Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (570. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.287
Cevap
31
Favori
884.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a Arkadaşalr. Bugün Aksaray fiat enerji otomotivden 80 bin bakımı için pazarlık ettim yarın satt 16.00 da randevu aldım. Arkadaşalr 80 bin bakımında neler yapılır? Ve dikkat etmem gerekenler nelerdir. Yağ, yağ filtresi bilimum dğier filtreler ve corbon clean yapılacak . 490 fiyat verdiler 250 liraya anlaştık fiyat biraz fazla geldi ama ne yapalım arac şimdiye kadar hep servis bakımlıymış bede servise baktırayım dedim. Aslında çok iyi bir ustam var sanayide bu işler en fazla 125 liraya yaptırabilirim. Ne dersiniz acaba sanayide mi bakım yaptırsam? Servis fiyatı sizce çok mu yüksek arkadaşalr?

İyi Geceler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

S.a Arkadaşalr. Bugün Aksaray fiat enerji otomotivden 80 bin bakımı için pazarlık ettim yarın satt 16.00 da randevu aldım. Arkadaşalr 80 bin bakımında neler yapılır? Ve dikkat etmem gerekenler nelerdir. Yağ, yağ filtresi bilimum dğier filtreler ve corbon clean yapılacak . 490 fiyat verdiler 250 liraya anlaştık fiyat biraz fazla geldi ama ne yapalım arac şimdiye kadar hep servis bakımlıymış bede servise baktırayım dedim. Aslında çok iyi bir ustam var sanayide bu işler en fazla 125 liraya yaptırabilirim. Ne dersiniz acaba sanayide mi bakım yaptırsam? Servis fiyatı sizce çok mu yüksek arkadaşalr?

İyi Geceler dilerim.

Ben olsam kendime önce şu 3 sorunun cevabını verir sonra düşünürdüm.
    Aracı ne zaman satmayı düşünüyorum?
    Senede 1'den fazla bakım yaptırıyormuyum?
    Araç kaç yaşında/ ya da garantisi var mı?

Aracı 1-2 sene içerisinde bir daha bakım yapmadan satarım diyorsan eğer doğrudan anlaştığın servise gitmelisin(ki ufak tefek problemler olduğunda servis yardımcı olsun)
    Senede 1den fazla bakım yaptırmıyorsan eğer, garantin bittyse bile servise gitmelisin(Üstteki mantık)

Senede 30-40BIN km yapıyorum,Aracı kolay kolay satmam, satmadan 200.000'i görürüm diyorsan eğer hiç düşünme sanayide iyi bir usta bul ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

S.a Arkadaşalr. Bugün Aksaray fiat enerji otomotivden 80 bin bakımı için pazarlık ettim yarın satt 16.00 da randevu aldım. Arkadaşalr 80 bin bakımında neler yapılır? Ve dikkat etmem gerekenler nelerdir. Yağ, yağ filtresi bilimum dğier filtreler ve corbon clean yapılacak . 490 fiyat verdiler 250 liraya anlaştık fiyat biraz fazla geldi ama ne yapalım arac şimdiye kadar hep servis bakımlıymış bede servise baktırayım dedim. Aslında çok iyi bir ustam var sanayide bu işler en fazla 125 liraya yaptırabilirim. Ne dersiniz acaba sanayide mi bakım yaptırsam? Servis fiyatı sizce çok mu yüksek arkadaşalr?

İyi Geceler dilerim.

Ben olsam kendime önce şu 3 sorunun cevabını verir sonra düşünürdüm.
    Aracı ne zaman satmayı düşünüyorum?
    Senede 1'den fazla bakım yaptırıyormuyum?
    Araç kaç yaşında/ ya da garantisi var mı?

