DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
GRANDE PUNTO
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
12.240
Cevap
35
Favori
821.622
Tıklama
Giriş
      168 Mesaj
      27 Aralık 2011 12:07:05
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: aybey45

Hayırlı olsun. Ne kadara aldın arkadaşım

Teşekkür ederim, 19.750'ye aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koniasun -- 27 Aralık 2011; 12:08:15 >

Hiç hata yapmayan insan, hiç bir şey yapmayan insandır.
      Hayatta en büyük hata, kendini hatasız sanmaktır!
      Yunus Emre
    • Binbaşı
      1439 Mesaj
      27 Aralık 2011 12:33:10
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: koniasun

İlginize tekrar teşekkür ederim, sonuna aradığım aracı bulup aldım, 2008 model m.jet active orjinal 85.000 km'de.

hayırlı olsun..
      güzel günlerde kullanın..

2012 Passat TDİ DSG Comfortline

"Nefret Ettiğimiz İşlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz. Bizler Tarihin Ortanca Çocuklarıyız. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bi Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.."
    • Yüzbaşı
      362 Mesaj
      27 Aralık 2011 19:06:36
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      merhaba arkadaslar. bugun itibari ile 2012 1.3 multijet grandepunto aldim vergi farkindan dolayi aracimin satis islemleri 2-6 ocak arasi gerceklesip teslim edilecek 33.000 TL YE aldim. sizden ogrenmek istedigim ilk kullanimda nelere dikkat etmem gerekir ve aracin ses sisteminden memnunmusunuz cunku daha once kullandigim getzimden cikardigim alpine rc 103 ototeyp + 38 cm titanyum bass + 2 adet jbl mid takim + 1 adet bas + 1 adet 4 yollu amfim var sizce bunlari bu araca koyarken ototeyp i koymadan sadece mid leri bas i ve amfi leri baglasam yeterli olurmu. cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1937 Mesaj
      28 Aralık 2011 10:42:59
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Selamlar arkadaşlar,
      Dün itibariyle
      2009 44000km Servis bakımlı, Boya hata yok.
      1.4 Dynamic Dualogic bir araç aldım.
      23250 (Fiyat istediğim kadar uygun olmadı ama araç bulamıyorum uzun süreden beri!!)

*Gaz iletimi ile ilgili bir problem yaşıyorum.(Linea da da aynı problemi yaşamıştım)

İlk kullandığım fiat "2009 model 1.3 multijet dablo manuel" ve onda herhangi bir problem yaşamamıştım. Gayet keyifli sürüşü olan bir araçtı.

daha sonra arkadaşımın 1.3 Multijet manuel 90BG G.Puntosunu kullandım.
      Daha sonra başka bir arkadaşın kiraladığı 1.3 Linea manuel
      Ve dün Kendi aracımı aldım 2009 G.Punto 1.4 Fire Dualogic.

Dablo hariç yazdığım tüm bu araçlarda aynı problemle karşılaştım.
      Gaza basıyorsunuz ve gaz pistonlara min"1" bilemedin"2" saniye sonra gidiyor.
      yani gaz pedalının bir gecikmesi söz konusu.

****LÜTFEN DİKKAT****
      Burda bahsettiğim motordaki cansızlık değil!
      Bu motorlar kalkış yaptıktan sonra zaten cansız onu herkesler biliyor artık.
      Ama kalkış yapana kadarki bu gaz iletim problemi bence çok önemli.

Bu problemi fiat servisinde ya da özel bir yerde yazılımsal olarak düzelttiren var mı aranızda??
      Ya da pedal ile ilgili mekanik bir problem mi bu? (Pedalda boşluk gibi?)

• Teğmen
      168 Mesaj
      28 Aralık 2011 16:35:01
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      @dark_elf ,
      teşekkür ederim.

@nik_furi,
      öncelikle aracın hayırlı olsun, bahsetmiş olduğun müzik setinden sonra ses sisteminden memnun olmayacağından eminim, geçen hafta 6 aydır kullandığım 2011 symbol ü linea ile değiştirdim, symbolden sonra lineada (ve g.puntoda) ilk gördüğüm eksikler ses sisteminin berraklığının daha az olması ve kaloriferden gelen havanın şiddetinin daha az olması oldu. (linea 0 km, eşime aldığım g.punto 2008 80.000 km.de her ikisi de m.jet) bunun haricinde malzeme kalitesi, yol tutuş ve oturaklılıkta bana göre kesinlikle g.punto symbolden daha üstün. Rodaj konusunda ise forumları okudukça kafam allak bullak oldu ne yapmam gerektiğini düşünürken senin mesajı gördüm, yeterli bilgisi olan arkadaşların cevaplarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Yunus Emre
    • Yüzbaşı
      362 Mesaj
      28 Aralık 2011 20:27:43
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

@dark_elf ,
      teşekkür ederim.

