toplum pek işlerine gelmez.Hastaneler batar sonra. Özel Hastanelere ortak olanlar sonra nasıl bol sıfırlı banka hesaplarına birkaç sıfır daha ekleyecek?
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    seni de bu kafayla kimse almaz kerimcem. o daha sıkıntılı bir olay. ha kendi zihniyetin gibi birini bulursan belki ama 2 tane senden olunca sen bile dayanamazsın.
  • Ulan çalışmıyorum devlet demiyoruç bu adam parayı nerden bulacak diye bide benden gitmediğim hastanenin parasnı alıyor ayda 86 tl.

• infaz52 kullanıcısına yanıt
    Sgk ödeme yaz çıkar googlede sgk nın sitesinden ödüyorsun.

• JAX kullanıcısına yanıt
    Yani insanlara bunu öğretmek şarttır! Kendi doğasını bilmeli insan! Hatta Beden eğitimi dersinde de vücut kemik ve kas sistemi gelişimi ile alakalı bilgi verilmeli..

Spor salonuna gelip biceps nasıl bir kastır, spor programı neye göre yazılır bilmeyen milyonlar var.

Mamüllerin üstünde bi beslenme tablosu var, karbonhidrat, doymuş, doymamış yağ, protein vs!! Bunun ne manaya geldiğini yorumlayamacak yine milyonlar var..

Canan Karatay anlatıyor millet ha şunu yiyek ha bunu yemiyek diye ezberliyorlar yorumlayıp kendilerine bir pay biçemiyorlar..
  • Eve bir kağıt yapıştırmışlar kapıya. Evde bulunmadığımdan SGK bir zarf bırakmış muhtara. Oradan alacakmışım. Başka gelen var mı? İcra bildirimi göndermiş olmasın bunlar.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 21 Ocak 2020; 15:24:34 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.