Aracı 1-2 sene içerisinde bir daha bakım yapmadan satarım diyorsan eğer doğrudan anlaştığın servise gitmelisin(ki ufak tefek problemler olduğunda servis yardımcı olsun)
    Senede 1den fazla bakım yaptırmıyorsan eğer, garantin bittyse bile servise gitmelisin(Üstteki mantık)

Senede 30-40BIN km yapıyorum,Aracı kolay kolay satmam, satmadan 200.000'i görürüm diyorsan eğer hiç düşünme sanayide iyi bir usta bul ;)

Cevabın için teşekkürler. En fazla 2 bilemedin 3 yılda bir araç değiştirirm. Yılda en fazla 6 bin yaparım çok çok binsen 10 bin imkansız geçiremem. Bindiğim aracıma iyi bakarım şimdiye kadar hiç bir aracım yolda koymadı. Senede bir bakım yaptırırım. Şimdiye kadar tüm araçlarımda 5x30 tam sentetik yağ kullandım. Araçalrımda en ufak aykırı ses duyduğumda işimi gücümü bırakır sanayiye onu yaptırırım masraf ne olursa olsun kaçmam. Bu durumda senin dediklerine uyup servise gitmem gerekiyor. Aslında servise gitmemedeki tek amaç benim aracın direksiyon motoru hiç değişmemiş daha okuduklarıma göre bir kesin arızalanacakmış. Full servis bakımlı araçalrın direksiyon arızalarını ücretsiz yapıyorlarmış o yüzden servise yaptırıyorum yoksa serviste fala hiç işim olmaz işin açığı ustalıklarınada güvenmiyorum ama yapacak bir şey yok. Yarın bakımını yaptırdıkltan sonra kesin birde ustama gösteririm. Önerilerin için teşekkürler.
  • arkadaşlar
    cumartesi gecesi grande punto aracımla e5 te kaza yaptım,
    120 ile giderken araba yan döndü, takla atmaktan başka araçlara çarparak kurtuldum,
    yan hava yastıkları sayesinde belki kafamıza bişey olmadı
    yandan çarptım arabanın önüne bişey olmadı
    euro ncap ten 5 yıldızı boşuna vermemişler demek bu arabaya
    fiat deyip alay edenler bi kendi araçlarını gözden geçirsinler
    aracım büyük ihtimal perte ayrılacak, puntonun kıymetini bilelim,
    Öldürmeyen Allah öldürmez ama bu kadar sağlam bir araç sahibi olmak güven verici
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

arkadaşlar
    cumartesi gecesi grande punto aracımla e5 te kaza yaptım,
    120 ile giderken araba yan döndü, takla atmaktan başka araçlara çarparak kurtuldum,
    yan hava yastıkları sayesinde belki kafamıza bişey olmadı
    yandan çarptım arabanın önüne bişey olmadı
    euro ncap ten 5 yıldızı boşuna vermemişler demek bu arabaya
    fiat deyip alay edenler bi kendi araçlarını gözden geçirsinler
    aracım büyük ihtimal perte ayrılacak, puntonun kıymetini bilelim,
    Öldürmeyen Allah öldürmez ama bu kadar sağlam bir araç sahibi olmak güven verici

Cok buyuk gecmis olsun verilmis sadakaniz varmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 Mart 2011 pazar günü İstanbul kuruçeşmede fiat kullanıcılarını biraraya getiren bir branch buluşması düzenledim gelmeyi düşünen arkadaşlar özel mesaj ile bilgi verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avsarane

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

Orijinalden alıntı: avsarane

herkese selamlar. bu sabah itibariyle ilginç bir sorunla karşılaştım. arabayı çalıştırıp biraz gittikten sonra 3. vitese geçtim ve gaza biraz yüklenince tıpkı leş kokusu bir koku arabanın içine doldu. debriyaj desem değil çünkü ayağım debriyajda değildi ki... acaba motor soğuk olduğundan yağ ya da yakıt yanması mı oldu. devam edince bişey kalmadı. Nedir bu sorun? Bilen var mı, ileride sıkıntı oluşturabilir mi?

leş kokusu geldiyse büyük ihtimal soğuktan üşüyen ve senin motor bölümüne saklanan bi kediyi parçaladın

tamam da koku sadece o an için oldu. daha sonra normal seyrederken koku falan yoktu. kaputu açıp baktım koku gelmiyordu. bir bilen yok mu arkadaşlar, yoksa sanayiye gideceğim.

Selam, arabadan koku gelmesi ilginç olmuş servise gitmenizi öneririm bir de şu konuyu inceleyin isterseniz: Forum GrandePuntoTr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoSToK64 -- 23 Şubat 2012; 11:06:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31
    Cok buyuk gecmis olsun verilmis sadakaniz varmis.

çok teşekkürler, Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin
  • Şu sıralar fiyatı yüksek seyreden bir araç. Forumu genel olarak okudum. araba işi şans, ferrari de arıza çıkarmayacak diye bir husus yok.

