Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (504. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.687
Cevap
119
Favori
822.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 502503504505506
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hakkiniz var kampanya var mı yanaş, ne bileyim dizeli pek bilmezdim teşekkür ederim. Ben 6,2 gösterge gerçek değer 6,5- 7 aralığında biniyorum. Daha da düşmüyor, ayrica lastik havası çok önemli bu araçta devamli azalıyor ve yakıtı ciddi etkiliyor diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

Ben PO dan alıyorum %3 pompa fiyatı direkt düşüyor. Tavsiye ederim. Total de iyidir. Nerde kampanyalı buldunuz oradan alın. Durum gittikçe vahimleşiyor çünkü. Mesela Hala yirmili kuruş yakan var mı aramızda ?

merhaba,
    ben önceki aracım reno scenic 2013 dizel için de yeni aracım citroen c4 2016 picasso için de hep shell kullanıyordum. 5 tl yi geçti yakıt 270 civarında full tutarı.

shell yakıt sorunsuz bir durumda idi, po opet total kullanmadım ama daha önceki araçlarımdan kullandığım firmalardı.
    bir depoda ne kadar fark eder,
    özellikle fransız arabalarına total önerirler ama bu konuda tecrübe etmedim.
    mutlaka ki ekonomimizi de düşünmeliyiz ,
    po
    total
    fiyat ile birlikte sıkıntı yaratmayan bir dizel yakıt sunuyorsa tabi ki değiştirme durumu olabilir,
    bir daha ki doldurma da po total hangisi ekonomikse bir test edeyim

• quote:

merhaba,
    ben önceki aracım reno scenic 2013 dizel için de yeni aracım citroen c4 2016 picasso için de hep shell kullanıyordum. 5 tl yi geçti yakıt 270 civarında full tutarı.

shell yakıt sorunsuz bir durumda idi, po opet total kullanmadım ama daha önceki araçlarımdan kullandığım firmalardı.
    bir depoda ne kadar fark eder,
    özellikle fransız arabalarına total önerirler ama bu konuda tecrübe etmedim.
    mutlaka ki ekonomimizi de düşünmeliyiz ,
    po
    total
    fiyat ile birlikte sıkıntı yaratmayan bir dizel yakıt sunuyorsa tabi ki değiştirme durumu olabilir,
    bir daha ki doldurma da po total hangisi ekonomikse bir test edeyim

Yanlış anlaşılma olmasın benim çalıştığım kurum ile anlaşmadan kaynaklı bir indirim söz konusu bu. Po tercihim bu yüzden. İndirim olmasaydı Total tercih ediyordum. Bazen Opet. Yalnız PO total gibi uzun menzil sunuyor ve opetin mazotu gibi sesi artırmıyor yorumunu rahatlıkla yapabilirim. Tabi istasyon da önemli benim aldığım yer de tanıdık işini çok düzgün yapan bir esnaf.

Uzun lafın kısası puan kampanyası veya kartla belirli oranlarda ucuza alım gibi durumları kaçırmayın. Marka gözetmeyin. Gidip çekoil den alın demiyorum :)

• Merhaba, Multimedya sisteminden sistem bilgilerini, sistem versiyonlarına Nasıl bakıyoruz. Ayrıca android telefonumu Bluetooth ile araca bağladığımda müzik sesi çıkmıyor, oynuyor gözüküyor. Araç 2014 model citroen picasso. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar

2012 otomatik dizel picasso almayı düşünüyorum. 5008 de olabılır. Hangisi daha iyidir sizce? Citroen biraz daha ucuz fakat aynı araba gibi duruyor. Motor şanzuman da birebir aynı diye biliyorum. Beni biraz aydınlatırsanız cok sevınırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Orijinalden alıntı: BILGILI

quote:

Önümüzdeki yaz için sıfır yazlık lastik alayım derken 1 aydır takipteydim.

Son kurlarla birlikte lastik fiyatları da iyice uçtu. Falken'ler dahi 200lü rakamlarda 250'li rakamlara dayandı.
    N11 kampanyasından da stok problemi yüzünden yararlanamayınca bir çılgınlık yaparak, sıfır km Opel Astradan çıkma Continental 215/60R16 95V ContiEcoContact 5 satın aldım.

