Şimdi Ara

GRUNDIG GNB 1150 B1 N2 Trendbook Kullanıcıları Kulübü (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.860
Cevap
59
Favori
110.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ediyorum hocam. bu bilgi güzel oldu

sizden ricam batarya süresi hakkında bir yorum yapabilir misiniz? teşekkürler
  • Msata ile SSD arasında ne kadar performans farkı olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr. X kullanıcısına yanıt
    konuda bahsi geçen ucuz olan msata'dan bahsediyorsanız eğer normal sssd ile arasında baya bir hız farkı mevcut.Tabi 38 tlmi ne bir fiyatı var bu ssd'nin pek birşey beklememek gerekiyor ancak özellikle yazma hızı çok düşük.
  • İşçilik 20 TL istediler Ram için benden de. Servisin o anki durumuna göre değişiyor demek ki.
    Bana isterseniz siz takın, garanti dışı kalmaz da dediler.

20 lira verip geçeceğim. toplam 90 liraya mal olacak 4 gb ram e yükseltmek. 2 gb lıkları satabilir miyiz :D
  • Şimdi servisten geldim.Çıtanın çentiklerini kırmışım sanırım klavyesi 48.5 işçiliğe de 25 diyor.Ayrıca ram için de 55 TL işçilik istiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReCKLeSS17

konuda bahsi geçen ucuz olan msata'dan bahsediyorsanız eğer normal sssd ile arasında baya bir hız farkı mevcut.Tabi 38 tlmi ne bir fiyatı var bu ssd'nin pek birşey beklememek gerekiyor ancak özellikle yazma hızı çok düşük.

Ucuz olan mSata yı kullandınız mı hocam? Pratikte o 60mb yazma hızının çok etki edeceğini düşünmüyorum. SSD lerde asıl mevzu rastgele erişim hızından kaynaklı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,

bende cihazı aldım şuan kargoda.

ram ve ssd takviyesi yapacağım. araştırmaya başladım.

ram konusunda yardımlarınızı bekliyorum. ne tür ram almalıyım ddr2? ddr3? clock hızı kaç olmalı? kaç slot var?

ssd konusunda tavsiyelerinizi de bekliyorum.

teşekkürler.
  • arkadaşlar internette hep tanıtım fotoğrafları mevcut, ürünü alan arkadaşlar bir kaç fotoyu forum'da bu konu başlığında paylaşılabilir misiniz rica etsemm?

ürün eski netbooklar gibi yoksa ultrabooklar kalınlığında mı?? teşekkür ediyorum..

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepinsky -- 24 Temmuz 2015; 18:34:51 >
  • volkann86 kullanıcısına yanıt
    ram veya ssd takviyesini kendiniz yaparsanız garanti dışı kalıyor,servis yaparsa 55 tl işçilik ücreti alıyorlar ve garanti devam ediyor.Tek ram slotu var yani yükseltme yaparsanız cihaz içindeki 2 gb ram fazladan elinizde duracak.ddr3 ram 1.35 v olması gerekiyor geçmiş sayfalarda uygun ramlerin linkleri paylaşıldı bakabilirsin.
  • quote:

ram veya ssd takviyesini kendiniz yaparsanız garanti dışı kalıyor,servis yaparsa 55 tl işçilik ücreti alıyorlar ve garanti devam ediyor.Tek ram slotu var yani yükseltme yaparsanız cihaz içindeki 2 gb ram fazladan elinizde duracak.ddr3 ram 1.35 v olması gerekiyor geçmiş sayfalarda uygun ramlerin linkleri paylaşıldı bakabilirsin.

hocam peki msata ssd mi yoksa standart ssd mi almalıyım?
    açıkcası ben öncelikle sadece rami upgrade ederdim,ssd'ye şu an için gerek oldugunu düşünmüyorum şahsen.Sadece ram upgrade ile bu cihaz günlük işler video için felan çok iyi performans verir.Ssd'nin ne faydası olur en büyük faydası biraz daha hafiflik birazdaha hızlı açılış kapanış.Şu anda bile pc çok hızlı açılıp kapanıyor.Yok ben illa ssd'de almak istiyorum diyorsanız normal ssd almanızı tavsiye ederim.
  • quote:

açıkcası ben öncelikle sadece rami upgrade ederdim,ssd'ye şu an için gerek oldugunu düşünmüyorum şahsen.Sadece ram upgrade ile bu cihaz günlük işler video için felan çok iyi performans verir.Ssd'nin ne faydası olur en büyük faydası biraz daha hafiflik birazdaha hızlı açılış kapanış.Şu anda bile pc çok hızlı açılıp kapanıyor.Yok ben illa ssd'de almak istiyorum diyorsanız normal ssd almanızı tavsiye ederim.

anladığım kadarıyla msata için cihazda aynı bi bağlantı noktası var. böylelikle hem hdd hem ssd yi kullanıyoruz. benim ssd'den beklentim batarya performansıyla alakalı. dışarıda olduğum için batarya önemli.

ram için 1.35v olması gerekiyormuş onu anladım. başlığı baştan sona tarıyorum.

aynen öyle ufak bir yuva mevcut mstata oraya takılıyor.Ram upgrade eden bazı kisiler asagıdaki rami aldılar sorunsuz kullanıyorlarmıs bilginiz olsun

http://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-4gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-4-pm-bd304579
  • quote:

aynen öyle ufak bir yuva mevcut mstata oraya takılıyor.Ram upgrade eden bazı kisiler asagıdaki rami aldılar sorunsuz kullanıyorlarmıs bilginiz olsun

http://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-4gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-4-pm-bd304579

hocam cevapların için teşekkürler. ssd alacağım linkteki ram de gayet uygun görünüyor. onu da alayım.

son bir soru,

ssdyi alınca hdd çıkarıp ssd takacağım. sonra yeniden 8.1 kurulumu yapacağım. uefi kapatma olayına girmem gerekir mi yoksa 8.1 olduğu gerek yok mu?

uefi konusunda net bilgim yok ancak sanırım kapatmak gerekmiyordur.Deneyip görürsünüz artık :)
  • Arkadaşlar bilgisayarı almayı düşünüyorum batarya ömrü konusunda bilgilendirir misiniz?
    hocam disk klonlamayi netten araştirin teknopat in videosuna felan bakın hiç uğraşmayin yani ama derseniz ki istediğim gibi olmuyor uefi kapamaniza gerek yok direkt olarak ssd yi takip boot menüden flash belleği secip formati atabilirsiniz arçeliğin kendi sitesinde 8.1 driverlarida mevcut cok rahat bir şekilde bir saatte laptop i kurarsiniz yepyeni bir şekilde
  • foyuk F kullanıcısına yanıt
    hocam önceki sayfalara bakarsaniz bu çok yazıldı arkadaşlar tarafindan acıkcasi ssd takildiktan sonra şarj nedir bilmiyor laptop 3 saati cok rahat cikariyor tabi ben düşük parlakliklarda film izliyorum wifi acik şekilde sanirim wifi kapali olursa işlemci cok yorulmadan 4-5 saati dahi bulur
  • Beyler hoparlörün sesi bana az geliyor. Artırmanın bir yolu var mı ? Veya ufak bir hoparlör alsam ses artar mı ses kartı felan sorun çıkartır mı ? Bilgisi olan var mı bu konuda ?
  • rfve kullanıcısına yanıt
    hocam henüz takamadım, yarın servise götürüp fan sesi sorununu giderdikten sonra kendim takacağım inşallah
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.