Şimdi Ara

grundig 55 vlx 7730(acil yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
15.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu televizyona bugün teknosada baktım 2800 tl dediler ancak internette araştırdığımda herhangi bir inceleme bulamadım nasıldır bu fiyata? bu fiyata daha iyi bir model alınabilir mi ? orda biraz test ettim ama pek içime sinmedi açıkçası internet performansı pek iyi değil gibi yada geçişler yavaş gibi yarın alıcam televizyon yardımcı olursanız sevinirim.

• Arçelik grubunun en düşük seri 4k tv si.4k olsun uygun fiyatli olsun derseniz alınabilir.Renkler pek canli değil.Maliyeti dusurmek için 2 cekirdekli islemci kullanıldı.Smartini kullanmadım ama pek bişey beklememek lazım alt seri bir cihaz.Arcelik 8752 muadili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • musteker M kullanıcısına yanıt
    peki dediğim gibi bu fiyat aralığında başka televizyon önerebilirmisiniz? çünkü smartı önem arzediyor benim için + ekran kaliteside fena olmasın gerçi 42'' 1080p 6-7 yıllık bir tv den geçiş yapıcam her türlü ekran konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum ama yinede daha iyi olsun isterim.illa 55'' olmasına gerek yok 49 da olabilir ama mümkün olduğunca büyük istiyorum doğal olarak
  • Arçelik grubu ürünlerin smart performansi iyi degil diye biliyorum smart interactive 4 kullanıyor pek sağlıklı değil o yüzden Arçelik grubu tv onermem diger markalar hakkında pek bilgim yok maalesef.

• Cok araştırdım sonunda 7730 da karar kıldım. Arçelik in en alt TV si denmiş ama doğru değil. 4 k si mükemmel. Dahili wifi de YouTube 4 k videolarını baglantinin zayıf olduğu oda dan dahi takılmadan seyredebiliyorum. Panel ışığı ve kontrast tatminkar. Fiyatına göre bu seviyedeki TV lerin bence en iyisi. HD kanalların 1080i çözünürlükteki yayınlarını bile gayet kaliteli gosteriyor ki çoğu LED tvlerde böyle görüntü alamazsınız. Hdr gayet başarılı bence.

Aşağıdaki görüntü ayarları ile en güzel performansı alabilirsiniz.

Res. Modu std

Arka ışık kullanıcı

Manuel ekr.isigi 60

Parlaklık. 57

Kontrast 50

Renk sıcaklığı sıcak

Canlı renk düşük

Gama 2.2

Dinamik kontrast kapalı

M.netlik kapalı

Microdimming kapalı

Memc kapalı

Netlik kapalı

Gürültü azaltımı kapalı

D. Gürültü azaltımı kapalı

Hiç tereddüt etmeyin alın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soylu -- 26 Ekim 2017; 9:1:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: soylu

Cok araştırdım sonunda 7730 da karar kıldım. Arçelik in en alt TV si denmiş ama doğru değil. 4 k si mükemmel. Dahili wifi de YouTube 4 k videolarını baglantinin zayıf olduğu oda dan dahi takılmadan seyredebiliyorum. Panel ışığı ve kontrast tatminkar. Fiyatına göre bu seviyedeki TV lerin bence en iyisi. HD kanalların 1080i çözünürlükteki yayınlarını bile gayet kaliteli gosteriyor ki çoğu LED tvlerde böyle görüntü alamazsınız. Hdr gayet başarılı bence.

Aşağıdaki görüntü ayarları ile en güzel performansı alabilirsiniz.

Res. Modu std

Arka ışık kullanıcı

Manuel ekr.isigi 100

Parlaklık. 57

Kontrast 50

Renk sıcaklığı sıcak

Canlı renk yüksek

Gama 2.2

Dinamik kontrast orta

M.netlik açık

Microdimming açık

Memc orta

Netlik 74

Gürültü azaltımı orta

D. Gürültü azaltımı orta

Hiç tereddüt etmeyin alın derim.

Hayırlısı olsun hocam, bizde bekodan baktık geçen gün, hoşumuza gitti aynı ürün sadece ismi beko :) Smart tv kullanımı nasıl, kısaca zahmet olmazsa bir yüzeysel tanıtım alabilirmiyim? Teşekkürler.

