Şimdi Ara

GRUNDİG 55' VLX 9600 SP KULLANICI YORUMLARI VE KAMPANYA BİLGİLENDİRMELERİ (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
691
Cevap
12
Favori
50.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb arkadaşlar bu tv nin alt çerçeve kısmında grundig yazan yerin tam altında çerçevede bi kesiklik var mı sizde de acaba? yani tam birleşmiyor bir ayrıklık var bende de??
  • Arkadaslar bu bahsettiginiz vlx 9600 ile miami immensa vlx9670 ayni mi oluyor ?
  • oNuR06 kullanıcısına yanıt
     GRUNDİG 55' VLX 9600 SP KULLANICI YORUMLARI VE KAMPANYA BİLGİLENDİRMELERİ
    bendeki boyle GRUNDİG 55' VLX 9600 SP KULLANICI YORUMLARI VE KAMPANYA BİLGİLENDİRMELERİ

• quote:

Orijinalden alıntı: talat1974

Vatan bilgisayarın sayfasında 49 vlx 9600 2.799 tl gözüküyot tivi bu ile yaklasşık 1 ay önce 2.699 a ben almıştım iyi fiyat...

Evet o kampanyanın yapıldığı zamanı ben hatırlıyorum. Tam karar verememiştim o ara. Gerçekten iyi fiyattı. 3D benim için çok önemli değil. Dün gece HB'de 49vlx8600 'e yetişemedim. Zaten toplam 5 ürün vardı. (Vatan'daki kampanyayı göremedim. Kalkmış sanırım.)

Grundig'in sitesinden 49vlx8600 ün boyutlarına baktım ve boyutların 4 kenarını temsil edecek şekilde 4 adet mini siyah bant yapıştırdım duvara. Gördüm ki oda için 49" fazla büyük. 40vlx8600'e yöneldim bu defa. 49"den iki tane farkı var: (boyut haricinde) VPI değeri 1700 değilde 1500. Wide Color Gamut yok.

Teknosa da da ürüne indirimli denk geldim. 2097₺. 200₺ anında indirim ile 1897₺'ye 5 taksitle az önce aldım. Umarım bir sıkıntı yaşamam.
    http://www.teknosa.com/urunler/110015752/grundig-40vlx8600-bp-2xdvb-tcs2-4k-uhd-smart-40-hd

Herkese çok teşekkür ederim efendim. Ürün geldiğinde yapmam gereken kontroller nelerdir acaba? (Birçok mesajda görüyorum ışık sızması veya vertical banding ... Bu ifadelere yabancıyım ve nası test edildiğini bilmiyorum ) (Kutunun daha önce açılıp açılmadığını kontrol edeceğim.) Beni bu konuda bilgilendirebilirseniz çok sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.yalvac -- 21 Aralık 2016; 23:54:19 >

• m.yalvac kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Servis kurulum yapıp televizyonu devreye aldıktan sonra youtube'a girip "dead pixel test 4k" olarak aratın, pixelfixel'in ölü piksel testini yapın video ayarlarından 4k yapıp. Belirli bir ölü piksel üstü garantiye gider diyorlardı ben alırken, 5ti yanlış hatırlamıyorsam. Yarım mm kadarlık bir alanda ölü piksel yığılması varsa değişime verin gelen servise, olmadı bir büyüteç alıp pikselleri saydırın adamlara Işık sızması bütün ledlerde olan bir sorun, gündüz vaktide çok anlayamazsınız zaten (servis gece gelmeyeceğine göre) o konuda yapacak pek birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkaynun

Arkadaslar bu bahsettiginiz vlx 9600 ile miami immensa vlx9670 ayni mi oluyor ?

Bende aynı şeyi merak ediyorum, teknik olarak aynı gibi sanki... Bilen arkadaşlar bizi aydinlatirsa iyi olur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m.yalvac kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun öncelikle 40" alarak aslında bir nevi daha küçük ekranda daha net görüntü almayı kesinleştirmişsiniz diyebilirim.

