Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (528. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.287
Cevap
31
Favori
884.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birebir orjinal vardı ama yasal olmadığı için üretimi durduruldu artık bu şekilde çıkartıyoruz.
    Orjinal son ürünü de grande punto forumdan Orçun ÇABUK arkadaşıma verdim.
  • punto sahibi arkadaşlar.az önce deha otomotivle (02122334949) görüştüm.grande punto araçlara lpg montajının yapılması durumunda aracın garantisinin bozulacağını söyledi.tofaşın henüz lpg iznini vermediğini belirtti ve beklelememizi söyledi.şu an linea lara iznin verildiğini ama bunun için 6 ay beklediklerini söyledi.bilgi için bize ayda 1 telefon açın dedi.
    arkadaşlar fıatı bu konuda telefon yağmuruna tutarsa işi hızlandırabiliriz
    fıat ın internetsitesinde(http://www.fiat.com.tr/)fıat çağrı merkezi logosuna tıkladığınızda açılan sayfaya şikayetlerinizi yazıp onayladığınızda sizi arıyor ve bilgi veriyorlar.
    grande puntolara garanti kapsamında lpg montajının yapıması isteğinizi buraya yazabilirsiniz.bu konuda madur olan bir çok arkadışımız var heralde değilmi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyrunnerug

iyi gunler gpcular bende yakında sizin gibi bi gp almayı dusunuyorum fakat motor ve donanım konusunda bi turlu karar veremedim aslında 120 hp istiyorum ama pahalı sizce 95 hp yeterlimidir yoksa 2000 lira daha koyup tjet mi alayım haa birde 2. el konusu var 24000 cok temiz 2008 model t-jet dynamic versiyona mı yoneleyim nedir sizin fikriniz

Arkadaşım selamlar,benim de siyah GP 1.4 T-Jet'im var 3 kapı.3 ya da 4 kapı kararını verdikten sonra bence dizel mi benzinli mi cevabını yanıtla kendince.Rutinini bilmediğimden birşey yazmıyorum.95'liği de kullandım ayrıca.T-Jet'le aralarında çok fark var,yüksek hızlara doğru 95'liğin nefesi kesiliyor.Bu seviyede T-Jet devam ediyor onu söylüyeyim.
    Nette ben de çok temiz,çok az km yapmış T-Jet'ler görüyorum ve bence gerçekten iyi seçenekler.Sport pakette full donanım var onu unutma.Power ses sistemi de cabası.
    Ancak en önemlisi,eğer 2008 tarzı bir modelde karar kılarsan muhakkak garantisi uzatılmış bir araca yönlen ki başın hiç ağrımasın.

• Bu da benden olsun :) Cam tavan bu bebeğe çok yakışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan_G

arkadaşlar 1.3 multıjet 90 hp nin hızlanması nasl en son yapabilidğinz hız nedir fabrika verilerindeki hızdan yukarı çıkabilir mi yüksek hızlarda içeri çok ses alıyor mu tşkler

75hp ile ;

E haliyle motor biraz bağırıyor Ama öyle rahatsız edici bir ses yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 12 Eylül 2009; 6:48:49 >

• Grande 1.4 Fire Active' deki Triptonik Vites kullanımı anladığım üzere + ve - hareketlerle mi kullanılıyor. D ve P konumu olmadığını görüyorum fakat, D görevini görebiliyor mu bu vites? Keseme göre bir punto buldum fakat otomatik araç aradığım için bu bilgiye ihtiyacım var. Yardımlarınızı rica ederim.

