Şimdi Ara

GRANİT - TİTANYUM - TEFLON TENCERE ve TAVALAR TAVSİYE (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
29
Favori
467.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de Ocak üstü Tost Makinesi/Aleti almak istiyorum. Lava mı alsam karar veremedim.
  • selamlar pilav tenceresi bakmaktayım ve vu başlığı okuduktan sonra teflon yada granit tavalardan soğudum. döküm tavalarda yapışmadan lezzetli pilav pişiren varmı acaba?
  • Ben de bu başlık altında sadece 2 -3 sayfayı okudum ve Tefal Titanium Almaya karar kılmış gibiydim sayfanın tamamını okuyunca sahtekarları gördüm ve hemen vazgeçtim sikayetvar.com uda okudum en iyisi Bizim evin altındaki züccaciyeden Gülsan marka alayım hem hesapli
    Bir tencereye 4 tencere parası vereceksin kulp vidasi paslanacak hemi utanmiyorlarda dünyanın parasını istiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~mustafa~ -- 8 Ocak 2018; 16:8:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 gün önce Tefal Titanium Expertise 32 cm. aldım ...https://forum.donanimhaber.com/tefal-titanium-expertise-32-cm-tava--130773737
  • bu konuya herkes bir yorum yapmış.ozaman herkesin kullandığı ve memnun kalıp kalmadığı ürünleri öğrenelim.
    ben sayfadaki yorumları okuduğum kadarıyla tava alınacaksa öncelikle sağlık açısından değerlendirilerek alınması kanısına vardım.ohalde ya döküm ya da çelik tava almak gerekiyor.lakin tavada balık veya kızartma yapacaklar için döküm ve çeliğin uygun olmayacağını dünüyor çoğu arkadaş.ozaman ne alalım.bir arkadaş bir markanın granit döküm setini söylemiş.reklam için demiyorum.ama granit döküm set demiş ama gerçekten döküm olup granit ile mi kaplanmış.öyle olsa da yüksek ısıda granit kaplama da olsa zararlı değil midir?
    kimse neye güveneceğini ne alacağını bilemiyor ben de dahil :)
  • maviplanet kullanıcısına yanıt
    slm. ben tava tencere işini demir döküm ve çelik olarak hallettim (10-18 ) .demir dökümde pilav yaptım harika oldu yapışma olmadı yanlız demir dökümde yemek yapmadan önce tencerenin içerisini tamamen yağlamanız gerek
  • Foruma ne zaman girsem kafam allak bullak oluyor sonra saatlerce araştır babam araştır :) hangi tava sağlıklı şimdi arkadaşlar?
    Titanyum faso fiso deniliyor hem sağlıksız hem yapışıyor diye yorumlar okudum.
    granit de sağlıklız olduğunu yazıyorlar.
    Teflon zaten kanserojen madde içerdiği için kimse üretmiyor artık.
    Hangisini alacaz şimdi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Chantodowill kullanıcısına yanıt
    üstteki arkadaş vermiş cevabı tava tencere alacaksan döküm veya çelik alacaksın sağlık istiyorsan

• eagle-1453 E kullanıcısına yanıt
    Ben kulaktan duyma laflarla değil bu konuda ciddi araştırma yapan birileri var mı aslında onu merak ediyorum.

• Titanyum kullanıyoruz, tefal.
    Ürün çizilse bile sağlıklı diye iddia ediliyor. tabi bu sadece reklam. arka planını bilmiyoruz. zaten şu ana kadarki kullanımımızda çizilmedi. tahta kaşık veya silikon kaşık kullanıyoruz.
    yapışma konusunda kefilim. öyle bir durum olmuyor. dolayısıyla da çok kolay temizleniyor. yağsız kızarmalardan sonra bile havlu kağıt ile silip kolayca yıkanıyor. eski tavalara göre eşim çok daha rahat pişirdiğini söylüyor. tavsiye ederiz.
    fakat tabiki içinizin rahat olmasını istiyorsanız, toprak, cam, döküm ve çelik kullanmak daha mantıklı.

• bir diğer konuda bahsedilen porselen tavalar nasıl acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakanizm

Ben de Ocak üstü Tost Makinesi/Aleti almak istiyorum. Lava mı alsam karar veremedim.
    Acayip uzun zaman geçmiş ama siz aldıysanız bile ilerisi için referans olması adına yazayım.

Yıllarca zararını bilmeden kullandığımız alüminyum ocak üstü tost makinesinden kurtulmak için aldığımız lava dan acayip mennunuz.

Tost ların tadı değişti. Gerçekten döküm lezzet katıyor.

Tek kötü yanı (baştan alırken ayırıp ızgara gibi de kullanırız, iyi olur demiştik) arada menteşe olmaması. Çok dikkat edilmezse düşebiliyor. Bunu unutmayın. Alışınca sıkıntı olmuyor.

