Şimdi Ara

GRANDE PUNTO

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
12.299
Cevap
32
Favori
864.477
Tıklama
Giriş
    193 Mesaj
    selam arkadaşlar 2 güne kadar bu aracı satın alacam fakat hiç fiat marka araba kullanmadım bu forumu okudum ve tecrübeli kişilerden allah razı olsun beni aydınlattınız fiat GP sahibleri hemen hemen hepsi tıkırtı ve elektronik arızalardan ve süspansiyon sertliğinden bahsetmiş ben ve eşim 2.5 sene 2004 model nissan micra tekna 1.4 otomatik kullandık ve akü değişmesi hariç hiç arıza çıkmadı araçta....
    şimdi onu sattık ve bu Fiat GP almak istiyoruz arabada kaza yok boyada yok yeni bakımı yapıldı gittim gördüm çok temiz tabi alırken servis kontrol etmeden almayacam sizce bir micra kullanıcısı olarak bu aşağdaki ilanda gördüğünüz fiat GP fire active 1.4 2008 model memnun kalırmıyız şimdiden teşekkürler

http://www.sahibinden.com/boyasiz_kazasiz_otomatik_vitesli_dualogic-40WQQaXQQ20767599WQQpXQQdisplayitem

not: nissan micra çok konforlu bir araçtı benim için eğer bu micradan kat kat konforlu diyorsanız hemen satın alacam lütfen bana yol gösterin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sun.off -- 23 Şubat 2010; 0:03:18 >
    |
    |

• Yarbay
    6706 Mesaj
    Öncelikle şunu belirteyim düşündüğünüz Fire motor 1.4 77 HP ve performans adına pek birşey beklememek gerek. Ama performans sorun değilse şehir içi amaçlı kullanacaz diyorsanız yeterli olacaktır. Araç Active yani baz donanım ( nissan'da tekna sanırım full donanımdı yanılıyorda olabilirim ) yani active donanımda otomatik klima , arka camlar otomatik gibi özellikler yok ama kullanıcıyı tatmin edecek donanıma sahip. Konfor olarak yorumum ise ikiside B sınıfı bir araç fazla konfor beklememek lazım ama rahat araçtır ve aracın tipi gerçekten çok güzel sportif bi tipi var kullanıcıyı en çok etkileyende aracın tipi oluyor zaten :) Birde araç 78.000 kilometrede , daha düşük kilometreli bulmaya çalışın derim imkan varsa ..
    |
    |
    cevabınız için teşekkürler Trabzon61 bugün araçı kullandım ve hakketen çok keyifli nissan micra halt etmiş bunun yanında performans pek aramıyorum şehir içinde ve sadece hafta sonu kullanacam için sorun yok hız yapmayı sevmiyenlerdenim. kilometresi biraz yüksek ama model 2008 ve damla çizik ve boya yok bugün servisteydik araç bakımlı fakat sadece Triger setinin 4..5 bin km sonra deiştir dediler bana . hepsi bu yarın araçı satın alacam ve aranıza katılacam saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    6706 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: onn.off

cevabınız için teşekkürler Trabzon61 bugün araçı kullandım ve hakketen çok keyifli nissan micra halt etmiş bunun yanında performans pek aramıyorum şehir içinde ve sadece hafta sonu kullanacam için sorun yok hız yapmayı sevmiyenlerdenim. kilometresi biraz yüksek ama model 2008 ve damla çizik ve boya yok bugün servisteydik araç bakımlı fakat sadece Triger setinin 4..5 bin km sonra deiştir dediler bana . hepsi bu yarın araçı satın alacam ve aranıza katılacam saygılar

Rica ederim ne demek

Şehir içi kullanacaksanız direksiyon " City " modu olayını biliyorsunuz heralde , direksiyon tüy kadar hafif oluyor
    Aslında kilometresi yüksek falan değil ama Türkiye'de 100.000 km'ye yaklaşmış veya geçmiş araçlara kötü gözle bakarlar ya o bakımdan dedim. Aracı düzgün kullandığınız sürece + 300 bin km daha devirir o araç Hazır temizinide bulmuşken aracın kaçırmayın derim , aramıza şimdiden hoşgeldiniz Gerçi şuan Grande Punto'm yok ama kalbim hala onda
    |
    |