• Şu anda mutfakta Grundig var salonda ise Samsung FHD 46F8500 tv var.Oturma odasına alıcağım tvyi de Grundig düşünüyorum.Ama model de karar kılamadım.4k olması HD yayınların daha kötü olmasına yol açarmı?Yoksa tam tersi mi etki yapar?

Çünkü sd yayınlar Hd tvlerde kötü gösteriyorsa düz mantık Hd yayınlar da 4K tv de sıkıntı yapabilir diye düşündüm.

7730 ile 6665 arasında kaldım.Sizce 7730 mu yoksa 6665 mi?Boyut olarak 49 veya 43 inch maksimum 2500 TL.
  • tv nin herşeyi güzel ancak smart uygulaması 5 para etmez samsung un tizeni , lg nin webos u yanında çok basit ağır ve kullanışsız oluyor maalesef arçelik grubu işletim sistemi konusunda çok geride ancak smart haricinde tv görüntü olarak başarılı
  • sırf bu smart yüzünden kafamda soru işareti var.webos 3.5 yüzünden lg alabilirim.1 haftaya karar vericem.
  • a43l66525w 108 ekran beyaz Full hd tv aldım.detaylı incelemeyi haftasonu yapıcam. Youtube da sıkıntı yok.
  • Peki smartını cok fazla kullanmasak sadece film izlesek yinede rahatsız eder mi?
    Hepsi burada da grundig tvlerde kampanya var su an.. Axessi olanlara 689 liraya geliyor bu icat. sırf smartı iyi diye 3380 vermek pek işime gelmiyor..
    bu arada yıllardır LG kullanıyorum hem ev sinema sistemi hem TV .. adamlar bir kez zahmet edip hatalarını güncellemediler.. yerin dibine batsın LG markası
  • waterfall_man kullanıcısına yanıt
    bende öyle düşünmüştüm ama tam tersi oldu,
    hd yayınları convert ''upscale''edip daha kaliteli bir görüntü elde ediyor.
    şimdiki ayarlar ile ben 7730 umdan fazlasıyla memnunum. arada teknoloji mağazalarını gezerken bazen vestel vs gibi tv lere bakıyorum ve tercihimi doğru yaptığıma bir kez daha inanıyorum :)
  • tosunpasa kullanıcısına yanıt
    valla ben smart'ından, görüntü kaltesinden, herşeyinden fazlasıyla memnunum.
    55 inch 7730 un ayrıca elektrik sarfiyatı inanılmaz düşük.
  • soylu kullanıcısına yanıt
    konuyu açan ama almayan kişi olaraktan merak ettim hiç oyun oynamak için kullandınız mı televizyonu pc veya konsol bağlayarak smart tv performansı şuan için gereksiz bir deyat haline geldi benim açımdam hazır 2600 e de alabiliyorken alsam mı ?
  • attakkann1 kullanıcısına yanıt
    oyun oynamadım hiç ama deneyeceğim ve buraya yazarım yakın zamanda ..
    edit: 2600 e nerde ben bulamadım o kadar düştümü fiyatı ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soylu -- 8 Kasım 2017; 11:16:33 >
  • 55inc grundig alacağına weboslu LG 43UJ701V al daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reddes -- 8 Kasım 2017; 12:12:46 >
  • tavsiye ederim pişman olmazsın, ben aynısını kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soylu -- 28 Kasım 2017; 16:41:9 >
  • soylu kullanıcısına yanıt
    4k tv alırken nelere dikkat edilir diye bi yazı vardı

( 4K yayınları izlemeniz için, satın aldığınız televizyonun içerisindeki dahili uydu alıcının da 2160p 50i özelliğinde olması gerekiyor. Eğer 50i değil de 30i seviyesinde bir dahili uydu alıcıya sahipse televizyonunuz, mesela TRT 4K yayınları gibi pek çok 4K yayını izleyemiyorsunuz.
    )

senin aldıgın Grundig 55 VLX 7730 SP tv de bu değer kaç trt 4k izledinmi satılan sitelerde böyle bir özellik varmı yokmu yazmıyor
  • miyawmiyaw M kullanıcısına yanıt
    böyle bir şey olsa emin ol ilk yazacağım şey bu sorun olurdu,
    aldığımız gün kurulumda adamlar ilk önce trt 4k yayını izletip öyle gittiler.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.