Şimdi Ara

GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI] (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.729
Cevap
182
Favori
160.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarın pasaporta basvurcam ama yetişmesi çok zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün pasaport başvurumu yaptım. Daha önce hatırlıyorum da 3 günde çıkardı. Önümde en az 10 kişi pasaport için gelmişti çok yoğunluk var her gelen pasaport başvurusuna geliyor dedi 15/20 günden önce ulaşması zor dedi memur. E-Devlet üzerinden pasaport numarası sisteme düşerse ayın 9una kadar başvuru yaparım diye düşünüyorum. Resmi tatilin şu dönem girmesi kötü oldu en az 4 gün zarar var.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Eren1s kullanıcısına yanıt

Yeni pasaport ücretleri ne kadar olmuş siz ne kadar ödediniz ?

• Pasaport başvurusu yapanlar 199u arayıp aciliyetini bildirise işlem hızlandırılıyor.

@Eren1s @MrCaner @HllSprDvm @.Davy Jones.

Ben bugün başvurdum bakalım nasıl olacak 10yıllık için 1085,40tl artı 180tl defter ücreti ödedim. Vatan sağolsun  

• Başvuru yaparken evrak istediler 199 da bir şey isteyip soruyorlar mı acaba?

• Shiftlenbik kullanıcısına yanıt
    Tc no sadece

• 10 yıllık pasaport? soradan pasaportlar 3 yıllık , hususi pasaportlar 5 yıllık. 10 yıllık pasaport ilk defa duydum...

• Aradım hızlandırılacağı söylendi. Teşekkür ederim bilgi için

• Berkanq4 kullanıcısına yanıt

10 yıllık pasaport uzun süredir var. 2014'te 10 yıllık çıkartmıştım.

• Normalde 2-4 gün arasında gelen pasaport bu sene çok gecikmeli geliyormuş. Benimde 1 haftayı geçti hala gelmedi bu gidişle GreenCard başvurusuda yalan olacak. Son yıllarda ülkede bir şey de düzgün işlesin be..

• Normalde pasaportlar 2-3 gün içinde çıkardı. Bu seneki bu gecikmenin sebebi acaba millet green card a başvurmak icin birden pasaport başvurularına mi yüklendiler ne oldu

• GöKHaN 35 kullanıcısına yanıt
    pasaportun rengi ve türü nedir?

• Bordo normal pasaport

• Berkanq4 kullanıcısına yanıt

hocam 2011 de 10 yillik almistim, standart bordo pasaport

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    Pasaport yoğunluğu zaten Green Card yüzünden Normalde bizim millet pasaportu sadece hacca gitmek için çıkarırdı çünkü dünyadaki en pahalı pasaportu kullanıyoruz.

Pasaport harç ücretleri ve döviz kurundan dolayı çoğunluk almaya gerek duymuyordu. Green Card için bile. Çünkü pasaport istendiği ilk yılda başvurular neredeyse yarı yarıya azalmıştı. Ama son yıllardaki rezilliklerden sonra millet bıkmış olacak ki deli gibi sadece Green Card için pasaport alıp başvuruyor. Başvuru sayısı bu sene bence eskisi kadar fazla olacaktır maalesef.

Umarım sadece ihtiyacı olan, gidebilecek şartları sağlayabilecek kişilere çıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• -BraveHeart- kullanıcısına yanıt

2 hafta önce arkadaşa pasaport çıkarmaya gittik GC için. Yemin ediyorum nüfusta pasaport degil Green Card kuyrugu vardı. Herkes üniversite okuyan gençlerdi konuştuk muhabbet ettik biraz... Yazık bu ülkeye. Bu sene rekort başvuru bekliyorum ben TR için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 6 Kasım 2021; 20:8:49 >
  • Yazık vallahi ya bu millete özellikle de gençlere. İnsanlar kaçış yolu arıyor haklı olarak. Ülkemizde pasaport çıkartmak maliyetli olmasına rağmen yüzbinlerle genç bu uğurda yemesinden içmesinden feragat edip pasaport çıkartıyor. Başvurulara pasaport gerekmesine rağmen bu sene rekor başvuru bekliyorum. Zaten eğer başvurular eskisi gibi pasaportsuz olsaydi büyük paralar ihtimal dünya rekorunu kırardık. Nerden baksan bir 10 milyon falan başvuru olurdu.

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Öğrenciler sadece defter bedeli ödediği için (180₺) rahatça çıkartabiliyorlar. Ben de 2 sene önce öyle yaptım. Umarım o öğrenciler arasında başvuranların gitme ihtimali vardır. Çünkü çıkarsa sadece Türkiye'deki masraflar 1600$. Üstüne hesapta en az 10.000-15.000$ göstermek lazım. Zaten oraya yerleşmek için en asgari rakamlar da bunlar.

• pcdaly kullanıcısına yanıt

Tam bir enayiymiş. Vay arkadaş ne tip insanlar var yahu  

• Veronicaa kullanıcısına yanıt
    İşte bu tipler yüzünden bize çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BraveHeart- -- 6 Kasım 2021; 20:39:33 >
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.