Şimdi Ara

GRUB ekranı gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar windows 10 ve linux mint kullanıyorum. Grub ekranı bazen gelmiyordu ama yeniden başlatınca geliyordu. Son 1 haftadır ekran hiç gelmedi. Linux a geçemiyorum. Ne yapmam lazım

• grub dediğiniz windowsun işletim sistemi seçme ekranıysa:
    bilgisayar > özellikler > gelişmiş sistem ayarları > gelişmiş > başlangıç ve kurtarma > ayarlar > işletim sistemi görüntüleme süresi maddesinin yanına tik koyun. bu ayarlar windows 8de vardı 10 da var mı bilmiyorum.
  • Usb de kurulum duruyorsa usb den başlat, sonra grub repair indir. Geri kalanını halletmesi gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Usb de kurulum duruyorsa usb den başlat, sonra grub repair indir. Geri kalanını halletmesi gerek

Usb den baslatmayi denedim. Bios da usb yi seciyorum ama otomatik kendi hdd ye geciyor. Usb den baslatsam terminale ulassam bi grub i tekrar kurmak kolay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kozmik Kaplumbağa

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Usb de kurulum duruyorsa usb den başlat, sonra grub repair indir. Geri kalanını halletmesi gerek

Usb den baslatmayi denedim. Bios da usb yi seciyorum ama otomatik kendi hdd ye geciyor. Usb den baslatsam terminale ulassam bi grub i tekrar kurmak kolay

bana göre boot edemiyorsunuz. uefi olarak mı boot ediyorsunuz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.