Şimdi Ara

Grundig GSB 950 Soundbar- 2+1- Atmos- 280 W (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
30
Favori
43.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alondo06

Sony Hts.20R.Cel e sahip olan birisiyle konuşma fırsatım oldu. Bass ların boğuk geldiğinden şikayetçi ama ilk aldığında baktığı yorumlarda bazı kişiler boğuk değil demiş biraz şans işi sanırım. Şu an için grundig almaya karar verdim. Grundig i ilk gördüğümde fiyatı 1347 tl ydi bu kış. Biraz bekleyeceğim belki bir kampanyaya girer ve fiyat biraz daha düşer.

hocam sony'leri hayli araştırmıştım grundig almadan önce. genel olarak bi boğukluktan bahsediliyordu birçok yerdeki yorumlarda. o yüzden ben de elemiştim sony'i.

gsb 950'nin fiyatı 3-4 aydır sabit, ben şubat başında almıştım yanlış hatırlamıyorsam , o zamandan beri bir daha 1347'ye düşmedi.

• WalterWhite00 kullanıcısına yanıt

Evet hocam 3 aydır falan fiyat sabit haziran indirimlerinde 1749 a düştü orada pusuya yattım bekliyordum aslında 1599 a falan düşse direk alacaktım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alondo06 -- 19 Ağustos 2021; 0:8:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alondo06

Evet hocam 3 aydır falan fiyat sabit haziran indirimlerinde 1749 a düştü orada pusuya yattım bekliyordum aslında 1599 a falan düşse direk alacaktım :D

hocam kalbin temizmiş, bu mesajından sonra düşürmüşler fiyatı. 1652 şu an. :)

• Arkadaşlar 20 metre kare oda için iyi performans verirmi bu ses sistemi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

Arkadaşlar 20 metre kare oda için iyi performans verirmi bu ses sistemi

hocam 50 metrekare için bile veriyor :) salonumu dolduruyor sesi. 20 metrekare için hayli hayli işinizi görür ve memnun eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: WalterWhite00

hocam 50 metrekare için bile veriyor :) salonumu dolduruyor sesi. 20 metrekare için hayli hayli işinizi görür ve memnun eder.

Alıntıları Göster

Mediamarkt da denemek için gittim cihazın demo sesi hariç acamadilar demo sesde sub biraz boğuk gibi geldi. Sonra LG nin snh5 modelini denedim sesi güzel gibi ama yanlardan pek ses alınmıyor sanırım.magaza geniş olduğu için duvarlardan çarpma yapamıyor . LG snh5 2200 TL civarı aslında fena değil gibi siz ne dersiniz. LG nin önceki modelleri kalmamış 9y 10y falanda malzeme kalitesi iyiydi

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

Mediamarkt da denemek için gittim cihazın demo sesi hariç acamadilar demo sesde sub biraz boğuk gibi geldi. Sonra LG nin snh5 modelini denedim sesi güzel gibi ama yanlardan pek ses alınmıyor sanırım.magaza geniş olduğu için duvarlardan çarpma yapamıyor . LG snh5 2200 TL civarı aslında fena değil gibi siz ne dersiniz. LG nin önceki modelleri kalmamış 9y 10y falanda malzeme kalitesi iyiydi

Alıntıları Göster

hocam snh5 de güzel cihaz ama 2 dezavantajı var, kablolu subwoofer ve de ebatlarının çok büyük olması. kaba duruyor.

ses kalitesi ise incelemelerime göre gayet iyi.

gsb 950 daha zarif , ve şu an 600-700 tl civarı daha ucuz. snh5'e göre artı olarak atmos da var.

açıkçası ben de gsb 950'yi alırken bi an snh5'ı da düşündüm, sonra grundig'in bazı artıları daha çekici geldi.

mediamarkt gibi koca mağaza ortamındaki test her ne kadar bir fikir verse de tam olarak aldanmayın derim.

ikisi arasında fiyat farkı, ebatlar ve atmos desteği sebebiyle grundig daha mantıklı bir seçenek bence. ama snh5 alsanız da üzmeyeceğinden eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: WalterWhite00

hocam snh5 de güzel cihaz ama 2 dezavantajı var, kablolu subwoofer ve de ebatlarının çok büyük olması. kaba duruyor.

ses kalitesi ise incelemelerime göre gayet iyi.

gsb 950 daha zarif , ve şu an 600-700 tl civarı daha ucuz. snh5'e göre artı olarak atmos da var.

açıkçası ben de gsb 950'yi alırken bi an snh5'ı da düşündüm, sonra grundig'in bazı artıları daha çekici geldi.

mediamarkt gibi koca mağaza ortamındaki test her ne kadar bir fikir verse de tam olarak aldanmayın derim.

ikisi arasında fiyat farkı, ebatlar ve atmos desteği sebebiyle grundig daha mantıklı bir seçenek bence. ama snh5 alsanız da üzmeyeceğinden eminim.

