Şimdi Ara

GSS 81 lira saçmalığı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
1
Favori
8.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En son üniversitede okurken arkadaş bahsetti. Haberim yokken baktığımda 3 bin lira borcum çıkmıştı. Kardeşimin 2 bin lira filandı. E bu borçlara KYK borcu da eklenirse üniversite bitince dünya kadar borcum oldu. Neyse ki bu GSS'yi uğraşlar sonucu sıfırladık. Bir süredir işsiz olduğum için ne olmuştur bilmiyorum ama umrumda değil. Devletin bizi düşündüğü yok zaten başımızın çaresine bakacağız.
  • s.uzun kullanıcısına yanıt
    25 yasindan sonra da para kazanamiyorsan bosuna yaşama vallah çok güzel iyi fikir.
  • İş çok, sen yeterki çalışmak iste.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.uzun

İş çok, sen yeterki çalışmak iste.

konuyu okumadın galiba, yurtdışında çalışıyorum yaşıyorum :)

benim özelim değil,yazdıklarımızı oku,partiyi savuncam diye kılıktan kılığa girmeyin :)

biraz toplumsal bilinç olsun ;)
  • Bu savunma değil, al sana kendimi örnek veriyorum. 5 kişilik bir aileyiz. 2 erkek 1 kız. Babam bağkur borçlusu olduğundan sigortamız yoktu. GSS ilk çıktığında bazı beyinsizler inadına yaptırmayın etmeyin silinecekler zaten diye atıp tutuyolardı.

Bi baktım 2000tl borcum var. Gittim başvurdum öğrenciysen ailenden biriyle gelecen dediler, gittik. Belgeler istediler, bağkur borcunun dökümünü aldık verdik. Öğrenci olduğum için borcum silindi.
    4 yıldır babam hariç 4 kişi genel sağlık sigortasından ücretsiz faydalanıyoruz.
  • quote:

İş çok, sen yeterki çalışmak iste.

valla iş çok la bakma sen beyoğlu caddesine, bağdat caddesine bir dünya dükkan kapalı.sultanahmette birdünya otel kapalı. hep bu patronların yan gelip yatmasından oluyor bunlar.yoksa çık sokağa hangi işi seçsem diye düşünmekten gün biter.
  • quote:

Bu savunma değil, al sana kendimi örnek veriyorum. 5 kişilik bir aileyiz. 2 erkek 1 kız. Babam bağkur borçlusu olduğundan sigortamız yoktu. GSS ilk çıktığında bazı beyinsizler inadına yaptırmayın etmeyin silinecekler zaten diye atıp tutuyolardı.

Bi baktım 2000tl borcum var. Gittim başvurdum öğrenciysen ailenden biriyle gelecen dediler, gittik. Belgeler istediler, bağkur borcunun dökümünü aldık verdik. Öğrenci olduğum için borcum silindi.
    4 yıldır babam hariç 4 kişi genel sağlık sigortasından ücretsiz faydalanıyoruz.

Protesto göstermek yasal hak diyorum!ben sizin gibi dşünmüyorum,ve bu kanunu protesto ediyorum.

Borç değil haraç bu. Yani devlet nefes alma vergisi çıkarsa 20 tl diyip, her ay borça yazsa kabul etcenmi?

sorular basit?

*Ben kdv,ötv vs birsürü vergi veriyorsan sağlık niye paralı? sağlığa para ödeyeceksem neden vergi veriyorum?

*soru 2, milyon lira kazanan adamın çocuguda çalışmıyor yan gelip yatacak 53 tl ödeyecek ,asgari ücretli adamın işsiz çocuguda 53 lira, sosyal devlet bu mu?

*soru 3, suriyeliler neden beleş sağlık hizmeti alıyor?

*soru 4, 25 milyar dolar harcamış mültecilere devlet,kimin parasını kime harcıyor? vergilerimiz araplara gidiyor yatan araplara, ozaman işsizliği ve sağlık sorununu çözsün,bak para varmış devlette.

bunlar sorularım,cevabını istersen, çıktı al ,gençlik kollarına götür,onlar incelesin,arkadaşın böyle soruları var yurtdışından,bunların cevabını istiyor diye,herzaman beklerim :)

Köle olarak çalışmak istemeyen biriysen ne olacak peki?
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Nerde kölelik ? Kim köle olarak çalışıyor ?
    Çalışma şartlarından, maaşlardan, haklardan haberin yok galiba. Araştırmanı öneririm.
    Aynen biraz araştırmanı öneririm. Sen kölelik görmemişsin demekki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s.uzun -- 4 Nisan 2017; 15:7:38 >
    18 yaşındaki insan ayrı bir birey mi değil mi ?
  • Ailenden ayrı bir yerde yaşıyorsan evet ayrı bir bireysin.
    Tamam teşekkür ederim. Ailesi ile yaşayan 18 yaş üstüler birey değil demek ki. O zaman oyda kullanmasın ailesi ile yaşayan 18 yaş üstü bireyler çünkü birey değil ailesi ile yaşıyor.
  • Çarpıtma.
  • quote:

Aynen biraz araştırmanı öneririm. Sen kölelik görmemişsin demekki.

Senin kölelik kavramın afrikalı kölelerden ibaret galiba. Asgari ücret(bu parayı alırsan gene iyi) ile günde 10-12 saat, haftada 6 gün eşek gibi(gerçek hayvan değil, deyim) çok kötü koşullar altında çalışmak senin için normal bir olay galiba.
    İşte kölelik nedir bilsen böyle konuşmazdın. Bilmeyen de sanacak dünyanın en ağır çalışma şartları bizim ülkemizde.
  • quote:

İşte kölelik nedir bilsen böyle konuşmazdın. Bilmeyen de sanacak dünyanın en ağır çalışma şartları bizim ülkemizde.

Senin tanımların nasıl kullanıldığını bilmemen benim sorunum değil. Dünyanın en ağır çalışma şartları biz de diyen kim? Sırf iş var demek için kendin çalışmayacağın şartları savunmaya çalışıyorsun şurada. Ya ülke şartlarından, insanların durumlarından haberin yok ya da fanatiklik yüzünden senin için fark etmiyor.
    Çalışmaya ihtiyaç duymuyorum ama ihtiyacım olursa çalışırım. Umarım birgün afrikadaki altın işçileri gibi çalışırsın da kölelik nedir anlarsın.
  • quote:

Çalışmaya ihtiyaç duymuyorum ama ihtiyacım olursa çalışırım. Umarım birgün afrikadaki altın işçileri gibi çalışırsın da kölelik nedir anlarsın.

Sende umarım birgün çalışmaya ihtiyaç duyarsın da hala afrikadan bahsetmezsin.

Tok açın halinden anlamaz derler işte seninki de tam bu durum. Kuruş hesabı yapacak kadar muhtaç olan insanlarla bizzat gidip bir konuş. Belli ki dışarından bakınca göremiyorsun.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.