Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (533. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.287
Cevap
31
Favori
884.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün itibariyle punto evo ile yakından tanışma fırsatım oldu. Daha önce 5 aracım oldu hep 2.el kullandım. Hepsine masraf ettim masraf açtı yani...Bunlar arasında 2003 astra,97 honda civic,2004 laguna,2000 focus falan vardı.al 15 e, 2bin lira harca,sat yine 15 e gibi kabaca sürekli bir zarar konsu yasandı. hepsinde de beni tatmin etmeyn seyler vardı. en son lagunam masraf cıkardı araba 23e geldi daha aldıgımda, 2 sene icinde 25i de bulacagını düsünerek sattım ve sıfır almaya karar verdim. evo yu inceledim sürmedim acıkcası, zira b segmentinde bir arac, lastik sesi de alacaktır, süspansiyonları cok cok iide olmaycaktır diyerek donanım seviyesini daha cok inceledim. Zira günümüzde ladası da dahil kötü araba yok aslında. Artan beklentiler var...

Velhasılı son model 1.4 fire dynamic 77 BG lik dualogic standart paket bir araç için sipariş verdik. Ben gri istedim , iç döşemeleri de gri istedim ama 20 günü bulacak gibi gelmesi. Bu arada sunu sorayım. Aracın beyazını kısa sürede getirebiliyolar ellerinde var ama iç döşemesi nasıl onu bilmiyorum. Yani ben kırmızı ve mavi gibi degil de gri ic döşeme hosuma gitti katalogdan. Acaba beyaz evo sahibi olan arkadaslar standart pakette ic dösemesinin nasıl oldugunu tarif edebilirler mi diye sorayım...

Aracı 31bin TL ye alıyorum inşallah. Yarısı kredi olacak.

Şimdiden herkese keyifli forumlar
  • Hayırlı olsun..
  • Merhaba,
    Kızkardeşime B sınıfı bir araç almak için uzun süredir araştrıma yapıyoruz. Sonunda pek çok bakımdan Punto Evo 1.4 lt. 77 bg. duologic dynamic mantıklı gelmeye başladı. için bordo siyah olan dışı gri olan aracı bu hafta içerisinde sipariş vermeyi düşünüyoruz. hill holder sistemli duologic şanzıman konusunda yorumlarınız ayrıca dynamic verisyon bayağı dolu geliyor. Kullananlardan gelecek yorumlar kararımızın doğru olup olmadığını bize söyleyecektir.
  • Dualogıc vites performans aramayan ekonomiklik için geliştirilmiş güzel yarı otomatik bir vites sistemi.Kendi tecrübelerime göre vites geçişleri ne çok sarsıntılı nede çok sessiz.Eco mod denilen aracın 2000 ile 2500 devir arası vites değiştiren bir modu vardır.Eco mod açıkken aracın yakıtı ciddi oranda düşmektedir.Ancak yokuşlarda araç bir o kadar cansızlaşmaktadır.Bir kaç kez eco mod ile yokuş yukarı çıkmaya çalıştığımda aracın ilk defa vites kararsızlığı yaşadığına şahit oldum.Eco mod yokuşlarda kapalıyken hiç bir problem olmadan güzel bir şekilde yokuşları tırmanıyor araç.Hillholder sistemi ise bence tek kelime ile muhteşem size 2-3 sn kadar belli eğimlerde geri kaçırmama olanağı tanıyor.Bir çok markada Hillholder opsiyonel olarak satılıyor.Fiat saolsun Dualogic vites seceneğini aldığınızda Hillholderın yanında Asr+Esp yide veriyor.
  • Arkadaşlar bir grande punto buldum araç 2006 model 60.000de adam aracı daha önce satmış fakat serviste city arızası çıkınca alan adam vazgeçmiş

araçta boya kaza hiç bir şey yok 1.4 active modeli tertemiz
    adam bu haliyle 14.250ye bırakabileceğini durumu olmadığından yaptıramadığını söyledi.
    Anlaştık gibi sanırım maliyeti 2000 flnmış bana 16.250ye gelicek.

