Şimdi Ara

GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI] (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.730
Cevap
182
Favori
160.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

biyometrık tabıkı de hatta yenı kımlık ıcınde cıkart.ilerde yenı kımlık cıkarttıgın zaman ugrasmassın

Biyometrik fotoğrafı çektiriyorum, yazıcıdan belirtilen şekilde taratıyorum, başvuru sayfasındaki fotoğraf tool ile croplayıp hallediyorum fotoğrafı bukadar mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vortex-

Yani online başvuru dediysem anlayın işte lazım olduğu zaman ankaradaki konsolosluğa gideceksiniz ve yanınızda fiziksel olarak, geçerliliği olan bir belge bulundurmak gerekiyor(mezuniyet belgesi) oradan da Amerika Kentucky'e postalanıyor bütün başvurunuz belgeler ile beraber.(diploma ya da en az lise mezunu olduğunu gösteren eşdeğer bir belge gerekiyor konsoloslukta) Sonra da oradan (Amerika'dan) gidip green cardınızı teslim almanız gerekiyor ve bu teslim işlemi gidip elden teslim alma şeklinde olmuyor da bir adres belirtiyorsunuz o adresteki posta kutunuza geliyor green cardınız.) Dediğim gibi diploma belgenizi e-devlet aracılığı ile alabilirsiniz çıktısını ama tabi mezun olduğunuz okula gidip imza ve kaşeletmeniz gerekiyor resmiyet kazanması için.

Hocam konsolosluğa giderken vize mülakatını green card çıktığı için formalite icabı mı yapıyorlar yoksa gerçekten İngilizce soru-cevap elemeli mı oluyor?

Çünkü çekilişi kazansa bile mülakatta elenenlerin çok olduğunu duydum yada gerçek değil midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daxtor55 -- 4 Ekim 2017; 20:7:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çıkmamış...
  • Beyler diyelim ki green card çıktı ve amerikaya gittik orda çalışmak zorunda değiliz dimi mesela 1 ay gidip gezip gelebiliriz değil mi

Zorla çalıştırmasınlar bizi orda 😅

• LampdaLamp L kullanıcısına yanıt
    Fotografciya soyle biyometrik fotoyu flash bellege at diye.

• Arka plan cok açık tonlu değildi başvurduğum fotoğrafta. Başvuruyu düzeltip biyometrik fotoğraf koyma şansım varmı?

• Tazmanya cenevarı kullanıcısına yanıt
    gezmek için gidiyorsan vize alırsın. Green card daha kapsamlı oraya yerleşmek isteyenler için vs vs..
  • Arkadaşlar fotograf ebatı nasıl olucaktı ? yarın gidip biyometrik çekiliyim
  • Ne zamana kadar başvuru tarihi?
  • İngilizce gerekmiyor green card başvurunu kazandıktan sonra Amerika'ya gidince öğrenirsin zaten deyip pek üstünde durmuyorlar. Zaten gidince 1 aya kalmaz öğreniyorsun giden akrabalarımdan biliyorum hiç zor olmadı ingilizceyi sökmem demişlerdi. Bir de bu akrabalarım (uzaktan ama yine de akraba diyoruz biz aile dostu gibi) ingilizceleri hiç olmamasına rağmen bunu başarmışlardı bir de. 2. ayın başında facebooktan ingilizce sözler falan paylaşmaya başlamışlardı video çekip tanıtım yapıyorlardı Amerika'da kaldığı Kansas eyaletinde bulunduğu bölgeyi evinin bahçesini falan video çekip bize gönderiyordu ve ingilizce olarak konuşuyordu. Yoldan geçen insanlarla konuşuyordu resmen videoda adamın teki "nerede yayınlayacaksın bunu?" (ingilizce olarak) diyordu bizim akraba da yarım saat adamla konuştu ingilizce olarak tamamen, telefonu elinde tutup konuştu (kamera aşağıya bakıyordu ve kayıttaydı ama sesleri çok net duyuluyordu görüntü olarak gözükmemiş olsa da konuştuğu kişi ve kendisi) Yani elenme sebepleri ingilizce bilmemek veya yetersiz ingilizce bilgisine sahip olmak olamaz çünkü dediğim gibi uzaktan bir akrabam dediğim bu kişi 0 ingilizce bilgisiyle green card kazanıp gitmişti şimdi orada yaşıyorlar. Ege üniversitesi eczacılık fakültesi mezunuydu kendisi ve kendi eczanesini açıp eczacılık mesleğini icra ediyordu en son ama bayağıdır iletişimimiz olmadı facebook'ta online yakalıyorum bazen ama yazışma fırsatımız olmadı hiç. Bana paraya ihtiyacın olursa yazarsın ben yollarım diyordu ama hiç isteyemedim nedense, utandım belki de ama şimdi çok pişmanım istemediğim için zamanında. (ufak bir birikimle gitmişti yanında 30 bin tl gibi bir rakam ile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vortex- -- 4 Ekim 2017; 23:49:32 >