Banding test (futbol yayınlarında çıkarsa çıkar karşınıza, onun dışında bu testte özellikle 2.bölümde gökyüzü olduğu kısımda yukarıdan aşağıya inen hafif dumanlı bir yapı çıkabilir.)

https://www.youtube.com/watch?v=NxWeH-M3O6M

https://www.youtube.com/watch?v=DtmqhAtdjE0&app=desktop

Işık sızması ve lokal aydınlatma için

https://www.youtube.com/watch?v=lBNQExntf7s

Işık sızması için

https://www.youtube.com/watch?v=Qi4Wy7vE8-o

Ölü piksel testi için

https://www.youtube.com/watch?v=jsLZSnKdWaY

Bir arkadaş vlx 8586 için bunları paylaşmış
    Birkac sayfa onceki mesajlarda yazmistim ama bulmak zor olabilir, benim kullandigim ayarlar su sekilde:

Resim formati-tam ekran
    Resim modu-dogal
    Arka isik-65
    Parlaklik-50
    Kontrast-75
    Renk-55
    Renk sicakligi-normal
    Canli renk-dusuk
    Gama-2,2
    Dimamik kontrast-dusuk
    Mukemmel netlik-kapali
    Film modu-kapali
    MEMC-orta
    Netlik-50
    Gurultu azaltimi-kapali
    Dijital gurultu azaltimi-kapali

Benim vlx 9600 daki ayarları yazayım bir de

Resim formati-tam ekran
    Resim modu-dogal
    Arka isik-48
    Parlaklik-50
    Kontrast-70
    Renk-60
    Renk sicakligi-soğuk
    Canli renk-kapalı
    Gama-2,2
    Dinamik kontrast-kapalı
    Mukemmel netlik-açık
    Film modu-açık
    MEMC-orta
    Netlik-60
    Gurultu azaltimi-kapali
    Dijital gurultu azaltimi-kapali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 22 Aralık 2016; 0:34:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok teşekkür ederim, çok aydınlatıcı oldu. Ben şimdi tüm bu videoları en yüksek formatta flash a indirir, ürün geldiğinde dener ve burada durumu paylaşırım inş.
  • arçelikte bir kampanya var. 9600 a karşılık gelen hangisiydi acaba. A55L9672 olaiblirmi fiyat 3.000 tl şu an
    http://www.arcelik.com.tr/televizyonlar-ultima-serisi-a55l-9672-5b-tv.html
  • 9672 arçelşik 3.000 tl şu anda muadil ürün olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: toful

9672 arçelşik 3.000 tl şu anda muadil ürün olabilirmi

8600 muadili ama va panel hali yanılmıyorsam.

9683 olan 9600 ile muadil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bir şey daha aklıma takılıyor. Mesajlarda ifade edilen gerçek 50Hz, gerçek 100Hz olayı ile 8bit, 10bit ifadeleri. Açıkçası ne işe yaradıkları hakkında pek bir bilgim yok ve acaba 40VLX8600 gerçek kaç Hz ve kaç bit? Biliyor musunuz acaba? (Grundig'in resmi web sitesinde bu tarz bilgilere rastlamadım. Sadece VPI değeri 1500 diyor. Onunda ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok )

( Bu arada videoları indirdim. Çok ama çok teşekkürler. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.yalvac -- 22 Aralık 2016; 10:48:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talat1974

GRUNDİG 55' VLX 9600 SP KULLANICI YORUMLARI VE KAMPANYA BİLGİLENDİRMELERİ
    bendeki boyle GRUNDİG 55' VLX 9600 SP KULLANICI YORUMLARI VE KAMPANYA BİLGİLENDİRMELERİ

evet bendeki de böyle.. müşteri gizmetlerini aradım hepsi öyle diyor.. sorun yok yani.. cvp için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: m.yalvac

Hocam bir şey daha aklıma takılıyor. Mesajlarda ifade edilen gerçek 50Hz, gerçek 100Hz olayı ile 8bit, 10bit ifadeleri. Açıkçası ne işe yaradıkları hakkında pek bir bilgim yok ve acaba 40VLX8600 gerçek kaç Hz ve kaç bit? Biliyor musunuz acaba? (Grundig'in resmi web sitesinde bu tarz bilgilere rastlamadım. Sadece VPI değeri 1500 diyor. Onunda ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok )

