Şimdi Ara

GREEN CARD ÇEKİLİŞİ (2017>) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
198
Cevap
46
Favori
23.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrenaz

quote:

Orijinalden alıntı: emrahkurt93tr

quote:

Abdde vatandaşlar otomatik olarak sigortalı olmuyor hatta geçen gün manken açıklama yaptı sağlık lükstür herkese verilemez diye. işin varsa maaşından 200dolar kesiyorlar ve sen her muayenede ödüyorsun.

Ama işin yoksa sigortan olmuyor dolayısıyla kendin sigortalarsan çok paraya, bir kaç katına mal oluyor hele gene sigortasız isen uçuk rakamlara en basit tedavileri oluyorsun

Orda şehir devlet hastanesi yok. Hepsi özel

Hocam bizden kesilmiyor mu? Hani su GSS prim borcu?..

200dolar ile 30 dolar bile etmeyen tlyi kıyaslıyorsun türkiyede lobicilik özel hastanecilik yok az mantıklı olun yahu burası sosyal devlet ülkesi

Kaldı ki eğitimden tek kuruş alınmıyor üniversite dahil

İyide mantiksiz konusuyorsun orada Dolar kazaniliyor bahsettiginizden ornek veriyorum 200 dolar oduyorsa biz de TL kazaniyoruz 220TL aylik GSS oduyoruz.

Yani kur farkinin onemi yok. Para birimi farkli.. Sonuc olarak orada kazanip TRde yemiyoruz

Edit: Ozel hastanecilik mi yok? Poliklinik dolu etraf GSS odeyemedigim icin Poliklinige gidiyorum hemde test icin 120 Lira odedim gecen ay(MR dahil).

Derseniz ki Devlete gitseydiniz para odemezdiniz.. GSS borcum oldugu icin gericevrildim.

Yasadiginiz sehri bilmiyorum istanbul icin konusuyorum siz farkli bir eyalettesiniz saniyorum, burada dogmus buyumus biri olarak diyorum bunlari. Yani adim basi para.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahkurt93tr -- 16 Mayıs 2017; 22:0:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Kardeş

1.sıkıntı orda sağlık sistemi yok sigorta yok türkiyede bedava olan ambulans orada 1000dolar, diş türkiye git gel konakla daha ucuz travma 50bin dolar kanser paha biçilemez diye gidiyor orda işsiz ve sigortasız ne yapıcan

2.sıkıntı türkiyede tamamen beleş olan eğitim orada efsane para yıllık 20bin dolardan başlıyor yıllık 50bin dolara gidiyor

3.sıkıntı siyasal olarak sağcı sistem geldi obamacare falan kalktı mültecileri geri yolladı şimdilik 7 ülkeyi banlandı, meksikaya duvar örülüyor, göçmenler istenmiyor, özel yetenekli işcileri bile almak istemiyorlar kendi vatandaşlarını almak istiyorlae, greencard kalkacak yakında kalkarsa ne olur belli olmaz güveniyormusun

4. sıkıntı nasıl iş bulucan, diploman varsa bile denk saymıyor adamlar, orada okuman gerek napıcan garsonluk mu yapıcan asgari ücretle

5. para yok sağlık yok eğitim yok tanıdık yok, paran olsa bile orada pul gibi tamamen lise terk ve 0dan, sağlık sigortasız, tanıdıksız en önemlisi bırak toefl i advance bile olmayan yabancı dil ile hayata başlıcan sana orta halde yaşayacağın türkiyeyi bıraktıracak, oraya taşınmanı sağlayacak sebep nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halikarnas Şakşakçısı -- 16 Mayıs 2017; 22:17:26 >

• uykusuzinsan kullanıcısına yanıt
    O zaman adanaya bekleriz ne deyim ben böyle bişeyi daha yaşamadım diş hastanesinde olsun ameliyatta olsun bir sonraki gün yada aynı gün tedavi oldum çıktım

• Bu abdyi kötüleyen zihniyetle bunlara çomar diyen zihniyet sahiplerini toplayıp saygı merkezi kurup buralara yerleştirelim bu nasıl bir saygısızlık bir boş konuşuyor diğeri de boş konuşanı aşagılıyor ikisi de ülkeye zarar!

