Şimdi Ara

Grounded (Çıktı) [ANA KONU] - TÜRKÇE

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
2.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Steam Linki:
    https://store.steampowered.com/app/962130/

Xbox One ve Windows 10
    https://www.xbox.com/tr-TR/games/grounded

Grounded - X019 - Duyuru Fragmanı

YA BÜYÜK OYNAYIN YA DA SONUNA KADAR DEVAM EDİN

Dünya geniş, güzel ve tehlikeli bir yer; özellikle de bir karıncanın boyutuna küçültüldüğünüz zaman. Bu ortak görevli hayatta kalma macera oyununda birlikte keşfedin, inşa edin ve hayatta kalın. Arka bahçenin tehlikelerine karşı hayatta kalmak için savaşırken dev böceklerden oluşan sürülerle mücadele edebilecek misiniz?

Çıkış Tarihi: 28 Temmuz 2020
    Tür: Role-Playing
    Dağıtıcı: Xbox Game Studios
    Geliştirici: Obsidian Entertainment

-

Ekran Görüntüleri:

Grounded (Çıktı) [ANA KONU] - TÜRKÇE Grounded (Çıktı) [ANA KONU] - TÜRKÇE Grounded (Çıktı) [ANA KONU] - TÜRKÇE Grounded (Çıktı) [ANA KONU] - TÜRKÇE Grounded (Çıktı) [ANA KONU] - TÜRKÇE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 20 Nisan 2024; 7:30:27 >

• Grounded - Hikaye Fragmanı

-----

How Obsidian Created Grounded – Inside Xbox

-----

21 Minutes of Grounded Single - Player Official Gameplay

• Merakla bekliyorum bu oyunu, ilk günden game pass'e de çıkacak mis gibi.:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çapraz ana konu olması için konuyu PC bölümüne de yansıttım hocam. @Venomstr

Haber başlıkları:

Microsoft ve Obsidian Hayatta Kalma Oyunu Grounded'ı Xbox One ve PC için Duyurdu
    https://forum.donanimhaber.com/microsoft-ve-obsidian-hayatta-kalma-oyunu-grounded-i-xbox-one-ve-pc-icin-duyurdu--140805219

Obsidian'ın Hayatta Kalma Oyunu Grounded 28 Temmuz'da Xbox One ve PC'de Erken Erişime Açılacak
    https://forum.donanimhaber.com/obsidian-in-hayatta-kalma-oyunu-grounded-28-temmuz-da-xbox-one-ve-pc-de-erken-erisime-acilacak--142769752

• Yılın oyunu geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 28 Temmuz'da gamepass ile beraber 4 gözle beklediğimiz oyun çıkıyor.
    https://www.facebook.com/groups/600821237152692/

Yukarıdaki linkten grubumuza katılabilirsiniz.
  • Oyun Gamepasste gözükmüyor bilgisi olan varmı konuyla ilgili ?
  • Şuan Twitch'te 250 bin kişi tarafından izleniyor oyun. Güzel bir çıkış Erken Erişim oyunu için.
  • Oyun inanılmaz ilgi görüyor, Steam’de en cok satanda, Twitch’te en çok izlenenlerde. Bir de bu; sunumda yüzüne bakmadığımız oyun, Fable, Avowed, Hellblade 2 falan düşünmek bile istemiyorum. Sanırım devran dôndü, Gamepass harika bir atılımdı ve milyonlarca insana ulaştı, ulaşıyor.

• Bugün akşam bende baktım oyuna biraz çok ilgi çekici duruyor. Vaktim yoktu yarın devam ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steam'de 30$ / 30€ / 179₺'den çıktı:
    https://store.steampowered.com/app/962130/

İnceleme notu: 250 oydan %62 (Karışık)
  • Bölgesel fiyatlandirmada bizi es gecmisler gamepassle oynucaz artik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EaGLe Power -- 29 Temmuz 2020; 2:7:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun fena patladi, uzuldum ama 1.0 yani ea den ciktiginda baya populer olucaktir. Dun izleyeni coktu cunku tum populer yayincilar oynuyordu fakat hepsi sonradan anladi ki, oyunda base building ve explore disinda bir sey yok. Story en azindan daha uzun olabilirdi, resmen 20dklik story koyup birakmislar. Kendisini bi 50 60 saat oynatir suan (base building ile ugrasmayi cok sevmeni, gerekiyor) onun haricinde 1.0 da oynanilir sadece bence.

Daha cok bocek, daha cok esya, ve hikaye gelicek haliyle harika olur. Ben oynamaua devam edicem cunku cok sardi beni ama cogu kisi refund atti bile. Top sellerda 1.ydi su an gorulmuyor bile. Anlik 5k oyuncusu var, game passi de sayalim hadi 10k olsun.

Daha buyuk bi ilgi olur saniyordum ama dedigim gibi story 20dklik olunca milletin bi morali bozuldu.

• IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt
    Patladı kelimesi sizin için ne ifade ediyor bilmiyorum ama oyundan beklentiniz yüksekmiş sanırım. Hem küçük çaplı bir oyun, hem de erken erişim sürümü olduğu için eksikliklerinin olması bence normal

Bu tarz oyunlarda önemli olan sürdürülebilirlik, bakalım hataları ne kadar sürede düzeltecekler. Güncellemeler ne sıklıkla gelecek. Açıkçası ben bu kadarını bile beklemiyordum oyundan, bu arada ben 3. gün oldu sanırım meraktan bakıyorum ne kadar satıyor diye

Steam platformuna ne zaman baksam dünya çapında en çok satanlarda ilk sırada, siz nereden bakıyorsunuz ben mi yanlış bakıyorum bu kısmı bilmiyorum.