hesap etmediğim başka bir şey var mı ??
    bir de ücretsiz değişim vs. okudum ama :))) 2.el aldığımda yaparlar mı acaba sonuçta 2.el de olsa kullanıcı hatası değil.
    en azından parayla bile olsa indirim vs. birşeyler olur mu acaba
  • herkese selamlar bı arkadas 1.4 fıre grande motorunu sormus..halen kullanmakta oldugum 2007 grande fıre motorlu aracım var..aldıgımda 8 aylıktı araba ve daha 4.000 kmdeydı ve bu kadar temız bı aracı kacırmamak ıstemıstım ama sahıbıne demıstımkı neden 95 beygır olanı almadın dıe ve ıcımden cok da kufur ettım:)gelelım performansına mersınde oturuorum ve ıddaalı arkadas varsa ısık kalkıslarında 60 km hıza kadar sınıfında benı gececek adam ve araba tanımıyorum!cunku hakıkaten cok atak bı araba bu kadar beklemıyordum fakat 120 sonrasında hıcbıse beklemeyın cunku zıra 140 dana sonra sankı bırısı tutuyor arabayı...sehırıcı kullanım da ben kullanırken kı agresıf kullanırım 8.0 lıtre babamdaykenaraba 7.2-7.5 arasıdır...ama bana sorarsanız yıne turkıyemın ınsan zıhnıyetını anlamadıgm bır nokta daha neden GRANDE PUNTO!bu araba bır oncekı kasası varken nasıl bu kadar tutlur!ve oncekı kasası nıe tutulmaz!yanı 2004-2005 kasası...daha oncekı arabamız 2005 kasa punto 1.4 95 beygır olandı ve araba korkunc bır guce sahıptı...(babam kaza yapıp pert yaptı)...arabayı kullanırken 200km hızda ve hız sabıtleyıcısını kıtledıgımde araba sankı 80 km hızda gıder gıbı rahat ve sıfır ses oranıyla gıdıyordu...grande punto da bunnarı soylemek malesef guc...işçilik bakımından iç işciliği grande punto 1 adım onde eywallah ama genede eskı kasayı ben tercıh ederım...bununla beraber 2005 benzınlı punto arıyorum beyler 60000 km.ye kadar...yazdıklarım benım kışısel goruslerım ve tecrubelerımdır...
  • sizi sitemizde görmek isteriz.ilk ve en donanımlı grandepuntotr de.
  • Arkadaşlar bi şey sormak istiyorum

Dizel GP almaya karar verdim , piyasada bir çok seçenek var. 75 veya 90 Bg lik motorlar arasında gözle görülür bir fark var mı. Yani 75 bg lik aldığım zaman ilerde keşke 90 lık alsaydım diye haflanma durumu olabilir mi ?

Bir de Puntoların Skydome ları hakkında düşünceleriniz nedir ? Daha önce sunroof lu megane 2 kullnadım ve aracın sunroof undan gelen seslerden kafayı yiyecektim.

Görüşlerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Arkadaşlar bi şey sormak istiyorum

Dizel GP almaya karar verdim , piyasada bir çok seçenek var. 75 veya 90 Bg lik motorlar arasında gözle görülür bir fark var mı. Yani 75 bg lik aldığım zaman ilerde keşke 90 lık alsaydım diye haflanma durumu olabilir mi ?

Bir de Puntoların Skydome ları hakkında düşünceleriniz nedir ? Daha önce sunroof lu megane 2 kullnadım ve aracın sunroof undan gelen seslerden kafayı yiyecektim.

Görüşlerinizi bekliyorum

Şahsen 90'lık GP'yi kullanmadım ama eski 75'lik sahibi olarak bence performansı gayet yeterli. Ama imkan varsa 90'lık alın illaki 15 beygirin verdiği farkı hissedeceksinizdir. Birde 90'lık GP'lar 6 vites oluyor. Skydome hakkında bilgim yok
  • arkadslar ben grande punto almayı dusunuyorum ancak bu aractakı bazı sorunlar kafamı karıstırıyor..dıreksıyon kutusu cıty denılen sorun vs..yenı modellerde sorun avrmı 28-29 lıraya alınacak baska bu kalıtede arabada yok..ne yapmamı onerırsınız..
  • 2006-2007 modellerde vardı city motoru arızası 2007 den sonra Fiat düzeltti bu durumu.2006-2007 arızalı olan modelleride servisde direksiyon kutuları ücretsiz değiştirildi.28-29 bine alacağınız araç garanti kapsamında olacaktır.28-29 a Evo benzinli ve Grande Punto hem benzinli hemde dizel versiyonların sıfırını alabilirsiniz.İkinci el denk düşürebilirseniz yeni Bravo ve Cruz benim tercih edeceğim modeller olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reko

arkadslar ben grande punto almayı dusunuyorum ancak bu aractakı bazı sorunlar kafamı karıstırıyor..dıreksıyon kutusu cıty denılen sorun vs..yenı modellerde sorun avrmı 28-29 lıraya alınacak baska bu kalıtede arabada yok..ne yapmamı onerırsınız..

