Şimdi Ara

GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI] (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.730
Cevap
182
Favori
160.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ducatine

Benim ikinci red edilişim. Ayrıca geçen yazda Vize için reddedildim. Bence rededilen arkadaşlar üzülmesin. Çünkü artık çok kriter koydular ve ince eleyip dokuyorlar. O yüzden çok beklenti içine girmeyin. Turist vizesi için bile ne kadar uğraştırıyorlar. Ayrıca şu Amerikan rüyasından çıkın. Başka ülkeler için çabalayın.
    Bana bugün 3. denememde çıktı hocam. Lise mezunuyum bence tamamen şansa bağlı. Bence avrupa yaşamak için daha iyi ama avrupa oturma izni vermıyor, bu piyango gibi bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Arkadaşlar green card kazandım ama bir sorum var. Ben Azerbaycan vatandaşıyım ama Türkiye de çalışma iznim var, Türkiye de yaşıyorum. Green card'a Türkiye den başvurdum ama Azerbaycan pasaportuyla başvurdum. Zaten Türk pasaportum yok.

Foreign state category kısmında azerbaycan yazıyor ama post kısmında Ankara yazıyor. Ben bu vize evraklarını Azerbaycana göre mi yapacağım arkadaşlar ? (Henüz ne evraklar gerekiyor detaylı bakmadım.)

@Teyfik Sikret
    başvurunu türkiye üzerinden yaptığı için türkiye üzerinden konsolosluğa başvuru yapacaksın. ama evraklarını azerbaycan hükümetinden almalısın. azerbaycan konsolosluğundan tüm evraklarını alabilirsin ds260 formunda istenen evraklar yazar.
  • KorKBeNDeNN K kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam.
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun ama şu dediklerin ile görüşmeye gidersen vize alamazsın adamlar planlı programlı insanları onaylıyorlar mesela nerede kalmayı düşünüyorsun diye soracaklar ne diyeceksin hangi eyalet ? ne iş yapmayı düşünüyorsun diyecekler ne diyeceksin ? bunların simdiden plan ve programını yap güzelce hazırlıklı git ben senin adına gerçekten çok sevindim ailen üzülmesin aksine sevinsinler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar green card kazandım ama bir sorum var. Ben Azerbaycan vatandaşıyım ama Türkiye de çalışma iznim var, Türkiye de yaşıyorum. Green card'a Türkiye den başvurdum ama Azerbaycan pasaportuyla başvurdum. Zaten Türk pasaportum yok.

Foreign state category kısmında azerbaycan yazıyor ama post kısmında Ankara yazıyor. Ben bu vize evraklarını Azerbaycana göre mi yapacağım arkadaşlar ? (Henüz ne evraklar gerekiyor detaylı bakmadım.)

@Teyfik Sikret
    Hayırlı olsun. İnşallah istediğin yaşantıyı elde edersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar buna başvuranlar genelde kaç yaş grubunda oluyor ?Eğitim durumunuz ne seviyede ve eğer oraya giderseniz burada yaptığınız mesleği yapabilecek misiniz yoksa özel bir nitelik istemeyen işlerde mi çalışacaksınız (Garsonluk şöförlük vb)..
  • Portraitclub kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim Allah isteyen herkese nasip etsin.
    Sevincim kursağımda kaldı, annem bana sarılıp ağlıyor daha vizeyi almadım ama çok kötü hissediyorum. Annem çok üzülüyor, sarılıp ağlıyoruz sürekli. Tam bir anne çocuğuyum bu arada yaş 28.

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim söylediklerinizi yapacağım. Araştırıp okuyorum videolar izliyorum. Diğer yandan annem bana sarılıp ağlıyor çok kötü oldum, ben de ağladım. Keşke ülke bu halde olmasaydı ama burada bir gelecek yok diğer yandan ailen üzülüyor çok garip bir duygu.

• Yazilimci fln degilseniz masabasi vs isler yapamayacaksiniz, labor work olacak. Uzaktan hayal etmesi guzel ama iyi karar vermek lazim. Ben amerikada yasadim calistim,telefonda satista yaptim ofiste, restoranda da calistim. Uzun vadeli kalmayi istemedim avrupada cok daha iyi sartlarda yasiyorum en buyuk firmalarda calisabiliyorum.

Tercih meselesi. Birde Amerikadaki sistem cok baska bi ev kiralamak amerikan vizesi almak kadar ugrastirabilir mesela. neyse kimsenin hevesini kirmak istemem isteyen en azindan bir gitsin tutturursaniz zengin olma sansinizin oldugu bir ulke Amerika en azindan.
  • quote:

Çok teşekkür ederim Allah isteyen herkese nasip etsin.
    Sevincim kursağımda kaldı, annem bana sarılıp ağlıyor daha vizeyi almadım ama çok kötü hissediyorum. Annem çok üzülüyor, sarılıp ağlıyoruz sürekli. Tam bir anne çocuğuyum bu arada yaş 28.
    Dostum hayırlı olsun umarım gidip pes edip geri gelmezsin. Aileni unutacaksın bir kaç yıl bunun bilincinde ol ona göre tercih yap. Çok şanslısın gerçekten başarılar...
  • Üçüncü başvuruda da çıkmadı, zaten beklemiyordum. Devam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sünnetçi34

4 senedir başvuruyorum yine çıkmadı , gerçi bu sene 10 yıllık vizemi aldım. Bütün yurtdışı seyahatlerine beraber gittiğim sınıf arkadaşıma çıktı. Bana çıkmış gibi sevindim çünkü kurtuldu
    bende aldım bir kaç ay önce 10 senelik vize. ama gel gör corona çıktı. vizenin keyfini bile süremiyorum.

keşke corona virüs süresini saymasalar vize tarihinden. üstüne ekleseler geri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcdaly -- 7 Haziran 2020; 23:55:4 >
  • 0/1 yazalim da ileride cikarsa gecmisi yad ederiz.

• Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Bakalım nasıl olacak umarım orada da şansım yaver gider ve tutunabilirim. İyi olsa ileride ailemi yanına alırım, hayal etmesi bile güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: KorKBeNDeNN

galiba bana çıktı hemde ilk başvurumda. case 2021EU000018XX vize alma ihtimalim çok yüksek..
    1800 lerdesin.
    tebrikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

1800 lerdesin.
    tebrikler

Alıntıları Göster
    teşekkürler hocamda galiba maddi olarak zorlacağınız inşallah vize alırız.
  • merhaba ,bana da çıktığını bu gün öğrendim . türkiyede eczacılık yapıyorum . daha önce amerikaya giden eczacı arkadaşlar var mı orada iş bulmak ve denklik alma durumları nasıl oluyor
  • KorKBeNDeNN K kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba son durum nedir ? Merak ettim doğrusu

• Green card hakkında bilgi sahibi olan veya kazanmış bir kişi var mıdır?

Sorum :

" TR de bir üniversitede mühendislik lisans eğitimi görüyorum 2 sene sonra tam zamanlı iş için gidilecek durumda iken eğer greencard kazanlırsa ama gidilmezse gidilmeme nedeni olarak lisans bitince iş için gideceğim zaten desek greencard hakkımız yanar mı ? "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgill -- 18 Ağustos 2020; 7:44:49 >
  • mcgill kullanıcısına yanıt

En fazla bir sene ertelenebiliyor. Eğer amacınız burada mühendis olmaksa okulu bırakıp bir an önce gelin. Oradaki diplomanız burada paçavra gözüyle bakılıyor maalesef

• 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.