• vites kolunu sola doğru itişinizde vites otomatikle manuel arasında seçim yapma hakkına sahipsiniz. diyelim hareket halindesiniz otomatik modda kullanıyorsunuz. vites kolunu sola ittiğinizde artık manuel oluyor ve artı eksi yönlerde vites değişimlerini yapabiliyorsunuz. aynı şekilde manueldeyken yine sola ittiğinizde bu seferde otomatik moda geçiyor ve yolunuza devam ediyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedatc

Grande 1.4 Fire Active' deki Triptonik Vites kullanımı anladığım üzere + ve - hareketlerle mi kullanılıyor. D ve P konumu olmadığını görüyorum fakat, D görevini görebiliyor mu bu vites? Keseme göre bir punto buldum fakat otomatik araç aradığım için bu bilgiye ihtiyacım var. Yardımlarınızı rica ederim.

Açıkçası bilgim yok ama tahminimce sola bir tık ettirdiğinizde yani "A" yerine geçecek "Automatic"tir herhalde
    O otomatik vitesin D modu işlevini görücektir. Yanlış bilgi vermiş olmıyayım , tahminimce böyledir diye düşünüyorum.
    Çünkü aynısı Mitsubischi Colt'ta var dediğim gibi işliyor vites aksamı.
    Fakat 1.4 77 beygir benzinli GP sizi yolda üzer haberiniz olsun performans falan bekleyemeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: MackaLi6161

quote:

Grande 1.4 Fire Active' deki Triptonik Vites kullanımı anladığım üzere + ve - hareketlerle mi kullanılıyor. D ve P konumu olmadığını görüyorum fakat, D görevini görebiliyor mu bu vites? Keseme göre bir punto buldum fakat otomatik araç aradığım için bu bilgiye ihtiyacım var. Yardımlarınızı rica ederim.

Açıkçası bilgim yok ama tahminimce sola bir tık ettirdiğinizde yani "A" yerine geçecek "Automatic"tir herhalde
    O otomatik vitesin D modu işlevini görücektir. Yanlış bilgi vermiş olmıyayım , tahminimce böyledir diye düşünüyorum.
    Çünkü aynısı Mitsubischi Colt'ta var dediğim gibi işliyor vites aksamı.
    Fakat 1.4 77 beygir benzinli GP sizi yolda üzer haberiniz olsun performans falan bekleyemeyin

A/M yi ayrı ayrı algılamakta zorlandım sanırım. Dediğiniz çok doğru :) Nasıl düşünemedim!? Colt demişsiniz Punto ile kıyasladığınızda Colt daha performanslı bir arac mıdır? İkisinide kullanmış olabileceğinizi tahmin ederek soruyorum. Ayrıca bagaj hacimleri ikisi arasında nasıl? Çünkü düşündüğüm bütçe ile yakın araçlar.
    150 Beygir araç kullandığım için hepsi bana az gelecektir. Belki beni biraz trafikte ehlileştirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatc -- 14 Eylül 2009; 13:29:41 >

• quote:

A/M yi ayrı ayrı algılamakta zorlandım sanırım. Dediğiniz çok doğru :) Nasıl düşünemedim!? Colt demişsiniz Punto ile kıyasladığınızda Colt daha performanslı bir arac mıdır? İkisinide kullanmış olabileceğinizi tahmin ederek soruyorum. Ayrıca bagaj hacimleri ikisi arasında nasıl? Çünkü düşündüğüm bütçe ile yakın araçlar.
    150 Beygir araç kullandığım için hepsi bana az gelecektir. Belki beni biraz trafikte ehlileştirir.

Performans ve kalite olarak Colt , Grande Punto'nun 1 adım önündedir şahsi görüşüm.
    Bagaj konusuna gelince Grande Punto aracımın bagaj hacmi 275 litre. Colt'un bagaj hacmi ise 220 litre. Yani Grande Puntonun bagajı biraz daha geniş

2 Aracı kendime göre yorumlayayım

Grande Punto biraz daha geniştir , sportif görünümü alıcıyı etkiler multijet motoru güzel performanslıdır yakıtta cimridir 1.3 75hp aracım 195 nm tork üretiyor.Donanım olarak bütçeniz el veriyorsa Dynamic modelini öneririm

