Şimdi Ara

Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
19
Favori
41.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustimixfb55

Biz arkadaşlarımla Pes 2016'yı yukarıda bahsettiğim ayarlarda 2-3 saat oynadık bugün :D bir sorun çıkarmadı bize kendisi bize daha ayrıntı verirse yardımcı olmaya çalışabilirim kendisine

Çok ilginç bir durum,1280 720 de dahi takılma olduğundan bahsetmiş sn avastos ki oyun ve inputlagda sıkıntılı demiş,
    Yazdıklarınıza göre tekrar ayar vb. Bakar umaım bende cumartesi oyunlara ekstra bkıcam zerre oyun oynamam .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • leventsr L kullanıcısına yanıt
    Smart fena değil hızlı fakat kullanımı LG den sora baya zor geldi.lg de akıllı air kumanda ile çok rahattı. Gerçi bununda telefon uygulamasını indirip telefondan kontrol ederek denemek lazm.google play da grundig smart remote uygulaması var.
    Smart özellik tüm tv lerde sorun.bir iki uygulama dışında kullanmak eziyet.öyle siteye gireyim film açayım ,kullanan pek görmedim nadirdir:) smart özelliği için tv alınmaz zaten.smartin babası LG dir onda bile yetersiz bellek vs film izlemek zor.
    En güzeli ya bilgisayardan indirip usb ile izlemek.illa indirmekle ugrasmak istemiyorsanız telefondan tabletten istediğiniz internet sitesinden acin film ı ya kablo ile yada screen mirror ile tv ye yansıtın görüntüyü , smartla filan ugrasmaya gerek yok .

Ama yazınız üzerine yinede deneyeyim istedim.bende internete girip film açıp izlenebiliyor.3-5 dk girip denedim sorunsuz filmi acti izlemeye başladım
    Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 27 Eylül 2016; 1:26:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

Smart fena değil hızlı fakat kullanımı LG den sora baya zor geldi.lg de akıllı air kumanda ile çok rahattı. Gerçi bununda telefon uygulamasını indirip telefondan kontrol ederek denemek lazm.google play da grundig smart remote uygulaması var.
    Smart özellik tüm tv lerde sorun.bir iki uygulama dışında kullanmak eziyet.öyle siteye gireyim film açayım ,kullanan pek görmedim nadirdir:) smart özelliği için tv alınmaz zaten.smartin babası LG dir onda bile yetersiz bellek vs film izlemek zor.
    En güzeli ya bilgisayardan indirip usb ile izlemek.illa indirmekle ugrasmak istemiyorsanız telefondan tabletten istediğiniz internet sitesinden acin film ı ya kablo ile yada screen mirror ile tv ye yansıtın görüntüyü , smartla filan ugrasmaya gerek yok .

Ama yazınız üzerine yinede deneyeyim istedim.bende internete girip film açıp izlenebiliyor.3-5 dk girip denedim sorunsuz filmi acti izlemeye başladım

Teşekkür ederim .
    Film açamayan arkadaşlar vardı fragman açılıyor ama dilm açılmıyor diye dert yanıyorlardı,muhtemelen net hızıyla alakalı olabilir,evde ipadan film izlerken net hızım 3 mb ye düşünce sıkıntı oluyordu sürekli şimdi 25 mb olumca takır takır izliyorum,izlenememe sbebi net hızı olabilir diye geldi aklıma,

Smartdan tam memmun olan duymamış idim zaten,yıllar öncesinin bilgisayarlarının eşderi gibi şuan bu smart özellikleri zaten belli,

Tv den film islemek için sizin bahsettiğiniz yolu izlicem evde zaten apple tv mevcut ya onla girerim yada zaten aynı işi gören tv ye yansıtmayı kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 27 Eylül 2016; 1:28:28 >

• leventsr L kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam hiç smartla filan ugrasmaya gerek yok.aç telefondan ,kablosuz ağdan görüntüyü direk tv ye aktarabiliyosun zaten. Takır takir izle :) birde mümkünse tv leri kablo ile internete bağlayın. Zira wifi ler genel olarak çok sağlıklı olmuyor tv lerde.her tv için bu böyle

Resimde ekledim az önceki mesajıma.görsel olsun diye :)

Smart digiplay kullananlar için gayet iyi olur.bende digiplay var.hafta sonu maçlar varken smarttaki digiplay ı denerim artik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 27 Eylül 2016; 1:32:27 >
  • Benimki hariç, tüm servisler iyi anlaşılan. Bakalım bana ne diyecekler.

Sn Avastos, servisin kararını bekleyip arayayım merkezi diye düşünüyorum. Çünkü ararsam onlar da onu tavsiye edeceklerdir muhtemelen. Ayrıca gelen servis tutanak bile tutmadı, resmiyette onaylanmayan bir değişim olmayacak yani.