Grande punto gerek euroncap tan 5 yıldız alması, gerekse yol tutuşu olarak oldukça ilgimi çeken bir araba. Fakat bu aralar fiyatını biraz yüksek buluyorum.

Sizce almak için en uygun zaman aralığı nedir? Fiyat ne zaman düşük olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mühürdar

Şu sıralar fiyatı yüksek seyreden bir araç. Forumu genel olarak okudum. araba işi şans, ferrari de arıza çıkarmayacak diye bir husus yok.

Grande punto gerek euroncap tan 5 yıldız alması, gerekse yol tutuşu olarak oldukça ilgimi çeken bir araba. Fakat bu aralar fiyatını biraz yüksek buluyorum.

Sizce almak için en uygun zaman aralığı nedir? Fiyat ne zaman düşük olur?

bende aynı soruların cevabını arıyorum
  • Arkadaşlar acilen çıkma ön far arıyorum yardımcı olabilcek olan varmı?
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-orjinal-2009-grande-punto-33000-km-51405749/detay/

arkadaşlar gerçek ve kusursuz Grande Punto isteyen varsa buyursun, fiyatı tabana çektim.
    isteyen varsa mail yada mesaj atabilir.
    tamamiyle orjinal ve garantisi devam ediyor!
  • Selam arkadaşlar.

1.3 multijet dizel 90 hp dynamic 2007 üstü grande punto arıyorum.

24 bine kadar verebilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Merhaba arkadaşlar;

Benimde Puntomun debriyajıyla ilgili bi sorunum var. Dün arabayı gezmesi için kardeşime verdim. Sonra geri aldıgımda debriyajı inanılmaz sert geldi.Debriyaj yarıya kadar inince biraz sert , yarıdan sonra inanımaz sertleşiyor. Ayrıca viteslerin geçişlerinde de degişiklik var gibi zor geçiyor. Fren yaparkende ıslık sesi çıkarıyor. Sorun baskı-balatadan mı kaynaklanıyor acaba bi fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegenDKyubi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-orjinal-2009-grande-punto-33000-km-51405749/detay/

arkadaşlar gerçek ve kusursuz Grande Punto isteyen varsa buyursun, fiyatı tabana çektim.
    isteyen varsa mail yada mesaj atabilir.
    tamamiyle orjinal ve garantisi devam ediyor!

Aracınızın satış ilanında belirttiğiniz "Dizelleri kıskandıracak yakıt tüketmi " diye bir açıklama var.. Nasıl bir kıskandırıcı tüketim sergiliyor sizin araç... ??

Aracın Teknik verilerine bakarsanız Fabrika değerleri bile Şehir içi tüketim için 8.2 LT ortalama diyor... Düz hesap rahat 9 Lt olur bu... ?? Nasıl dizelleri kıskandırıyor bu araç.... ?

Yakıt Tüketimi
    Şehir İçi: 8.2 lt/100km
    Şehir Dışı: 4.6 lt/100km
    Genel: 5.9 lt/100km
  • Merhaba arkadaşlar 2008 ve üstü min Dynamic donanımda Dizel ya da Benzinli PUNTO arıyorum, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Bi fikri olan yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erman

Bi fikri olan yok mu?

Problem kardeşinizde ;) (Daha önce de belirtildiği gibi :) - diğer forumda)
    Bizde de aynı problem vardı. Ne yazıkki 1 günde balatanın çeyrek ömrünü yiyebiliyor bu kardeşler :)

Yani:
    *kalkışlarda fazla yarım debriyaj yapmış ya da vites geçişlerinde debriyajda ayağını fazla tutmuş olabilir
    *vite geçişlerinde gazdan ayağını çekmemiş olabilir(GENÇLİK!!)
    *ayağını farketmeden debriyajın üstünde tutuyor olabilir.
    *Dik bir bayırda balata yakmış olabilir( "El freni çekmeden de kaldırabiliyorum arabayı" gibi! - ki hiç gerek yok böyle şeylere paşa paşa çek el frenini, mal senin,senin değilse ya bababın ya abinin ya amcanın. Hiç olmadı milli servet!! )

Bu bahsettiğim şeylerden birini bile yapsa 1günlük kullanımında debriyaj balatanız hissedilir şekilde sertleşir ;)
  • 
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.