Şimdi Ara

Grundig GSB 950 Soundbar- 2+1- Atmos- 280 W (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
30
Favori
43.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar düşerken fiyatı 1900 e fırlattılar. Ölümü gösterip sıtmaya razı edecekler. 1350tl leri görmeden almam. Gider t650 alırım...

Bugün mediamarkta görevli ile görüştüm, grundig i yerden yere vurdu. Grundig olmadığı için karşılaştırma yapamadım. T650 yi dinledim. Gayet temiz bir ses veriyor.
    Grundigteki atmostan bahsettim. Hiç beklediğim gibi olmadığını, çok ciddi bir fark hissetmeyeceğimden bahsetti. Milletin iade ettiğinden bahsetti. Ciddi şekilde karaladı yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Dolar düşerken fiyatı 1900 e fırlattılar. Ölümü gösterip sıtmaya razı edecekler. 1350tl leri görmeden almam. Gider t650 alırım...

Bugün mediamarkta görevli ile görüştüm, grundig i yerden yere vurdu. Grundig olmadığı için karşılaştırma yapamadım. T650 yi dinledim. Gayet temiz bir ses veriyor.
    Grundigteki atmostan bahsettim. Hiç beklediğim gibi olmadığını, çok ciddi bir fark hissetmeyeceğimden bahsetti. Milletin iade ettiğinden bahsetti. Ciddi şekilde karaladı yani...

hocam elektronikte online alışveriş siteleri üzerindeki fiyatlar dolara endeksli değil çok fazla. tabi endeksli bir miktar ama genel olarak günlük saatlik çok oynuyor fiyatlar. demiştim size. :) dolar düşerse ürünün fiyatı düşer yanılgısına girmeyin. daha 1 ay önce bu ürün 2200den satılıyordu. dolar 7.20lerdeydi.

mediamarkt'teki görevlinin bu forumdaki herhangi birinden daha fazla anladığını zannetmiyorum. mediamarkt'teki elektronik departmanında çalışanlar "type-c" nedir onu bile bilmiyor. bizzat yaşadım.

bende 2si de var, söylemiştim. grundig'i daha çok beğendim. grundig'in diğer soundbarlarının hb yorumları da kötü olmadıklarını gösteriyor.

ama t650 alıp geçebilirsiniz de. o da iyidir güzeldir, üzmez sizi.

• Bende aldım bugün Grundig'i . Amazon kargoya da vermiş. İnşallah memnun kalırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aateshh

Bende aldım bugün Grundig'i . Amazon kargoya da vermiş. İnşallah memnun kalırım.

yorumlarını bekliyoruz hocam :) hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

Alanlar arasında hayal kırıklığı yaşayan tek benim galiba. LG SJ3 kullanıyordum. LG ve Grunding arasında midler ve tizler açısından çok bir fark yok. Zaten sesi de fazla açmıyorum. Fakat bass derinliği SJ3'e göre düşük kalıyor. Bass'ı +5'e getirmeme rağmen bu fark çok bariz. Diğer yandan bence bu çevresel ses ve atmos işi soundbar ile olacak iş değil. Arka hoparlörler de lazım. Demoyu dinledim. İnternetten başka atmos demo videoları da indirdim. Evet çevresel sesler geliyor ama inanın LG'den dinleyince de kısmen bu efekt var. Netflix'de atmos destekli "the dig" filmini, bbc earth belgeselini izledim ve 1-2 yer dışında pek bir fark göremedim. Virtual Surround modunu açınca nispeten daha iyi ama o da gerçek bir surround değil anladığım kadarıyla.

Kısacası ille de atmos olsun diyenler için bu fiyata kabul edilebilir ama bence vaat edileni pek sunmuyor. Forumlarda dolby'nin önüne gelene atmos sertifikası verdiği yönünde eleştiriler var. Belki bununla da alakalı olabilir. Tavandan yansıyıp gelen obje hareketine bağlı sesler olacak falan diye beklentiyi yükseltmeyin derim. Bu nedenle sanırım iade edeceğim. Önerilerinize açığım.

