Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (490. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.687
Cevap
119
Favori
822.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cevaplar için teşekkürler. Evet aracı sürekli kısa mesafe kullanıyorum. Gün içinde 5 ila 30 dk arasında değişen 5-10 arası sürüş yapıyorum. Yarın servisten aldığım bilgileri paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tippingpoints -- 29 Mart 2017; 12:48:37 >
  • quote:

Merhabalar,

Ben de 2015 Grand Picasso sahibiyim. Benim araç 30 bin km'de partikül sıvısı uyarısı verdi. Yarın servise gidiyorum, öğrendiklerimi paylaşırım. Bu arada bu sıvının 30 bin km'de bitmesi normal mi? Daha önce 5008 vardı, sanki 70 bin km civarında bitmişti diye hatırlıyorum.

Teşekkürler.

Benim araç 2008 model 130 binde. 30 bin km dir kullanıyorum hiç hata vermedi. Hata vermesini beklemeden bakım yapılırken eğer eksikse ekletmek istiyorum. Servisten alacağınız bilgileri bekliyorum.
  • Bizim aeaç kısa mesafeyi sevmiyor.Egzos iyice ısınmadığı için kurum biriktirme yapıyor partikül filitreside kısa zamanda sorun çıkartabiliyor.

120 km hızda sabit kalarak 45 dak sorun filitre kendini temizleyecektir.

Sorunda ortadan kalkacaktır.

Benim başımada gelmişti çevre yolunda bir müddet sürdüm sorun kayboldu.

Servise gitmeden önce iyice egzos ısıtın kendini temizlemesi büyük olasılık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: me9830

Merhabalar,

Ben de 2015 Grand Picasso sahibiyim. Benim araç 30 bin km'de partikül sıvısı uyarısı verdi. Yarın servise gidiyorum, öğrendiklerimi paylaşırım. Bu arada bu sıvının 30 bin km'de bitmesi normal mi? Daha önce 5008 vardı, sanki 70 bin km civarında bitmişti diye hatırlıyorum.

Teşekkürler.

Aracım 120000km'de daha fabrika çıkışı 3lt DPF sıvısı var.
    Bu zamana kadar 1.6lt si bitmiş, 1.4lt depoasunda mevcut.

Uyarının ne olduğunu net anlamak lazım, başka bir uyarı ile karışmış olabilir.
    30 çok erken.
  • Arkadaşlar bilgiler için teşekkürler. Her çalıştırmada uyarı veriyor ve ekranda yol boyunca UREA yazıyor, bu bahsettiğimiz dizel partikül filtresi meselesinden farklı birşey mi acaba? Yarın öğrenmiş olacağız ama merakta kaldım yine de.

• hocam o adblue ile ilgili diyor google amca
  • quote:

Arkadaşlar bilgiler için teşekkürler. Her çalıştırmada uyarı veriyor ve ekranda yol boyunca UREA yazıyor, bu bahsettiğimiz dizel partikül filtresi meselesinden farklı birşey mi acaba? Yarın öğrenmiş olacağız ama merakta kaldım yine de.

Farketmedik tabi sizin araç BLUEHDI, Adblue ile çalışıyor DPF temizleme sistemi.
    Bizimkinden epeyce farklı.

Siz ara ara onu dolduracaksınız, kendi deposunun ayrı bir girişi olması lazım.
    Uyarı geldikçe dolacak. Benzinliklerde dahi satılıyor muadil ürünler.

PO, Opet Adblue ürünleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 30 Mart 2017; 9:8:41 >
  • celenlee C kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar, servisteyim ve durum açıklığa kavuştu.

Eksilen ürün adblue, yani DPF değil. Her 15 bin km'de bakımın bir parçası olarak ekleniyormuş, bu nedenle sürücüler eksildiğinin farkında olmaz şeklinde bilgi verildi. Nedense benimki biraz erken eksilmiş, uzun yola çıkacağım için bakımdan önce ekletmeye karar verdim. Ekrandaki uyarı mesajında "eklemezseniz 1500 km sonra marş basmaz" yazıyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tippingpoints -- 30 Mart 2017; 10:51:54 >
  • Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Peki serviste bu ekleme için ne kadar masraf çıkıyor acaba?
  • jeremyre kullanıcısına yanıt
    110 TL. Fakat bu tutarı zaten 30 bin bakımının içinde verecektim. Bakım kapsamında yapılması gereken bir işlemi erkene aldırmış olduk.
  • Ne kadar elektronik kadar sorun ne kadar mekanik o kadar kafa rahat

• quote:

Merhaba arkadaşlar, servisteyim ve durum açıklığa kavuştu.

