Şimdi Ara

Grundig GSB 950 Soundbar- 2+1- Atmos- 280 W (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
30
Favori
43.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet tv icin ben de optik baglantiyi cok daha iyi buldum atom-karınca hocamin diyisinin ardindan test edince.

laptop icin hdmi guzel sonuc veriyor ama atmos filmlerde ozellikle.

tv-netflix : optik
    laptop'tan film açarken(özellikle atmos) : hdmi
    müzik için : bluetooth

en iyi secenekler bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @WalterWhite00 @atom-karınca

merhaba tv menüsünde 4 adet seçenek var, en uygun hangisini seçmeliyim? kaynak yok, netflix, amazon prime var sadece.

hdmi-arc yoksa optik kullanın diyor, bu durumda hdmi bağlantı daha iyi demek değil mi?

dolby digital plus seçersem hdmi-arc kullanıyor, optik devre dışı kalıyor.

optik kablo bağlantısında tv kumandası ile kullanım da olmuyor ses için ayrı ayrı müdahele etmek gerekiyor.

kılavuz açıklamaları;

Ev Sinema Sisteminde HDMI ARC bağlantısı yoksa TV

görüntüsünün sesini Ev Sinema Sistemine göndermek

için bir optik ses kablosu (Toslink) kullanın.

• Stereo (sıkıştırılmamış): Ses çalma cihazlarında çok

kanallı ses işleme özelliği yoksa ses çalma

cihazlarından yalnızca stereo içerik çıkmasını seçin.

• Çok kanal: Ses çalma cihazlarınızdan çok kanallı ses

içeriği (sıkıştırılmış çok kanallı ses sinyali) veya stereo

ses içeriği çıkmasını seçin.

• Çok kanallı (atlama): Orijinal veri akışını HDMI

ARC'den bağlı HDMI Ses Sistemine göndermek için

seçin.

• Dolby Digital Plus: Ses çalma cihazlarından ya da Ev

sinema sisteminizden Dolby Digital Plus veya DTS

içeriği çıkmasını seçin.

- Ses çalma cihazlarının Dolby Atmos özelliğini

desteklediğinden emin olun.

- Dolby Digital Plus içeriği akışı gerçekleştirirken

SPDIF çıkışı (DIGITAL AUDIO OUT) devre dışı bırakılır

• quote:

Orijinalden alıntı: dream_04

@WalterWhite00 @atom-karınca

merhaba tv menüsünde 4 adet seçenek var, en uygun hangisini seçmeliyim? kaynak yok, netflix, amazon prime var sadece.

hdmi-arc yoksa optik kullanın diyor, bu durumda hdmi bağlantı daha iyi demek değil mi?

dolby digital plus seçersem hdmi-arc kullanıyor, optik devre dışı kalıyor.

optik kablo bağlantısında tv kumandası ile kullanım da olmuyor ses için ayrı ayrı müdahele etmek gerekiyor.

kılavuz açıklamaları;

Ev Sinema Sisteminde HDMI ARC bağlantısı yoksa TV

görüntüsünün sesini Ev Sinema Sistemine göndermek

için bir optik ses kablosu (Toslink) kullanın.

• Stereo (sıkıştırılmamış): Ses çalma cihazlarında çok

kanallı ses işleme özelliği yoksa ses çalma

cihazlarından yalnızca stereo içerik çıkmasını seçin.

• Çok kanal: Ses çalma cihazlarınızdan çok kanallı ses

içeriği (sıkıştırılmış çok kanallı ses sinyali) veya stereo

ses içeriği çıkmasını seçin.

• Çok kanallı (atlama): Orijinal veri akışını HDMI

ARC'den bağlı HDMI Ses Sistemine göndermek için

seçin.

• Dolby Digital Plus: Ses çalma cihazlarından ya da Ev

sinema sisteminizden Dolby Digital Plus veya DTS

içeriği çıkmasını seçin.

- Ses çalma cihazlarının Dolby Atmos özelliğini

desteklediğinden emin olun.

- Dolby Digital Plus içeriği akışı gerçekleştirirken

SPDIF çıkışı (DIGITAL AUDIO OUT) devre dışı bırakılır

Tv'de hangisi secilmeli açıkçası ben de bilmiyorum. Bende de 2 seçenek çıkıyor medyadan birşey oynatirken. Onlar da PCM ve Dolby Digital oluyor. Çoğunlukla PCM secersem daha yüksek ve net ses elde ediyorum. Optic ve Arc ayrımını dediğim gibi kendiniz deneyin ve farkı görün. İki kablo da bağlı olsun. Bar kumandasindan bir Arc ı seçin bir de Optic seçin daha kolay anlarsınız farkı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• atom-karınca A kullanıcısına yanıt

denedim, optik bağlantıda daha iyi ses veriyor, diyaloglar daha net.

• Yorumları okuyarak bende almaya karar verdim ve aldım fakat geçmiş yorumlarda ses için atılan bağlantı da ses bulamadım. Rica etsem sesini dinleyebileceğim bir kayıt atar mısınız?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ek bir bilgi vereyim.

Cihaz kapalı iken ses açma ve kapama tuşuna aynı anda birkaç saniye basılı tutunca Atmos demosu açılıyor. Ama açılır açılmaz sesi kısın. Çünkü çok yüksek seviyede açılıyor.

