Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (495. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.687
Cevap
119
Favori
822.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Memleletime kazasız belasız ulaştım. 200km sonrası tüketim değerim 3.9lt.

Önceki yazılımlı Hdi Picassom 105-110km/s cruise control ile 3.8lt görüyordum.

Şimdiki e-hdi aracım 90km/s ortalama ile anca 3.9lt. Görebildim.

Yazılımın uzun yolda yakıt tüketimini düşürdüğünü görmüş oldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün istanbula dönüşümü kazasız belasız tamamladım.

Dönüş yolunda ise 100-110km/s aralığında cruise control kullanarak geldim. 90km/s ile yakaladığım 3.9lt değer hızı 110km/s arttırdığımda 400km. Ortalaması 4.7lt'ye yükseldi. Eski Yazılımlı Picassomla 100-110km/s Uzunyol kullanımlarda 3.8lt tüketim değeri görüyordum. Arada yaklaşık 1lt. fark var ki yazılım uzun yol Sakin kullanımlarda yakıt tüketimini az da olsa düşürdüğünü söyleyebilirim.

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi..

• sabrinizi takdir ettim. uzun yolda her zaman kanunen izin verilen en ust limitte kullanirim, sehir icinde ekonomi kaygisi olmadan kalkislar ve ara hizlanmalardan da kacinmam. en son yaptigim uzun seyahatte selanik-ipsala arasi otobanda herkes basinca ben de 160-170 bandinda uzun sure kullandim; su an gorunen tuketim ortalamasi 6.4.

• Picasso11 kullanıcısına yanıt
    Yazılımın genel faydası özellikle performansı göz ardı edenler için yakıt sarfiyatının düşmesi.Yakın zamanda yaptıracagınızı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

quote:

Geçmiş olsun. Yukarıda ki tecrübe ile de örtüşüyor o halde. Km de artık baskı balata için yavas yavaş vaktin yaklaştığını gösteriyor.

Sağolun. Dün Ankarada olduğumdan citroen forumda çok övülen cemal ustaya gittim. Cumartesi sabah 08:30 olmasına rağmen sıra vardı. Durumu anlattım araç lexia' ya bağlandı ve fren müşürünün arızalı olduğu görüldü. 10 TL müşür 20 TL işçilikle sorunum halloldu. Lexia'ya bağlamışken şanzıman alıştırması da yapıldı. Ücret almadı sağolsun. Kalkışlardaki titreme şuan yok ve daha hızlı vites değiştirdiği kanaatindeyim. Bilgisayarda başka bir hata daha çıktı o da meşhur EGR hatası. ESP/ASR ve El freninin devre dışı kalmasına sebebiyet verdiği söylendi. Birkere başıma gelmişti kontakt açıp kapatınca düzelmişti sebebi buymuş. Hata silindi ancak yolda yeniden hata verdi. Aç kapa yapınca düzeldi. EGR için 800 TL fiyat verildi. Bu hatayı duymuştum ama çok vakıf değilim araştırmam lazım.

Cemal Usta oldukça güleryüzlü ve işini seven biri. Herkesle alakadar oluyor. Yolu düşene tavsiye ederim.

Hocam Ankara'da gittiğiniz arkadaşın telefon ve adresini paylasirsaniz çok memnun olurum. Teşekkürler..

• Cemal Atmaca 05356661069
    Haritalar koordinatları 39.948204,32.720272

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayhakan

Arkadaşlar herkese hayırlı Ramazanlar 2008 model picasso araç ilk çalıştırmada sarsıntılı çalışıyor nedeni ne olabilir. Ayrıca İzmirde iyi bir usta lazım önerilerinizi bekliyorum.

Bujilerden olabilir.

• Candan mühendislik THP ye tüp takmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafay

Cemal Atmaca 05356661069
    Haritalar koordinatları 39.948204,32.720272

Teşekkürler ederim..

• Hayırlı bayramlar picasso ailesi,

EGR valfimiz bayramdan önce değişti ve esp/asr ile auto handbrake hatası düzeldi.valeo marka valf takıldı. Çıkan valfte kurum olmaması sevindirici. Petrol ofisi v max kullanıyorum. Bilindik ve dürüst bir esnaftan alıyorum. Dpf ile ilgili hiç bir şikayetim olmadı ancak cemal usta rejenarsyon işlemi yaptı lexiadan. Araç yaklaşık dort bin devire kadar otomatik olarak çıkıp, 10 dakika kadar kalıyor ve kurumları yakıyor. İşlem öncesi dpf de %24 katı madde vardı sıfırlandı.