• Yüzbaşı
    478 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: onn.off

selam arkadaşlar 2 güne kadar bu aracı satın alacam fakat hiç fiat marka araba kullanmadım bu forumu okudum ve tecrübeli kişilerden allah razı olsun beni aydınlattınız fiat GP sahibleri hemen hemen hepsi tıkırtı ve elektronik arızalardan ve süspansiyon sertliğinden bahsetmiş ben ve eşim 2.5 sene 2004 model nissan micra tekna 1.4 otomatik kullandık ve akü değişmesi hariç hiç arıza çıkmadı araçta....
    şimdi onu sattık ve bu Fiat GP almak istiyoruz arabada kaza yok boyada yok yeni bakımı yapıldı gittim gördüm çok temiz tabi alırken servis kontrol etmeden almayacam sizce bir micra kullanıcısı olarak bu aşağdaki ilanda gördüğünüz fiat GP fire active 1.4 2008 model memnun kalırmıyız şimdiden teşekkürler

http://www.sahibinden.com/boyasiz_kazasiz_otomatik_vitesli_dualogic-40WQQaXQQ20767599WQQpXQQdisplayitem

not: nissan micra çok konforlu bir araçtı benim için eğer bu micradan kat kat konforlu diyorsanız hemen satın alacam lütfen bana yol gösterin

2 aydır aynı aracı kullanmaktayım.Şu ana kadar bir şikayetim olmadı.Evet tıkırtı bozuk yollarda gelebiliyor.Süspansiyonlarının sert olduğunu düşünmüyorum.Trabzonlu kardeşim activelerin boş olduğunundan bahsetmiş.Düz vites activelere oranla güvenlik acısından son derece dolu bir araçtır.Hatta güvenlik donanımlarıyla Dynamiclerle yarışır(Asr-Esp-Tork düzenleyici-Hıllholder-Panik fren destek sistemi bulunmaktadır).Yakıt ekonomisi olarak çok iyidir(İstanbul'da 7 lt üstünde daha yakmadı).Ancak alacağınız aracın km yüksek.Muhakkak yetkili servise götürüp gösteriniz.Eğer aracı alacaksanızda muhakkak garantisini uzatınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FauFau -- 23 Şubat 2010; 21:43:42 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    Bir arkadaş Emotion dizel 60.000 de aracı 20.000'e satıyor nasıl rakam sizce alınır mı?

60bin bakımları yapılmış. Araç temiz baktırdık hiç bir sorunu yok?
    |
    |
    arkadaşlar fiat grande punto 1.4 fire active 2008 model gri alarak aranıza katılmış bulunmaktayım yaklaşık 2.5 saat aracı kullanmak nasip oldu fakat ben hiç yazılanlara fazla aldırış edemiyecem çünkü ne tıkırtı sesi nede motor sesi var gayette güzel gidiyor yolda ayrıca önceki aracımla ufak bir çukura girseydım araba çok sarsılıyordu ve sürekli fren yapıp girmek zorunda kalıyordum sanki arabanın motoru yerinden çıktı gibi bir his veriyordu ama bun (fiat GP) hiç öyle bir durum olmadı ki aynı yolları kullandım kapılar sert kapanıyor diye duymuştum ama ben gayet rahat kapattım aracın performansı düşük dediler vallah bana yeterli geldi istanbulda hız yapmak ölüme meydan okumak gibi hiç işim olmaz
    ayrıca fiat GP frenleri acayıp güzel bastığın anda yere yapışıyor sanki iç mekanı çok rahat herşey elinin altında bilemiyorum nissan micra bunu yanında bisiklet gibi kalıyor
    dışını tarif etmeme gerek yok zaten beni cezbeden tarafı o eşsiz duruşu çok karizmatik allah herkese kazasız belasız kullanmak nasip etsin
    şimdilik bu kadar
    |
    |

• Teğmen
    193 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: neuro

Bir arkadaş Emotion dizel 60.000 de aracı 20.000'e satıyor nasıl rakam sizce alınır mı?

model kaç
    |
    |
    |
    |

2006 ama City arızası yok.

biraz fazla gibi geldi bana ben 2008 1.4 fire active tiptronik vites 78.000 km 18.000 tl aldı adam 18.990 tl istiyordu pazarlıkla 18.000 tl indirdim daha 12 gün önce bütün bakımlarını yaptırmıştı faturası elimde biraz daha iyi araştır iyi pazarlık yap nede olsa 2006 satarken öyle bir kırpıyorlarki modeli düşük diye

bugün aldığım bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sun.off -- 24 Şubat 2010; 13:44:30 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    Dizel ve Emotion olduğu için bunların fiyatları daha yüksek oluyor.

http://www.sahibinden.com/search.php?a=10&&b[detay_5_min]=2005&b[detay_5_max]=9999999999&b[detay_17][0]=22&b[country_id]=1&b[city_id]=0&b[lrt]=1&b[region_id]=0&b[uncompleted]=0&b[pricecurr]=1&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=20241&c=20241&search_result_page_limit=20&sKlasik=1&c=20241&b[sort_field]=real_price&b[sort_order]=asc&b[page]=1

Saihibinden'de bu ilandan iyisi yok ama orada yazan değil de gerçek fiyatlarını bilemediğim için sordum.