Colt ise kalitesi ve 1.3 95hp gücünde bir motora sahip.Donanımı malzeme kalitesi iyidir GP'ye göre biraz daha küçüktür şahsen tipini beğenmiyorum aracın.1 kere kullanma imkanım oldu gayet rahat ve keyifli bir şekilde kullandım aracı bu kadar seveceğim aklıma gelmezdi Fakat dediğim gibi tipini beğenmiyorum aracın. Yoksa 4*4'lük bir araç o sınıfta

Dediğim gibi Tercihiniz GP'den yana olursa mutlaka Dynamic modelini alın ve mümkünse dizel olsun dediğim gibi benzinli GP sizi yolda gerçekten üzer 150hp'den sonra :) Dizel GP'nin düşük devirde verdiği yüksek tork sizi benzinliye göre daha memnun edecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 14 Eylül 2009; 20:17:18 >

• Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Arabamı satıp, paramı cebime koyup, okuduklarımı da değerlendirip, uygun bir araç edineceğimi sanıyorum. Haydi hayırlısı
  • quote:

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Arabamı satıp, paramı cebime koyup, okuduklarımı da değerlendirip, uygun bir araç edineceğimi sanıyorum. Haydi hayırlısı

Rica ederim , şimdiden hayırlı olsun
  • yokuş çıkması problem olarak söylenmiş,
    peki 90 bg lik dizele chip taktırsak bu problemin üstesinden gelebilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobege

yokuş çıkması problem olarak söylenmiş,
    peki 90 bg lik dizele chip taktırsak bu problemin üstesinden gelebilirmiyiz?

75hp'lik multijet motoru kullanıyorum , rampalarda o kadarda kötü değil yokuş 3-4 km uzunluğunda değilse aracın pek hız kestiğini söyleyemem

90hp'lik hayli hayli yetecektir , eğer chip taktırmak isterseniz dahada iyi bir sonuca varırsınız orası ayrı
  • Çok da fazla okuyamadım ama triptronikle vitesle ilgili yardımım dokunursa diye şu açıklamayıo yapayım:
    Normalde vites normal konumunda otomatikdedir. Yani D diye bildiğiniz mod. Eğer sağa çakip yukarı itersek boşda ,sağa çekip geri çekersek geri vitesde olur. Ama manuel kullanmak için vites kolunu 10 cm kadar (gideceği max yer o kadar çünkü) sola itip bırakıyoruz. Aslında gene aynı yerde duruyor ama manuele geçti, Ondan sonra vites büyültmek için ileri küçültmek için geri çekip bırakıyoruz. Tekrar Auto. yapmak için tekrar sola itip bırakıyoruz. Kullanımı son derece kolay kafa karıştıracak hiçbir yönü yok ama kesinlikle hillholder desteği öneririm.
  • Arkadaslar Ankara ve cevre illerden.
    Grande Punto ariyorum.
    Km si 80.000 i gecmemis olacak.
    Fiyat olarak da: 16000-18000 arasi.

Satmayi dusunen varsa bu carsamba alabilirim.
  • Bende Fiat Grande Punto 1.4 Fire active var 25000 KM'de. Çok temiz, kazasız boyasız. Honda civic sedan alacağım için satıyorum. Honda başlığı altında yazdıklarımı okuyabilirsin. İlanım sahibinden.com'da İlan No'su: 17043064.
  • Eğer 20.000 TL'ye çıkarsa bütçeniz anahtarı teslim ediyorum. Yenisiyle değiştirmek için satıyorum bende , aracım imzamda yazıyor buda ilanı aklınızda bulunabilir çarşambayı geçmiş olsakta

http://www.sahibinden.com/sahibinden_orjinal_tertemiz_grande_punto_2006_multijet-09WQQaXQQ17017639WQQpXQQdisplayitem
  • 2006 37000 de Seat Ibiza aldim.
    Ilginize tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dallassimo

2006 37000 de Seat Ibiza aldim.
    Ilginize tesekkurler.

Hayırlı olsun güzel seçim olmuş
  • 
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.