Şimdi Ara

Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
19
Favori
41.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vlx 8600 e yazilim guncellemesi gelmis neyler degisiyor acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadyr K kullanıcısına yanıt
    Siz 8600 icin guncelleme cikti diyince ben de komtrop ettim, 8586 icin herhangi bir guncelleme yok maalesef...

• Arkadaşlar tavsiye eder misiniz, 3 bin civarında tv arıyorum alınır mı?

• avastos A kullanıcısına yanıt
    Tek farkettigim kanallarin logolari gitmis :)

• Selamlar,

Bir süredir nadir olarak da olsa ekranın sol üstünde aşağıdaki yazı çıkıyor,

Ancak görüntü-ses vb. hiçbir şeyde bir olumsuzluk görmedim, kanal değiştirince kayboluyor.

Dediğim gibi nadir olarak çıkıyor, sizde de oluyor mu? servisi mi çağırsam acep?

Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Bende hic cikmadi. Rahatsiz etmiyorsa servislik bir durum yok bence. Onlar da arastiralim donus yapariz derler muhtemelen.

• Bende öyle düşünüyorum bu arada 2017 modeller çıkmış ama epey.com da halen bizim tv ilk sırada
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    2017 leri ben de gordum. Belki bize de yazilim guncellemesi gelir. Bi umut bekliyoruz bakalim :)

• Guncellemeden sonra telefondan youtube videosu tvye aktaramiyorum baglanmiyor. Deneyebilen varmi?

• Merhaba arkadaşlar,

Hepsini değil fakat sayfalaraca yazı okumama rağmen klavye ve fare kullanımı ile ilgili konulara denk gelmedim. VLX 8586 için hangi marka klavye ve fare kullanabiliriz. Logitech'in bir faresini taktım ama çalışmadı. Uyum problemi var sanırım.

Bu konuda deneyimi olan arkadaş oldu mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: more61

Merhaba arkadaşlar,

Hepsini değil fakat sayfalaraca yazı okumama rağmen klavye ve fare kullanımı ile ilgili konulara denk gelmedim. VLX 8586 için hangi marka klavye ve fare kullanabiliriz. Logitech'in bir faresini taktım ama çalışmadı. Uyum problemi var sanırım.

Bu konuda deneyimi olan arkadaş oldu mu acaba?

Çin malı bir klavyeli kumanda aldım kullanmada sıkıntı yok,

Ayrıca Logitech klavyede uyumlu,

Ben çinden aldığım kumandayı şuan kullanmıyorum, logitech klavyesi daha kullanışlı geldi bana...
  • Selamlar,

Temelde video izlemek için TV arıyordum ve onlarca tv de USB bellekten video izledikten sonra, en sonunda 48vlx8586'nın en uygun olduğuna karar verdim. Uzunca süre aradım ama piyasada kalmamış. En sonunda deposunda kıyıda kalmış bir mağazada tesadüfen buldum. 2900 tl verdim ve aldım.

Benim için asıl önemmli olan, video akıcılığı, olabildiğince çok video dosya desteği olması ve siyah kalitesi olduğu için çok memnunum. Beklentilerimi çok daha pahalı olan samsung, LG, grundig serisinin daha pahalı son modelleri ve başkalarına göre çok daha fazla karşıladı açıkçası.

1- Sormak istediğim özellikle 720p gibi düşük çözünülüklü videolarda video arka plan aydınlığı, sahne değiştiği zaman aynı hızla değişmiyor. Bir saniye kadar bir gecikme oluyor ve hoşlanmıyorum. Arka aydınlatmayı kapatsam bile bu değişmedi. bir çözümü var mıdır?

2- Video altyazıları dar karakterlerle yapılmış. Hafif bir göz bozukluğum var ve okumak sıkıntı yapıyor. Video altyazı karakter değişimi mümkün müdür? Mesela bold karakter yapılabilir mi?

3- Uydu alıcılarda sınırlı sayıda kanal var. her birini elle girmek mi gerekir yoksa topluca kanal girişi mümkün mü?

4- HD yayınlarda yüzlerdeki pastelleşme sorununun çözümü yok sanırım, değil mi?

5- Yeni güncelleme var mı?

Saygılar, teşekkürler...

• husertas H kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

husertas isimli arkadaşın nezdinde tv için yeni birkac bilgi vereyim. Oncelikle son sorusuna cevap vererek baslayayim.

5. Yeni güncelleme var. Sitede veya tv ayarlarindaki yazilim guncelleme sayfasinda yok. Servislerde mevcut. Ben de bilmiyordum bu durumu. Benim tv standby midundayken birkac kez kendi kendine acildi. Ne olur ne olmaz diye servis cagirdim. Gelen arkadas yazilim guncelleyelim dedi, bende surekli baktigim ve bulamadigim icin yok saniyordum. Adam bize geliyor her hafta dedi. Flashi takti 10-15 dakika kurulumu bekledik. Eski versiyon v03.006.001 gibi birseydi. Yukleme bitince baktik v05.xxx.xxx olmus. (x yazdim hatirlamiyorum rakamlari. Ama ilk 3 haneden zaten guncelleme geldigini goruyoruz. v03 yerine v05.) Yani sitede olmasa da guncelleme mevcut ve servislerde var sadece.

Peki ne değişti?

Renkler ile oynanmis sanki. Renkler biraz daha goz alici olmus gibi.

