Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (559. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.287
Cevap
31
Favori
884.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: idril

Arkadaşlar bende artık Grande almak istiyorum fakat kafama takılan çok önemli bir sorun var.Sorun değil de soru işareti aslında..

Allah bağışlasın 4 aylık bir bebeğimiz var ve bagaj konusunda aklıma takılan bir konu var.Bebek arabası dışında çok fazla eşyamız olmuyor,bir tane de büyük bavul oluyor o kadar,o yüzden bagaj bana yeter gibi geliyor,canlı olarak da hiç görmedim G.Puntonun bagajını.

Bizim bebek arabasının(baston tipi) kapatıldıktan sonra uzunluğu 105 cm..Puntonun bagajının içine bu uzunlukta bir arabayı sığdırabilir miyiz?

Punto kullanan arkadaşlardan bir şey rica etsem
    Bagajlarının genişliğini ölçebilirler mi ? Benim bebek arabası G.Punto nun bagajına sığar mı ? Hatta yüzsüzlüğü artırsam boyutu bilinen bir nesne ile enine ve boyuna bir bagaj resmi çekebilir misiniz ?

Şimdiden teşekkür ederim...İnşallah sığar dersiniz de içim rahatlar çünkü araba çok şık duruyor hele kırmızısı...

Not:Gidip bir arabada dene diyebilirsiniz ama 20 gün önce büyük bir kaza geçirdim ve kaburgalarım kırık.Dışarı zorunlu olmadıkça çıkamıyorum.

1 buyuk bavul + 1 maclaren baston bebek arabası sıgıyor onun dışında gram yer kalmıyor, maclereni çapraz yerleştirmek gerekiyor, çok gerekli olursa arka koltuktan birini yatırıp bagajı arttırırsın, şimdiden söyleyyeim resim çekemem :-) , bu arada geçmiş olsun

• Biraz dikkatsiz kullanımla ( biraz fazla gaz fren ve bol yokuş ) şehiriçi tüketimim 7 oldu.
    normalmi yoksa bir arıza filan olabilirmi ne dersiniz..

Grande punto 1.3 multijet active..
  • benzinli almayı düşünüyorum bende arkadaşlar fakat 2 seçenek arasında kaldım 1.4 77 beygir 1.2 66 beygir.. arabayı çoğunlukla şehiriçinde kullancam onun için yakıt
    tüketimi benim için önemli.. 1.2 motorlar için yorumlara baktığımda arabayı taşımaz felan diyorlar.. fazla tutulmadı 1.2 galiba.. vergi diliminde 1.2 avantaj sağlar diye
    düşünüyorum.. bide şehiriçi yakıt tüketimleri ne kadar..
  • şehir içinde araba fazla kullanılcaksa dizelin pek avantajı olduğunu düşünmüyorum bunun için benzinliye yöneldim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1417

benzinli almayı düşünüyorum bende arkadaşlar fakat 2 seçenek arasında kaldım 1.4 77 beygir 1.2 66 beygir.. arabayı çoğunlukla şehiriçinde kullancam onun için yakıt
    tüketimi benim için önemli.. 1.2 motorlar için yorumlara baktığımda arabayı taşımaz felan diyorlar.. fazla tutulmadı 1.2 galiba.. vergi diliminde 1.2 avantaj sağlar diye
    düşünüyorum.. bide şehiriçi yakıt tüketimleri ne kadar..

hocam 1.4 şehir içinde oldukça iyi ama yüksek rampalarda yoruluyor 1.2de şehir içi kullanımı için yeterli (vergi+yakıt) opsiyonlarınıda sayarsak ama uzunyolda ya 75-80le gidersin yada 1.4ten daha fazla yakıt harcar
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

Biraz dikkatsiz kullanımla ( biraz fazla gaz fren ve bol yokuş ) şehiriçi tüketimim 7 oldu.
    normalmi yoksa bir arıza filan olabilirmi ne dersiniz..

Grande punto 1.3 multijet active..

Değerler yüksek geldi bana. 3000 deviri geçmeden vites değiştirirseniz değerler daha düşer.
  • herkese merhabalar.3 ay önce 2007 model 1.4 16V gp almıştık.dün seyir halinde iken direksiyon kilitlendi ve ikaz lambası yaktı.almadan öncede biliyordum city motorunun hatalı üretildiğini.bugün ankarada bir yetkili servise aracı götürdük ve bize city motorunun arıza olduğu.değiştirilmesi gerektiği söylendi.%75 ini fiatın karşıladığını ve bizim 500 tl ödememiz gerektiğini söylediler.bende eve gelince fiat çağrı merkezini aradım.bir süre konuştuk ve bana bir yetkiliyle görüşüp bilgilendirileceğim söylendi.hala telefon bekliyorum.eminim daha önce bu sorunla karşılaşanınız olmuştur.sizce ne yapmalıyız.tüketici haklarına gitmeyi düşünüyorum.sizce bir faydası olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknaydmr

herkese merhabalar.3 ay önce 2007 model 1.4 16V gp almıştık.dün seyir halinde iken direksiyon kilitlendi ve ikaz lambası yaktı.almadan öncede biliyordum city motorunun hatalı üretildiğini.bugün ankarada bir yetkili servise aracı götürdük ve bize city motorunun arıza olduğu.değiştirilmesi gerektiği söylendi.%75 ini fiatın karşıladığını ve bizim 500 tl ödememiz gerektiğini söylediler.bende eve gelince fiat çağrı merkezini aradım.bir süre konuştuk ve bana bir yetkiliyle görüşüp bilgilendirileceğim söylendi.hala telefon bekliyorum.eminim daha önce bu sorunla karşılaşanınız olmuştur.sizce ne yapmalıyız.tüketici haklarına gitmeyi düşünüyorum.sizce bir faydası olurmu?