2006 multijet emotion 60.000km de fiyat 20.000 buradaki fiyatlara baktığımda ilan uygun gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neuro -- 24 Şubat 2010; 14:17:58 >
    |
    |

• Teğmen
    193 Mesaj
    doğru emotion serisi biraz pahalı ... vuruk ve boya yoksa servise kontrol ettir sorun yoksa al bence bu fiat GP hakkında okuduğum sayısız olumsuz yanı var dediler ben hiç birini göremedim inan alırken tereddüt ettim ama iyi ki almışım arabaya bindiğimi hissettim.... yok motor sesi geliyormuş yok iyi izolasyon yapılmamış yok kalkışı çok yavaş yok tıkırtı sesi var yok süspansiyou çok sert yok kapı sert kapanıyor yok içi plastkmiş ben bunların hiç bir tanesini göremedim hatta keşke motor sesi biraz daha yüksek olasa daha çok hoşuma giderdi
    hiç kimseyi dinleme büçen yetiyorsa al çok memnun kalırsın en azından servisi diğer markalar gibi haşırt diye geçirmiyor parçası uygun.. ben polo alacaktim
    arkadaşım tamirci bana dedi ki polonun bir farı senin maaşını götürür hiç yaklaşma peugeot 307 2006 model alacaktım hatta başlık bile açtım onun için tam almaya gittik servisteki adam aynen şöyle dedi bana

bu araba çok arıza yapar haberin olsun hee ben param var uğraşırım diyorsan al peugeot 307 ama benim sana tavsiyem git bitane fiat GP al bundan daha iyi demişti işte o anda ben bu fiat GP aşık oldum saygılar
    |
    |

• Yarbay
    6706 Mesaj
    quote:

Fiyatı çok iyi .. 1.3 75 HP Activelerin 17,5 - 19 arası gittiğini düşünürsek gerçekten çok iyi bir fiyat. Kilometresi normal , baktırdık hiç bir sorun yok diyorsunuz e 60 bin bakımıda yapılmış. Alacaksanız kaçırmayın derim hemde Emotion

______________________________________________________________________________________________________________

onn.off , aracınız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 24 Şubat 2010; 16:40:59 >
    |
    |

• Teğmen
    193 Mesaj
    çok teşekkürler Trabzon61 herkese kazasız belasız günler dilerim
    sahabtan beri arkadaşlar tatlı yedirmekten iflas ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sun.off -- 24 Şubat 2010; 16:46:07 >
    |
    |

Dün itibariyle punto evo ile yakından tanışma fırsatım oldu. Daha önce 5 aracım oldu hep 2.el kullandım. Hepsine masraf ettim masraf açtı yani...Bunlar arasında 2003 astra,97 honda civic,2004 laguna,2000 focus falan vardı.al 15 e, 2bin lira harca,sat yine 15 e gibi kabaca sürekli bir zarar konsu yasandı. hepsinde de beni tatmin etmeyn seyler vardı. en son lagunam masraf cıkardı araba 23e geldi daha aldıgımda, 2 sene icinde 25i de bulacagını düsünerek sattım ve sıfır almaya karar verdim. evo yu inceledim sürmedim acıkcası, zira b segmentinde bir arac, lastik sesi de alacaktır, süspansiyonları cok cok iide olmaycaktır diyerek donanım seviyesini daha cok inceledim. Zira günümüzde ladası da dahil kötü araba yok aslında. Artan beklentiler var...

Velhasılı son model 1.4 fire dynamic 77 BG lik dualogic standart paket bir araç için sipariş verdik. Ben gri istedim , iç döşemeleri de gri istedim ama 20 günü bulacak gibi gelmesi. Bu arada sunu sorayım. Aracın beyazını kısa sürede getirebiliyolar ellerinde var ama iç döşemesi nasıl onu bilmiyorum. Yani ben kırmızı ve mavi gibi degil de gri ic döşeme hosuma gitti katalogdan. Acaba beyaz evo sahibi olan arkadaslar standart pakette ic dösemesinin nasıl oldugunu tarif edebilirler mi diye sorayım...

Aracı 31bin TL ye alıyorum inşallah. Yarısı kredi olacak.

