Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (547. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.287
Cevap
31
Favori
884.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: connectteam1

Arkadaşlar bir sorum olacak ben grande punto yu görmeden önce accenet erayı düşünuyordum fakat puntonun daha asil durduğunu düşünüyorum
    3K 1.2 65 HP 26,600 22,620
    5K 1.2 65 HP 27,670 23,527
    5K 1.4 FIRE 77 HP 28,730 24,444

fiatın kendi sıtesindeki üç araçtan birini düşünüyorum 3 k be 5 k nedir performans bakımından 22,620 liralık araç nasıldır
    sizin fikirelrinizi almak istedim.

3k 3kapılı
    5k 5 kapılı demek
    bende 5K 1.4 FIRE 77 HP olandan var , yokuslarda çektigim rezillik dısında aractan memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: wickersan

quote:

Arkadaşlar bir sorum olacak ben grande punto yu görmeden önce accenet erayı düşünuyordum fakat puntonun daha asil durduğunu düşünüyorum

fiatın kendi sıtesindeki üç araçtan birini düşünüyorum 3 k be 5 k nedir performans bakımından 22,620 liralık araç nasıldır

3k 3kapılı
    5k 5 kapılı demek
    bende 5K 1.4 FIRE 77 HP olandan var , yokuslarda çektigim rezillik dısında aractan memnunum

Bende 77 hp lik olanını düşünüyorum bu gün bayiden uygun bir fiyat verdiler ne gibi rezillik? Merak ettim şmdi?

• quote:

quote:

3k 3kapılı
    5k 5 kapılı demek

Foruma sırf bu konuyu cevaplamak için üye oldum ben istanbulda çalışıyorum şirket aracım 1,2 benzinli grande punto aracın her gün üstündeyim nasıl bir araç oldğunu biliyorum özellik bakımından iyi fakat rampalarda ciddi olmasada ufak sıkıntılar çekiliyor vites küçültmek gibi.Kendi şahsi aracım ise 1,4 77hp benzinli araç motor konusunda mükemmel yüksek denecek rampaları vites arttırarak çıkıyorum şöyle söyliyim bende bu araçtan önce ford conncet 90 hp modeli vardı o aracın 2. viteste aldığı rampayı 3 . viteste çok çok rahat çıkıyorum sizde sanırım 1.2 modeli için söylediniz bunu. connect team1 hiç düşünmeden al derim erayla kıyaslanamaz bi araç eranın viraj ve amertösör sorununu duymuşsundur belki araç resemn zıplıyor hiç tavsiye etmiyorum bu açığı hyundai de motorla kapatmaya çalışmışlar 110 hp motor hızlanış mükemmel daha sonrada virajda kaza :) Neyse uzun oldu söylediğim gibi aracımın farlarının içini silecektim bilgi ararken bununla karşılaştım sırf cevaplamak için üye oldum ama hiç düşünmeden al derim 77 hp benzinli modelini iyi akşamlar..

• 2007 model grande punto 1.4 fire dynamic dualogic vites aracım var. Aracım henuz 38000 kilometrededir. Dualogic vites henuz 20000 km iken aracımla yolda kaldım. Cekici ile servise götürdüm. Vites kutusu unitesi değisti. Bunun %60 nı ben %40 ını fiat odedi. O zaman ödedigim miktar yaklasık 500 tl idi.
    Aradan 1 sene sonra tekrar dualogic vites kendiliğinden boşa almaya başladı. Aracı yetkili servise götürdüm. Dualogic vitesin sport denilen bir parçası değismesi gerekiyormus ve yaklaşık 550 tl tutacagı yetkili servisten soylendi.
    Bunun uzerine tekrar fiat müsteri hizmetlerini aradım. Aracım serviste tam 8 gün bekledi ve fiat musteri hizmetleri ancak cevap verebildi. 8 gün beklememe rağmen cevap olumsuzdu. Tum masrafları benim karsılamam gerektiği söylendi. Doktor olduğum için araca cok fazla ihtiyacım oluyor. Gece nöbetleri ve calıstıgım hastanenin ulasım problemi nedeniyle 8 gundur aracsız bir sekilde magdur oldum.Bende caresizce serviste sanzımanı sokulmus hareketsiz aracımın yapılması icin odeme yapacagımı soyledim
    38000 km olan bir aracın bu kadar cok arıza vermesi normal karsılanmaz. İnternetten yaptığım araştırmalara göre de dualogic ile ilgili problem yaşayanların hiç de az olmadığını gördüm. Severek ve tavsiye ederek kullandığım bu araca artık güvenim kalmadı. Yolda kalma korkusu nedeniyle aracı uzun yolda kullanmıyorum. Fiat müsteri hizmetlerinden yardım bekliyorum

Seklinde sikayet sitesinin birine yazdım.