• Geçen sene çektirmiştim bu sene daha çektirmedim
  • sonraki çekiliş ne zaman acaba
  • MrKoenig kullanıcısına yanıt
    7 kasıma kadardı yanlış hatırlamıyorsam. Ben de başvurcam umarım çıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unbelievable7

Bugün fotografcıya gidip 8 ay önce cektirdigim fotografı tarattırıcam yeni fotograf cektirmeme gerek yok :D

18 Yasındayım bu yil ilk defa basvurucam ama anlamadıgım yerler var:

Zarfı alacak kisi opsiyonel diyor bu kadar önemli bir sey neden opsiyonel olsun? kendimizi yazamaz mıyız

GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI]

2----- Alttaki fotografla ilgili olanları yazıyorum simdi

- Telefon numaramızı nasıl yazacagız örnek 0536xxxx gibi mi yoksa 563xxxx gibi mi tam anlayamadım
    - Simdi üniversite okuyorum egitim durumu bölümüne ne isaretlemem gerekli?
    - En altta 21 yas altındaki cocuk sayısı diyor oraya kendim oldugum icin 1 mi yazmam lazım? abim ve ben varız 21 yas altında olan tek benim

GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI]

Cevap vereceklere simdiden tesekkür ederim

1-In care of kısmına bu kişiyle (yani seninle) kimin ilgilendiği, bu süreçte başkası tarafından yapılıyorsa işlemlerin (mesela atıyorum sen 1 yaşında bir bebeksindir annen senin green card başvurunu yapıyordu o zaman oraya bebeğin adı yazılmaz da "in care of" yani "ilgisinde","ilgilenen" kişinin ismi yazılır. Sen senin işlerimle doğrudan kendin ilgilendiğin için yani green cardını kendin teslim alabileceğin için oraya kendi adını yazmak en doğrusu olur. Ben öyle yaptım.

2-Bak burada da telefonu bu şekilde yazdım uluslararası alan kodu ile birlikte sen de öyle yap.GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI]

3-Üniversite okuyorum diye bir seçenek yok orada bu yüzden ya üniversiteyi yarım bıraktımı seçeceksin ya da lise mezunu isen (ki öylesindir herhalde üniversiteye girebildiğine göre) "high school degree" seçeneğini seçmelisin. Meslek lisesi mezunuydum ben yine de "high school degree" yi seçtim peki neden? Çünklü vocational school "meslek yüksekokulunu" temsil ediyor lise ile ilgili bir şey değil yani ve zaten "vocational school" kabul edilmiyor, eleniyorlar mülakat sırasında. En az lise mezunu olmak gerekiyor. Kurallarda belirtilmiştir bu.

4- Çocuk kısmında kafan karışmış sanırım. Senin sahip olduğun çocuk varsa yazacaksın oraya. Yoksa kardeş sayısını falan sormuyor yani.

• Valla yaptım bende hadi hayırlısı çıkarsa giderik

• 1 senedir e-posta bekliyorum Amerika'dan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GasiOr

gezmek için gidiyorsan vize alırsın. Green card daha kapsamlı oraya yerleşmek isteyenler için vs vs..

Bro yani alırsak istediğimiz zaman gidip gelebiliyo muyuz yoksa 5-10 yıllığına vs bi süresi var mı?

• Bu arada fotoğraf uymuyo hatası verirse fotoya sağ tık yapıp paintten çözünürlük ayarlama var yukarda ona basıp

600x600 yapın kaydet diyip sonra siteye yükleyin kabul ediyor ben öyle yaptım oldu

• SiyahPapyon kullanıcısına yanıt
    "5 yıl Amerika'da yaşaman gerekli" tam yerinde bir cevap olmamış. 5 yıl boyunca (fiziksel olarak) Amerika'da bulunmak gerekiyor GreenCard sahibi olabilmek için. Yani adresimi oraya aldırayım ama Türkiye'de yaşayayım 5 sene sonra gidip alırım gibi bir fikre varılabilir o yüzden düzeltmek istedim yanlış anlaşılma olmasın diye.

Bu arada adama cevabını yazdım.
  • son zamanlarda aklımdaydı
    buraya da bakınırken dedim başvurayım hazır biyometrik fotoğrafım var
    orada doktorluk için zorluyorlar ama bakalım, çıktıktan sonrası kolay
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.