215/55R16 lastikler ile kadranda 100 hız gösterirken, GPS 96km/h gösteriyordu.
    Şimdi kadran ile gerçek değer eşitlenecek diye umuyorum :) Tabi yaz başına kadar bekleyeceğiz.

günaydın üstad,
    ben de kış lastiği için araştırma yaparken orijinal 205 55 17 olan 2016 c4 picasso lastiklerine farklı ebatlar düşünmüştüm, hatta 16 jant almayı vs.
    citroen yetkili servis ile ayrıca lastik satıcıları ile yaptığım görüşmelerde farklı ebat jant ve lastiklerde bilgisayar beyni farklı algılamalar yapacağından kesinlikle önerilmez denildi.
    jant tan vazgeçtim ama tekerler için farklı 17 janta farklı ebat lastik nasıl olacak,
    teknik olarak bir bilgi sahibi iseniz yardımınızı ve önerinizi beklerim

teşekkürler

Toplam çap değişmediği sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.
    %3lük farka kadar da sıkıntı yaşanmadığı her platformda paylaşılan bir gerçek haline geldi. Sorunsuzca kullanılıyor. Bunun yanında lastik yük endeksine riayet etmelisiniz. Fabrika çıkışı 205/60R16 olan yeni kasa picassolar olması lazım. Eğer sizin aracın ağırlığı aynı ise onların kullandığı lastikteki yük endeksini kullanabilirsiniz.

205/55R17 yerine toplam çap göz önüne alınarak..

205/55R16 hızınızda ~ -%1 fark yaratır Ancak bu lastikte 91 yük endeksinden daha büyük bulamazsınız .
    215/55R16 hızınızda ~ +%1 fark yaratır Genelde 93 yük endeksli üretilir. XL olarak 97si de bulunabilir.
    205/60R16 hızınızda ~ +%2 fark yaratır. 92 endeksinden başlar XL olarak 95-96-97 yük endeksine sahip olanları da bulunur.

Bizim araçlar 1550kg ve 93 yük endeksini kullanıyoruz.
    Sizin kasalar 1340kg olması lazım ve minimum 92 yük endeksi olabilir. Yani fabrika çıkışı 205/60R16 92V lastik takıldığını biliyoruz en azından ;)

üstad teşekkürler, anca fırsatım oldu tekrar incelediğimde,
    benim araç 2016 son ikinci yarısı çıkan full bir altı olan c4 picasso dizel
    yüklü ağırlık:1975
    yüksüz ağırlık 1600
    araç jant ve lastik ölçüleri :205 55 17 17 jant

jant ölçüleri 17 olan ağırlık birimi de yukarıda ki ölçüler olan aracımıza

205 55 17 haricinde
    sizin bahsettiğiniz 215 ölçülü, 16 ölçülü değerleri olan kıs lastiklerini takabilme durumunu yazmışsınız
    ama 205 ve 17 haricinde 55 i 60 olarak değiştirip 205 60 17 gibi lastik kullanabileceğiz sanırım.
    sonu 17 olmayan lastikleri kullanabiliyor muyuz o kısmını anlamadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Önümüzdeki yaz için sıfır yazlık lastik alayım derken 1 aydır takipteydim.

Son kurlarla birlikte lastik fiyatları da iyice uçtu. Falken'ler dahi 200lü rakamlarda 250'li rakamlara dayandı.
    N11 kampanyasından da stok problemi yüzünden yararlanamayınca bir çılgınlık yaparak, sıfır km Opel Astradan çıkma Continental 215/60R16 95V ContiEcoContact 5 satın aldım.

215/55R16 lastikler ile kadranda 100 hız gösterirken, GPS 96km/h gösteriyordu.
    Şimdi kadran ile gerçek değer eşitlenecek diye umuyorum :) Tabi yaz başına kadar bekleyeceğiz.

