Şimdi Ara

GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2.079
Cevap
186
Favori
117.214
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10138 Mesaj

7 kasıma kadardı yanlış hatırlamıyorsam. Ben de başvurcam umarım çıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MrKoenig kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Unbelievable7

Bugün fotografcıya gidip 8 ay önce cektirdigim fotografı tarattırıcam yeni fotograf cektirmeme gerek yok :D

18 Yasındayım bu yil ilk defa basvurucam ama anlamadıgım yerler var:

Zarfı alacak kisi opsiyonel diyor bu kadar önemli bir sey neden opsiyonel olsun? kendimizi yazamaz mıyız

2----- Alttaki fotografla ilgili olanları yazıyorum simdi

- Telefon numaramızı nasıl yazacagız örnek 0536xxxx gibi mi yoksa 563xxxx gibi mi tam anlayamadım
    - Simdi üniversite okuyorum egitim durumu bölümüne ne isaretlemem gerekli?
    - En altta 21 yas altındaki cocuk sayısı diyor oraya kendim oldugum icin 1 mi yazmam lazım? abim ve ben varız 21 yas altında olan tek benim

Cevap vereceklere simdiden tesekkür ederim

1-In care of kısmına bu kişiyle (yani seninle) kimin ilgilendiği, bu süreçte başkası tarafından yapılıyorsa işlemlerin (mesela atıyorum sen 1 yaşında bir bebeksindir annen senin green card başvurunu yapıyordu o zaman oraya bebeğin adı yazılmaz da "in care of" yani "ilgisinde","ilgilenen" kişinin ismi yazılır. Sen senin işlerimle doğrudan kendin ilgilendiğin için yani green cardını kendin teslim alabileceğin için oraya kendi adını yazmak en doğrusu olur. Ben öyle yaptım.

2-Bak burada da telefonu bu şekilde yazdım uluslararası alan kodu ile birlikte sen de öyle yap.

3-Üniversite okuyorum diye bir seçenek yok orada bu yüzden ya üniversiteyi yarım bıraktımı seçeceksin ya da lise mezunu isen (ki öylesindir herhalde üniversiteye girebildiğine göre) "high school degree" seçeneğini seçmelisin. Meslek lisesi mezunuydum ben yine de "high school degree" yi seçtim peki neden? Çünklü vocational school "meslek yüksekokulunu" temsil ediyor lise ile ilgili bir şey değil yani ve zaten "vocational school" kabul edilmiyor, eleniyorlar mülakat sırasında. En az lise mezunu olmak gerekiyor. Kurallarda belirtilmiştir bu.

4- Çocuk kısmında kafan karışmış sanırım. Senin sahip olduğun çocuk varsa yazacaksın oraya. Yoksa kardeş sayısını falan sormuyor yani.
    |
    |

• Yüzbaşı
    569 Mesaj
    Valla yaptım bende hadi hayırlısı çıkarsa giderik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: GasiOr

gezmek için gidiyorsan vize alırsın. Green card daha kapsamlı oraya yerleşmek isteyenler için vs vs..

Bro yani alırsak istediğimiz zaman gidip gelebiliyo muyuz yoksa 5-10 yıllığına vs bi süresi var mı?

600x600 yapın kaydet diyip sonra siteye yükleyin kabul ediyor ben öyle yaptım oldu

|
    |

"5 yıl Amerika'da yaşaman gerekli" tam yerinde bir cevap olmamış. 5 yıl boyunca (fiziksel olarak) Amerika'da bulunmak gerekiyor GreenCard sahibi olabilmek için. Yani adresimi oraya aldırayım ama Türkiye'de yaşayayım 5 sene sonra gidip alırım gibi bir fikre varılabilir o yüzden düzeltmek istedim yanlış anlaşılma olmasın diye.

Bu arada adama cevabını yazdım.
    |
    |
    SiyahPapyon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    buraya da bakınırken dedim başvurayım hazır biyometrik fotoğrafım var
    orada doktorluk için zorluyorlar ama bakalım, çıktıktan sonrası kolay
    |
    |
    Intel i5 6600k 4.2Ghz // Asus z170-A // Evga Gtx 1070 FTW ACX 3.0 // Evga 650W GQ 80 // Crucial BX100 250GB SSD // Corsair h100i v2 // NZXT S340 (White) // Ballistix Sport LT 8x2 DDR4 2400mhz (White) // Steelseries Rival 600 // Logitech G710 // Hyperx Cloud 2 // Logitech z533
    Asus PG278Q G-sync
    It
  • Yüzbaşı
    346 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yunusesss