• quote:

quote:

quote:

3k 3kapılı
    5k 5 kapılı demek

Bende 77 hp lik olanını düşünüyorum bu gün bayiden uygun bir fiyat verdiler ne gibi rezillik? Merak ettim şmdi?

2006 da sıfır aldığım arabamı 93.ooo kmdir kullanıyorum , araç yüklüyklen yokuşlara devirsiz dalarsanız bayılıp kalırsınız , yokuşa girişlerde mutlaka tetikte olup uygun şekilde vites düşürmelisiniz.

fire motor uzun yolda insanı hakikaten yoruyor , basayım uzasın diyemiyorsunuz hep bir tetike olma durumu sözkonusu , hızlanır mı yoksa vites mi düşürsem diye kafa yoruyor insan.

araç boşsa , yolda dümdüzse o zaman sıkıntı yok tabi . 160-170 in altına inemeden uzun süre basıyorsunuz.

• Selamlar kasasız belasız günler herkeze...
    Bende yaklaşık 20.000 tl kadar bir bütçe ile grande punto ailesine katılmayı düşünüyorum.Çevremde bu araçlardan kullanan ve övgğyle bahseden bir çok kişi var.Fakat ben pek bilgi sahibi değillim grande punto hakkında.
    Lütfen beni biraz bilgilendirimisiz arkadaşlar aşağıdaki sorumlarım hakkında ve sizin aklınııza gelen bilimesi gerekenler hakkında.

1.Araçların tamamı yurt dışından ithal anladıgım kadarı ile doğrumu ?
    2.Motor ve donanım seçeneklerş nelerdir?
    3.Ben yıllık 10000 ile max 13000 km yapan biriyim hangi donanım ve motoru tercih etmeliyim sizce?
    4.Bakım durumları nasıldır?Periyotları masrafları yalaşık ne kadar tutuyor?
    5.Dizel motorlarda zincir benzillilerde triger varmış sanırım ne kadarda b,r değiştirilir?
    6.Şehir içinde ve dışındaki konfor,kalite,ses yalıtımı bagaj kapasitesi nedir?

Şimdiden herkeze çok teşekkürler...

• arkadaşlar, 2007 model 30.000 km 'de grande punto 1,3 multijet emotion almaya karar verim, hatta satıcı ile pazarlığı bile bitti, araç 4 lastik yeni michelin lastikler takalı 2 ay olmuş, 5,000 km yapmış, servis kayıtlarında sordurttum, boya kaza vs. hicbirşey yok. zaten arabayıda gösterdik çıkmadı, araç full, grande punto nun active ve dynamic modelini biliyordum, emotion modeli hakkında bilgim yoktu. airbag sayısı park sensörü, 90 hp oluşu falan farkları benim bildiklerim, araç fiyatı 24.000 tl nasıldır???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinuba -- 15 Ocak 2011; 15:56:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinuba

arkadaşlar, 2007 model 30.000 km 'de grande punto 1,3 multijet emotion almaya karar verim, hatta satıcı ile pazarlığı bile bitti, araç 4 lastik yeni michelin lastikler takalı 2 ay olmuş, 5,000 km yapmış, servis kayıtlarında sordurttum, boya kaza vs. hicbirşey yok. zaten arabayıda gösterdik çıkmadı, araç full, grande punto nun active ve dynamic modelini biliyordum, emotion modeli hakkında bilgim yoktu. airbag sayısı park sensörü, 90 hp oluşu falan farkları benim bildiklerim, araç fiyatı 24.000 tl nasıldır???

active 2011 model benzinli 77hp sıfır aracı pazarlıkla 24,500-24000 gibi bir fayata raha alırsın, seninki dize ve 90hp ve 4 yasında karar senin
  • 2011 model 1'3 mult'jet active 1000-1500 km olanlarini 26500-27000 tlgibi rakamlara alirsin Bence hem model hemde yakit acisindan en iyi tercihlerden biri olur
  • Arkadaşlar 1.3 punto evo kasgo yaptırılacak ama hangi firmaya ne fiyata yaptırdınız
  • arkadaşlar yukarıda bahsetmiş olduğum aracı aldım, böylelikle 17.01.2011 tarihi itibariyle grande punto ailesine katıldım;)) aracı bugün ilk kez kullandım, aracı çok beğendim. zaten emotion modeli olduğu icin araçta yok yok, ancak aklıma takılan birkaç soru var, ailemizde birde 2006 model opel corsa 1,3 m.jet 75 hp var, ikisini karşılaştırdığımda corsa daha seri geldi, punto 90 hp olmasına rağmen,, acaba puntonun kasasının büyüklüğü ve ağırlığı bu kadar etken olabilirmi?? yoksa ben mi henüz punto nun diline alışamadım acaba?;))
  • Arkadaşlar kasgo için ne kadar para ödediniz yorum yaparsanız sevinirim.Araç sıfır.
  • temmuzda sıfır g.p için eurokoya 1200 tl verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Arkadaşlar kasgo için ne kadar para ödediniz yorum yaparsanız sevinirim.Araç sıfır.

