Şimdi Ara

Grim Dawn (2016) [ANA KONU] (90. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.889
Cevap
34
Favori
106.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu oyunu bir ben beğenmedim sanırım. acayip yapay ve basit gelmişti oynanışı. bir kaç görev yapıp kapattıydım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

Eksi damage vermekten kastiniz nedir acaba fotograf alıp ekleme şansınız var mı?
    foto çekmeye çalışıyorum ama ister paint olsun, ister başka program, yapıştır deyince simsiyah ekran çıkıyor,
    win10 kullanıyorum ve win+shift+s tuşlarını kullanıyorum, gene de olmuyor.?

bana yardımcı olabilir misiniz,
    oyundan nasıl ss alacağım.??

Saygılarımla...

(klavyedeki prtscn tuşu da siyah ekran veriyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ripe59

foto çekmeye çalışıyorum ama ister paint olsun, ister başka program, yapıştır deyince simsiyah ekran çıkıyor,
    win10 kullanıyorum ve win+shift+s tuşlarını kullanıyorum, gene de olmuyor.?

bana yardımcı olabilir misiniz,
    oyundan nasıl ss alacağım.??

Saygılarımla...

(klavyedeki prtscn tuşu da siyah ekran veriyor)

Alıntıları Göster
    Oyun steam sürümü ise f12 tuşu ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ya da telefonunuz ile de çekebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

Oyun steam sürümü ise f12 tuşu ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ya da telefonunuz ile de çekebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    https://prnt.sc/un8ng2

bu şekilde yapabildim.
    oyunda baltayı (axe) örnek aldım, ben 1.180 vuruş yapan başka silahla oynuyorum,
    eğer balta ile yer değiştirirsem 292 damage daha artacak vuruşum.
    Ama bu şekilde silah çok nadir geliyor, genelde yeşil renkte 292 rakkamı yazan yerde bu sefer kırmızı ile mesela 125 yazıyor, yani normal vuruşunuz 125 puan düşecek diyor. Zaman oluyor ben 10-15 level atlıyorum,
    düşmanlar artık güçleniyor ama ben hala eski az vuruş yapan silahla oynuyorum,
    tüccara bakıyorum, tüm silahlarda kırmızı rakkam yazıyor.
    işte ben bunu soruyordum, yeşil renkli daha fazla vuruş yapan silahları neden bulamıyoruz.?

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: ripe59

https://prnt.sc/un8ng2

bu şekilde yapabildim.
    oyunda baltayı (axe) örnek aldım, ben 1.180 vuruş yapan başka silahla oynuyorum,
    eğer balta ile yer değiştirirsem 292 damage daha artacak vuruşum.
    Ama bu şekilde silah çok nadir geliyor, genelde yeşil renkte 292 rakkamı yazan yerde bu sefer kırmızı ile mesela 125 yazıyor, yani normal vuruşunuz 125 puan düşecek diyor. Zaman oluyor ben 10-15 level atlıyorum,
    düşmanlar artık güçleniyor ama ben hala eski az vuruş yapan silahla oynuyorum,
    tüccara bakıyorum, tüm silahlarda kırmızı rakkam yazıyor.
    işte ben bunu soruyordum, yeşil renkli daha fazla vuruş yapan silahları neden bulamıyoruz.?

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam bu tamamen şans işi yani nasıl cevap verilir bilmiyorum ki. Şansınıza bağlı olarak düşüyor. Düşen her silah da artı damage sağlayacak diye bir kaide yok. Ama oyunu saatlerce oynadıysanız muhakkak bir iki tane düşmesi lazım. Tüccarlara çok takılmayın onların sattıkları değersiz şeyler. Bir de orada yazan değer pek anlam ifade etmez, skill olarak hangi hasar türünden vurduğunuz vs. bir ton kıstası var.