Siz de biraz zaman tanırsanız, bence ileride güncellemelerle birlikte keyifli bir co-op deneyimi sunacaktır. Şu an herşeye rağmen oyunun büyük başarı yakaladığını düşünüyorum. Satış ve reklam anlamında tabi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hypnosis. H kullanıcısına yanıt
    1.0 yani ea den ciktiginda oyunun inanilmaz harika olacagini bilmeyen yoktur. Su an oyunda yapilacak tek sey base building, baska bir sey yok. Bu tarz oyunlar yani the forest tarzi oyunlar genel olarak story odaklanip survivala itiyor. Oyunda bi story olmak zorunda, aksi halde base kurup hayatta kalirsin boş boş ve amacin bu degil bu tarz oyunlarda cunku oldugun zaman ayni yerde dogup duruyorsun.

Mesela bu oyun don't starve/minecraft gibi olsaydi o zaman olay survival olurdu. Cunku 1 hakkin oluyor, öldugun gibi bitiyor ve haritalar random olusturuluyor. Amac hayatta kalabildigin kadar kalmak. Fakat grounded/the forest da vs olay bu degil.

Oyunun hikayesi EA bile olsa bence 20dk dan daha uzun olmaliydi. Story e bakan bi oyun icin hayal kirikligi. Cogu kisi simdiden story update gelince oynarim diyor. Eminim obsidian su an storyi tamamlamaya odaklanmistir, bu sekilde unutulur gider.

Yine diyorum base building seven biri su an cok zevk alir, ben oynuyorum zaten cunku seviyoeum base building vs, ama cogu oyuncu s1k1ld1 bile be cogu storyi 20dk oldugunu goruncenya refundladi ya almadi. Ama tek gercek var story ilerletildiginde mukemmel saracak bi oyun. Cok hype vardi keske uzun story olarak ciksaydi ah be.

Muhtemelen katil ari ekleyecekler oyuna kisa sure icinde. Cunku cogu oyuncu, karincalar, larvalar saldiriyor diye tepeye kurmaya basladi base i. Buna bi zorluk getirmek isteyeceklerdir kesin.

Yeni updateleri 4 gozle bekliyorum.

• Kesinlikle bana göre bir oyun değil haliyle satın almam sanırım

Böcekleri sevmeyen bir insan olarak karşıma dev bir akrep ya da çiyan (kırkayak) çıkarsa ruhumu orada bırakırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Meraxes. -- 30 Temmuz 2020; 15:40:55 >
  • 0.1.2 güncellemesi çıkmış...

Yama Notları:
    https://grounded.obsidian.net/news/grounded/patch-0-1-2

-----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 16 Ağustos 2020; 17:4:51 >
  • Grounded'ın İlk Büyük Güncellemesi Yayınlandı

Obsidian Entertainment'ın co-op hayatta kalma macera oyunu ilk büyük içerik güncellemesini aldı.

Güncelleme kargalar, yeni BURG.L görev tipleri, yeni perk sistemi ve daha fazlasını ekliyor.

Kargalar oyun içerisinde oldukça tehlikeli hayvanlar fakat tüyünü ele geçirdiğiniz zaman craft materyali olarak kullanabilirsiniz. Yeni BURG.L görev tipleri Artificer ve Chipsleuth. Artificer'da oyuncuların görevi spesifik eşyaları craft etmek. Chipsleuth'ta ise oyun alanına gizlenmiş çipleri bulmanız gerekli. İki görev de oyuncuları Raw Science ile ödüllendiriyor. Açılabilir perkler hayatta kalmanıza yardımcı olacak yetenekler sunuyor. Aynı anda üç perk kullanılabilir.

Güncelleme bunların yanı sıra su pireleri, örümcekleri daha tehlikeli kılan yeni saldırılar, yeni craft eşyaları, çit ve masa gibi yeni yapılar ve eşyalar ve çok sayıda hata düzeltmesi ile iyileştirme içeriyor. Yama notlarına grounded.obsidian.net üzerinden göz atabilirsiniz.

Grounded Xbox One ve PC (Steam & Microsoft Store) üzerinde erken erişimde. Xbox Game Pass'e dahil.

Geliştirici Vlogu 5 - Ağustos İçerik Güncellemesi:

Teşekkür Fragmanı:

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Groundedin_ilk_Buyuk_Guncellemesi_Yayinlandi-104138.htm

• Grounded'ın Yeni Güncellemesi Zipline Ekliyor

Obsidian Entertainment, Grounded için versiyon 0.3.0 güncellemesini dün yayınladı.

Güncelleme ile Hedge bölgesi yeniden düzenlendi ve yeni içerikler eklendi. Artık etrafı dolaşmak için yeni bir yol sunan Zipline'ları kullanabilirsiniz. Craft etmek için çıkrık ve örümcek ipeğine ihtiyacınız olacak. Zipline kullanarak Hedge bölgesine yeni eklenen gizli laboratuvara ulaşmanız mümkün.

Güncelleme ayrıca Cadılar Bayramı temalı kabak fener ve mısır şeklinde şeker, işaret tabelaları, yeni örümcek ağları, yeni yapı Frankenline ve çok sayıda hata düzeltmesi ile iyileştirme içeriyor ve Fransızca, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca dil seçeneklerini getiriyor. Belirtilene göre daha fazla yerelleştirme yolda. Yama notlarına grounded.obsidian.net adresi üzerinden göz atabilirsiniz.

Geliştirici Vlogu 7 - Eylül İçerik Güncellemesi:

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Groundedin_Yeni_Guncellemesi_Zipline_Ekliyor-105188.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 2 Ekim 2020; 0:52:18 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.