• Hayırlı olsun.

Aile​nden ayrılma ve yabancı bir ülkede ölme olasılığını da hesaba kattın mı?

Birde ABD'yi cennet sanarak gitme, gerçekten oranın da sıkıntıları var. İyi araştır. Gerçi ablan oradaymış ona sor, bize de anlat. Özellikle gidene kadar kaç para harcayacağını ve mülakatta kaç para göstereceğini merak ediyorum.

Kolay gelsin.

• Takipteyim 4-5 sene sonra hedefliyorum gitmeyi burası yardımcı olucaktır :) hakkınızda hayırlsı olsun hocam çok büyük bir şans umarım iyi değerlendirirsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HuoYuanJi

quote:

Kardeş

1.sıkıntı orda sağlık sistemi yok sigorta yok türkiyede bedava olan ambulans orada 1000dolar, diş türkiye git gel konakla daha ucuz travma 50bin dolar kanser paha biçilemez diye gidiyor orda işsiz ve sigortasız ne yapıcan

2.sıkıntı türkiyede tamamen beleş olan eğitim orada efsane para yıllık 20bin dolardan başlıyor yıllık 50bin dolara gidiyor

3.sıkıntı siyasal olarak sağcı sistem geldi obamacare falan kalktı mültecileri geri yolladı şimdilik 7 ülkeyi banlandı, meksikaya duvar örülüyor, göçmenler istenmiyor, özel yetenekli işcileri bile almak istemiyorlar kendi vatandaşlarını almak istiyorlae, greencard kalkacak yakında kalkarsa ne olur belli olmaz güveniyormusun

4. sıkıntı nasıl iş bulucan, diploman varsa bile denk saymıyor adamlar, orada okuman gerek napıcan garsonluk mu yapıcan asgari ücretle

5. para yok sağlık yok eğitim yok tanıdık yok, paran olsa bile orada pul gibi tamamen lise terk ve 0dan, sağlık sigortasız, tanıdıksız en önemlisi bırak toefl i advance bile olmayan yabancı dil ile hayata başlıcan sana orta halde yaşayacağın türkiyeyi bıraktıracak, oraya taşınmanı sağlayacak sebep nedir?

Bu çomar ne diyor biri tercüme ederse sevinirim

hdf 2023 amerigaya atom adilcak

diyor.

• Senin ablanın göndereceği davetiye ile direk usa da yaşama ve çalışma şansın varken green card çıkmasını mı bekledin? @Yacatisma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 16 Mayıs 2017; 23:2:20 >
  • Önce okumayı öğrenmen ve internet kullanabilme yeteneğine sahip olman gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 16 Mayıs 2017; 23:20:39 >
  • quote:

Kardeş

bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın ambulans 1000 dolarmış :D ondan millet can atıyor oraya gitmek için zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Senin ablanın göndereceği davetiye ile direk usa da yaşama ve çalışma şansın varken green card çıkmasını mı bekledin? @Yacatisma

ablamın bana sponsor olup yanına alabilmesi için kredi geçmişinin çok iyi ve belli bir gelir seviyesinin üzerinde olması gerekiyor. Bunları karşılayamadığı için alamadı beni yanına maalesef.
  • Yacatisma kullanıcısına yanıt
    Gelir ol de Kredi geçmişi ne dostum hiç bilgim yok?