İnternetten film izleyememe durumu bende de söz konusu. Sanırım sitenin kullandığı player ya da flashların TV tarafından desteklenmemesinden kaynaklanan bir problem var. Örneğin dün Lig TV sitesinden maç özeti izlemek istedim. Açılan sayfada oynatıcı gözükmüyordu bile. Film izleyebildiğini belirten arkadaşlar da Lig TVden maç özeti izlemeyi bir denerlerse problemin modelden mi yoksa bire bir alınan TVlerden mi kaynaklandığını öğrenmiş oluruz.

Bu arada konunun çok faydalı olmasından dolayı konuyu başlatan Sn Avastos'a; herkesin paylaşımcı ve yardımcı olmasından dolayı da diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

evet arkadaşlar bizim tv de kuruldu, ne yazık ki sol alt köşede 5x5 cm ebatlarında bir karartı var.Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey

Siz olsanız iade mi değişim mi yoksa servise mi gidersiniz

Bugün servis geldi. Resim çekip merkeze göndereceklerini söylediler. Gelişmelerden haberdar edicem

• quote:

Orijinalden alıntı: sahinbay

Merhaba,
    Keskinlik için, ayarlarda "Dijital Gürültü Azaltımı" varsa onu kapamanızı öneririm, renkler ise ince ayarla çok iyi hale gelebiliyor. Benim TV 8586 değil 9600 serisi, benzer bir ayar menüsü olabileceğini düşünerek yardımcı olmak istedim.
    Umarım işe yarar.

Dediginiz gibi ben de o ayari kapattim, daha da duzeldi goruntu. Hatta bu duzeltme yapan ayarlarin cogu kapali konumda bende. Sadece memc yuksek. Tavisyeniz icin tesekkur ederim, 8586 ve 8600 kullananlar icin faydali bir bilgi

• quote:

Merhaba ,

Bende 55 VLX 8586 ile aranıza katıldım , kuruluma bugün geldiler ve kurulumu yaptılar çok şükür benim cihazımda bir sorun bulunmuyor şimdilik , ben oyunlar ile ilgili görüşlerimi yazayım

Hdmi kablo ile bilgisayarı bağlayarak PES 2016 oyununu arkadaşlarımla birlikte oynadık , çözünürlük ayarına oyun ayarlarından 1920x1080 16:9 formatına ayarladıktan sonra oyuna girdik ve input lag vb hiçbir sorun yaşamadık , cam gibi çok kaliteli ps4 kalitesine yaklaşan bir oyun kalitesi sundu bizlere , başka deneyen arkadaşlar olursa onlarda görüşlerini paylaşabilir

Üstad televizyonunuz hayirli olsun :)

Yorumunuz icin de tesekkur ederim. Benim en cok bilgiye ihtiyac duydugum konu bu input lag ve hdmi baglantisi idi..

Ben de pes 2016 ve fifa 16 denedigimde bende inanilmaz kasiyormuscasina goruntu ve oynamayi etkileyecek miktarda lag vardi. Bilgisayardan en yuksek ayarlarda oynarken en ufak bir takilma olmuyor, eski vestelde de olmadi hic. Bu tvde yasadim boyle bir sorunu. Ayarlari en disuge alinca bir parca duzeldi.. Ama yine oynanabilir degil.

Siz hdmi kabloyu hangi cikisa bagladiniz, yandaki mi arkadaki mi? Ben yandakiyle denedim sadece, su an aklima o giriste sorun olabilir mi diye geldi. Olmazsa baska bir kanlo ile de deneyecegim bakalim..

Oyun oynarkenki tv goruntu ayarlarini da zamaniniz olunca zahmet olmazsa paylasabilir misiniz?

• Hocam ilginize tesekkur ederim,

En yakin zamanda tekrar hdmi ile pc baglayip farkli oyunlar da deneyecegim. Ayarlari da kendimce tekrar kurcalayacagim.. Sonuclari bildiririm. Umarim ayarlardan, kablodan yada benim bagladigim hdmi portundan kaynakli ufak bir sorundur..

Sizin de oyun incelemenizi merakla bekliyorum..

• yasinmend Y kullanıcısına yanıt
    Normalde bugun donus yapacaklar demistiniz yanilmiyorsam.. Benim size gelen servisten pek umudum olmamakla beraber temennim olumlu bir donus yapmalari. Olumsuz bile olsa bu isin muteri hizmetleri, merkez servisi, daha da olmadi fabrikasi var. Surec belki biraz uzar ama sonunda sonuc alinir. Takipteyim hocam...

