Şimdi Ara

GRANİT - TİTANYUM - TEFLON TENCERE ve TAVALAR TAVSİYE (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
29
Favori
467.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anneler günü dolayısıyla Tefal tava ve tencerelerde 3 al 2 öde kampanyası var.
    Annenize süper bir süpriz olabilir.
    https://www.tefalshop.com.tr/index.php
  • arkadaşlar aman diyim burada yazılanlara çok fazla güvenmeyin!!
    muhakkak kendi araştırmanızı yapın, varsa ürünlerin detaylı açıklamalarını okuyun.
    bakın sadece bu sayfada (muhtemelen aynı şahıs) 3 farklı kullanıcı varsa yoksa tefal, rowenta vs reklamı yapıp duruyor. almışmış çok iyiymiş, çok memnunmuş vs. bakın profillerini koyuyorum buraya. belki kapatır diye ss aldım.

cerening:
     GRANİT - TİTANYUM - TEFLON TENCERE ve TAVALAR TAVSİYE

semissh:

nazli123:

Ayrıca tefalin titanyumu için şikayetvar daki yorumlarıda okumanızı öneririm. iyidir kötüdür vs demeyeceğim, okuyun siz kendiniz karar verin!

• hah iti an çomağı hazırla, birde meldooss gelmiş şimdi. onunda profiline bakabilirsiniz eğer kapatmazsa. 3 mesajı var 3ü de tefal reklamı.

• Çelik ve döküm tava tencere dışında birşey almayın , firmanın satış elemanları foruma yazı yazıp insanları gütmeeye çalışıyorlar. Titayumu kim bulmuşki gitsin tavada kullansın , ki diyelim kullandı size o tavayı 100 liraya satmazlar. Bunlar hep satış için söylenen yalanlardır.
    Yok elmas kaplama yok titanyum kaplama vss.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yawan

arkadaşlar aman diyim burada yazılanlara çok fazla güvenmeyin!!
    muhakkak kendi araştırmanızı yapın, varsa ürünlerin detaylı açıklamalarını okuyun.
    bakın sadece bu sayfada (muhtemelen aynı şahıs) 3 farklı kullanıcı varsa yoksa tefal, rowenta vs reklamı yapıp duruyor. almışmış çok iyiymiş, çok memnunmuş vs. bakın profillerini koyuyorum buraya. belki kapatır diye ss aldım.

cerening:

semissh:

nazli123:

Ayrıca tefalin titanyumu için şikayetvar daki yorumlarıda okumanızı öneririm. iyidir kötüdür vs demeyeceğim, okuyun siz kendiniz karar verin!

Hocam sayende aydınlandık. Var olasın.

Bu kişiler neden forumdonanım yöneticileri tarafından atılmıyor ? Mesajları da silinmiyor ?

Edit: Bir mağaza çalışanı pembe be gri harici olanlar boya katılmıştır doğal rengi pembe gri gibi bir şeyler söyledi gerçeği nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagoca -- 31 Ağustos 2017; 23:54:0 >

• Kagoca kullanıcısına yanıt
    Hocam yoneticiler denk gelirlerse atarlar muhtemelen bu hesaplari. Denk gelmemislerdir pek canli bir baslikda degil zaten bu. Renk hususunu ilk sizden duydum bilgim yok acikcasi. Ama urun secerken aklimizda bulunsun dogru olabilir dedigi sey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yawan kullanıcısına yanıt
    Hocam şikayet ettiniz mi ? Bu ve benzeri görevleri gönülden yapacak nice entelektüel insanlar vardır. Bu bir kayıp
  • hort diyelim

hecha döküm tava kullanıyorum.indirimde almıştım çok çok iyi

ama bir wok tavaya ihtiyacım var.Tefal mağduruyum aldığım tava 5-6 ayda pert oldu

var mı iyi bir marka önerebilecek?
  • Pazardan demir tava seti al işini bitir harcama o kadar para.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JazHoyt

hort diyelim

hecha döküm tava kullanıyorum.indirimde almıştım çok çok iyi

ama bir wok tavaya ihtiyacım var.Tefal mağduruyum aldığım tava 5-6 ayda pert oldu

var mı iyi bir marka önerebilecek?