Bu da çıkan egr valfi

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zzoorroo -- 25 Haziran 2017; 15:4:10 >
  • arkadaşlar
    geçen hafta sağ ön kapıda bir sorun yaşadım. kapıları kilitleyince yada açıncı sağ ön kağıdan cırtt diye bir ses geliyordu ve dışardan da açılmıyordu.
    Cemal ustam vasıtasıyla bir oto kilitçiye gittik, kağı kilidi dişlisi yalama yapmıştı. yenisi lazım elimizde benzeri yok dediler. sorun değil deyip yedek parçacıya gittik. el kadar meret 600 tl çıktı. almadım. geri döndüm. cemal ustam sağolsun araya girip çıkmacıya yönlendirdi. 150 tlye çıkma bulup hallettik.
    cemal ustam sağolsun ucuz kurtulduk şimdilik. aklınızda olsun, kapı kilidi hem çok pahalı hem de şu an ankarada bulamadık. siparişle geliyormuş.
  • selamlar.

sizlerin tavsiyeleri ile geçen hafta bir takım FALKEN ZE914 yaz lastiği taktırdım. totalde 900 ödedim.
    ses 67db
    ıslak zemin tutuş: A
    yakıt sınıfı : C

bu kalitede muadil lastik fiyatları 400-450-500.
    tavsiye edenlere teşekkürler.

bir haftada 2000 km yorumum: çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyildizz -- 5 Temmuz 2017; 13:51:25 >
  • Aynı lastikten ben de taktırdım. Bence de güzel lastik. Dunlopla aynı. Çankırı üretimi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-full-plusfull-2007-dizel-otomatik-f1-sanziman-cam-tavan-451693954/detay Arkadaşlar bu ilandaki araçla ilgili yorum yapacak varmı, galericinin araç hakkında bilgisi yok, baskı balata volant triger değişimleri ,lastikleri hakkında bilgisi yok, 4 parça boya 1 parça değişen 5bin tramer kaydı var diyor, motor yağ kaçırıyor onu yaptıracam diyor.

Motor yağ kaçağı olduğu için muhtemelen teste sokmazlar, Plakasından dolayı bu aracı düşünüyorum fakat km.nin bile doğru olduğunu düşünmüyorum tespitte edilemiyor heralde. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

harf hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selo078 -- 5 Temmuz 2017; 20:55:11 >
  • İlandan gördüğüm kadarı ile:

1.ön konsolda koku kapsülü yok.

2.bagajda modubox yok.

3.Bence km ve hasar kaydı orijinal ise o fiyata alınabilir

Debriyaj seti ve enjektör, turbo seti kontrol edilmesi tavsiyemdir.

2008model Picassomu 5yıl 2013model Picassomu ise 2aydır kullanan bir C4 picasso kullanıcısı olarak bu dediklerimi dikkate almanızı isterim.

Hayırlısı olsun inşallah .

• Haaa ayrıca ilandaki lastikler kışlık petlas marka. Acaba yazlık lastikleri varmı? Yok ise yazlık lastik başı en uygun 250TL gibi masrafınız olabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: Picasso11

Haaa ayrıca ilandaki lastikler kışlık petlas marka. Acaba yazlık lastikleri varmı? Yok ise yazlık lastik başı en uygun 250TL gibi masrafınız olabilir..

Araç resminde gözüken lastiklerden kullanıyorum. Starmax 850 mi neyse. 3000km kullandıkan sonra 3 lastğin de şekli şemali değişti.
    135-150km hızlarıa arasında araç hopluyor. Hopluyor dediysek, olayın fiziğini anlatmak için dedim.

Lastiklerde balans yok. Ancak hoplama sebebiyle, hafif bir titreşim yaratıyor bu durum, bu şekilde kullanıyorum ben de.
    4 lastiğimden 3ünde bu sorun ortaya çıktı.
  • Yani km doğru bile olsa, lastik triger baskı balata derken en az 5000 masrafı var, doğan ustaya yakın heralde göstersemmi karar veremedim.

• selo078 kullanıcısına yanıt
    tramer sorgusu yaparken mutlaka şase numarasından sorgu yapın bu aracın plakası değişmiş(bence hem galeri hem fiyat ucuz mutlaka bir durum vardır) aracın üzerindeki plakayı seri halde gaziosmanpaşa ilçesi veriyor ve muhtemelen 2016 sonları veyahut 2017 başında değişmiş
  • Çok teşekkürler ilginize, hiç bulaşmamak en iyisi galiba.

• 
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.