Şimdi Ara

gruplama yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bi sorunum var mesaj sistemi yapıyorum kendimce biraz şimdi tablo şöyle
    ----
    Mysql tablolarım

-- ----------------------------
    DROP TABLE IF EXISTS `uye_mesaj`;
    CREATE TABLE `uye_mesaj` (
    `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
    `gonderen_token` varchar(255) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_turkish_ci NOT NULL,
    `gonderen_isim` varchar(255) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_turkish_ci NOT NULL,
    `baslik` varchar(255) DEFAULT NULL,
    `konu` varchar(255) NOT NULL,
    `icerik` varchar(255) NOT NULL,
    `alan_token` varchar(255) NOT NULL,
    `alan_isim` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '',
    `g_tarih` timestamp NULL DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP ON UPDATE CURRENT_TIMESTAMP,
    `id_sifre` varchar(255) NOT NULL,
    PRIMARY KEY (`id`)
    ) ENGINE=InnoDB AUTO_INCREMENT=23 DEFAULT CHARSET=latin5;

----
    php kodları buda
    ----

<?php

$token1 = $_SESSION['token'];
    $sorgu = $db->prepare("SELECT * FROM uye_mesaj WHERE alan_token = :gonderen_token Order By g_tarih DESC ");
    $sorgu->bindParam(':gonderen_token', $token1);

$sorgu->execute();
    $toplam = $sorgu->rowCount();
    while ($cikti = $sorgu->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)) {
    $mid=$cikti["id_sifre"];
    $icerikb=$cikti["icerik"];
    $mesajoku="<a href='/mesajoku.php?id=$mid'> <button type='button' class='btn btn-primary waves-effect waves-light btn-rounded'>Mesajı Oku Veya Yanıt Ver</button> </a>";
    echo "<tr><td>" . $toplam. "</td> <td>" . $cikti["gonderen_isim"] . "</td> <td>" . $cikti["baslik"] . "</td> <td>" . $cikti["konu"]."</td> <td>" .$cikti["g_tarih"]."</td> <td>"
    .$mesajoku. "</td> </tr>" ;}?>

Arkadaşlar ben şöyle bişey istiyorum id_sifre deki sifresi aynı olanların bi tane gözükmesini istiyorum çünkü şuan hepsini gösteriyo , yani id_sifre mesela xxxxxx bi mesajın diğerininde xxxxx ama bi kere göstermesini istiyorum bunun anlatabilmişimdir inşallah group by denedim ama olmadı sağolun şimdiden arkadaşlar

• sanırım istediğiniz bu;

$sorgu = $db->prepare("SELECT * FROM uye_mesaj WHERE alan_token = :gonderen_token GROUP BY id_sifre Order By g_tarih DESC ");
  • Hocam denedim hiç bi sorguyu göstermiyo öyle
  • Yardım edebilcek yok mu arkadaşlar
  • Distinct ile denediniz mi? Ayrica grublama da where kullanmayin, having ile sorgulayin. Veya group ile count sayimiyla kolonlardan sayim yaparak o sekilde mukerrer kayitlari listeleyebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.