• ripe59 kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz hasarı artırmanın tek yolu kullandığınız silahı değiştirmek değil. Silahın base hasarı düşük olur bazen ama procladığı ekstra skillin hasarı build için biçilmiş kaftan olabilir. Örneğin fiziksel hasar üzerine bir build yaptınız ve fiziksel hasarınızı %800 artıracak şekilde statları topladınız. Bu durumda, üzerinde 100 flat damage bulunan bir zırh parçası bulduğunuzda sadece bu parçanın hasarınıza yansıması 900 olacak. Yani hasar mekaniklerini öğrenmeniz lazım. Bunun için en iyi kaynak grim dawn resmi forumu. Flat damage nedir, % damage nedir, bunlar nasıl hesaplanır vs bilmeden hangi itemin sizin için iyi olacağını, bir sonraki item arayışınızın ne olması gerektiğini bilemezsiniz. İlk başta biraz karışık gibi gelir ama meseleyi anlayınca kolay olduğunu göreceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar,
    bilmediğim çok şey varmış.
    ama işin kötüsü, ben ingilizce bilmiyorum,
    yani forumlara bakmak bana bir şey öğretmiyor,
    her sikil'in bir hasar türü olduğunu öğrendim,
    en azından buna göre devam ederim,
    veya yeni bir hero açıp sıfırdan ama daha dikkatli başlarım...

• Arkadaşlar geçen sene oynadığım karakter bu. Askere gidince yarım kalmıştı. Bu dlcnin ilk çıktığı zaman açmıştım oathkeeper görmek için. Şimdi oynamaya çalıştığımda ne yaparsam yapayım bu skilli çalıştıramıyorum. Melee silah tak diyor, e zaman balta var elimde, geçen seneki karakterin aynısı bu öyle duruyor ama skill çalışmıyor delireceğim. Bazen de karakter buga giriyor hareket etmiyor donup kalıyor. Fikri olan var mı neden olabilir?

• Zebercet kullanıcısına yanıt

Yanlış hatırlamıyorsan EoR chanelling skill. Sağ tuşa atamışsın. Sadece tıklamayla çalışmaz, basılı tutman lazım channelling skilleri.

• kortor K kullanıcısına yanıt

Skilli biliyorum hocam 30 saatlik karakter bu. Son güncellemeyi yaparken üç dosyayı atlamış. Steam üzerinden dosya kontrolü yaptım 800 mb indirme yaptı ve sorun düzeldi. Güncelleme yapmadan oyuna girmezdi normalde steamde bunu öngöremediğim için dosyaları kontrol ettirmek aklıma gelmedi.

• 200 saati aştım oyunda. Aslında daha önce Titan Questte de aşmıştım da Immortal Throne'du, Anniversary Edition'dı derken karıştı biraz. Bu karakter şimdilik fena değil. Resistleri oturtacağım diye damage'i fazla arttıramadım ama zaten devotion bonusları pek o kadar da iyi katkı sağlamıyor sanki hasara. Onun yerine defansif gitmeyi tercih ettim. 370 health regen 170 de energy regen var. Primary skill bayağı iyi vuruyor. Oyun boyunca çok çok ender iyi item düştü. Bir yüzük düştü iyi denebilecek. Set item yakalayabilsem iyi olacak. Nasıl item farmlıyorlar bunun bir matematiği var mı yoksa tamamen tesadüf mü arkadaşlar? Mesela arcanist için iyi bir set nasıl farmlanır bilen var mı? Her türlü item yardımına da açığım bu arada :(

En rahat farm iki şekilde, çok vaktiniz varsa skeleton key le açılan mekanları bitireceksiniz veya az vakit varsa nemesis avlayacaksınız. Gerisi şansa kalmış açıkçası.

Spirite çok yüklenmişsiniz, biraz kısıp fiziğe verseydiniz keşke o puanları, ultimate te özellikle 10-15 hp bile işe yarıyor defansif anlamda.

bu oyunun endgame içeriği çok mu sağlam da 200 saati aştınız hocam? en son d3'ten örnek vermek gerekirse parti olarak ros'tan önce paragon lvl; ek paketten sonra grift, ladder falan kasardık. bu oyun online değil diye biliyorum. oyunun hikayesi (ek paket dahil) bittikten sonra oyuncuyu tutacak ne var?

• Diablo 2 gibi oyunlar build yapmak için item farmlama üzerine kuruludur. Tarzı seven insan için 200 saat çok fazla bir süre değil. Diablo3te paragon level olayını , oyunu ve skill sistemini ilgi çekici kılamadıklarından getirdiler. Oysa ki oyunun ana bileşenleri olan itemizasyon ve build çeşitliliğine izin verecek skill sistemi oyunu uzun ömürlü kılmaya yetmeliydi ( diablo2gibi) Grim Dawnın “end gamei” build planlayıp karakteri tamamlamaktır. Ben 1000 saatin üzerinde oynadım.

