Şimdi Ara

Grundig GSB 950 Soundbar- 2+1- Atmos- 280 W (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
30
Favori
43.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim tv lg 55lb652v modeli hocam. destekliyor mu bilmiyorum :/ gerçi tv yi neredeyse hiç izlemiyorum. o yüzden sorun değil :)) ama yine de son dediğiniz şekilde bir bağlantı da denerim çalışıp çalışmadığını test etmek adına. ben soundbarı ağırlıklı olarak müzik için kullanıyorum. haftada 1 pcye bağlayıp 1 film izliyorum sadece. :)) yazın muhtemelen daha fazla kullanırım.

müzik performansı çok iyi hocam bu arada. önceki mesajlarda yazmıştım eğer görmediyseniz. en iyi bass'ı bluetooth bağlantısı ile veriyor cihaz.

bluetooth+ spotify ile (spotify ayarlarından da ses kalitesini en yüksek seçin)

ses modu : sport

vertical surround : on

bass: 3

tiz: 1

bu ayarlarla bi müzik denemesi yapın isterseniz :)

edit : bu arada benimki de passthrough desteklemiyormuş hocam. pcden çıkıp önce tv ye ordan da soundbara geçince sadece pcm görüyor. ilk anlattığınız yöntemle kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 15 Mayıs 2021; 20:29:35 >

• En iyi bass Bluetooth ise benim açımdan isabet olmuş. Telefonu Bluetooth yapıp müzik dinliyorum güzel oluyor.
    Bu arada TV ayarlarından soundbar bağlama ayarlarına girdim ama oradaki tüm markaların kumandalarıni denedim, hiç biri uymadı. Ama problem akıllı kumanda aktifken yapmamdan kaynaklanmış olabilir. IR kumanda aktifken deneyeceğim bir daha. Eğer olursa soundbar daki tüm tuşlar TV kumandası ile çalışabilir. Akıllı kumanda ile sadece ( Arc sayesinde sanırım ) ses açma ve kapatmayı ve TV ac kapat lari soundbar a aktarıyor. Ama hdmı, Bluetooth, aux vb kaynak değişimlerini TV kumandası ile yapamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsr

En iyi bass Bluetooth ise benim açımdan isabet olmuş. Telefonu Bluetooth yapıp müzik dinliyorum güzel oluyor.
    Bu arada TV ayarlarından soundbar bağlama ayarlarına girdim ama oradaki tüm markaların kumandalarıni denedim, hiç biri uymadı. Ama problem akıllı kumanda aktifken yapmamdan kaynaklanmış olabilir. IR kumanda aktifken deneyeceğim bir daha. Eğer olursa soundbar daki tüm tuşlar TV kumandası ile çalışabilir. Akıllı kumanda ile sadece ( Arc sayesinde sanırım ) ses açma ve kapatmayı ve TV ac kapat lari soundbar a aktarıyor. Ama hdmı, Bluetooth, aux vb kaynak değişimlerini TV kumandası ile yapamıyorum.

hocam o dediğiniz zor gibi. hiç duymamıştım ama yapabiliyorsanız helal olsun :) arc'ta bildiğim kadarıyla sadece aç-kapa ve ses yükseltip alçaltma komutlarını tv kumandasından alabiliyor.

evet en iyi bass bluetooth'da bence.

ürünün ses kalitesini genel olarak nasıl buldunuz hocam ?

• Merhaba. Ben de sn5y için fiyat takibi yaparkrn paylaşımlarınızı gördüm. Aynı fiyata denk geliyor yakkaşık ama atmos yok lg de. Kararsız kaldım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trilogyx

Merhaba. Ben de sn5y için fiyat takibi yaparkrn paylaşımlarınızı gördüm. Aynı fiyata denk geliyor yakkaşık ama atmos yok lg de. Kararsız kaldım

hocam lg sn5y de fena bi cihaz değil ama dediğiniz gibi atmos yok.

benim de grundig'i alırken düşündüğüm modellerden biriydi sn5y.

gsb 950 de sn5y de üzmez bence. ama atmos'tan dolayı gsb 950 bi tık daha öne çıkıyor sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: WalterWhite00

hocam lg sn5y de fena bi cihaz değil ama dediğiniz gibi atmos yok.

benim de grundig'i alırken düşündüğüm modellerden biriydi sn5y.

gsb 950 de sn5y de üzmez bence. ama atmos'tan dolayı gsb 950 bi tık daha öne çıkıyor sanki.

Alıntıları Göster

LG 400 watt, Grundig 280 watt. Watt gücü herşey değildire ama LG daha başarılıdır gibime geliyor sanki.