Eksilen ürün adblue, yani DPF değil. Her 15 bin km'de bakımın bir parçası olarak ekleniyormuş, bu nedenle sürücüler eksildiğinin farkında olmaz şeklinde bilgi verildi. Nedense benimki biraz erken eksilmiş, uzun yola çıkacağım için bakımdan önce ekletmeye karar verdim. Ekrandaki uyarı mesajında "eklemezseniz 1500 km sonra marş basmaz" yazıyor çünkü.

Adblue == DPF Sıvısı == Dizel Partikül Filtre Temizleme Katkısı/Sıvısı

Volkswagen lerde yakıt kapağı altında, Adblue depo kapağı da mevcut, kullanıcılar kendisi dolduruyor.

Yeni picassolarda da arka koltuğun altındaymış, yani eksilince kendiniz ekleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 30 Mart 2017; 13:50:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jeremyre

Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Peki serviste bu ekleme için ne kadar masraf çıkıyor acaba?

BlueHDI DPF katkısı ile eski HDI DPF katkısı fiyat ve miktar olarak birbirlerinden çok farklı.
    Yani arkadaşın vereceği fiyat bizim eski kasadaki motorlara referans olmaz ;)
  • celenlee C kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim eski kasada da sıvı ekleme olayı var mı yani? Eski sayfalarda okumuşumdur muhtemelen ama şimdi tam hatırlayamıyorum. Aracı almadan forum sayfalarını okumanın zararları:)
  • Araç arayışındayım, eski kasa 2012 ve bütçem kadarı ile 2013 yeni kasa radarımda.
    ilandaki araç 2012 model ve 26bin de imiş. Ve galeriden, 5 yıllık bir aracın bu km de olması çok ilginç. vede dikkatimi çeken daha yükseklerin bile klima düğümesi bu kadar aşınmamışken bunun aşınmış olması. soru işareti bırakıyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2012-citroen-c4-picasso-1.6-hdi-dynamique-26.022-km-otoshops-415744238/detay/

• kotumuren kullanıcısına yanıt
    50binde benim aracım düğmeler pırıl pırıl duruyor.

26 binde bu kadar yıpranma zor gibi.

Düğmlere karşı antipatisi var ise bir sey diyemem

• 260 bin km dedir muhtemelen. Bazen bir sıfır eksik yazıp yanlışlıkla olmuş diyorlar :) Yada 'motor sıfır yapılmıştır'. Üstüne bu kadar daha gidilmiştir. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urtur -- 30 Mart 2017; 21:11:32 >
  • Arkadaşlar 2007 5k DPF sıvı deposu nerede acaba? Eğer kolay ulaşılabilir bir yerde ise kendim doldurabilirim sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kotumuren

Araç arayışındayım, eski kasa 2012 ve bütçem kadarı ile 2013 yeni kasa radarımda.
    ilandaki araç 2012 model ve 26bin de imiş. Ve galeriden, 5 yıllık bir aracın bu km de olması çok ilginç. vede dikkatimi çeken daha yükseklerin bile klima düğümesi bu kadar aşınmamışken bunun aşınmış olması. soru işareti bırakıyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2012-citroen-c4-picasso-1.6-hdi-dynamique-26.022-km-otoshops-415744238/detay/

benim araç 85 bin oldu hala direksiyonda düğmelerde en ufak bi yıpranma yok.. dikkat li araştırın derim..

• quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Merhabalar,

Teşekkürler.

Aracım 120000km'de daha fabrika çıkışı 3lt DPF sıvısı var.
    Bu zamana kadar 1.6lt si bitmiş, 1.4lt depoasunda mevcut.

Uyarının ne olduğunu net anlamak lazım, başka bir uyarı ile karışmış olabilir.
    30 çok erken.

Bı sıvının kaç litre kaldığını nasıl görüyorsunuz. Bende konttol etmek istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.