• Konu trol itibar etmeyin. Senin ablan orda yaşayacak da sen burda sürünecen. Geç bunları

• quote:

https://eksisozluk.com/amerikan-saglik-sistemi--2067260?p=3

https://www.google.com.tr/amp/s/allaboutusalife.wordpress.com/2015/05/05/amerikada-saglik-sistemi-ile-ilgili-bazi-pratik-bilgiler/amp/

Boşuna yaşıyorsunuz.

tamam o zaman ambulans 1000 dolarsa güzel zaten amerikada gidipte 600 700 dolar aylık almıcak ki bu adam 2000 dolar minimum. Kusura bakma ama geri kalan herşey ucuz süper hayat yaşıyo ya adamlar gör bak senın ulkendekı adam gibi askeri ücreti 100 lira arttırıp ondan sonra herşeye zam yapmıyorlar. Boşuna yaşayan sensin ben gayet iyiyim :D bukadar çok bilginlik yapma başın ağrır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kesinizmirliksk2

Konu trol itibar etmeyin. Senin ablan orda yaşayacak da sen burda sürünecen. Geç bunları

Ablam orada kuaför olarak çalışıyor, CEO değil beni bir imzası ile buraya alsın. Amerikan rüyası diye bir şey yok maalesef eğitimsizseniz.
  • GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    Asgari ücret orda vergilenmiş halde 1500usd, 2000falan değil

Sigorta orada her şeyi karşılamaz

Zaten sigorta dersi aldıysan sigortacı istemediği kişiyi sigortalamaz manyak mı sürekli hasta veya kanser hastasını sigortalasın.

Ergenden başka bir şey değilsin. Araba ucuz evet ama esas ev ve bunun yıllık vergileri efsane pahalı (en kötü ev 300bin usdden başlar milyon dolarları aşar ömürlük mortgage ödersin bunun 10binden başlayan yıllık vergisi aynı araba gibi ev büyükse havuzu varsa karesiyle vergi katlanır. Zaten abdde işini kaybeden sonra evini kaybeder ve eşini başkasına kaptırır sözü bu ev vergilerinden çıkmıştır) bunu sen idrak edemezsin film gibi dimi her şey.

• quote:

Asgari ücret orda vergilenmiş halde 1500usd, 2000falan değil

Sigorta orada her şeyi karşılamaz

Zaten sigorta dersi aldıysan sigortacı istemediği kişiyi sigortalamaz manyak mı sürekli hasta veya kanser hastasını sigortalasın.

Ergenden başka bir şey değilsin. Araba ucuz evet ama esas ev ve bunun yıllık vergileri efsane pahalı (en kötü ev 300bin usdden başlar milyon dolarları aşar ömürlük mortgage ödersin bunun 10binden başlayan yıllık vergisi aynı araba gibi ev büyükse havuzu varsa karesiyle vergi katlanır. Zaten abdde işini kaybeden sonra evini kaybeder ve eşini başkasına kaptırır sözü bu ev vergilerinden çıkmıştır) bunu sen idrak edemezsin film gibi dimi her şey.

sen git ilk önce kendi ülkendeki vergileri bi araştır ondan sonra amerikanın vergisini araştırırsın. Orda 300bin usd demişsin türkiyedede zaten hemen 10 bin liraya evi tamamlıyorsun

Cevap verme he de geç hocam 2 sayfa boyunca saçmalamış konu apayrı noktalara gelmiş. Çok meraklıysa ülke gündemine başlık açıp tartışsın bu konu yeri değil biz bu konuyu greencard için takip ediyoruz.

Vergi Türkiye'de yüksek bunu herkes biliyor, işte sebebi bu zaten beleş sağlık beleş eğitim hocalar toki belediye yatırımları kamu harcamaları memurlar vsler, özellikle ithalat fazla olmadıgından vergi düşük orada.

Fakir bir insan Türkiyede ya anasının babasının evinde ya içgüveysi ya komsusu ya arkadaşı akrabası memleketlisinin evinde yaşıyor, yardımlaşma yüksek, asgari ücrete rağmen başkasından geçinmek kolay oldugundan ve sosyal devlet anlayısı elektrik su kömür makarna dağıtımı sağlık zorunlu, ücretsiz eğitim sayesinde bu ülke fakire cennet ve aslında hakettiği değeri almıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.