• atom-karınca A kullanıcısına yanıt

watt degerinin bence hicbir onemi yok hocam. asiri dusuk ya da yuksek olmadigi surece. frekans araligi, soundbarin hoparlorlerinde kullanilan malzeme kalitesi, akustik ayarlamalari, kod cozuculer(atmos, dd vs) cok daha onemli bence.

dedigim gibi sn5y de guzel cihaz, gsb950 de. ben grundigin soundbarlarini esdeger segmentteki birkac lg ve samsung ile uzun sure kiyaslayarak grundig gsb 950de karar kilmistim.

bu baslikta lg sn5y degil ama sj3 ile gsb950 yi kiyaslayan bi arkadas da gsb950 daha iyi demisti.

ama dedigim gibi her iki model de üzmez.

• lg sl9y nasıldır arkadaşlar bilgisi olan varmıdır. burası lg konusu değil ama bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim.teşekkürler

• Media marktta gsb 950 demo yapabiliyor muyuz ben gormedim sanki

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Grundig GSB 950 alma arefesindeyim. Tv Sony 8196. 1600 TL ye alabiliyorum banka kartıyla. Bu fiyata değer mi? Tv yi soundbarsız kullanmak ile bu soundbar ile kullanmanın belirgin farkları nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uwais -- 13 Haziran 2021; 19:20:40 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sahsen kacirmayin derim. tv'nizi bilmiyorum ama her turlu tv sesinden cok cok daha iyi olacagini dusunuyorum.

@trilogyx malesef bilmiyorum hocam mediamarkt'a hic gitmedim gsb950 icin. gitmeden once gideceginiz subeyi arayip bu urunu test edebilip edemeyeceginizi , teshirde olup olmadigini sorabilirsiniz. eger subede yoksa bosuna gitmemis olursunuz.

• WalterWhite00 kullanıcısına yanıt

Hocam soundbar almak gibi bir düşüncem hiç yokken öyle yorumlamışsınız ki durduk yere soundbar aldım, fiyat da arkadaşın dediği rakama geldi. Umarım güzel olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bluedrk

Hocam soundbar almak gibi bir düşüncem hiç yokken öyle yorumlamışsınız ki durduk yere soundbar aldım, fiyat da arkadaşın dediği rakama geldi. Umarım güzel olur :)

hayırlı olsun hocam. resmen gsb 950 dh temsilcisi gibi oldum.  ürünü aldıktan sonra yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam merhaba. Benim Tv de ARC girişi var eARC yok. Bu durumda Grundig GSB 950 soundbardan Atmos sesleri alamayacak mıyım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Uwais

Hocam merhaba. Benim Tv de ARC girişi var eARC yok. Bu durumda Grundig GSB 950 soundbardan Atmos sesleri alamayacak mıyım ?

hocam benim tv de atmos yok ancak bilgisayarı soundbara kutudan çıkan hdmi kablo ile bağladığımda atmos ses alabiliyorum.

net olmamakla birlikte atmos için earc şart değil sanırım. tv atmos destekliyorsa hdmi arc girişinden de atmos ses alınabilmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 14 Haziran 2021; 18:23:38 >
    Teşekkürler hocam.

• hocam siz atmos için hangi cihazı kullanıyorsunuz?

bendeki tv philips 49pus7503 (4K, android) atmos yok. medya oynatıcıya da ihtiyacım olacak, ne tavsiye edersiniz?

@WalterWhite00

• quote:

Orijinalden alıntı: dream_04

hocam siz atmos için hangi cihazı kullanıyorsunuz?

bendeki tv philips 49pus7503 (4K, android) atmos yok. medya oynatıcıya da ihtiyacım olacak, ne tavsiye edersiniz?

@WalterWhite00

laptop kullanıyorum hocam atmos filmler için. laptoptan soundbarın hdmi-1 girişine bir hdmi kablosu ile , soundbarın hdmi arc girişinden tv'nin hdmi arc girişine de bir kablo bağlıyorum. böylece soundbar atmos sesi laptoptan alıyor, görüntüyü de tv ekranına veriyor.

• dream_04 D kullanıcısına yanıt

Bende vestel oled tv var. Tv de dolby atmos desteği yok ancak arc bağlantısı ile sesi direk geçiş ile soundbar verdiğimde netflix uygulamasında atmos aktif oluyor. Ancak Tv nin içindeki medya oynatıcı ile atmos ses alamiyorum

Netflix için ise sanırım sizde de sıkıntı olmaz.

Arc ile atmos ses alınabiliyor. earc sanırım daha geniş bant aralığı sunduğu için çok daha yüksek çözünürlüklü atmos ya da dts x gibi formatlar için geçerli.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.