Hort sayılmaz çoktan hortlattık.

Hecha döküm tava wok tava nedir bunlar ne için kullanıyorsunuz ?
  • Titanyum tava ve tencereler sanırım balon. Çünkü araştırdım yemekle temas eden yüzeyi titanyum değil başka yapışmaz yüzey. İçi titanyum. Öyle olunca da bir anlamı kalmıyor, yemek diğer tavalarda olduğu gibi yapışmaz yüzeyle temas ediyor.

Granit desek o da desen taş değil. Taşın tavaya tencereye kaplanması mümkün mü? Zaten dikkat edin bütün granit tava tencerelerin desenleri hep aynı. Doğada granit hep böyle mi? O da ayrı balon sanırım.

Seramik desek bilemiyorum.

Demir döküm veya çelikten şaşmıyorum ben. Kızartma da pek yapmıyorum zaten ozaman da eski bi seramik var idare ediyoz işte.
  • granit, seramik, titanyum hepsinin içi alüminyum, kaplamaları farklı.
  • Granit ,seramik,teflon,titanyum hepsinede yapışmazlık özelliği veren PTFE denen bir malzeme bu malzeme malesef yüksek ısıdı insan için zararlı bir gazın çıkmasına sebeb oluyor bilimsel olarakta zararları ispatlanmış olmasına rağmen piyasası var heryerde satılıyor.

• Arkadaşlar döküm tava olarak 130 Liradan bunu sipariş verdim. Hecha alacaktım yerli diye Lava karar kıldım. Doğrumu yaptım gelince göreceğiz. Sizce nasıl? Kullanan var mı? Sanırım şuan indirimde.

• tefal titanium yalanına sakın inanmayın arkadaşlar. nisan başında aldığım titanium pleasure model tencere içine metal kaşık girmemesine rağmen tabanı çizik içinde kaldı. firma kullanıcı hatası dedi ve garanti dışında bıraktı. ben de tüketici hakem heyetine verdim. ürün şu an bilirkişi incelemesinde.
  • Teflon tencere yemek pişirmede değil de yemek ısıtmada kullanıldığında yine zararlı mı?
    Diğer sorum ise 40-50 TL fiyata satılan ve çelik olduğu söylenen su ısıtıcılar sağlığa zararlı olabilir mi bunlar gerçek çelik mi? Çelikten çok alüminyum ’a benziyorlar. Su ısıtıcısı, tencere gibi ürünlerin çelik olduğunu nasıl anlarız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • titanyum kaplama bıçakların, insan sağlığına zararı var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Granit, seramik diye bişey yok arkadaşlar bunların alayı teflon sadece pazarlama taktiği bişeyin üstünde yapışmaz yada bunun İngilizcesi yazıyorsa o şey teflon. Granit dediğin kaplama sadece ddökülmeyi çizilmeyi gizleyen bir renkli teflondan ibaret seramik de aslında teflon değilmiş gibi yapmak için uydurulmuş bişey. Hala bunlara takılmayın hepsi aynı şey. Sorun şu ki; hala teflonun yerine kullanılacak hafif yapışmaz bir tava bulamadık ve ev hanımları da teflonun zararlarından haberdar olmalarına rağmen alternatif bir ürün ile kandırılmayı istiyorlar çünkü döküm tavalar hoplatıp zıplatmak rahat kullanmak için ev kadınlarına göre çok ağır.

• zgrp Z kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinize katılıyorum, sadece teflon ve granit (tüm granitler değil) arasında yinede fark olduğu düşüncesindeyim. Bazı granitler teflon gibi kaplama oluyor, bazıları daha ağır döküm vari oluyor, teflondan sa onları kullanmak daha iyidir.
  • Döküm gibi olması onun gerçek granitten yapılmış olduğu anlamına gelmiyor. Teflon ile yüzeye yapıştırılmış yüzeyi teflon birsey size sağlıklı hissi verse de o ağırlık sizde kalite algısı oluştursa da teflon bir materyaldir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.