2010 model Yapıkredi sigorta 577 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunoda

quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Arkadaşlar kasgo için ne kadar para ödediniz yorum yaparsanız sevinirim.Araç sıfır.

2010 model Yapıkredi sigorta 577 TL

Hocam bu full kasgo mu acaba şu an 2011 model bir araç için 1100tl isteniyor sizin daha önceki aracınızdan yada yıldan dolayı indiriminiz mi var biraz açıklama yaparsanız iyi olur çünki bize verilen fiyatın neredeyse yarısına yaptırmışsınız..
  • 2008 GP 1.4 dynamic + park sensörlü 27.000 km de kaç para eder acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xphaselisx -- 21 Ocak 2011; 11:59:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fujisie

2001 model full seat ibiza signo modelini kullanıyorum digital klima 2 airbag abs vs vs bir dolu özelliği var kapı kolları bile aynı golf ha zaten golf motoru kullanmışlar meşhur golf 4 motoru bilen bilir AKL motor.

Gelelim puntoya : Bayram arifesinde aracıma arkadan minibüs çarptı kasko da bayaa kuyruk olmuş ogün fırtınadan bir çok aracın üzerine çatı direk ağaç vs vb düşmüş bende kaskonun anlaşmalı servisine verdim aracı bana bayramdan sonra işleme başlanacağı söylendi kaskoyu aradım bana bir araç bulamadılar kendi çabalarımla havaalanından 1 hafta kiralık bir grande pundo 1.3 multijet buldum. Araçta ses yalıtımı denen bişey yok uzun yol yaptım 20 000 km de 2009 model arabadan abuk subuk sesler geliyordu ee tabii seat kullanan adam bu arabaya binerse tabii ki anlamaz sevmez mp3 çaları yok cd çalar var araçta ses güzel içine binince çok elit bir araca bindiğinizi sanıyorsunuz kapılar kolay kapanıyor ancak bağaj kapısını ya anahtardan yada dokunmatik ön konsoldaki düğmeden açmalısınız manuel bir kol yok açmak için bu özelliği beğenmedim.

Kapılardaki kollar çok kalitesiz plastikten imal edilmiş biraz sert çeken birinin kesin elinde kalır.
    Kıyaslamak istemiyorum ama aracın kalitesi inanılmaz düşük bu kadar para verileceğıne üzerine 5000 ytl daha koyup wolksvagen polo almak daha mantıklı. Hem sağlam hem dayanıklı olur böylece paranızın tam hakkını alırsınız.

Tipik italyan arabası görünüm şekil güzel kokpit sert plastikten malzeme kalitesi kötü ön göstergeler çok kötü teknoloji bukadar ileri iken hala palio göstergelerini inatla kullanıyorlar bir piaggio beverly motorum var o da italyan malı onun da ön göstergeleri çok dandik yani gösterge yapmayı italyanlar bilmiyor yada işlerine bu kadarı geliyor ancak buna rağmen koltukları çok rahat ben bu aracı idareten alırım 3-5 yıl kullanırım diyen için ideal bir süre sonra araçtan sıkılıyorsunuz. 2. eli çok uygun fiyatlarla bulabilirsiniz galerici arkadaşımla görüştüm bu aracın 2. elllerinin prim yapması zor dedi ama zaman gösterir tabii.

Umarım bu aracı alanlar sinir olmamışlardır yorumlarım için kırıcı olduysam affola hissettiklerimi yaşadıklarımı söyledim 2000 km kullandım 6 günde benim tespitlerim bunlar. Saygılar.

yani sen 2001 ibiza daha iyi diyorsun şimdi

lütfen böyle saçmalamıyalım

• GP Fire dynamic 50.000 de 1.4 kaç para eder arkadaşlar? Bi fiyat aralığı söylermisiniz değişen yok, spor paketliymiş (ne var spor pakette bilmiyorum) dijital klima 4 hava yastığı. kaç para eder bu araç?
  • on tampon degısmiş arka tampon ve sag on kapı boyalıymış arkadaşlar ne diyorsunuz?
  • 2006 1.3 90 hp dizel 6 ileri 62.000 km cam tavan esb hi-fi ses sitemi ful bi araç 25.000 tl verilirmi
  • 
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.