Şimdi Ara

Gskill Fortis 2133 mhz ram overclock 2666mhzye overclock edilirmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde 1.2v gskill fortis 2133 mhz Cl 15 15 15 35 ddr 4 kupkuru soğutucusuz bir ramim var. Ryzene geçtiğim için ram hızımı artırmak istiyorum 1,35 v 2400 yada 2666 mhz de ramlari stabil yakmadan çalıştırabilirmiyim? Asus b350 anakrtımdan mhz artırabiyorum ama cl değerleri auto da ma kalmalı kendim cl 16 ya yada 17 gibiödeğer girmeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.35 voltaj ile çok yüksek ihitmalle bir zarar görmez fakat tamamen kendi riskiniz, timing değerlerini deneme yanılmayla bulmanız lazım biraz bollaştırmak gerekebilir mesela benim kitim 2133Mhz CL14 idi D.O.C.P profilinde gelen timingler 14 14 14 14 35 şeklindeydi voltajı ise 1.2v idi.

Benim 2666 Mhz için yakaladığım değeler ise 14 17 17 17 35 voltaj 1.35 şeklinde.

Fakat timing değerlerini çok bollaştırırsanız performans kazanımı yerine kaybı da yaşayabilirsiniz olay optimum'u bulmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backy -- 28 Ocak 2018; 21:9:31 >
  • Backy kullanıcısına yanıt
    Otomatik değer atadağı zaman çokmabuk yğksekmdeğerler atıyor. Kendim değer vererek denemeye çalışacam

• Düşük değerler denerken sistem açılmayabilir uefi ekranında kilitlenip kalabilir bunlar normaldir, anakarttaki clrmos pinlerinin yerini internetten öğrenin denemeye başlamadan önce ,bu durumla karşılaşırsanız birkaç saniye o pinlere kısa devre yaptırarak sıfırlayıp tekrar deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backy -- 28 Ocak 2018; 21:20:59 >
  • Backy kullanıcısına yanıt
    Ramin kutusunda bile 2133 mhz yazarken 1.2v den 1.35volta, 2133-2666 mhz ye cl 15-15-15-35 de 16-16-16-39 a çektim. Vdcrr soc değeri 0.95 yaptım. Rami gözden çıkardımda anakarta yada socketlere zarar gelir mi?

• Doğabilecek arızalar tamamen kendi riskiniz olur olmaz bişey diyemem.
    Bu arada kendi anakartım ram socket arızasından dolayı serviste fakat bunun overclocktan dolayı olduğunu düşünmüyorum elektronik biraz şans işi , 1.35v ddr4 için çok yüksek bir değer değil fabrikadan bu voltage ile gelen kitler var.

SoC voltage için de amd 1.100v değerinin ram overclock’unda stabiliteyi arttırdığını söylüyor onu az daha arttırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backy -- 31 Ocak 2018; 20:6:4 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.