@nik_furi,
      öncelikle aracın hayırlı olsun, bahsetmiş olduğun müzik setinden sonra ses sisteminden memnun olmayacağından eminim, geçen hafta 6 aydır kullandığım 2011 symbol ü linea ile değiştirdim, symbolden sonra lineada (ve g.puntoda) ilk gördüğüm eksikler ses sisteminin berraklığının daha az olması ve kaloriferden gelen havanın şiddetinin daha az olması oldu. (linea 0 km, eşime aldığım g.punto 2008 80.000 km.de her ikisi de m.jet) bunun haricinde malzeme kalitesi, yol tutuş ve oturaklılıkta bana göre kesinlikle g.punto symbolden daha üstün. Rodaj konusunda ise forumları okudukça kafam allak bullak oldu ne yapmam gerektiğini düşünürken senin mesajı gördüm, yeterli bilgisi olan arkadaşların cevaplarını sabırsızlıkla bekliyorum.

teşekkür ederim arkadaşım seninde aracın hayırlı olsun allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. galiba konuyu takip eden pek fazla arkadaş yok, bundan önceki aracım hyundai getz 1.5 vgt 88 hp idi 2006 da sıfır almıştım ilk 3000 km gerekmedikçe 2500 d/d geçmemeye çalış demişti servis bende o şekil rodajı tamamlamıştım, benimle aynı zamanda aynı aracı alan arkadaşım bu motorlarda rodaja gerek yok istediğin gibi gidebilirsin demişti ama benim aracım 22000 km de iken onunki 17000 km de idi araçları yanyana getirdiğimizde onun aracının bariz bir şekilde daha gürültülü çalıştığını görmüştük,. bu yüzden grande puntoyu da aynı şekilde kullanıcam hemen aynı motorlar nasıl olsa servisten aracı teslim alırken yine bir sorucam farklı bir kullan şekli söylerlerse seninle burada paylaşırım. ses sistemine gelince iki takım mid + 38 cm bas ve amfileri bağlıycam sadece teyp işine girmek istemiyorum araç daha sıfırken direksiyondan kumandalı orjinal teybi devere dışı bırakmak istemiyorum başka alternatif yollar bulmaya çalışıcam ses netliği için.

• Binbaşı
      1937 Mesaj
      28 Aralık 2011 22:36:34
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Yakın zamanda 1.4 Fire motora LPG taktıran var mı?

Marka/Fiyat ve memnuniyet noktasında öneride bulunabilirmisiniz?

Atikerin en ucuzu 1040
      Süper+OBDII li versiyonları 1150TL olarak yazıyor çoğu yerde.

Bu ara hangi versiyonu kaça takıyorlar acaba?

• Yüzbaşı
      331 Mesaj
      29 Aralık 2011 11:51:08
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: nik_furi

Alıntıları Göster

teşekkür ederim arkadaşım seninde aracın hayırlı olsun allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. galiba konuyu takip eden pek fazla arkadaş yok, bundan önceki aracım hyundai getz 1.5 vgt 88 hp idi 2006 da sıfır almıştım ilk 3000 km gerekmedikçe 2500 d/d geçmemeye çalış demişti servis bende o şekil rodajı tamamlamıştım, benimle aynı zamanda aynı aracı alan arkadaşım bu motorlarda rodaja gerek yok istediğin gibi gidebilirsin demişti ama benim aracım 22000 km de iken onunki 17000 km de idi araçları yanyana getirdiğimizde onun aracının bariz bir şekilde daha gürültülü çalıştığını görmüştük,. bu yüzden grande puntoyu da aynı şekilde kullanıcam hemen aynı motorlar nasıl olsa servisten aracı teslim alırken yine bir sorucam farklı bir kullan şekli söylerlerse seninle burada paylaşırım. ses sistemine gelince iki takım mid + 38 cm bas ve amfileri bağlıycam sadece teyp işine girmek istemiyorum araç daha sıfırken direksiyondan kumandalı orjinal teybi devere dışı bırakmak istemiyorum başka alternatif yollar bulmaya çalışıcam ses netliği için.

