Şimdi Ara

Green Card (göçmenlik başvurusu) yapanlar burada toplanalım [SON GÜN 3 KASIM] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
728
Cevap
80
Favori
55.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla kazandıktan sonra en geç 1 sene içerisinde giriş çıkış yapılması gerekiyor bir tek orasını biliyorum. Gittiğin zaman Amerikada 2-3 ay kalma zorunluluğu'da yok. Kazandığın için sadece bir kerelik bunu yapman gerekiyor diye biliyorum o da ya 6 ay içerisinde ya da 12 ay içerisinde gerçekleşmesi gerekiyor ondan sonra rahatsın istediğin zaman girip çıkabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baybars

quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

quote:

quote:

Beyler 3 ismim var. Nasıl yazacaz oraya?

Yok mu bilen?

Green Card (göçmenlik başvurusu) yapanlar burada toplanalım [SON GÜN 3 KASIM]

Hoca anlamadın. İsmim (Muhammet A... E...) bu. bir de soy isim var 4 eder. Zaten ilk başa soy isimi getirdik. 2 kutu kalıyor. Middle Name'i iptal edip 3 ismi de First Name'e yazsam? Nasıl yapacam bilemedim.

Ayrıca Anadolu Teknik Lise mezunuyum. Şu an üniversitede okuyorum. Vocational School'a mı giriyor yoksa High School Degree mi yapayım?

Kusura bakma kafanı ağrıttık ama.

ikisinide middle name bölümüne yazarsan problem olmaz sanırım. Eğer kabul etmez ise first name'e eklemeyi dene.

Teknik lise mezunu isen Vocational daha uygun ama pek fazla dikkat edeceklerini zannetmiyorum. Onların tek merak ettikleri lise'den mezunmusun diye bakıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 29 Ekim 2011; 1:20:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra
    Teknik lise mezunu isen Vocational daha uygun ama pek fazla dikkat edeceklerini zannetmiyorum. Onların tek merak ettikleri lise'den mezunmusun diye bakıyorlar

Usta onu düşünüyordum da benim ingilizce ya uykusuzluktan ya bilgisizlikten şurada koptu

You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) or be a skilled worker in an occupation that requires at least two years of training or experience to qualify (visithttp://online.onetcenter.org/ {this link will open in a new window} to see if your occupation qualifies) for a Diversity Visa.
  • Diğer şık ile giriş yapmayı dene sorun çıkacağını zannetmiyorum. Vocation'u kabul etmiyorlar sanırım. Benim sitede de buna benzer sıkça sorulan soruyu yazmıştım aklıma geldi bir an
    quote:

Başvuru sahipleri lise veya dengi okul mezunu olmalı. Lise mezunu olmayanlar en az iki yıllık eğitim veya tecrübe gerektiren bir meslekte son beş yılın iki yılında çalışmış olmaları ve bunu belgeleyebilmeleri gerekmektedir.

senin verdiğinde buna benzer nitelikte zaten. Sen diğer seçeneği seç problem çıkmaz.
  • Neyse sorular silindi. Yarın DSLR makineyle çeker yüklerim, başvuruyu tamamlarım.

Peki mesela bu sene çıkmadı. Gelecek seneye otomatik olarak alıyorlar mı çekilişe yoksa tekrar mı başvuru yapacaz?
  • quote:

Neyse sorular silindi. Yarın DSLR makineyle çeker yüklerim, başvuruyu tamamlarım.

Peki mesela bu sene çıkmadı. Gelecek seneye otomatik olarak alıyorlar mı çekilişe yoksa tekrar mı başvuru yapacaz?

Tekrar başvuru yapman lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: afd92

quote:

Neyse sorular silindi. Yarın DSLR makineyle çeker yüklerim, başvuruyu tamamlarım.

Tekrar başvuru yapman lazım..

Anladım tamam.
  • 10 yıllık kapı gibi turistik vizem var, 2021 e kadar. bi de bunu denedik. Allah utandırmasın
  • bu greencard çıkarsa ne oluyor amerikaya gidiyosun işmi veriyolar iş verdiler evmi krialıyosun kaç parayla gitmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

bu greencard çıkarsa ne oluyor amerikaya gidiyosun işmi veriyolar iş verdiler evmi krialıyosun kaç parayla gitmek lazım

Adam haklı. Boş beleş gidip ortada kalmayalım.
  • 2013 diye bir yıl olmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: War Star

2013 diye bir yıl olmayacak.