Şimdiden herkese keyifli forumlar
    |
    |

• Yüzbaşı
    538 Mesaj
    Hayırlı olsun..
    |
    |
    Kızkardeşime B sınıfı bir araç almak için uzun süredir araştrıma yapıyoruz. Sonunda pek çok bakımdan Punto Evo 1.4 lt. 77 bg. duologic dynamic mantıklı gelmeye başladı. için bordo siyah olan dışı gri olan aracı bu hafta içerisinde sipariş vermeyi düşünüyoruz. hill holder sistemli duologic şanzıman konusunda yorumlarınız ayrıca dynamic verisyon bayağı dolu geliyor. Kullananlardan gelecek yorumlar kararımızın doğru olup olmadığını bize söyleyecektir.
    |
    |

2009 PEUGEOT 308 Comfort 1.6 VTI 120 Hp Babylone Kırmızı
  • Yüzbaşı
    478 Mesaj
    Dualogıc vites performans aramayan ekonomiklik için geliştirilmiş güzel yarı otomatik bir vites sistemi.Kendi tecrübelerime göre vites geçişleri ne çok sarsıntılı nede çok sessiz.Eco mod denilen aracın 2000 ile 2500 devir arası vites değiştiren bir modu vardır.Eco mod açıkken aracın yakıtı ciddi oranda düşmektedir.Ancak yokuşlarda araç bir o kadar cansızlaşmaktadır.Bir kaç kez eco mod ile yokuş yukarı çıkmaya çalıştığımda aracın ilk defa vites kararsızlığı yaşadığına şahit oldum.Eco mod yokuşlarda kapalıyken hiç bir problem olmadan güzel bir şekilde yokuşları tırmanıyor araç.Hillholder sistemi ise bence tek kelime ile muhteşem size 2-3 sn kadar belli eğimlerde geri kaçırmama olanağı tanıyor.Bir çok markada Hillholder opsiyonel olarak satılıyor.Fiat saolsun Dualogic vites seceneğini aldığınızda Hillholderın yanında Asr+Esp yide veriyor.
    |
    |
    Arkadaşlar bir grande punto buldum araç 2006 model 60.000de adam aracı daha önce satmış fakat serviste city arızası çıkınca alan adam vazgeçmiş

araçta boya kaza hiç bir şey yok 1.4 active modeli tertemiz
    adam bu haliyle 14.250ye bırakabileceğini durumu olmadığından yaptıramadığını söyledi.
    Anlaştık gibi sanırım maliyeti 2000 flnmış bana 16.250ye gelicek.

hesap etmediğim başka bir şey var mı ??
    bir de ücretsiz değişim vs. okudum ama :))) 2.el aldığımda yaparlar mı acaba sonuçta 2.el de olsa kullanıcı hatası değil.
    en azından parayla bile olsa indirim vs. birşeyler olur mu acaba
    |
    |
    herkese selamlar bı arkadas 1.4 fıre grande motorunu sormus..halen kullanmakta oldugum 2007 grande fıre motorlu aracım var..aldıgımda 8 aylıktı araba ve daha 4.000 kmdeydı ve bu kadar temız bı aracı kacırmamak ıstemıstım ama sahıbıne demıstımkı neden 95 beygır olanı almadın dıe ve ıcımden cok da kufur ettım:)gelelım performansına mersınde oturuorum ve ıddaalı arkadas varsa ısık kalkıslarında 60 km hıza kadar sınıfında benı gececek adam ve araba tanımıyorum!cunku hakıkaten cok atak bı araba bu kadar beklemıyordum fakat 120 sonrasında hıcbıse beklemeyın cunku zıra 140 dana sonra sankı bırısı tutuyor arabayı...sehırıcı kullanım da ben kullanırken kı agresıf kullanırım 8.0 lıtre babamdaykenaraba 7.2-7.5 arasıdır...ama bana sorarsanız yıne turkıyemın ınsan zıhnıyetını anlamadıgm bır nokta daha neden GRANDE PUNTO!bu araba bır oncekı kasası varken nasıl bu kadar tutlur!ve oncekı kasası nıe tutulmaz!yanı 2004-2005 kasası...daha oncekı arabamız 2005 kasa punto 1.4 95 beygır olandı ve araba korkunc bır guce sahıptı...(babam kaza yapıp pert yaptı)...arabayı kullanırken 200km hızda ve hız sabıtleyıcısını kıtledıgımde araba sankı 80 km hızda gıder gıbı rahat ve sıfır ses oranıyla gıdıyordu...grande punto da bunnarı soylemek malesef guc...işçilik bakımından iç işciliği grande punto 1 adım onde eywallah ama genede eskı kasayı ben tercıh ederım...bununla beraber 2005 benzınlı punto arıyorum beyler 60000 km.ye kadar...yazdıklarım benım kışısel goruslerım ve tecrubelerımdır...
    |
    |

Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
Media Sözlük
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.