yazılanlara tamamiyle katılmakla birlikte birkaç ekleme yapmak isterim,

"rodaj" süresince aracınızın periyodik bakımını (10.000/15.000/20.000 km) daha erkene alın yani ben olsam ilk 5.000 km dolduğunda özellikle yağ ve yağ filtresini mutlaka serviste değiştirirdim,
      sebebi ise rodaj esnasında motor parçaları birbirine alışacağı için gözle görülemeyecek boyutlarda metal parçalar, talaşlar oluşacak ve bunlar hem motorun içinde aşınmayı hızlandıracaktır hem de yağ ve filtrenizi olumsuz etkileyecektir bu konuya da özen gösterilirse sıkıntı olmaz,

yazdıklarım olmazsa olmaz mı? tabiki hayır ama ben bir mekanikçi olarak bu konuyu kesinlikle atlamazdım

saygılar

Ford Fiesta
    • Teğmen
      168 Mesaj
      29 Aralık 2011 15:29:39
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      @gmb
      peki bu süredeki kullanım tarzı nasıl olmalı ? bununla ilgili forumlarda okuduklarımıza mı güveneneğiz, (mineral yağ kullanımı ve ateşleme basıncıyla segman oturtma)yoksa servisten verilen önerileremi ? Duygularım beni hala servisin dediklerine yönlendiriyor fakat diğer seçeneği de yok sayamıyorum.

Yunus Emre
    • Teğmen
      168 Mesaj
      29 Aralık 2011 15:35:21
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      @nik_furi,
      Bahsettiğin orjinal teyp üzerine ilave seti tamamladıktan sonra yorumlarını bekliyorum.

Yunus Emre
    • Yüzbaşı
      362 Mesaj
      29 Aralık 2011 19:11:07
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

@nik_furi,
      Bahsettiğin orjinal teyp üzerine ilave seti tamamladıktan sonra yorumlarını bekliyorum.

onumuzdeki hafta aracimi teslim aldiktan sonra ilk yapacagim islem bu olacak. sonuclari hemen sizile paylasirim buradan.

• Yüzbaşı
      331 Mesaj
      29 Aralık 2011 23:03:33
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

@gmb
      peki bu süredeki kullanım tarzı nasıl olmalı ? bununla ilgili forumlarda okuduklarımıza mı güveneneğiz, (mineral yağ kullanımı ve ateşleme basıncıyla segman oturtma)yoksa servisten verilen önerileremi ? Duygularım beni hala servisin dediklerine yönlendiriyor fakat diğer seçeneği de yok sayamıyorum.

sentetik yağlar her koşulda(düşük-yüksek sıcaklık ve yüksek basınç) mineral yağlardan iyidir rodaj süresinde veya sonrasında sentetik yağ daha sağlıklıdır ama aracınızı limitlerde kullanmıyorsanız şart değil, "ateşleme basıncıyla segman oturtma" hakkında hiç bir fikrim yok,

hali hazırda araçlarımız uzay teknolojisiyle üretilmiş makinalar değil o yüzden çok çok ince eleyip sık dokumaya lüzum yok, ilk km lerde aracınızı zorlamayın 5000 km de yağınızı değiştirin sıkıntı olmaz her söylenene de fazla kulak asmayın (ben en doğrusunu söylüyorum olarak anlaşılmasın, benim yazdıklarım yeterlidir)

aracınızın keyfini çıkarın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmb -- 29 Aralık 2011; 23:05:11 >

Ford Fiesta
    • Yüzbaşı
      926 Mesaj
      30 Aralık 2011 10:16:44
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-grande-punto-1-4-emotion-starjet-6-ileri-2007-model-35500-km-63543607/detay
      ilandaki araci 21bin tl ye alarak araniza katilmis bulunmaktayim.arthk daha fazla gorusecegiz...)

• Teğmen
      168 Mesaj
      30 Aralık 2011 13:32:18
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Orjinal teybin cd changer soket bağlantısından harici bir enejiye ihtiyaç duymadan çalışan xcarlink isimli bir cihaz var (mp3 okumayan cd ler için flash bellekten okuma yapıyor) ancak g.punto uyumlu modeli yok. Bu cihazdan g.puntoya uyumlu başka bir marka var mı ? eğer bulabilirsem çok iş görecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koniasun -- 30 Aralık 2011; 13:39:14 >

