Şimdi Ara

Grim Dawn (2016) [ANA KONU] (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.889
Cevap
34
Favori
106.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence de yer, npc, item, craft malzeme, skill gibi isimlerin orijinal kalması daha iyi olur.

Skill, item, craft malzeme açıklamaları, npc konuşmaları, yerde bulunan bilgi notları, görevler (başlıklarıyla beraber), menü, harita (özel isimler hariç. "... ormanı") gibi bölümlerin Türkçe olması yeterli olur gibime geliyor.

Çevirin ana oyunu ve ek paketler idemi kapsıyor. En son çıkan ek paket Ashes of Malmouth du

Bu arada peşin çeviri için teşekkür edeyim. İyiki varsınız ve sayenizde keyifle oyun oynayabiliyoruz.
  • Türkçe yama bölümüne konu aç istersen. Belki çevirine yardım edenlerde çıkabilir.
  • @alpertr35 Hocam aynen, bu oyunda skill isminin pek önemi yok. Hikaye ve açıklamalar önemli. O yüzden skill, item ve mekan isimlerine dokunmayacağım. Teşekkürler.

@mdede80 Hocam ben de özel isimlerin v.b değiştirilmemesinden yanayım ama mesela Black Legion'un Bounty Table'ına git diye çevirmek de acayip geliyor kulağa. Belki Bounty Table'a 'Görev Masası' gibi bir isim verebilirim.
    Çeviri olarak, dosyaları resmi forumda buldum, içinde ek paketler yoksa bile ek paketleri gerekirse oyundan kendim çıkartıp çevireceğim. Yani %100 bir çeviri hedefliyorum. Ayrıca dosyalara göz attım, tek kişi bile çevirebilir gibi duruyor. Bakalım. Rica ederim ne demek. İnşallah en kısa zamanda hizmetinize sunarım. Şu Türkçe karakter sorunu çözülür çözülmez yardırıyorum.

@dogukahn Hocam hele bir başlayayım, duruma göre konu açarım.

Şu anda oyun Türkçe karakterleri desteklemiyor, bununla ilgili Grim Dawn forumlarından Türkçe Font Setini istiyorum. Ondan sonra çeviriye tam gaz devam edebilirim.

Yine de şöyle bir görsel ile ufak bir heyecan yaratalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 8 Kasım 2017; 22:50:23 >

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    vaaay elinize sağlık hocam
  • Darion kullanıcısına yanıt
    mdede80 M kullanıcısına yanıt
    @Darion Rica ederim hocam. En kısa zamanda bitirmeye çalışacağım.
    @mdede80 Hocam dosyalara baktım, ek paket dahil.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Oyuna ufaktan başlamıştım. Bıraktım. Nasip olur çevirin bitince sayende anlayarak keyifle oynayacağım. Google çeviri ile uğraşmadan
  • mdede80 M kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi çeviri için bir program ayarlamaya çalışıyorum. Wordpad ile çevireyim dedim ama satırlar kayıyor. Yalnız tek başına girişeceğim için isterseniz siz oyunu oynayın, ben bitirdikten sonra tekrar mesela 2. zorluktan oynayın. Ya da bekleyin siz bilirsiniz.
    Çeviri için iyi bir yöntem bulup tekrar girişeceğim. Resmi forumdan da yardım istedim bu konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Hocam şimdi çeviri için bir program ayarlamaya çalışıyorum. Wordpad ile çevireyim dedim ama satırlar kayıyor. Yalnız tek başına girişeceğim için isterseniz siz oyunu oynayın, ben bitirdikten sonra tekrar mesela 2. zorluktan oynayın. Ya da bekleyin siz bilirsiniz.
    Çeviri için iyi bir yöntem bulup tekrar girişeceğim. Resmi forumdan da yardım istedim bu konuda.

Türkçe Yamalar bölümüne konu açsanız böyle dertleriniz olmayacak anında çözer oradaki arkadaşlar.
  • Zebercet kullanıcısına yanıt
    Başka bir arkadaş daha tavsiye etti de, benim keçiliğim tuttu diyelim. Açıyorum hemen hocam.
  • Büyük bir güncelleme geldi dün, bu adamların oyunun arkasında durması hoş gerçekten. Ek pakete dair bir çok iyileştirme yapmışlar.

Biraz hareket hızınıda arttırmışlar sanırım bütün sınıfların.

13 TL para veriyorsun kaliteli güncelleme destekli single player oyun oynuyorsun daha ne ya.

Oyunda kesinlikle bazı sahnelerde donanımdan bağımsız anlık takılma oluyor bu güncellemede biraz düzelmiş umarım daha da düzeltirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Experto Crede -- 18 Kasım 2017; 18:33:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 48 levelde oyun bitti şimdi dlc alırsam bu çar üzerinden devam edebilecekmiyim ve dlcde ek bölgeler falan var mı?
  • Doubleimp kullanıcısına yanıt
    DLC tamamen yeni başka bir hikaye ve yeni araziler var. Tavsiye ederim. Onun dışında oyunun olayı Normal modda bitirdiysen Elite modda girip tekrar bitirerek level atlayıp sonra Ultimate mod olarak da oynamak gerekiyor. Ek paketi öneririm indirimede girmiş ben aldığıma memnunum. Ashes Of Malmouth genişleme paketinin adı, yeni gelen itemlerin, satıcıların, grupların, arazilerin olduğu eski kafa dolu dolu bir genişleme paketi.
    Mevcut karakteriniz aynen ek pakette devam edilebilir olarak kalıyor hikaye ana hikaye ile bağlantılı bir şekilde başlıyor ana hikayedeki bir karakterden görevi alıp yeni mekanlara geçiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Experto Crede -- 23 Kasım 2017; 18:56:58 >
  • Teşekkürler
  • Şu build iş yapar mı dersiniz haydililili yarlar?

http://www.grimtools.com/calc/YZe8gvV8
  • Mobilden giriyorum buildi göremedim, sadece karakter ekranı çıkıyor bende

• dsgtan D kullanıcısına yanıt
    Sol altta skills window var üstad, mobilde tıklanmıyor mu bilemedim.
  • Nicholai Hel kullanıcısına yanıt
    Kılıç kalkan ekibi olarak gitmek için yan sınıf soldier uygun değil bence. Demo daha etkili olabilir, güzel buff ve debufflara sahip tanklık için.
    Başlarda zor kasar gibi geliyor bu build ek olarak. Bir süre sadece Devouring Swarm a yüklenip, lightning için güzel eşya bulunca ona dönebilrsin hocam.
  • siberarmi kullanıcısına yanıt
    Sağolasın üstad. Ben Ritualist'e döndüm, takılıyorum.
  • Arkadaşlar bana başlangıç için önerebileceğiniz build yada class var mıdır ? Oyuna yeni başladım random gitmek istiyorum. Soldier seçmek vardı aklımda fakat diğer claslarda çok güzel duruyor
  • Hocam grim dawnın kendi resmi forumu var orada compedium isminde patchlere göre build rehberleri var bir bakın oraya isterseniz siz. Ben vit conjurer oynadım occulist+shaman.

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.