• Merhaba arkadaşlar bende bir süredir oled tv me bir sound bar arıyordum grundig gsb950 i bir beko mağazasında kurulmuş ama fişe takılmamış halde buldum rica ettik sağolsunlar fişe taktılar ,daha ilk sesi verdiğinde kalitesini belli eden bir sistem baslar tizler midler herşey yerli yerinde ve fiyatını hakeden bir ürün çok sağlıklı olmasada sony htg 700 atmos soundbarıda mediamarkt da denedim ve aradaki iki katı fiyat farkına rağmen grundig i daha başarılı buldum evet benim gibi bir sony fanı için biraz acı olsada durum böyle .subwooferı kesinlikle çok üst seviye ve başarılı soundbarda harika bugün yarın siparişi vericeğim bende.
    Bu arada herhangibir teknolojik üründe grundig sony i tokatlıyacak deseler hayatta inanmazdım

• Amazondan siparişi geçtim ürün geldiğinde ev ortamındaki tecrübelerimi buradan paylaşırım

• hocam konu ses sistemlerine taşınmış ama başlık hala sıcak fırsat başlığı şeklinde değiştirirsen iyi olur aslında@WalterWhite00

• Dolby atmoslu iki model arasında kaldım;

Sony HTG700 ve Grundig GSB 950

Bu fiyat segmentinde dolby atmoslu en uygunu grundig.

Birde sormak istediğim tv de ARC çıkışı var, eARC yok. HDMI ile bağlantı yaptığımda dolby atmosta sorun yaşar mıyım?

• CaptainJack kullanıcısına yanıt

ARC üzerinden Dolby ATMOS gider ama "Kayıplı/Lossy/Dolby Digital Plus" olarak gider--> Netflix vb. stream servisleri ATMOS'u bu şekilde veriyor diye biliyorum.

eARC üzerinden ise "Kayıpsız/Lossless/Dolby TrueHD"--> 4K Blu-ray Atmos bu şekilde olur.

GSB950 ben de kullanıyorum. Ancak Netflix yayınında diyaloglarda Optik bağlantı belirgin şekilde HDMI bağlantıya göre önde. eARC üzerinden bağlı. Optik bağlantıya geçince de ATMOS gidiyor tabi ki.

Her içerik ATMOS değik. 5.1 Dolby çok içerik var ve optik ile bunu verebiliyor ancak ATMOS içerikler de çoğalıyor. Solundbar'dan genel olarak memnunum. Küçük bir odada kullanıyorum zaten ama bu diyaloglardaki Optik-HDMI işi biraz değişik oldu yani.

G700 3.1 iken Grunding 2.1 bir sistem. Fiyat olarak neredeyse 2 kat fark var. açıkçası 3000 bandına çıksam Samsung Q70T modeli bir alternatif olabilir. O ise 3.1.2 bir sistem.

GSB 950 fiyatına göre iyi bir cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 2 Ağustos 2021; 16:22:19 >

• oup59 kullanıcısına yanıt

Cevabınız için teşekkürler hocam. O halde optik bağlantı daha iyi diyorsunuz. TV sony olunca ses sistemide sony olsun diyodum. Grundig'i takipteyim uygun yakalarsam alıcam bakalım.

• CaptainJack kullanıcısına yanıt

Benim ve konudaki diğer kişilerin tecrübesi o yönde hocam. Netflix vs. diyalogları optik ile çok daha iyi. HDMI ile konuşma sesleri ilginç şekilde baskılanıyor ama içerikteki diğer ses tam gaz :)

• 2.1 olmasi diyaloglarda sknti yaratabiliormu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • muratseeen M kullanıcısına yanıt

Bu setin sağ ve sol hoparlörleri barın üst tarafında. Yani ses direk karşınızdan onlardan size doğru gelmiyor. Zaten Atmos hissiyatını da o şekilde sağlıyor.

Küçük bir oda için yeterli. Surround ve Atmos başarımı sete ve fiyatına göre makul. 3.1.2 veya 5.1.2 gibi setlerden alacağınız surround ve Atmos başarımını

beklememek lazım yine de.

Setin bence en büyük "sorunu" HDMI üzerinden bağlı iken diyalogların baskılanmış şekilde çıkması. İnsan sesleri kısık geliyor.

Obje ve çevresel seslerde sorun yok. Optik bağlantıda bu sorun yok ama o zaman da Atmos içerik olduğundan Atmos gelmiyor.

Ama dediğim gibi Atmos bu set için bence çok büyük bir kriter değil. Zira sonuçta 2.1 bir set.

• Soundbar'ın bir süre sonra kendini kapatmasının önüne nasıl geçebilirim. Bir müddet sonra stand-by'a geçiyor. Bunu tamamen iptal etmenin bir yolu var mı?

• Merhaba arkadaşlar. Bende ses sistemi bakıyorum bu aralar salonda tv ile kullanacağım. Grundig gsb 950 ile Sony Hts20R.Cel arasında kaldım. Yorumlarda ikisi arasında kıyas göremedim. gsb 950 1799 TL ye geliyor Sony Hts20R.Cel 2096 TL ye geliyor. Sizce hangisi alınmalı?

• alondo06 A kullanıcısına yanıt

sony 

• quote:

Orijinalden alıntı: alondo06

Merhaba arkadaşlar. Bende ses sistemi bakıyorum bu aralar salonda tv ile kullanacağım. Grundig gsb 950 ile Sony Hts20R.Cel arasında kaldım. Yorumlarda ikisi arasında kıyas göremedim. gsb 950 1799 TL ye geliyor Sony Hts20R.Cel 2096 TL ye geliyor. Sizce hangisi alınmalı?

grundig kesinlikle.

sony hts20r pek beğenilen bir model değil.

• Sony Hts.20R.Cel e sahip olan birisiyle konuşma fırsatım oldu. Bass ların boğuk geldiğinden şikayetçi ama ilk aldığında baktığı yorumlarda bazı kişiler boğuk değil demiş biraz şans işi sanırım. Şu an için grundig almaya karar verdim. Grundig i ilk gördüğümde fiyatı 1347 tl ydi bu kış. Biraz bekleyeceğim belki bir kampanyaya girer ve fiyat biraz daha düşer.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.