Şimdi Ara

GSM No Doğrulama Hakkında; (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
740
Cevap
1
Favori
61.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: JuaN1925

Bize gelecek olan onay kodu mesajı ücreti bizden mi alıncak?
    Ayrıca GSM numaramızı gırecegımız yeri profilde değişiklilik yapmaya kalkmadan göremicekmiyiz ?

Ücretsiz.

GSM no girme profilimde yer alıyordu. Şu an kaldırılmış ama tekrar eklendiğinde büyük olasılıkla orada olacaktır. Değişiklik yapmanıza gerek yok, profilime sadece GSM no girmek için de girebilirsiniz.

Fakat değişiklik yapmak isteyenler de GSM numarası girip onaylamak zorunda.

quote:

Orjinalden alıntı: M@XWeLL

Onay kodunu sisteminize girdiğimizde sanal da olsa "hattın sahibi benim" onaylanmış olacak . Bu da hatlarımızı için tüm yetkiyi size veriyor , sizden kimse şüphelenmiyor ama gelir biri birgün şu siteyi hacklerse, vay o zaman 600.000 kişinin haline

600.000 kişinin 300.000'i sahte üyelik zaten. Amaç da yeni sahte üyelikler için caydırıcı bir uygulama yapmak.

quote:

Orjinalden alıntı: tomajer

Yorumlarda pek göremedim ama her profil değişikliğinde bunu yapmak mı gerekiyor ? (sürekli cep telefonu mu taşıyacağız ?)

Bir kere onaylamak yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 241 -- 12 Ağustos 2008; 11:52:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: dephyr

quote:

Merhaba ;
    Bize gelecek olan onay kodu mesajı ücreti bizden mi alıncak?
    Ayrıca GSM numaramızı gırecegımız yeri profilde değişiklilik yapmaya kalkmadan göremicekmiyiz ?

Bi sorun olmıcaksa bende değişiklilik yapmam profilimde

tabii ki bizden alınacak hayır ağacı işlemiyorki bir yandan mesaj için bir dh bir şebeke parayı götürecek bir taşla iki kuş avlanıyor bu sayede olan dh üyelerine oluyor birde profilde neden değişiklik yapma ihtiyacı duyuyorsun anlamış değilim bırak kalsın ne zoru var bu durum fakelere özgü değil ki eski üyelere sormamaları lazım bundan sonra yeni geleceklere uygulanmalıdır şu anki uygulama oldukça saçmalıktan öte bir şey ve bunu öneren bu işi incelemeden tartmadan olası tepkilere hazırlanmadan ortaya atılmış bir yem olarak görüyorum

Eğer ücret kullanıcılardan alınacaksa yapmam abi.
    2007'in başından beri DH bünyesindeyim..
    Askerde olduğum için rütbem yuzbası sorun yok herneyse.
    Ama Bence yeni üyeler için uygulansın bu

• quote:

Orjinalden alıntı: 241

quote:

Onay kodunu sisteminize girdiğimizde sanal da olsa "hattın sahibi benim" onaylanmış olacak . Bu da hatlarımızı için tüm yetkiyi size veriyor , sizden kimse şüphelenmiyor ama gelir biri birgün şu siteyi hacklerse, vay o zaman 600.000 kişinin haline

600.000 kişinin 300.000'i sahte üyelik zaten. Amaç da bunları temizlemek.

tamam 300.000 olsun , ne para eder ama

• quote:

quote:

quote:

600.000 kişinin 300.000'i sahte üyelik zaten. Amaç da bunları temizlemek.

tamam 300.000 olsun , ne para eder ama

zaten bu bir yem yiyene tabii ki birilerine kaynak sağlanmış olur 300.000 kişiden olsa 2 veya 4 kontor hesapla nasıl kaynak ama

• Ya ben cep telefonunu nereye yazacağım?

Profil düzenleme sayfasında bulamadım yazacağım yeri.
  • tebrik ederim güzel bir uygulama...

milleti dolandırıp, bozuk ürün satıp, kurallara uymayıp, üyelikleri silinince 5 dk sonra yeniden üye olan fake kullanıcıların işi biraz daha zorlaşıyor artık... güzel olmuş...

gerekli bir uygulamaydı zaten... umarım daha da gelişir.
  • Mesajlar ücretsiz arkadaşlar.

::AlacaKaranlıkT!M:: ; uygulama şu an kaldırılmış. Yakın zamanda eklenir sanırım.
  • Kalkmış mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: 6TANE6

tebrik ederim güzel bir uygulama...

milleti dolandırıp, bozuk ürün satıp, kurallara uymayıp, üyelikleri silinince 5 dk sonra yeniden üye olan fake kullanıcıların işi biraz daha zorlaşıyor artık... güzel olmuş...

gerekli bir uygulamaydı zaten... umarım daha da gelişir.