öncelikle geçmiş olsun kardeşim, fiatın üzerine gidersen müşteri hizmetlerini falan sıkıştırarak belki tamamını karşılatabilirsin onlara..Ben de 3 gün önce değiştirdim fakat o kadar uğraşmama rağmen, yok arabanız 2006 model; yok garantisi bitmiş diyerek sadece yarısını karşıladılar ne yaptımsa olmadı baktım iş uzayacak 860 tl vererek yaptırdım arabayı... tüketici hakem heyetinin bu işi çözdüğünü söyleyen arkadaşlar da var biz de deneyelim şansımızı,bi sonuç alırız mutlaka...Fakat bundan sonra fiat asla...

• quote:

Orijinalden alıntı: albay_alpay

quote:

Orijinalden alıntı: hknaydmr

herkese merhabalar.3 ay önce 2007 model 1.4 16V gp almıştık.dün seyir halinde iken direksiyon kilitlendi ve ikaz lambası yaktı.almadan öncede biliyordum city motorunun hatalı üretildiğini.bugün ankarada bir yetkili servise aracı götürdük ve bize city motorunun arıza olduğu.değiştirilmesi gerektiği söylendi.%75 ini fiatın karşıladığını ve bizim 500 tl ödememiz gerektiğini söylediler.bende eve gelince fiat çağrı merkezini aradım.bir süre konuştuk ve bana bir yetkiliyle görüşüp bilgilendirileceğim söylendi.hala telefon bekliyorum.eminim daha önce bu sorunla karşılaşanınız olmuştur.sizce ne yapmalıyız.tüketici haklarına gitmeyi düşünüyorum.sizce bir faydası olurmu?

öncelikle geçmiş olsun kardeşim, fiatın üzerine gidersen müşteri hizmetlerini falan sıkıştırarak belki tamamını karşılatabilirsin onlara..Ben de 3 gün önce değiştirdim fakat o kadar uğraşmama rağmen, yok arabanız 2006 model; yok garantisi bitmiş diyerek sadece yarısını karşıladılar ne yaptımsa olmadı baktım iş uzayacak 860 tl vererek yaptırdım arabayı... tüketici hakem heyetinin bu işi çözdüğünü söyleyen arkadaşlar da var biz de deneyelim şansımızı,bi sonuç alırız mutlaka...Fakat bundan sonra fiat asla...

katılıyorum hocam.toyota geçtiğimiz aylarda hatalı üretim nedeniyle araçlarını toplatıyor fiat ta hatasını müşterisine ödetiyor.bende üstüne gidiyorum bakalım nolacak.eğer bir sonuç alamazsam pazartesi günü gitmeyi düşünüyorum tüketici haklarına.kullanıcı hatası olsa %75 ini karşılayalım demezler.onlarda biliyo hatalı parça ürettiklerini.ama ne koparırsam kardır mantığındalar

• Arkadaşlar ben grande punto almayı düşünüyorum. aracı aldıktan sonra fiatın kendi servisindehttp://www.fiat.com.tr/Pages/tr/otomobiller/grandepunto_fiyat.aspx full kit bölümünde sis farı çelik jant krom kaplama vs. 1000 tl yazıyor bunu acaba 2.el araçlara uygularlarmı yoksa aracı 0 alırkenmi yaptırabılıyosunuz. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • 3 satırlı yol bilgisayarı için bildiğim kadarıyla gösterge tablosunu değiştirmeniz gerekiyor, diğerlerininin çoğunu yaptırabilirsiniz ancak 1000 liranın çok üstünde tutar.
  • Kronik amortisör sorunu var bence bu araçtan uzak durun ha altı ayda bir 609 tl verip altdüzen yaptırmak istiyorsan alınabilir

http://forum.g-randepuntotr.com/teknik-yardim/7198-amortisor-takozlari-kronik-bir-sorun-mu.html

- işaretini kaldırın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Optech -- 17 Ağustos 2011; 13:02:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech

Kronik amortisör sorunu var bence bu araçtan uzak durun ha altı ayda bir 609 tl verip altdüzen yaptırmak istiyorsan alınabilir

http://forum.g-randepunto.com/teknik-yardim/7198-amortisor-takozlari-kronik-bir-sorun-mu.html

- işaretini kaldırın

hoppalaa;yok kardeş city arızası yetiyor kronik olarak bi de bunu çıkarma başımıza:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech

Kronik amortisör sorunu var bence bu araçtan uzak durun ha altı ayda bir 609 tl verip altdüzen yaptırmak istiyorsan alınabilir

http://forum.g-randepuntotr.com/teknik-yardim/7198-amortisor-takozlari-kronik-bir-sorun-mu.html

- işaretini kaldırın

BU NEREDEN ÇIKTI ŞİMDİ KRONİK ÖNDÜZEN... VAR MI BAŞKA BU PROBLEMİ YAŞAYAN??