Bu değerlerin ne anlama geldiğini bilmemekle birlikte biliyormuş gibi müşteri hizmetlerini arayıp sordum

Gerçek panel frekansı 50hz. Panel bit değeri ise 10 bit miş. Ama dediğim gibi ne oldukları hakkında en ufak bir fikrim dahi yok

• Arkadaşlar yazılımın son versiyonu kaç şu an. Yabancı sitelerde v5.0 gördüm sizin tvlerde durum nedir. Bende V04.010.01
  • quote:

quote:

Hocam bir şey daha aklıma takılıyor. Mesajlarda ifade edilen gerçek 50Hz, gerçek 100Hz olayı ile 8bit, 10bit ifadeleri. Açıkçası ne işe yaradıkları hakkında pek bir bilgim yok ve acaba 40VLX8600 gerçek kaç Hz ve kaç bit? Biliyor musunuz acaba? (Grundig'in resmi web sitesinde bu tarz bilgilere rastlamadım. Sadece VPI değeri 1500 diyor. Onunda ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok )

Bu değerlerin ne anlama geldiğini bilmemekle birlikte biliyormuş gibi müşteri hizmetlerini arayıp sordum

Gerçek panel frekansı 50hz. Panel bit değeri ise 10 bit miş. Ama dediğim gibi ne oldukları hakkında en ufak bir fikrim dahi yok

Bildigim kadariyla "hz" panelin 1 saniyedeki ekrani yenileme hizi . Hareketli ve hizli sahnelerde goruntunun iyilrsmesini sagliyor . Ama bit nedir hic bi fikrim yok :) Bu arada bende dun 100hz diye 8600 aldim ama bugun iade ettim meger 50 hz mis :) suan beko arcelik ve grundigde ki 9600 serilerini arastiriyorum kullanan varsa bi inceleme videosu atarsa cok iyi olur .

• Gerçek 10 bit olduğunu sanmıyorum bu panellerin.

Sony bile xd93 serisinde 8bit+frc= 10 bit kullanırken (yani panel aslında 8 bit ama yazılımla 10 bite yükseltilmiş) grundiğin gerçek 10 bit kullanmasını şüpheyle karşılıyorum. Bu benim kişisel düşüncem.
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    10 bit videoları göstermesi 10 bit oldugu anlamına gelmez mi? 10 bit testini nasıl yapacağız .

Ben bu gün gittim tv yi topladım servisten değişim raporunu aldım lg uh770 alacaktım tv yi teknosaya bıraktım öğle arasına denk gelince biraz forumu okudum ondanda soğudum ondaki ışık sızmalarını görünce dedim tamam işlemleri iptal edin.

değişimle yenisi gelip ölü piksel filan çıkmazsa bir android box alırım aradaki 300 tlye mutlu mesut yaşarız.

Bu arada 8 tane hoperlör var bunlardan ikisi bas için ikisi tiz için 4 tanede mid var subwoofer yerine geçmiyormu :D Ses kalitesinden memnunum farklı kanalların farklı yerden çıktığını hissedebiliyorsunuz. Ayrıca altyazı titremesi gibi sorunlarda yok :D Ben vazgeçtim varsın az aptal olsun :)
  • crazyowl C kullanıcısına yanıt
    İşte diyorum ya, yazılımla 10 bite yükseltilebildiği için 10 bit videoları gösterebilir.
    Ama gerçekten de 10 bit mi, bilmiyorum. Maalesef bunun bir testi yok.
    Ha bu çok önemli mi derseniz, hdr içeriğin bu kadar az olduğu bir ortamda bugün için çok önemli değil.
    Samsung mesela ks serisinde 10 bit panel kullandığını iddia ediyor.

• crazyowl C kullanıcısına yanıt
    Bendeki yazılım 4.029

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.