şu an ünide 5. senem muhtemelen 2 sene falan daha okuyacağım, ama çıkarsa tası tarağı bırakır gider 2 sene abd de fast food da saati 9$ dan çalışırım.

vatandaşlığı garantileyince. döner üniversiteyi bitiririm. yada burada dengi bir üniversitede ders saydırırlarsa buradan devam ederim. sonra bir daha göz ucuyla bile bu ülkeye bakmam. benim gibi bahtsız adama bi cacık çıkmaz o ayrı konu

Kısmet hocam ben de kaydolacağım aynı şekilde kardeşim de kaydolacak çekiliş işi kısmet ama amerika bildiğim kadarıyla yatırımcıları vatandaşlığa alıyordu.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Nerevarine

7 kasıma kadardı yanlış hatırlamıyorsam. Ben de başvurcam umarım çıkar.

Aynı eyalete gideceğiz Göker rez al :D

|
    |

|
    |
    Diyelimki kazandınız: Başvuru masrafları, sağlık testi ücreti,vize ücreti ve uçak bileti gibi masraflar 5-6 bin lira tutuyormuş daha sonra orada kira ödenecek sonra iş bulmak kolay değil iş bulamazsanız mecbur geri dönceksiniz.. konuyu okuyan kaç kişi bunları sağlayabilir acaba

Hocam kredi çekme diye bir olay duymadın mı sen hiç? Orada iş bulmak önemli tabiiki ama iş beğenmemekten dolayı iş bulamama sorunu ortaya çıkıyor genellikle. Ne iş olsa yaparım desen bile iyi paralar kazanırsın ama bütün günün heba olur o ayrı e tabi gülü seven de dikenine katlanır o da ayrı bir mesele.
    |
    |
    Uchiha_İtachi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam herkese kredi vermiyorlar hele yeni üni mezunu işsiz biri hiç alamaz da neyse diyelimki yıllardır çalışan birikmişi olan biriyiz yada parayı bir şekilde hallettik öyle ne iş olsa yaparım diyince iş bulunmuyor keşke o kadar kolay olsa
    |
    |
    Vortex- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dostlar merhaba, geçen seneki başvuru için çektirdiğim fotoğraf var, (foto güncel olmalı biliyorum ama benim tipimde en ufak bi değişiklik yok ki) aynı fotoğrafı tekrar kullanacam, bi sıkıntı olur mu ?
    |
    |

Ryzentosh

Sapphire RX5700 XT NITRO+ I Ryzen 5 2600@4.00-1.3v I Arctic Freezer 34 eSports DUO I MSI B450 Tomahawk I FSP Hyper 650W I Sharkoon AM5 Window I Samsung 860 EVO 500GB I Kingston 16G(2x8) HyperX 3200mhz I WD Elements 2TB I WD Green 2TB I Toshiba 1TB I LG IPS 21.5" I Corsair Gaming Scimitar Pro I Corsair Gaming K95 RGB Platinum Cherry MX Speed I Xiaomi Redmi Note 5
  • Bu sene özellikle yaz içerisinde çok kişiye Amerika vize fotoğrafı çektim , çoğu bir daha gelmemek üzere gideceğini söylemişti. Olsa da gitsek diyeceğim ama bilemiyorum.
    |
    |
    |
    |

GalataSaray A.Ş.
  • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 12 saat 29 dakika kadarı kaldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: havacı27

Dostlar merhaba, geçen seneki başvuru için çektirdiğim fotoğraf var, (foto güncel olmalı biliyorum ama benim tipimde en ufak bi değişiklik yok ki) aynı fotoğrafı tekrar kullanacam, bi sıkıntı olur mu ?

geçen yıl ile aynı fotoğrafı kullanırsanız başvurunuz geçersiz sayılacaktır yazıyor. okudum tüm şartları oturup

quote:

Orijinalden alıntı: Uchiha_İtachi

Hocam herkese kredi vermiyorlar hele yeni üni mezunu işsiz biri hiç alamaz da neyse diyelimki yıllardır çalışan birikmişi olan biriyiz yada parayı bir şekilde hallettik öyle ne iş olsa yaparım diyince iş bulunmuyor keşke o kadar kolay olsa

köpek gezdirene bile para veriyorlar insanların ona bile vakti yok. aylık 800 tl kredi ödemeniz olsa aylık 200 dolarla ödeyebilirsiniz. bence sevgili gibi bağlayıcı şeyler yoksa gözü karartıp gitmeli.

Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
bankalar.org
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.