Yunus Emre
    • Yarbay
      3951 Mesaj
      03 Ocak 2012 12:17:46
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      B segment araca büyük olacak diye düşündüğüm 175X85X45 cam ebatlarında 450 lt hacmindeki portbagaj düşündüğüm kadar büyük kaçmadı.
      hatta ben oldukça beğendim.
      bagaj sıkıntısı çekenlere tavisye ederim.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
      suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.
    • Onbaşı
      28 Mesaj
      04 Ocak 2012 17:59:48
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Arkadaşlar sanırım yakın zamanda bende aranıza katılacağım fakat çok fazla çeşit grande punto olduğu için hangi modelini alacağını bilemedim:((( 2007-2008 benzinli bir model tavsiye eder misiniz bir de punto alırken neye dikkat etmeliyim kronik bir sorunu var mıdır ? teşekkürler

• Binbaşı
      1937 Mesaj
      04 Ocak 2012 20:11:02
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: CETERISPARIBUS

Arkadaşlar sanırım yakın zamanda bende aranıza katılacağım fakat çok fazla çeşit grande punto olduğu için hangi modelini alacağını bilemedim:((( 2007-2008 benzinli bir model tavsiye eder misiniz bir de punto alırken neye dikkat etmeliyim kronik bir sorunu var mıdır ? teşekkürler

1-Direksiyon kutusunun arızalı olup olmadığına, ya da daha önce servisten yenilenip yenilenmediğine bakın.
      Yenilendiyse eğer problemi geçmiştir.

2- Araca bindiğinizde direksiyonu sağa sola çevirerek, amortisör rulmanlarını kontrol edin. Mekanik kasma sesleri,gelirse eğer rulmanların değişmesi gerekir.
      Servis 300TL iyi bir Puntocu 150TLye hallediyor. Ben 1-2 hafta içerisinde yaptıracağım.

Amortisör rulmanları su aldığı için kısa sürede işlevini yitiriyormuş. Direksiyon sertleşiyor ve ses problemi yapıyor. Daha sonra direksiyon motoruna binen yük arttığı için direksiyon kutusu bozuluyor. Yani durumu ağırlaşmadan değişmesi gerekiyor.

Emotion ya da Dijital klimalı bir Dynamic almalısın Zaten hepi topu 3 versyion var. Ki Emotion piyasada pek az sanırsam.

• Yüzbaşı
      452 Mesaj
      05 Ocak 2012 15:56:20
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: moon74

sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-grande-punto-1-4-emotion-starjet-6-ileri-2007-model-35500-km-63543607/detay
      ilandaki araci 21bin tl ye alarak araniza katilmis bulunmaktayim.arthk daha fazla gorusecegiz...)

hayırlı olsun.
      modele göre km çok güzel.

• Yüzbaşı
      452 Mesaj
      05 Ocak 2012 16:01:38
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

Alıntıları Göster

1-Direksiyon kutusunun arızalı olup olmadığına, ya da daha önce servisten yenilenip yenilenmediğine bakın.
      Yenilendiyse eğer problemi geçmiştir.

2- Araca bindiğinizde direksiyonu sağa sola çevirerek, amortisör rulmanlarını kontrol edin. Mekanik kasma sesleri,gelirse eğer rulmanların değişmesi gerekir.
      Servis 300TL iyi bir Puntocu 150TLye hallediyor. Ben 1-2 hafta içerisinde yaptıracağım.

Amortisör rulmanları su aldığı için kısa sürede işlevini yitiriyormuş. Direksiyon sertleşiyor ve ses problemi yapıyor. Daha sonra direksiyon motoruna binen yük arttığı için direksiyon kutusu bozuluyor. Yani durumu ağırlaşmadan değişmesi gerekiyor.

Emotion ya da Dijital klimalı bir Dynamic almalısın Zaten hepi topu 3 versyion var. Ki Emotion piyasada pek az sanırsam.

tebrik ederim puntoların kronik sorunlarını çok iyi özetlemişsin.
      sanırım tüm punto kullanıcıları bu sorunları yaşamıştır km ne olursa olsun.
      ek olarak devir pompası var sanırım 70km de onuda yeni değiştirdim
      arabamı seviyorum ama artık heran bir masraf çıkartcakmış gibi geliyor.

• Binbaşı
      1937 Mesaj
      05 Ocak 2012 16:53:25
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: reyta

Alıntıları Göster

tebrik ederim puntoların kronik sorunlarını çok iyi özetlemişsin.
      sanırım tüm punto kullanıcıları bu sorunları yaşamıştır km ne olursa olsun.
      ek olarak devir pompası var sanırım 70km de onuda yeni değiştirdim
      arabamı seviyorum ama artık heran bir masraf çıkartcakmış gibi geliyor.

Bir aksilik çıkmazsa 50de yağını değiştirip(Yılı dolana kadar anca 50 yaparım herhalde), 53-55 gibi satmayı planlıyorum

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.