• kortor K kullanıcısına yanıt

diablo 2 zamanları pc sahibi değildim, sonradan da maalesef oynama fırsatım olmadı birçok defa niyetlensem de.

yani diyorsunuz ki oyun bittikten sonra atıyorum belli itemlar var düşürmeye değer ve o itemlarla mümkün buildler var, o item ve buildler için oynamaya devam ediyoruz öyle mi? peki bu farm'ı önceden oynadığımız hikayeyi tekrar oynayarak mı yapıyoruz grim dawn'da?

• Hocam şimdi siz tabii daha iyi bilirsiniz de fiziği 500 yapmakla 1000 yapmak arasında sadece 1000 can oynuyor. Bu sizce biraz az değil mi? Onun yerine spirit yükselttiğim zaman hasar yüzde 30'a yakın artıyor. Yani fiziği yükseltince canım 10k değil de 15k olsa evet fiziğe yüklenmek evla diyeceğim ama arada atla deve bir fark oluşmuyor. Nemesisler henüz açılmadı ama skeleton key ile girebildiğimiz yerlere gireceğim şimdi. Bir de devotion shrine gibi yeni bir mekanik eklemişler haritada karşımıza çıkan ağaçları aktif edince on kadar mini boss saldırıyor ve her koşulda bir tane legendary atıyor.

• 200 saat bir şey değil ki. Bir karakteri adam edip en azından 85 level yapayım deseniz 50 saatin üzerinde. İlk kez oynayan adam haritayı da bilmediği için keşfetti keşfedecek derken bu süre uzar. Ben oyunu 2016da almıştım. Bir tane 100 level commando karakterim var. Sırf o karaktere 80 saat harcamıştım. Oynayabilsem toplamda 500 saati görürdüm de düzenli oynayamadım.

• Evet hocam dediğin gibi. Hikayeyi bitirmek oyunun giriş seviyesi sadece. Hikayeyi bitirince yeni zorluk seviyeleri açılıyor. Ve düşen itemler, karakterin statları falan değişiyor. Ayrıca sadece hikaye modu yok oyunda. İtem farmlamanıza, level almanıza yarayacak özel dungeonlar ve arena modları da var. Ben şahsen campaign üzerinden karakter büyütmeyi seviyorum ama sadece arena üzerinden oynayan bir arkadaşım da var. Diablo 3 de ilk çıktığında zorluk seviyelerini açıp 3 kez bitirme ve belli bölgeleri farmlama üzerine kuruluydu. Sonradan sistemi değiştirdiler. Tarzı sevmeyen insana sıkıcı gelebilir ama güncel oyunlar arasında bu tarzın en iyi temsilcilerinden biri grim dawn. O kadar çok build seçeneği var ki biraz şunu yapayım biraz bunu derken saatler geçiyor. Bu arada diablo 2 nin remaster çıkışına dair söylentiler var. Gerçekleşirse mutlaka denemenizi öneririm. Yıllar önce çıkmış olmasına rağmen d3 ün çok ilerisinde olduğunu bizzat deneyimlemiş olursunuz

• Bu arada oyundaki bazi itemler, sadece belli canavarlardan düşüyor. Monster Infrequent deniyor bunlara. Bu itemler de random prefix ve suffixe sahip oluyor. Ayrıca normal itemlerden farklı olarak ekstra stat da bulunduruyor. Oynadığınız builde uygun bir MI item karaktere olumlu yönde inanılmaz etkiler sunabiliyor. Bunlar dışındaki birçok item random. Yine de skeleton keyle girilen yerlerde droprate yüksek olabilir.

• anladım hocam, teşekkürler cevap için. bakalım nasipse bir ara ek paketleriyle alıp oynamak istiyorum grim dawn, fiyat kovalıyorum.

diablo'ya gelince, artık 2'nin remaster'ı mı önce çıkar 4. oyun mu bilmiyorum ama hangisi olursa hemen edinip oynamaya başlarım muhtemelen.

@Zebercet 200 saatin az olduğunu biliyorum da oyuncuyu tutmayı becerebiliyor mu oyun aslında merak ettiğim oydu hocam. onu da hakkıyla yapıyormuş cevaplarınızdan anladığım kadarıyla. yoksa diablo 3 gameplay'im 3k saatten fazla ki en az yarısı ek paket öncesi. yıllardır da bıraktım zati.

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.