Netlik konusunda sanki biraz daha iyi gibi. Yani o bahse konu pudralanma efekti de bi parca daha iyi gibi. Ama belki de bana oyle gelmistir. Guncelleme aklimin ucundan bile gecmedigi icin onceki halini resimleme videoya alma durumum olmadi... Net olarak bir iyilesme var diyemiyorum... Yaniliyor olabilirim.

Youtube uygulamasi sanirim en cok fark eden sey oldu. Eski versiyonda youtube uygulamasi bd goruntu vermiyordu dogru duzgun. Atlamalar ve takilmalar oluyordu. Su an hem keskin, hem takilma atlama yok...

Ben bunlar disinda pek fark goremedim.. Her sey ayni. Eleman eskisinde olmayan html 5 destegi geldi dedi. Smarti da pek kullanmadigimdan kiyaslayamiyorum.

4. Hd yayinlarda olan patellesme efektinin cozumu yok... Yazilim ile de cok goze carpan fark olusmuyor. Eldeki panel bu sanirim. Ya da yazilim tarafinda duzeltilemeyen/farkinda olunmayan buyuk bir sorun da olabilir. Izleme mesafesi 3m ve uzeri ise seyir zevkini etkilemiyor. Ama yakindan bakinca boyle bir durum var maalesef. 4k goruntude patellesme zaten yok, cok keskin.

3. Su an kablo tv var. Tv uydusunu kulkanmadigim icin yorumum da yok..

2. Tvnin kendi medya oynaticisini da kullanmiyorum, bilgim yok..

1. Bu bahsettiginiz durumun da cozumu olacagini dusunmuyorum. Yine yakindan bakinca bariz belli olan, uzaktan pek farkedilmeyen bir durum. Ozellikle koyu renkler arasi gecislerde bu sorun dikkat edince farkediliyor. Pastellesme gibi bu da cozumsuz olabilir.

Ben de esasen akici sahne performansina bayildigim icin aldim bu tvyi. Izleme mesafem su an 4-5 metre ve o mesafeden bana kusursuz bir deneyim yasatiyor. Hem tv izlerken, hem oyun oynarken, hem de film izlerken.

Son olarak bendeki nir sorundan bahsedeyim. Son 2 ay oncesine kadar telefondan youtube ile video izlerken ekrandaki goruntu paylasma tusuna basinca goruntu otomatik olarak ve aninda tv`de oynatiliyordu. 2 aydir bu ozellik calismiyor. Yazilim guncellendikten sonra da duzelmedi. Wifi de sorun yok, tv uzerinden youtube girince sorun yok. Ama telefondaki youtune uygulamasindan aktarma tusuna basinca aktarmiyor. Servise sormayi da unuttum. Varsa bilen yardim bekliyorum.

Saygilar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 11 Temmuz 2017; 14:13:25 >

• Sonunda tv yi yoğun şekilde kullanmaya başladım. Çözemediğim birkaç konu var. Kanal değiştirdiğimde ekranın yarısı 2-3 saniye boyunca tv nin gereksiz bilgilendirmeleri ile doluyor. Bu bilgilendirmeyi iptal edebilir miyim. Bir de uydudan yayın izlerken sinyal gücünü nerden görebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Sonunda tv yi yoğun şekilde kullanmaya başladım. Çözemediğim birkaç konu var. Kanal değiştirdiğimde ekranın yarısı 2-3 saniye boyunca tv nin gereksiz bilgilendirmeleri ile doluyor. Bu bilgilendirmeyi iptal edebilir miyim. Bir de uydudan yayın izlerken sinyal gücünü nerden görebilirim

Bir soru daha çıktı yanıtlarsanız sevinirim. YouTube dan 4k video açtığımda takılıyor oynatırken. İnternet hızından olmadığına eminim. Sizde durum nasıl

• quote:

quote:

Sonunda tv yi yoğun şekilde kullanmaya başladım. Çözemediğim birkaç konu var. Kanal değiştirdiğimde ekranın yarısı 2-3 saniye boyunca tv nin gereksiz bilgilendirmeleri ile doluyor. Bu bilgilendirmeyi iptal edebilir miyim. Bir de uydudan yayın izlerken sinyal gücünü nerden görebilirim

Bir soru daha çıktı yanıtlarsanız sevinirim. YouTube dan 4k video açtığımda takılıyor oynatırken. İnternet hızından olmadığına eminim. Sizde durum nasıl

Benim WiFi Turknet, ben 4K oynatımlarında takılmaya denk gelmedim hiç...

ıvır zıvırları görmek istemiyorsanız menüden TV altında ayarlar var oradan halledebilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

quote:

ıvır zıvırları görmek istemiyorsanız menüden TV altında ayarlar var oradan halledebilirsiniz...

Cevap için tşkler

TV nin yazılımı nedir

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cevap için tşkler

TV nin yazılımı nedir

Son güncelleme varmış ama yüklü değil bende, servisin gelmesi gerekiyor ona sanırım...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cevap için tşkler

TV nin yazılımı nedir

Son güncelleme varmış ama yüklü değil bende, servisin gelmesi gerekiyor ona sanırım...

Hocam ıvır zıvırları kaldırmak için tv altındaki ayarları göremedim. Nerededir

• Merhaba arkadaşlar yeni yazılım yayınlanmış.Burada paylaşma sansınız varsa bizlerde yükleyebiliriz.

Ayrıca güncel görüntü ayarlarınız varsa paylaşabilirseniz memnun oluruz.Halen istediğim görüntüyü elde edemedim.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.