Alıntıları Göster

Teşekkürler cevap için. Bu LG nin önceki modelleri bulunamıyor sanırım sk9y ve sk10y falanda güzel cihazlar gibiydi

• TurkeyStar kullanıcısına yanıt

hocam o modeller hakkinda bilgim yok malesef , genelde piyasada satisi olan guncel modelleri arastiriyorum :) ama ikinci el olarak malum sitede bahsettiginiz modeller var.

• Sony hts 20 r ile bu model arasında kaldım ama grundig gsb 950 aldım az önce amazondan, kullanıcıların hepsi memnun, inşallah bende memnun olurum.

• 32aslan kullanıcısına yanıt

hayirli olsun hocam. guzel gunlerde kullanin. bence dogru bi secim yaptiniz.

urun gelince yorumlarinizi bekliyorum :)

• hocam netflixte dolby atmos içerik izlediğimizde soundbar buna uygun ses verdiğini nasıl anlıyoruz? ekranda dolby audio gibi bir yazı çıkıyor sonra kayboluyor.

@WalterWhite00

• dream_04 D kullanıcısına yanıt

soundbar bağlıyken netflixde atmos destekleyen içeriklerde atmos sembolü çıkıyor. bu sounbardan atmos ses alabileceğinizi gösteriyor. bazen ilk netflixsi ilk açtığımda atmos simgesi destekleyen içeriklerde gözükmüyor ( ama yine deses seçeneklerinde gözüküyor) .böyle durumda ayarlarda netflixsi tekrar yükle diyince kapanıp açılıyor ve simge gözüküyor. atmos destekleyen bir filmi başlattığında sounbarın ekranında dolby atmos yazar ve kaybolur. ama dediğim gibi zaten netflix altyazı ve dil seçeneklerinde atmos ses verdiğini görebiliyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacanga -- 31 Ağustos 2021; 11:21:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dream_04

hocam netflixte dolby atmos içerik izlediğimizde soundbar buna uygun ses verdiğini nasıl anlıyoruz? ekranda dolby audio gibi bir yazı çıkıyor sonra kayboluyor.

@WalterWhite00

hocam dolby atmos ses için hdmi bağlantısı yapmanız lazım. hdmi bağlantısı yaptığınızda, eğer tv'nizde atmos desteği de varsa netflixten atmos bir film açtığınızda soundbar ekranında "dolby atmos" yazısı çıkıp kaybolur. dolby audio yazısı çıkıyorsa ya açtığnıız film atmos desteklemiyordur, ya bağlantı hdmi değildir, ya tv'niz atmos desteklemiyordur, ya da hepsi birden :))

adım adım gidelim o zaman :)

tv sony 55xh9096 - dolby atmos özelliği var

bağlantı - soundbar kutusundan çıkan hdmi, versiyonu bilmiyorum 2,0 olabilir, acaba 2,1 farkeder mi?

netflix - 4k abonelik, film seçtiğimde üst bilgide dolby atmos yazıyordu.

belki de dolby atmos ses veriyordu ben anlayamadım :)

soundbar ekranında yazı kaybolmasa daha iyi olurdu, bunu tekrar deneyip yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dream_04

adım adım gidelim o zaman :)

tv sony 55xh9096 - dolby atmos özelliği var

bağlantı - soundbar kutusundan çıkan hdmi, versiyonu bilmiyorum 2,0 olabilir, acaba 2,1 farkeder mi?

netflix - 4k abonelik, film seçtiğimde üst bilgide dolby atmos yazıyordu.

belki de dolby atmos ses veriyordu ben anlayamadım :)

soundbar ekranında yazı kaybolmasa daha iyi olurdu, bunu tekrar deneyip yazarım.

hocam filmi her durdurup tekrar başlattığınızda o yazı ekranda belirir. izlerken bi ara durdurun , 10 saniye sonra devam ettirin, o sırada soundbar ekranına bakın ne yazacak diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 31 Ağustos 2021; 18:10:14 >
  • aynen dediğiniz gibi hocam dolby by atmos yazısı çıkıyor ve kayboluyor, keşke o ibare soundbar ekranında kalsa bence daha iyi olurdu.

soundbar ve subwoofer yerleşimi en ideal nasıl olmalı?

soundbar sehpanın uç noktası sınırda mı?

subwoofer ideal konumu nedir?

(izleme mesafesi 3-3,5 metre civarı)

Grundig GSB 950 Soundbar- 2+1- Atmos- 280 W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream_04 -- 31 Ağustos 2021; 19:13:26 >
  • Dts formatlı birkac film indirmistim ancak soundbarin dts desteği yok sanırım. Filmi açıp TV den dts seçeneğini seçince barda desteklenmeyen format yazıyor. PCM seceneginde oynatilabiliyor ancak o da çok tat vermedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam görevdeydim alamadım. öğlen aklıma geliyordu akşam yorgunluktan direk uyuyordum. kaçırdık derken şimdi de sony indirime girdi :) napacam kararsız kaldım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alondo06 -- 1 Eylül 2021; 20:20:0 >
  • Logitech z506'dan geçmeye değer mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.