Madem okadar gerekliydi...
    Gerçekten fake kullanıcaların önüne geçilmek istendi veya dolandırıcalar engellennmek istendi
    ozaman bırakın cep telefonunu TC kimlik nosu ile uyelik alın bakın bakalım ozaman sitede fake kalıyormu ;)
  • quote:

Gerçekten fake kullanıcaların önüne geçilmek istendi veya dolandırıcalar engellennmek istendi
    ozaman bırakın cep telefonunu TC kimlik nosu ile uyelik alın bakın bakalım ozaman sitede fake kalıyormu ;)

Bir başkasının TC kimlik numarasını bulmak daha mı zor sizce? En kötü ihtimalle key listelerinden bir cilt bile binlerce fake için yeterli.
  • quote:

quote:

Bir başkasının TC kimlik numarasını bulmak daha mı zor sizce? En kötü ihtimalle key listelerinden bir cilt bile binlerce fake için yeterli.

forumlarda bol bol kullanılacak herkese göre kimlik numarası hazır

• mesajlarım kontrol edildiğinden yayımlanmıyor. Telefon numarası sadece profil değişiklikleri için gerekli
    değil miydi ?
  • Ad, Soyad
    TC kimlik numarası
    gerekirse cep teli ile onay sistemi kurarsanız daha garanti olur

çokmu fazla oldu bu
  • quote:

Ad, Soyad
    TC kimlik numarası

çokmu fazla oldu bu

olmadı ikametgah adresini unutmuşsun
  • Konuyu okuduktan sonra ben değişiklik yaptım ama Gsm no istemedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: dephyr

quote:

Ad, Soyad
    TC kimlik numarası

çokmu fazla oldu bu

olmadı ikametgah adresini unutmuşsun

12 adet fotoğraf

savcılıktan temiz kağıdı

nüfus cüzdanı fotokopisi

ve ikametgah adresi gerekiyor bundan sonra

bir de annenizin kızlık soyadı ve kullandığınız bankadaki hesap nolarınızı da alalım mümkünse cep tel ile beraber

eğer sorun sadece profil ise değiştirmem olur biter

ancak tüm forum kullanıcılarının da cep telefonu olacak diye bir kaide de yok onlar ne yapacak eve posta atıyorlar mı

bir de bir SIM KART almak ne kadar ki 7 ytl ye hatta 5 e bile alabiliyorsunuz. İlla ki kafasına takan onu da yapar siz merak etmeyin

Ve bir güvence metni olmadan vermeyi düşünmüyorum. Vermeyi düşünmeyecek çok insan da tanıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: omarr35

eğer sorun sadece profil ise değiştirmem olur biter

ancak tüm forum kullanıcılarının da cep telefonu olacak diye bir kaide de yok onlar ne yapacak eve posta atıyorlar mı

bir de bir SIM KART almak ne kadar ki 7 ytl ye hatta 5 e bile alabiliyorsunuz. İlla ki kafasına takan onu da yapar siz merak etmeyin

Ve bir güvence metni olmadan vermeyi düşünmüyorum. Vermeyi düşünmeyecek çok insan da tanıyorum

Zaten kesin çözüm denmiyor bu uygulama için, olamaz da. Eskiye göre daha caydırıcı bir uygulama olacağını düşünüyorum. En azından adam modemini resetleyip yeni üyelik alıp istediği gibi konu açamaz.

Biraz uğraşması lazım.

• Forum yöneticileri gördüğüm kadarı ile gerekli açıklamayı yapan bir konu açmamış..Üyeler yırtınmış konu açmış...Üst konu yapıvermişler...Yöneticiler açıklama gereği duymuyorlar mı yoksa?
  • quote:

Orjinalden alıntı: THESİMPSON

Forum yöneticileri gördüğüm kadarı ile gerekli açıklamayı yapan bir konu açmamış..Üyeler yırtınmış konu açmış...Üst konu yapıvermişler...Yöneticiler açıklama gereği duymuyorlar mı yoksa?

• aslında sadece ikinci el foruma özel T.C kimlik + GSM no onayı şeklinde bir uygulama getirilebilir, dolandırıcıların yada fake üyelikle alacağı malın fiyatını düşürüp satacağı malın fiyatını yükseltmek isteyenlerin de ocağına incir ağacı dikilmiş olur, ikinci el forumdan ciddi para kazanan arkadaşlar var, yada benim gibi ek gelir sağlamaya çalışanlar ama bunların yanında dolandırıcı olanlarda var, GSM numarası vermek istemeyen arkadaşların kendilerine göre mutlaka sebepleri vardır ancak sanal ortamda karşılıklı güvenin (DH-users ve users-users) sağlanması açısından böyle bir uygulama geç bile kalınmış sayılır, kanunlara ve karşısındaki insanlara saygılı, cin olmadan adam çarpmaya çalışmayan, karşısındakine güven vermeden önce kendine güvenen şahısların bu sisteme karşı çıkabileceğini zannetmiyorum, reklamlar konusunda ise zaten gün boyu reklam mesajları geliyor ayrıca böyle güzide bir foruma bildiklerimi aktarma haricinde maddi bir katkı sağlayabileceksem gelecek reklamlara da seve seve onay veririm, bir çoğumuz nette ayrıntılı bulmadığı bilgilere DH aracılığı ile ulaşmıyormu? Bilgi=Para olduğu bir dönemde bilgiye ücretsiz ulaşan bizlerin de MADDİ BİR KAYIP OLMADAN siteye ve sahiplerine kazanç sağlamamız çokta büyük bir şey gibi gelmiyor. 1997 den beri sektörün içerisinde olan birisi olarak büyük bir forumu yönetmenin ne kadar zor ve maddi açıdan ne kadar külfetli bir iş olduğunu tahmin etmem zor değil, (server ücretleri, domain ücretleri, test için kullanılan metaryaller vs.) konuyu daha fazla uzatmadan böyle bir uygulamanın forum için ne kadar yararlı olduğunu düşündüğümü belirtir saygılar sunarım.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.