Bir de döküm ağır olduğu için çevirmek efor gerektiriyor. Büyük sıkıntı değil ama ısındığında kulplara doğru da sıcaklık yayılıyor, sonra çevirmek zorlaşıyor. Zorlaşıyor derken uca doğru tutuyorsunuz ve ağırlık merkezini kaçırıyorsunuz.

Her şeye rağmen sağlık ve lezzet açısından kesinlikle tavsiye ederim. Yukarıda yazdıklarımı dikkate alarak ona göre bir model alıp daha da rahat edebilirsiniz.

• Cevap için teşekkürler.

Sıradan bir Lava aldım elime. Baktım çok ağır. Sonra almaktan vazgeçtim Lava tost makinesini.

Ama yine de sıradan 15 TL'lik ocak üstü basit bir şey aldım. Onu da 1 hafta önce aldım. :)
  • 2015 Haziran ayında aldığımız Tefal Arda proselection Kısa Tencere 24 cm yaklaşık 2,5 sene içesinde titanium PRO! kaplaması kabararak ve soyularak ömrünü tamamladı. Eşim daha önce gösterdi fakat ilgileneccek zamanım omadığı için ancak müşteri hizmetleri ile görüşebildim. Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde 2 sene garanti süresi geçen tencereler ile ilgili bir desteklerinin olmadığı bilgisini verdi.

Yani yüzlerce liraya aldığınız titanium, pro, selection gibi süslü kelimeler ile satılan tencelerin ömrü tam tamına 2 yıl.

Alacak olanların bu uyarımı dikkate alıp, paralarını çöpe atmamalarını tavsiye ederim.

GRANİT - TİTANYUM - TEFLON TENCERE ve TAVALAR TAVSİYE

• @cengizumur hocam selamlar,

Yazdığın mesaj gerçekten açıklayıcı idi ve tefal titanium faciasından sonra gayet mantıklı gelmişti fakat ne hikmetse silinmiş!!

Görüşlerini tekrar yazmanın forum açısında faydalı olacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Discovery_ -- 20 Eylül 2018; 1:18:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Discovery_

@cengizumur hocam selamlar,

Yazdığın mesaj gerçekten açıklayıcı idi ve tefal titanium faciasından sonra gayet mantıklı gelmişti fakat ne hikmetse silinmiş!!

quote:

_Discovery_ @ 20 Eylül 2018 01:18:09

@cengizumur hocam selamlar,

Mesaji fazla sert oldugu icin ben sildim, zaten daha once yazdigim seylerdi. Onem verdiginiz icin sagolun.

Biraz daha yumusatip asagiya yeniden yaziyorum.

-----------------------------------------------------------------

Teflonu size granit diye kakaladilar aldiniz, simdi ayni teflonu titanyum diye dosuyorlar. Ceyiziniz hayirli olsun ama.....

Bunlarda gram titanyum varsa beni.... neyse...

zaten olsa ne olur olmasa ne olur. titanyum ayni aluminyum gibi bir metaldir ve kaplamayi birakin eger saf titanyum bir tava olsaydi aluminyum tavadan farki olmazdi. titanyumun yapismazlikla alakasi yoktur.

Once yemek pisirmeyi ogrenin. normal paslanmaz tavada zaten yapismazdir eger iki yumurtayi adabiyla pisirmeyi bilirseniz.

"titanium poisoning" diye google edin. Turkcesi yok maalesef ama bir bakin belki vardir.

Siz sadece paslanmaz celik tencere tava alin, en sagliklisi budur, paranizi kaptirmayin. gerisine heves etmeyin,

• Merhabalar ben bu tefalin sapı çıkabilen setlerinden almak istiyorum. Fiyatlar sitelerde çok farklılık gösteriyor. Tefal Titanium Ingenio Stackable mı, Tefal Titanium Ingenio Elegance mı daha iyi? Yoksa bütçeyi artırıp Tefal Titanium Ingenio Preference mı almalı? Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok memnun olurum.
  • değişen bişi var mı yoksa hala 18/10 cr/ni çelik ve demirdöküm mü (emaye kaplı veya seasoning li) kullanıyoruz...

• Döküm candır.

Köyünde örgü örüp yemekteyiz izleyen teyze neden kanser olup ölüyor? Hastanelerdeki insanları görseniz bu saçma sapan reklamla şişirilmiş ürünleri kapınızdan içeri sokmazsınız.
  • döküm ve çelikten şaşmayın, bunlarda da 2 durum var pişirmeden önce biraz fazla yağlayın yapışmaz, bir de ağrlık konusu var, onuda kol kası yaptığınıza sayın :) döküm alırken de kaplamasız olmasına,Seasoning Yapılmış olmasına dikkat edin tavsiyem yerli bir firmahttps://www.tleps.com/ diğer her madde zararlıdır teflon seramik granit ve şimdi titanyum hep aldatmaca. Yaşasın çelik ve döküm.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.