Şimdi Ara

GreenCard Çekilişi [2020 BAŞVURULARI] (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.730
Cevap
182
Favori
160.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sene çekiliş olur mu acaba yoksa ertelerler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ArfMatematik kullanıcısına yanıt
    Çekiliş olacak denmişti. Greencard konusunda sıkıntı olmayacak. Yalnızca tarihlerde bir değişiklik olacak. Onlar da ilerleyen günlerde belli olur herhalde ( zamanında sonuçlar belli olur )

• Ne zaman sonuçlanır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    5 mayıs yazıyor konunun ilk mesajında ins aynı tarih degismez veya iptal olmaz
  • ertelense daha iyi olur. çıksa nolcak gidebilcez mi sanki.
  • ahmt9417 A kullanıcısına yanıt
    Geçen yıl greencard ile teksasa gitti şuan 3000$ yardım parası almışlar virüs nedeniyle,burda evde zeytin yok millet kapıları kemirmeye başladı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu sene amerika'da corona'dan malesef çok insan hayatını kaybetti virüs bittikten sonra green kart çekilişi ile bir çok kişiye vatandaşlık verecekler diye tahmin ediyorum zaten çin'lilere hayatta vermezler

• ahmt9417 A kullanıcısına yanıt
    Çıkınca hemen ertesi gün gidemiyorsunuz zaten. Süreçler var en iyi ihtimalle 4-5 ay sürüyor bunlar. Max 1 sene içerisinde gidiyorsunuz

• Sonuçlar 6 Haziran’a ertelenmiştir

• Teyfik Sikret kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Bu sene ben de ilk kez başvurdum, İngilizce öğretmeniyim ve ek olarak İspanyolca’da konuşabiliyorum. İlk hedefim yüksek eğitimime devam etmek. Mesleğimi orada devam ettirebileceğimi düşünmüyorum. Farklı bir alanda da ciddi tecrübem yok açıkcası. Daha önce de Amerika’da bir kaç farklı eyalette bulundum ama böyle bir vizeyle gitmek başka sorumluluklar yüklüyor sanki insana. Sizlerin hedefleri neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut K. -- 18 Nisan 2020; 1:17:57 >
  • Bende başvuranlardan biriyim trump'ın getirdiği son şartlar hiç iyi olmadı. Eğitime göre çıkma oranı daha yüksek olması benim açımdan dezavantaj. Sözde mavi yaka eleman alan adam, beyin göçüne çevirdi işi. Umarım bu sene alımlar, koronadan kaynaklı 5 10 katı çıkarda ihtimaller yükselir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre-Dylan -- 18 Nisan 2020; 7:58:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Bu sene amerika'da corona'dan malesef çok insan hayatını kaybetti virüs bittikten sonra green kart çekilişi ile bir çok kişiye vatandaşlık verecekler diye tahmin ediyorum zaten çin'lilere hayatta vermezler
    Ben de öyle umuyorum.
    İnşaallah kabul ediliriz de medeniyeti görüp yaşamak nasip olur.
  • Umut K. kullanıcısına yanıt
    Bana çıktı zaten. Gittim işleri düzene koyup geri geldim. Şu an türkiyedeyim üniversite okuyorum tekrardan. Bitirip dönmeyi düşünüyorum. Master yapmaya gideceğim US citizen burslarına başvurarak

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şey dışardan görüldüğü gibi değil. Çok zor bir hayat sırf medeniyet için giderseniz ilk 1-1.5 sene mutlu olursunuz. Sonra ülkeye dönmek için her şeyi yapmaya başlarsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Teyfik Sikret

Hiçbir şey dışardan görüldüğü gibi değil. Çok zor bir hayat sırf medeniyet için giderseniz ilk 1-1.5 sene mutlu olursunuz. Sonra ülkeye dönmek için her şeyi yapmaya başlarsınız
    Umarım gidebilirim de tecrübelerimi de burada paylaşabilirim.
    Yabancı bir ülkeye yerleşip hayat kurmaya çalışmak dünyanın belki de en zor şeyi.
    Ama şurası da bir gerçek; ülken senin beklentilerini karşılamıyor ve geleceğinden de emin olamıyorsan fırsatları değerlendirmek zorundasın.
  • Teyfik Sikret kullanıcısına yanıt
    Oradayken server, delivery, uber gibi işler mi yapıyorsunuz?

• Umut K. kullanıcısına yanıt
    Mall'da çalıştım kendi yerim vardı. Akşamları uber/pizzacılık da yaptım. Boza da sattım. Kurumsal yerlere dahi girdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem_Alim

Ben de öyle umuyorum.
    İnşaallah kabul ediliriz de medeniyeti görüp yaşamak nasip olur.

Alıntıları Göster
    Medeniyet kim göre neye göre bu konuda ben amerikayı tercih etmezdim şahsen. Suç oranı ortada ama fırsatlar ülkesi kafayı kullanırsan işletme dahi açsan batman çok zor tüketim çılgınlığı had safhada ekonomi açısından daha refah.

Benimde gitme amacım orada yeni bir hayat kurmak. Şuan Starbucks firmasında supervisor'ım eğer olursa o tarafa rotasyon talep edeceğim.

• parası olana türkiye cennet beyler tamam vergisi alım gücü sıkıntıları var bunu da kendinizi geliştirerek para kazanarak aşacaksınız

şahsen ben avrupada özellikle almanyada işçi olmayı yeğlerim dolgun maaş sosyal haklar,altına çekersin bi golf yaşarsın hayatını etini pastırmanı yersin hiç bişeyden eksik kalmazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: malaustası

parası olana türkiye cennet beyler tamam vergisi alım gücü sıkıntıları var bunu da kendinizi geliştirerek para kazanarak aşacaksınız

şahsen ben avrupada özellikle almanyada işçi olmayı yeğlerim dolgun maaş sosyal haklar,altına çekersin bi golf yaşarsın hayatını etini pastırmanı yersin hiç bişeyden eksik kalmazsın
    Benim param olsa tr'de yine kalmam 600 700bin liralık araç amerika da 30k$ oranında dezavantajları da var ama(sağlık v.b) daha cazip her şey gıda yakıt elektronik giyim olayına değinmiyorum bile.
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.