Evet evet illuminati.
  • Türkçe harf kullanabiliyormuyuz bide büyükmü küçük mü yazalım :) ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

bu greencard çıkarsa ne oluyor amerikaya gidiyosun işmi veriyolar iş verdiler evmi krialıyosun kaç parayla gitmek lazım

bende merak ettim? ne gibi faydası oluyor..iş bulabiliyormusun,diyelim çıktı,ne yapacagız..
  • Bende başvuracağım.. artık bu senede çıkmazsa geçen sene yol ettiğim arkadaşımla evleneceğim

Hem başvuru yapıyorsunuz hem milleti teşvik ediyorsunuz Ya milleti teşvik etmeyin ya başvurmayın :D Ne kadar çok başvuru olursa şansımız o kadar azalıyor :D Bırakın işi olan gitsin :D
  • Şansımıza çıkarsa bir ücret ödeyecek miyiz? Kart adresimize mi gelecek? Detayları anlatır mısınız Bir de Almanya'da vizem olacak. Bu green card bir işime yarar mı ilerisi için? Kaç yıllık veriliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hitler's Mein Kampf -- 29 Ekim 2011; 4:21:16 >
  • Green card, vatandaslik alma gibi ama degil. Eger abd ye gidicek durumunuz yoksa basvurmayin, abd de oturma, calisma izni ve vizesiz giris sagliyor, 5yil sonrada vatandaslik basvurusu yapip vatandas oluyorsunuz veya abd ordusuna girip tahmini 1ay asker olup, hemen abd vatandasi oluyorsunuz. Green carda abd de isiniz yoksa ileride orada yasamayi dusunmuyorsaniz basvurmayin, baskalarinin haklarini bosuna yersiniz cunku 6ay icinde giris cikis yapmaniz lazim, bu giris cikisi yapmazsaniz hakkiniz yanar. Ben turkiyede cok fazla vergi verdigimden, gelir durumu yuzunden vergi dilimimde cok yuksek, yaklasik yuzde 55 i vergi oluyor. Bende abd ye yatirim yapmak hep aklimdaydi ama ailem turkiyeden baska ulkeye yatirim yapmicaz diyince bende, bende simdiden basvuruyum, gerekirse vatandaslik aliyim, elinde sonunda sirket bana kaldiginda ben yatirimi yapicam, yani bi amacim var gezip tozmak icin almiyorum. Zaten gezip tozmak icinde alinmaz, hele bide universiteden sonra abd de mastira gittigimde burs alma ihtimaliniz yukseliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma
    Eger abd ye gidicek durumunuz yoksa basvurmayin.

+1 Aslında çekilişten önce belirli mülakatlar olmalı.Gidebilecek misin ? Gidince ne yapıcan ? gibisinden.Sonuçta sayısal loto oynamıyoruz.

Hocam benim bildigim kontenjan 100 ise 200 kisi kazandi deniyor, mulakata cagirip 100 kisiyide eliyorlar ama tam emin degilim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Eger abd ye gidicek durumunuz yoksa basvurmayin.

+1 Aslında çekilişten önce belirli mülakatlar olmalı.Gidebilecek misin ? Gidince ne yapıcan ? gibisinden.Sonuçta sayısal loto oynamıyoruz.

Hocam benim bildigim kontenjan 100 ise 200 kisi kazandi deniyor, mulakata cagirip 100 kisiyide eliyorlar ama tam emin degilim

Olabilir.O konuda hakkım yok ama kastetmek istediğim şey çekilişten öncede ufak bir mülakat olması.Yani yine 200 densin 100 alınsın ama mantıklı kişiler girsin bu mülakata.

İyi de arkadaş benim bildiğim Green Card, göçmen kartı. Yani durumu öyle ahım şahım olanlar değil orta-alt seviye alıyor. Zengin adam her türlü alır vatandaşlığı veya orada yaşar zaten. Haksız mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baybars -- 29 Ekim 2011; 23:52:11 >
  • Geçen seneye kadar bu çekilişe acentalar üzerinden katılan ve bir sürü para kaptıran insanlar vardı. Artık millet uyandı. Konuyu açmanız da güzel olmuş.

Başvuraların yaklaşık %1,5'ine çıkacak kart. Gittiğinize pişman olacaksanız ama neyse.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.