Hemen gidip 1.3 90 HP Multijet 6 Vites Dynamic veya Emotion Almanızı öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

quote:

Orijinalden alıntı: reko

arkadslar ben grande punto almayı dusunuyorum ancak bu aractakı bazı sorunlar kafamı karıstırıyor..dıreksıyon kutusu cıty denılen sorun vs..yenı modellerde sorun avrmı 28-29 lıraya alınacak baska bu kalıtede arabada yok..ne yapmamı onerırsınız..

Hemen gidip 1.3 90 HP Multijet 6 Vites Dynamic veya Emotion Almanızı öneririm

zaten dusunuyorum ama yınede bazı problemler kulagıma gelıyor o nednle soruyorum..
  • 2007 model dynamic grande punto,42bin kmde ve 20bin tl isteniyor. sizce fiyat nasıl? kaç liraya kadar alınmalıdır araç,kazasız boyasız servis bakımlı olduğunu düşünerek cevap verirseniz sevinirim,yorum yapıp yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler. 2gün içinde karar vermem gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dorillis

2007 model dynamic grande punto,42bin kmde ve 20bin tl isteniyor. sizce fiyat nasıl? kaç liraya kadar alınmalıdır araç,kazasız boyasız servis bakımlı olduğunu düşünerek cevap verirseniz sevinirim,yorum yapıp yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler. 2gün içinde karar vermem gerekiyor.

GP düşünsem 20 bin TL param olsa kaçırmam o aracı
  • oncelıkle herkese merhabalar ... en cok 20.000 cıvarlarında bır butcem var ve arastırmalarımda bana butun yollar gp yı gosterdı.
    sizlerede soracagım bazı sorular var.
    1-) Tiptronık bir arac istiyorum fakat ınternette actıve modellerının bazısı 18 bazısı 22 bın fıat wermıs aynı donanım ve yakın km lerdekı araclarına
    acaba fıatı sısırmıslermı yoksa 18 cıvarındakılerde bır sorun mu vardır?
    2-)bir diger sorumsa düz vites alıp hillholder lı bır arac alsammı dıye dusundum acaba bu hıllhollder ın calısma prensıbı tam olarak nedır?Aslında duz vıtes ıstıyorum ama bu yokuslarda kalkıslar falan gercekten yoruyor ınsanı
    sımdılık sorularım bunlar bıraz daha sıız ugrastıracagım sanırım cevaplar ıcın sımdıden tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur444

oncelıkle herkese merhabalar ... en cok 20.000 cıvarlarında bır butcem var ve arastırmalarımda bana butun yollar gp yı gosterdı.
    1-) Tiptronık bir arac istiyorum fakat ınternette actıve modellerının bazısı 18 bazısı 22 bın fıat wermıs aynı donanım ve yakın km lerdekı araclarına
    2-)bir diger sorumsa düz vites alıp hillholder lı bır arac alsammı dıye dusundum acaba bu hıllhollder ın calısma prensıbı tam olarak nedır?Aslında duz vıtes ıstıyorum ama bu yokuslarda kalkıslar falan gercekten yoruyor ınsanı
    sımdılık sorularım bunlar bıraz daha sıız ugrastıracagım sanırım cevaplar ıcın sımdıden tesekkurler.

hillholder: belli bir eğimin üzerinde sen freni bıraktıktan sonra 2sn daha frene basar araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur444

oncelıkle herkese merhabalar ... en cok 20.000 cıvarlarında bır butcem var ve arastırmalarımda bana butun yollar gp yı gosterdı.

Sorrun olacağını zannetmiyorum.Bazısı tok satıcı bazısı piyasasını istiyor.2006-2007-2008 Active Dualogic Gp lerde Hilholder bulunmuyor.2009 modellerde Asr+esp+hillholder ı dualogic pakete dahil ettiler.Ancak 2006-2008 seri dualogic viteslerde dynamic donanımlılarda hillholder bulunması gerekiyor.Hillholder evoda da dualogic hariç opsiyonel gözüküyor.
  • 2007 model 1.4 fire active im var.
    Uzun farlar neredeyse 0 etki yapıyor, kısa farlar da tatminkar değil.
    Ne yapabilirim? Acaba serviste farları değiştirmek sorunu halleder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HRNclk777

2007 model 1.4 fire active im var.
    Uzun farlar neredeyse 0 etki yapıyor, kısa farlar da tatminkar değil.
    Ne yapabilirim? Acaba serviste farları değiştirmek sorunu halleder mi?

Aracın orjinal farları mı ? İlk günden beri mi böyle yoksa sonradan mı böyle oldu ?
    Ampulleri değiştirirseniz çözüm olabilir .. Servise bunun nedenini sorun derim ama önce ...
  • 
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.