Önceki yorumumum sonrasında tekrar bazı testler yaptım. Özellikle müzik dinlerken LG SJ3 ile GSB950 arasındaki farklar daha çok belli olmaya başladı. SJ3'deki midler Grundig'e göre daha zayıf. Subwoofer konusunda da söylenenler sanırım doğru. GSB 950'nin bass tonları da hoşuma gitmeye başladı. Daha yumuşak bir bass ama kulağa daha doğru geliyor. Tonlama biraz daha sert olsaydı iyiydi ama böyle de güzel. Sonuç itibariyle @erkan86 @WalterWhite00'ın yorumlarından sonra ürünü iade etmemeye karar verdim. Hala atmos performansının arka hoparlörler olmadan yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bu bütün soundbarlar için geçerli mi bilemiyorum. İleride bu fikri değiştirecek bir ürün olursa ona geçerim. O zamana kadar devam. SJ3'ü de anneme verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metamorphoses -- 16 Şubat 2021; 17:51:25 >

• quote:

Önceki yorumumum sonrasında tekrar bazı testler yaptım. Özellikle müzik dinlerken LG SJ3 ile GSB950 arasındaki farklar daha çok belli olmaya başladı. SJ3'deki midler Grundig'e göre daha zayıf. Subwoofer konusunda da söylenenler sanırım doğru. GSB 950'nin bass tonları da hoşuma gitmeye başladı. Daha yumuşak bir bass ama kulağa daha doğru geliyor. Tonlama biraz daha sert olsaydı iyiydi ama böyle de güzel. Sonuç itibariyle @erkan86 @WalterWhite00'ın yorumlarından sonra ürünü iade etmemeye karar verdim. Hala atmos performansının arka hoparlörler olmadan yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bu bütün soundbarlar için geçerli mi bilemiyorum. İleride bu fikri değiştirecek bir ürün olursa ona geçerim. O zamana kadar devam. SJ3'ü de anneme verdim.

Alıntıları Göster

hocam 6-7 kişi almıştık bildiğim kadarıyla fakat içimizden üründen beklentileri karşılanmamış olan tek kişi sizdiniz. bu yorumla birlikte memnuniyetiniz artmış belli ki. gerçekten sevindim. tekrar güzel günlerde kullanın diyorum :)

imkan varsa bu tip soundbarları karşılaştırmalı denemek lazım farkı anlayabilmek için. ben bütün yorumlarımı t650 ile kıyaslayarak yaptım. siz de sj3 ile kıyaslamışsınız. özellikle aynı şarkıda hızlıca bir cihazdan diğerine geçiş yapınca daha iyi anlaşılıyor farklar.

ben de t650de enstrümanlar biraz daha distort olarak birbiri içine geçmiş ve bass yetersiz iken aynı şarkıda hemen grundig'e geçiş yaptığımda enstrümanları tane tane, bass'ı da derin bir şekilde hissetmiştim ve ona göre yorum yapmıştım.

tabi kullandıkça kulaklar detayları daha çok ayırt etmeye başlıyor zamanla. bt bağlantısı+spotify ile gerçekten müzik performansını çok beğeniyorum gsb 950'nin. en iyi bass'ı bt bağlantısı ile veriyor bu arada cihaz.

atmos konusunda ise yorum yapamıyorum, televizyonum atmos'u desteklemiyor malesef.. ama fiyatına göre ; müzik ve dolby digital ile film performansının çok tatmin ettiğini tekrar tekrar söyleyebilirim.

siz hangi bağlantı modunda , hangi ayarlarla (bass-tiz-ses modu) deneme yaptınız acaba hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 16 Şubat 2021; 20:17:43 >

• WalterWhite00 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam. Uzun zamandır araştırıyordum ama 1347 lik flash fiyatı kaçırdım ne yazık ki. Bugün sabah Media Markt fiyatı artırınca Amazon fiyatı güncellemeden siparişi geçtim. Axess le gift kartlar almıştım. Bi nebze yine bu şekilde uyguna geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: aateshh

Teşekkür ederim hocam. Uzun zamandır araştırıyordum ama 1347 lik flash fiyatı kaçırdım ne yazık ki. Bugün sabah Media Markt fiyatı artırınca Amazon fiyatı güncellemeden siparişi geçtim. Axess le gift kartlar almıştım. Bi nebze yine bu şekilde uyguna geldi.