günaydın üstad,
    ben de kış lastiği için araştırma yaparken orijinal 205 55 17 olan 2016 c4 picasso lastiklerine farklı ebatlar düşünmüştüm, hatta 16 jant almayı vs.
    citroen yetkili servis ile ayrıca lastik satıcıları ile yaptığım görüşmelerde farklı ebat jant ve lastiklerde bilgisayar beyni farklı algılamalar yapacağından kesinlikle önerilmez denildi.
    jant tan vazgeçtim ama tekerler için farklı 17 janta farklı ebat lastik nasıl olacak,
    teknik olarak bir bilgi sahibi iseniz yardımınızı ve önerinizi beklerim

teşekkürler

Toplam çap değişmediği sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.
    %3lük farka kadar da sıkıntı yaşanmadığı her platformda paylaşılan bir gerçek haline geldi. Sorunsuzca kullanılıyor. Bunun yanında lastik yük endeksine riayet etmelisiniz. Fabrika çıkışı 205/60R16 olan yeni kasa picassolar olması lazım. Eğer sizin aracın ağırlığı aynı ise onların kullandığı lastikteki yük endeksini kullanabilirsiniz.

205/55R17 yerine toplam çap göz önüne alınarak..

205/55R16 hızınızda ~ -%1 fark yaratır Ancak bu lastikte 91 yük endeksinden daha büyük bulamazsınız .
    215/55R16 hızınızda ~ +%1 fark yaratır Genelde 93 yük endeksli üretilir. XL olarak 97si de bulunabilir.
    205/60R16 hızınızda ~ +%2 fark yaratır. 92 endeksinden başlar XL olarak 95-96-97 yük endeksine sahip olanları da bulunur.

Bizim araçlar 1550kg ve 93 yük endeksini kullanıyoruz.
    Sizin kasalar 1340kg olması lazım ve minimum 92 yük endeksi olabilir. Yani fabrika çıkışı 205/60R16 92V lastik takıldığını biliyoruz en azından ;)

üstad teşekkürler, anca fırsatım oldu tekrar incelediğimde,
    benim araç 2016 son ikinci yarısı çıkan full bir altı olan c4 picasso dizel
    yüklü ağırlık:1975
    yüksüz ağırlık 1600
    araç jant ve lastik ölçüleri :205 55 17 17 jant

jant ölçüleri 17 olan ağırlık birimi de yukarıda ki ölçüler olan aracımıza

205 55 17 haricinde
    sizin bahsettiğiniz 215 ölçülü, 16 ölçülü değerleri olan kıs lastiklerini takabilme durumunu yazmışsınız
    ama 205 ve 17 haricinde 55 i 60 olarak değiştirip 205 60 17 gibi lastik kullanabileceğiz sanırım.
    sonu 17 olmayan lastikleri kullanabiliyor muyuz o kısmını anlamadım.

17" Jantlarınızda sadece sonu R17 ile biten lastikleri kullanabilirsiniz.
    R16 ilen biten lastik kullanmak istiyorsanız eğer 16" Jant bulmanız gerekiyor.

*Bu arada aracınız boş 1320kg --Ruhsata yanlış işlenmiş olmalı.

• celenlee C kullanıcısına yanıt
    teşekkürler,
    araç 205 55 17 kış lastikleri bana göre pahalı,
    215 50 17
    225 45 17 gibi lastik önerileri var lastikçi arkadaştan
    citroen atasoyu aradım
    225 olanı önermediler,
    215 de takıp davlumbaz vs. sürtmeleri olabilir mi bakmak lazım dediler
    ben çok fazla kış kullanımı yapan biri değilim hatta kar yağdımı araç stop
    ama sonuçta karlar eridiğinde vs. ıslak zeminde yine kış lastiği önemli

ben de ekonomik çözümler arıyorum.
    mişlen yan ürünü kormoran 300tl 215 50 17
    215 50-55 gibi durumlarda biraz ucuzluyor
    sık fazla ya da yoğun kullanmayacağımdan 300 üzeri para vermek zor geliyor
    250-300 arasında araştırıyorum.
    yan ürünler üzerinde duruyorum.
    hafta sonuna kadar çözmek niyetindeyim
    teşekkürler-
  • merhaba,
    2016 c4 picasso lastik için falcen 205 55 17 orijinal kışlık lastik almaya karar verdim. 310 tl 2017 üretim.

