Şimdi Ara

GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI] (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.730
Cevap
182
Favori
160.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam başvuru için ne gerekli çekilişe pasaport var biyometrik foto da fotoğrafçıda duruyo çekiliş için hazırlar zaten desem başka bir şey gerekiyor mu nüfus belgesi ikamet belgesi mezuniyet belgesi felan diyorlar o evrakları nereye yükleyeceğiz hiçbir şey anlamadım nolur bana yardım edin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • highest in the room kullanıcısına yanıt

Sadece forumu dolduracaksın resim yükleyeceksin pasaport numarasını yazacaksın bu kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • highest in the room kullanıcısına yanıt
    Çekilişi kazansan bile hesabında 10k dolar olması gerekiyor haberin olsun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • CeremiKılarksın kullanıcısına yanıt
    Uzun dönem askerlik çıkarsa toplarız sıkıntı değil

• 9. Başvurum. Beni merak ettiren, çıktı diyelim, askerlik ertelemede kullanabiliyor muyuz bunu? Mayısta sonuçlar açıklanıyor, eylülde benim tecil bitiyor. Nasıl bir yol izleniyor bilen var mı? Eğer ertelemede kullanılmıyorsa, ben gider başka vize istemeyen bir ülkeye giderim, orada devam edebilir miyim vizeyi almaya? Kafam karışık.

Fas fakir arkadaşım 1k ile gitti 2018 yılında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 21 Ekim 2021; 23:45:20 >
  • Batuhan Apatay kullanıcısına yanıt
    Başka ülkelerde yaşayan, vatandaşlığı veya oturumu olanlar askerliği para ödeyerek yapar. Ücreti yanılmıyorsam 4000€ civarıydı.

Size çıksa bile 2023'ten önce ABD' den oturum almanız imkansız. Ayrıca bu çekilişe güvenip başka ülkede yaşayıp çıkmasını beklemek çok gerçekçi değil. Bence tecili bozup askerliği yapın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -BraveHeart- kullanıcısına yanıt
    Askerliğe gitme gibi bir düşüncem yok. Vize istemeyen ülkelerin birisinde olurum en kötü ihtimalle. Ben o ülkenin konsolosluğunda mülakata gidebilecek miyim merak ettiğim o. Türkiye konsolosluğu zorunlu ise sıkıntı. Lakin buna dair bir şey de duymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuhan Apatay -- 22 Ekim 2021; 0:19:12 >
    Başka bir ülkede yaşıyorsanız o ülkede mülakata girebilirsiniz. Fakat vize istemeyen bir ülkeye gitseniz bile genelde vizesiz kalma hakkı kısıtlı oluyor 90 veya 120 gün gibi. Yani diğer ülkedeki statünüz önemli. Süreci o ülkede yöneteyim derken deport edilmeyin.

Eğer süreci başka ülkede yönetme imkanım varsa o ayarlanır bir şekilde, misal 90 gün hakkım olan bir zamansa, bir tanıdığımın olduğu bir ülke ise, adres olarak onu kullanıp ben sadece gerektiğinde giriş çıkış yaparım. Belki de okul amaçlı olacağım başka bir ülkede uzun zamanlı. Şu an çok belirsiz durumlarım :).

• Shiftlenbik kullanıcısına yanıt
    Nasıl 1000 dolar ile gitti hocam? Hiçbir konsolos 1000 dolar gösterene vize vermez. Job offer'ı olsa bile. İmkansız. Ama değerli bir tapu veya araç ruhsatı gösterirse o farklı.

Ayrıca sadece Türkiye'de yapılacak masraflar 1500 doları buluyor pasaport hariç. Daha ABD'deki masraflar var. Peşin Kira, depozito, araba, iş bulana kadar cepten yeme vs vs. 10.000$ bile yetmez. Minimum 20.000$ cepte olması lazım.

Vize istemeyen başka ülkede okul bahanesi ile kalırsanız olur fakat normal turist olarak giderseniz ve ben burada yaşıyorum derseniz bence %99 red alırsınız. Çünkü o ülkede yaşamıyorsunuz.

Ayrıca mülakat sırası hemen gelmez sıra numaranıza bağlı olarak vs. vs. yani durumunuz o ülkede uzun süreli okul (2-3 yıl gibi) olmadıkça çok sıkıntılı. Bence bu kadar kurcalamayın askerliği yapın bir an önce veya düşündüğünüz ülkelerde okullara başvurun.

Sanırım ne olacağını o zaman göreceğiz. Çıkmaz zaten 9. Başvuru.. Çıkarsa da konuşurum gerekli yerler ile, oluyorsa olur olmuyorsa olmaz. Parmak izim vs. her şeyime sahipler. Bakalım ne olacak.

Günahım kadar sevmiyorum Türkiye’yi. Askerliğe gitmek gibi bir seçeneğim yok ne yazık ki.

Askerlik ertelemede kullanamazsin. Fakat cikarsa bilgilerini yollayip mulakat zamani herseyini tamamlar isen gidersin. Askerligi yapip yapmamis olman yada kacak olman onemli degil en fazla ceza yersin onuda ödersin

• Son ekonomik rezaletten sonra gitme isteği ve sayısı arttı ama imkan kısıtlandı. Mağlum dolar şimdiden 10tl te dayandı. Tüm masraflar ve orda ki masraflar banka dekontu vs 200 bin TL yi bulur.

• Shiftlenbik kullanıcısına yanıt
    1k ile turist vizesi bile vermiyorlar dediğin şey imkansız. Belki kanıtlayabildiği çok ciddi getirisi olan pasif geliri vardır gayrimenkul gibi, ama yine çok zor kabul edilmesi. Hesaptaki 7-8k doları bile çoğu konsolosluk kabul etmiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Green card a başvuru yapabilmek için pasaport başvurusu yapan arkadaşlar başvurunuz be durumda? Basımlar çok gecikiyormuş sanırım 2 haftadır basılmayan varmış normalde 2 günde çıkar. Benim de 1 hafta oldu hala basılmadı bu gidişle bu sene başvuru kaçacak.

• Ben "go to part 2" 'ye basmadan submit deyip gönderdim.Orayı doldurmak gerekiyor muydu?

• Benim 16 gündür basılmadı

Mülakatta fazla para göstermiştir. Cebinde 1K ile gitmiştir muhtemelen.

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.