Şimdi Ara

[GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL7 1.6V] Alternatifi Ram Arıyorum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Başlıkta da yazdığım gibi GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL7 1.6V (f3-12800cl7d-8gbxh) ram kullanıyorum. Bilgisayarın ram ihtiyacı olduğunu fark ettim ama aynısından piyasada bulamadım.
    CL9 1.5V olanı mevcut ama uyum sağlar mı emin olamadım. Bu ram in alternatifi yada beraber uyumlu çalışabilecek ram arıyorum. Yardımcı olursanız çok makbule geçer.
    İsteyenler için;
    Anakart: Asus Sabertooth P67(B3)

• uyum saglar cl9 calısırlar sorun olmaz. Asus z68 anakartta corsair 4x2 1600 cl9 ile gskill 2x2 1600 cl7 beraber kullandım. 2yıl fılan boyle kullandım sorun olmadı.
  • wolleskaan kullanıcısına yanıt
    Voltajlarda sıkıntı olur mu? Gerçi sabertooth kendi ayarlıyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haisak

Voltajlarda sıkıntı olur mu? Gerçi sabertooth kendi ayarlıyor diye biliyorum.

Kingston 8 GB hyperx fury veya beast (4gbx2) ddr3 - 1600mhz ram (cl 8-9-10 olabilir) kullanırsan hiçbir sorun olmaz. Ben şahsen denedim. Gskill ile Birlikte çalışabilen uyumlu ramler.
  • Yüzde yüz garanti verilmez ama sorun yaşayacağını zannetmiyorum ama bu iş hiç belli olmuyor sende bende sorun çıkmıyor başka birisinde çıkıyor. Sistemi tak çalıştır en fazla mavi ekran filan alırsın yeni anakartlar sağlam oluyor öyle kolay bozulmuyor. Ram bozulursa zaten direk değiştiriyorlar ben 1 set rami overclock ile bozdum yenisini verdiler.
  • wolleskaan kullanıcısına yanıt
    O zaman alıp denemekten başka çare kalmıyor. Teşekkür ederim
  • Büyük ihtimalle sorun çıkmaz ama gene de tamamen yeni bir kit kullanmak daha sağlıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.