Şimdi Ara

GRUNDIG TV ALDATMACASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ***Fotoğrafları aşağıya ekliyorum***Grundig marka TV alacaklar bir kez daha düşünsün***
    Grundig'den 32GDH5950B model nolu TV'yi satın aldım yazlık için Hepsiburada Grundig Türkiye resmi mağazasından. Hepsiburada'daki resmi Grundig Türkiye mağazası da dahil olmak üzere google üzerindeki arama sonuçlarında (vatan, teknosa, hepsiburada, cimri, akakce gibi siteler dahil olmak üzere) sizi tek bir görsel karşılıyor.(aşağıda mevcut) Ancak kutudan çıkan TV bambaşka bir cihaz olarak geliyor. Tüketiciyi aldatmaya yönelik basit bir reklam kampanyası düzenlemişler. Çerçevesiz bir TV görüyorsunuz internette, beğeniyorsunuz, 1-2 hafta kampanya kovalıyorsunuz, aynı segmentte ve fiyat aralığında hem ithal hem de yerli daha pek çok seçenek varken hem yerli olması hem de Beko ve Arçelik temeline güvenerek satın alıyorsunuz ama sonuç bu.
    Grundig'e mail atıyorsunuz dönüş yapılmıyor. Daha görünürde olan şikayetvar.com'a yazdığınızda hemen ertesi gün Arçelik tarafından aranıyorsunuz ve "Peki, ben yetkili departmanlara ileteceğim" şeklinde klasik bir TR müşteri hizmetleri yanıtı alıyorsunuz.
    Üstüne üstlük bu TV'nin görseline başka insanlar kanmasın, bilincinde olsunlar diye Hepsiburada üzerinden yorum yazıyorsunuz ve Hepsiburada yorumu asla yayına almıyor.
    Umarım faydalı bir konu olmuştur. İyi günler herkese

GRUNDIG TV ALDATMACASIGRUNDIG TV ALDATMACASIGRUNDIG TV ALDATMACASI

• hocam, tüketici hakem heyetine şikayet edin. Çerçeve kalınlığı ile alakalı aldatıcı bir görsel kullanılmış. Aradaki fark bariz şekilde anlaşılıyor.

Hocam, T.C. Ticari reklam ve haksiz ticari uygulamalar yönetmeliği mevzuatına göre bunun şirkete cezası var.
    THH'ye ürün ilanında aldatıcı görsel kullanımı diye şikayette bulunun.
    İmkanınız varsa avukatla üstlerine gidin.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/01/20150110-5.htm

https://www.tursab.org.tr/duyurular/ticari-reklam-ve-haksiz-ticari-uygulamalar-yonetmeligine-iliskin-duyuru_12062

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 30 Mayıs 2020; 0:47:45 >

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    7-8 aydan önce sonuçlanmıyor..
  • MehmetNY kullanıcısına yanıt
    öneri için teşekkür ediyorum hocam. deneyeceğim şansımı. iyi akşamlar
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    hocam önemli olan bi şekilde sonuçlanması zaten. ithal ürünlere her gün birer birer ek vergi gelirken eli güçlenen yerli firmalar bunu vatandaştan daha fazla para koparabilmek için kendi lehine kullanacaklar anlaşılan. benim zaten kendi adıma bir para iadesi vs. gibi bir talebim yoktu. önemli olan diğer insanların da olabildiğince bu aldatmacayı görüp böyle firmalardan uzak durmaları.
    *cevap için teşekkürler
  • hocam tüm sitelerden ekran görüntüsü alın lehinize sonuçlanacaktır zaten ama biraz zaman kaybınız olacak
  • O fiyata çerçevesiz TV beklemek saçma 124 ekran Grundig TV aldım çok memnunum sorunsuz fakat hepsiburadayi kaldırdım adi bir uygulama size bunu yapan hepsiburada

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mammatus28 kullanıcısına yanıt
    hocam mevzu öyle değil malesef. siz memnun olabilirsiniz kullandiginiz urunden tabii ki. ama ben fiyata gore niye beklentiye gireyim ki? bana firma bir tanitim yapmis resmi kanal araciligiyla, ben de ona guvenmisim almisim. ama aldatilmisim. burda ben niye sacmalamis oluyorum? asagiya da tek tek ekliyorum, gorsel sadece hepsiburadada degil vatan, media markt, teknosa gibi yerlerde de ayni gorselle listeleniyor ve gercek hayattaki ile ilgisi yok gorselin. dupeduz aldatmaca.
    GRUNDIG TV ALDATMACASIGRUNDIG TV ALDATMACASIGRUNDIG TV ALDATMACASIGRUNDIG TV ALDATMACASIGRUNDIG TV ALDATMACASI

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.