benim aracı 2017 mart sıfır atasay dan almıştım şu an 15000 km oldu. daha mart 2018 gelmeden,
    atasayı aradım 15000 bakımına gelmeniz gerekir dediler fiyat yaklaşık 600 tl bildiğimiz klasik yağ filtre vs. bakımlar için verilen fiyat
    başka yetkili olmayan yerde bakım yaptırırsam garanti kapsamı dışına çıkar denildi.
    bu durum hakkında böyle yaşamış olan arkadaşlar ne yaptılar
    mecbur yetkili servisi kullanacak mıyız

teşekkürler
  • Arkadaşlar 2011 makyajlı kasa araçlarda ön silecekleri değiştirmek için silecekleri servis konumuna mı almamız gerekiyor .bir türlü beceremedim değiştirmeyi.kırarım diye zorlamakta istemiyorum.
  • BILGILI B kullanıcısına yanıt
    Periyodik bakımlarda yetkili servise gitmenizi öneririm garanti süresi boyunca. Gitmedeiğiniz zaman yaşayacağınız bir sorunda servise gittiğinizde garanti kapsamınj delmiş olduğunuzdan değişim vs gibi bir durum bedel karşılığında olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: iimparatorr

Merhaba, Multimedya sisteminden sistem bilgilerini, sistem versiyonlarına Nasıl bakıyoruz. Ayrıca android telefonumu Bluetooth ile araca bağladığımda müzik sesi çıkmıyor, oynuyor gözüküyor. Araç 2014 model citroen picasso. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar Merhaba, sorumla ilgili yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.
  • Sorunuzun cevabını aşağıdaki linkte bulabileceğinizi düşünüyorum.

https://forum.donanimhaber.com/citro-n-c4-picasso-ii-kulubu--73536553

Zira bizler 2007-2013 kasa C4picasso kullanıcılarıyız.

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Picasso11 -- 8 Aralık 2017; 21:23:3 >

• Başliga ekleseler keşke su tarihi.

• Selam arkadaşlar,

2010 Picasso klima kullanımında hep a/c ile başlıyor cam ısıtmada iptal ettin mi cam devresi kapanıyor. Bu klima kompresörünün çalıştığı anlamına geliyor ve kışın gereksiz diye biliyorum, yanılıyor muyum tam kullanımını bilen beni aydınlatırsa sevinirim, teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: fredomixer

Selam arkadaşlar,

2010 Picasso klima kullanımında hep a/c ile başlıyor cam ısıtmada iptal ettin mi cam devresi kapanıyor. Bu klima kompresörünün çalıştığı anlamına geliyor ve kışın gereksiz diye biliyorum, yanılıyor muyum tam kullanımını bilen beni aydınlatırsa sevinirim, teşekkürler...

Ben hep AUTO tuşuna ardından hemen AÇ tuşuna basıyorum. Böylece kompresör devreye girmeden havalandırmayı kullanıyorum. Kışın AC kullanmaya gerek yok. Ama ara ara aktif etmek gerekir klima gazının etkisini yitirmesi için iyi oluyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

Orijinalden alıntı: fredomixer

Selam arkadaşlar,

Ben hep AUTO tuşuna ardından hemen AÇ tuşuna basıyorum. Böylece kompresör devreye girmeden havalandırmayı kullanıyorum. Kışın AC kullanmaya gerek yok. Ama ara ara aktif etmek gerekir klima gazının etkisini yitirmesi için iyi oluyormuş.

Ben de aynı şekilde kullanıyorum. A/C açılırsa eğer kapatıyorum ve sadece cama vurcak şekilde ayarlıyorum.

Ama bazen araba dolu olunca ya da hava çoook nemli olunca, klimayı devreye sokuyorum, içerdeki nemi hızlıca alıyor ve buğuyu engelliyor. Duruma göre ayarlamak lazım. yani kışın klimanın devreye girmesi gereksiz değil, özellikle konulmuş bir durum. Ama gerekmediği zaman kapatıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 14 Aralık 2017; 11:39:29 >

• Teşekkürler arkadaşlar

• Selamlar herkese. 2008 5 kişilik picasso aracımın far ampüllerini değiştirecegim ancak soket tipi için herkes farklı birşey söylüyor. Aracın kitapçığıda yok.Aracın kısa,uzun ve sis farlarının soket tipi nedir?
    Ben kısa farların h7 diye duydum ama emin değilim.
  • Kısa H7 55Watt

Uzunlar H1, gucu de 100w sanirim emin degilim, uzunun gucunden.

• 
Sayfa: önceki 502503504505506
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.