1500 altı iyi bence hocam bu ürün için. APP35 kodunu da kullanmışsınızdır umarım. yarın elinizde olur muhtemelen. bir ön inceleme yorumu yazarsınız artık :))

• Aynen kullandım :) teşekkür ederim hocam detaylı incelemeyi paylaşacağım.

Hocam ben TV'ye hdmi arc ile bağladım. Sj3'de ise hdmi olmadığı için optik bağlandı. Müzik testlerini ise hem tv'den spotify ile hem de telefondan bluetooth ile yaptım. Virtual Surround açık kapalı, tüm modları denedim. Bluetooth ile bas biraz daha artıyor. Bunun equalizer ayarlarından kaynaklandığını düşünüyorum.

• quote:

Hocam ben TV'ye hdmi arc ile bağladım. Sj3'de ise hdmi olmadığı için optik bağlandı. Müzik testlerini ise hem tv'den spotify ile hem de telefondan bluetooth ile yaptım. Virtual Surround açık kapalı, tüm modları denedim. Bluetooth ile bas biraz daha artıyor. Bunun equalizer ayarlarından kaynaklandığını düşünüyorum.

evet hocam bluetooth ile basslar artıyor. hdmi ile basslar bir tık daha az ama midler bir tık daha yüksek.

ben en çok sport modunu beğendim müzik için. vertical surround açık. bass : 3 , tiz:1 . bu şekilde iyi geldi :)

• aateshh A kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun bence ürüne ve piyasaya kıyasla uygun rakamlara aldık. Yorumlarınızı bekliyoruz.

• metamorphoses M kullanıcısına yanıt

Lg sj3 ün subwoofer ının daha sert tonda çalmasını kabininin ciddi oranda ufak oluşundan kaynaklı olduğunu tespit etmiştik. Buna kıyasla beğeninizin artmasına sevindim. Elinizde LG V30 gibi bir cihaz varsa aux tan bağlantı ile hifi quad dac açık şekilde denerseniz müzikte çok daha iyi sonuçlar alacağınızı düşünüyorum.

• Media markt gibi tavanı 10 metre yükseklikte bilmem kaç yüz metre kare alanda ürün karalamak ta çok komik :) bu ürünler 30 - 40 m2 kadar alanda verimli çalışabilir. O eleman harman kardon enchant bile denese onuda karalardı eminim tek anladıkları ses yüksekliği başka birşey değil :) Müzik dinlemek adına çok yüksek ses beklentisi olanlar hiç girmesin soundbar işine bence. Ama makul seviyede hifi ses arıyorum diyenler gönül rahatlığıyla tercih edebilir.Unutmayalım bu cihazların dizayn şekli öncelikle sinemadır sonra müzik.

• Müzik dinlerken kulak zevkinize uygun tonda bas notalarını yakalayabilmek için subwoofer portuna önceden hazırladığınız bir süngeri tıkayarak denemeler yapabilirsiniz. Süngerin dansitesine göre zevkinize en uygun tonu bulabilirsiniz. Deniz süngeri dahil her türlü sünger olabilir :)

• cihazı alan kullanan arkadaşlar acaba müzik dinlerken hangi ses modunu seçiyorsunuz , bass ve tiz ayarlarınız nasıl ? paylaşırsanız sevinirim :)

• Hocam bu cihazı hdmi arc bağlantısı ile lg 42lm660s tv bağladım. Ara sıra durduk yere ses geriden gelmeye başlıyor ve düzelmiyor. Ta ki kanal değiştirene kadar. Hdmi kablo öylesine bulduğum bi kabloydu. Kablo kalitesiyle mi alakalidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafasc

Hocam bu cihazı hdmi arc bağlantısı ile lg 42lm660s tv bağladım. Ara sıra durduk yere ses geriden gelmeye başlıyor ve düzelmiyor. Ta ki kanal değiştirene kadar. Hdmi kablo öylesine bulduğum bi kabloydu. Kablo kalitesiyle mi alakalidir.

hocam kablodan kaynaklı olabilir evet. kutudan çıkan kabloyla deneyin bir de .

Kutudan hdmi kablo çıkmadı diye hatırlıyorum. Sizin çıktı mı?
  • mustafasc kullanıcısına yanıt

evet hocam. hdmi, optik ve aux kablosu cikti kutudan. gozunuzden kacmis olabilir belki.

bu arada ses kalitesinden memnun kaldiniz mi ?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.