• bence kronik sorun falan sacma bence araba işi biraz da nasip kısmet işi eger sorunlu bi arabaya denk gelirseniz tamirhaneden çıkamıyoruz herkez yok su arabada bu var bu arabada su var diyip duruyo
    307 dedim ön takım yok çok sesli yok arkadan çok ses alıyo
    almera 1.5 tekna dedim parça yok bulunmuyo yok o araba mantar
    swift 4*2 dedim aman uzak dur sakın onlar elinde patlar
    punto lara baklıyorum gecen yıl 16750 ye almadığım 1.4 strjt dnmik ilana koymuş 19.750 ye 14.500 e almadığım tek kapı 1.4 fire dmk 16.500 e cıkmış araba prim yaptı işte bu fiyatlar ne arkadaslar ne zaman düzelecek fiyatlar
    ben 17.000 e kadar 120 bini aşmamış ya 1.4 dnmk modeli yada dizel bi model bulucam
  • quote:

Orijinalden alıntı: serandax

bence kronik sorun falan sacma bence araba işi biraz da nasip kısmet işi eger sorunlu bi arabaya denk gelirseniz tamirhaneden çıkamıyoruz herkez yok su arabada bu var bu arabada su var diyip duruyo
    307 dedim ön takım yok çok sesli yok arkadan çok ses alıyo
    almera 1.5 tekna dedim parça yok bulunmuyo yok o araba mantar
    swift 4*2 dedim aman uzak dur sakın onlar elinde patlar
    punto lara baklıyorum gecen yıl 16750 ye almadığım 1.4 strjt dnmik ilana koymuş 19.750 ye 14.500 e almadığım tek kapı 1.4 fire dmk 16.500 e cıkmış araba prim yaptı işte bu fiyatlar ne arkadaslar ne zaman düzelecek fiyatlar
    ben 17.000 e kadar 120 bini aşmamış ya 1.4 dnmk modeli yada dizel bi model bulucam

2006 sonrası biraz zor o fiyatlara
  • neden zor olsun arkadaslar bu arabaları ben 2 yıldır takip edioyorum 15500 e dizel satıldı pzrtsi günü yani bu arabaları şişirmeyin arkadaslar bakın füme rengi tek kapı dnmk model araba 14 e almadım şimdi aradan 8 ay gecti ya 16 500 olmus fiyatı sonra mavi strjt dnmk var sahibinden .com da bu arabalar 16750 ye almadım simdi 19750 olmuş arabalar arabası olan arkadaslar fiyat yazıpta ya tutarsa diyo ondan fiyatlar şişiyo bayram önü
    bayram bi gecsin fiyatları görün ondan sonra kurban gecsin kimse bakmıcak arabaların yüzüne görecez bunları millette haklı bayram önü araba almak isteyen de bunun bedelini öder
  • quote:

Orijinalden alıntı: serandax

neden zor olsun arkadaslar bu arabaları ben 2 yıldır takip edioyorum 15500 e dizel satıldı pzrtsi günü yani bu arabaları şişirmeyin arkadaslar bakın füme rengi tek kapı dnmk model araba 14 e almadım şimdi aradan 8 ay gecti ya 16 500 olmus fiyatı sonra mavi strjt dnmk var sahibinden .com da bu arabalar 16750 ye almadım simdi 19750 olmuş arabalar arabası olan arkadaslar fiyat yazıpta ya tutarsa diyo ondan fiyatlar şişiyo bayram önü
    bayram bi gecsin fiyatları görün ondan sonra kurban gecsin kimse bakmıcak arabaların yüzüne görecez bunları millette haklı bayram önü araba almak isteyen de bunun bedelini öder

ok yalnız alırken dikkatli ol pert fln olmasın
  • Arkadaşlar bende punto almayı düşünüyorum ama şu direksiyondaki CİTY olayı kafama takıldı şimdi hepsimi sorunlu bunların neyine bakmam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemil27

Arkadaşlar bende punto almayı düşünüyorum ama şu direksiyondaki CİTY olayı kafama takıldı şimdi hepsimi sorunlu bunların neyine bakmam lazım?

2008 sonrasındakilerde sorun giderildi diyorlar..
    Birde alacaksan servis bakımlı olanını al ki , ilerde direksiyona bi şey olursa daha rahat garanti kapsamından değiştirebilirsin. Araç özel serviste bakıma girmiş olursa , mırın kırın edip işi yokuşa sürüyorlar , ya da katılım payı istiyorlar...

Ama aldığın araç üretim tarihinden beri servis bakımlıysa , zaten biz bu araç sahibini aracı sattığımızdan beri yoluyoruz , hadı bedavaya değiştirelim diyorlar...

• 
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.