• avastos A kullanıcısına yanıt
    Biz sadece Pes 2016'da deneme fırsatı bulduk şimdilik , yandaki hdmi1 girişine bağladıktan sonra televizyon üzerinde herhangi bir hiçbir ayara yapmadık , sadece oyuna girmeden pes 2016 dosyasının içerisinde bulunan ayarlardan çözünürlüğü 1920x1080 16:9 a getirerek oyuna girdik ve dediğim gibi bir sorun yaşamadık :D Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1094528/15439400-6dfe-4452-a15f-e0a7383d726a.jpg

• quote:

quote:

evet arkadaşlar bizim tv de kuruldu, ne yazık ki sol alt köşede 5x5 cm ebatlarında bir karartı var.Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey

Bugün servis geldi. Resim çekip merkeze göndereceklerini söylediler. Gelişmelerden haberdar edicem

Arçelikten beklemediğim şekilde servis geldikten 2 saat sonra merkezden arayıp değişim onaylandı dediler. Tebrik etmek lazım. Lg nin samsungun yapamadığını yaptılar

• helluri kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun size,helal olsun size gelen ve değişim diyen yetkiliye,lg phılıps kısmende samsung da o sorun la ilgili yaşanıcaklar belli iken yani müşteri için ızdırap iken,grundiğin değişim demesi iyi bir dönüş hem firmaları için hemde tüketici için,
    Ürün iyi olsun özellikli olsun pahalı olsun,servis beş para etmez tüketiciyi mağdur ederse o ürün beş para etmez bence,
    Grundigde vestel ayarında genel olarak tüketiciyi üzmeyecek kararlar bermeye devam eder.

• Benden de haber var ancak iyi haber değil. Dün bana servis hizmeti vermeye gelen yetersiz ve bilgisiz arkadaş az önce beni aradı ve bölge müdürlüğü ile görüştüğünü, gördüklerini (siyah toz varmış ve uzaktan görülmüyormuş!) aynen aktardığını, kendilerinin de değişimi onaylamadığını ama istersem ücret iadesi yapabileceklerini söylediler. 2010'da kalkan standarttan da haberleri olmadıklarını söylediler. Ben de "Değişim istesem Teknosaya iade ederim, seni niye arayayım arkadaşım" deyip kızdım. Forumdaki arkadaşlardan da örnekler vererek diğer servislerin en ufak hata için değişim kararı verdiğini, bunun değişim için kabul edilmemesinin tamamen kendisinden kaynaklandığını, ölü pikselin ne olduğunu bile bilmediğini ve merkezi arayacağımı söyledim.

Sonra merkezi aradım. Kontrol ettiler. Servis "Kontrol sunucu normal" olarak sisteme girmiş. Terbiyesizliğin bu kadarı olmaz gerçekten. Merkeze "Madem TV normalmiş, bana niye iade edebilirsiniz dendi" diye sordum. Bir cevap veremedi. Gelen servisin art niyetli, bilgisiz ve yetersiz olduğunu söyledim. Şimdi tekrar servis yönlendirilecek. Aynı servisi istemediğimi de özellikle not düştürdüm.

Buradan da ifşa etmek istiyorum: Grundig, Arçelik, Beko ürünleriniz için Ankara Etlik Servisini kesinlikle tercih etmeyiniz.

Ankara etlik servisi kullanıcıların aklında olsun,
    Size gelen eleman en başından zaten lakayıtmış belli,adam gibi bir eleman bulana kadar servis talep edin bence.

• Ankarada servis tavsiyesi olan var mı? Genel merkeze bildiriyorum durumu, yönlendirdikleri Demetevler servisinin 4K'ya yetkisi yok, onların yönlendirdiği Batıkent servisinin de 4Kya yetkisi yok, onların yönlendirdiği Ostim servisi ise televizyonu atölyeye çektirir inceletirim diye tutturdu! Kafaları yemek üzereyim.
  • quote:

Biz sadece Pes 2016'da deneme fırsatı bulduk şimdilik , yandaki hdmi1 girişine bağladıktan sonra televizyon üzerinde herhangi bir hiçbir ayara yapmadık , sadece oyuna girmeden pes 2016 dosyasının içerisinde bulunan ayarlardan çözünürlüğü 1920x1080 16:9 a getirerek oyuna girdik ve dediğim gibi bir sorun yaşamadık :D Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1094528/15439400-6dfe-4452-a15f-e0a7383d726a.jpg

Cevabiniz icin tesekkur ederim..

Tekrar deneyecegim fabrika ayarlarina yukleyip. Hdmi 1 portunu kullanacagim.. Sonuclari da yazarim bakalim insallah duzelir

• quote:

quote:

quote:

Arçelikten beklemediğim şekilde servis geldikten 2 saat sonra merkezden arayıp değişim onaylandı dediler. Tebrik etmek lazım. Lg nin samsungun yapamadığını yaptılar

Sizin adiniza cok sevindim.. Gelismeleri takip ediyoruz..

Yasinmend, ben de ankaradayim, bana gelen servis etimesgut servisi, numarasi 0312 282 1515. Bu servisi isteyebilirsiniz, ki tek olu pikselde bile degisim yapariz demislerdi. Ya da merkez servisi gelirse daha iyi, siz basinizdan gecenleri anlattiginizda kayitsiz kalmazlar umarim..

• quote:

quote:

quote:

Hocam sizi arayan merkez 444 lu musteri hizmetleri miydi?

Eger degilse sizi arayan numarayi yasinmend nickli arkadasla paylasabilirseniz faydasi olacaktir. Yasinmend`in de benzer sorunlari var, merkez servis cozum uretebilir..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.