Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.687
Cevap
119
Favori
822.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de bu aracın benzersiz özelliklerinin neredeyse bir çoğu ne segmentinde ne de üst sınıfında yok. Bu da unutulmamalı.!!
  • Selamlar,
    Anadolu yakası için Altunizade de Arkas Otomotivide tavsiye edebilirim.
    İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clankquee
    Selamlar,
    İyi günler.

Arkas'in da hakkını yenemek lazım bence de, parça beklediğim için diesel araç dahi tahsis ettiler. Ki aracımın garantisi bitmiş olmasına rağmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezersunar

quote:

Orijinalden alıntı: clankquee
    Selamlar,
    İyi günler.

Arkas'in da hakkını yenemek lazım bence de, parça beklediğim için diesel araç dahi tahsis ettiler. Ki aracımın garantisi bitmiş olmasına rağmen.

Evet bende yarın sabah Arkas otoya gitmeyi düşünüyordum zaten , umarım aradığım ilgiyi ve yakınlığı orda bulabilirimde içim rahatlar..
  • Arkadaşlar tüm yazılanları okumadığım için daha önce test sürüşü yapan var mı bilmiyorum ama bugün Peugeot 5008'le test sürüşü yaptım. Citroen'in kardeş firması olan Peugeot, MPV katogorisinde bu modelle yerini almış oldu.
    Grand Picasso'ya göre artı ve eksileri var.
    Artılar:
    * Adaptif ekran, Head UP(özellikle gece sürüşünde şeffaflığından dolayı görünmemesi hoş bir görüntü arzediyormuş)
    * Park mesafe ölçümü( Opsiyonel, Türkiyeye gelenlerde yok zannedersem)
    *Ön Park Mesafe ölçer(Bence en iyi de bu olmuş, Citroen'e bu yüzden kızmaktayım.)
    *Kararan iç dikiz aynası
    *Daha hafif
    *Aux girişi
    *6 ve 7. koltukların camında perde ve kol dayama yerleri
    (Başka da aklıma gelen bir özellik yok açıkçası)
    Citroen'e göre eksileri(Bence!!)
    *Konsol ve vitesin olduğu bölüm bizim araçlardaki gibi yan tarafa geçişe olanak vermiyor
    *Klima kontrolü( aynı ısıya getirmek için hem sizin hem de yolcu tarafının butonlarını ayrı ayrı kullanmak gerekiyor.)
    *Zannedersem arka tarafı daha alçak
    *Park'ta hafızalı aynalar yok
    *Koltuklar rahatsız edici ve kadife değil terletecek cinsten polyester zannedersem
    *Sürücü ve yan koltuk sehpaları çok kötü olmuş, bizimkilerde çok estetik.
    *Arka havalandırmalar çok basit işçilik mamulü
    *Perdeler çok basit olmuş
    *Ön cam görüş açısı daha az ama panoramik cam daha önde

Bu kısımda da aklıma gelenler bunlar

• Arkadaşlar öncelikle merhaba ben forumda yeniyim,bende citroen c4 grand picasso sahibiyim.fakat servisten hiç memnun değilim sizler hangi servisi öneriyorsunu---Aracımın birden bire yakıtı arttı sizin aracınızın ortalama yakıt tüketimi nedir?,tşk
  • Hangi ildesiniz? Bakım vakti geldiyse ve bulunduğunuz yerin hava şartları yakıtı etkileyebilir.
  • mrb İstanbuldayım bakım daha yeni yapıldı ve bakımlarım tam zamanında yapılır hayır hava şartlarında fln değil bi fazla yakıyo bi az yani araçta nasıl desem bi aptallaşma var serviste biey çıkmadı.sizin ortalama yakıt tüketiminiz nedir?(benım aracım uzun yolda 8.0 lt yakıyo)
  • Diğer arkadaşlar da sorunuza cevap verse iyi olur aslında, farkedemediler galiba. Kullanım durumunuza göre de yakıt artar. Ama zannedersem 8lt çok gibi. İstanbul'da Avrupa Yakasında Serhan'ı Anadolu yakasında da Arkas'ı tavsiye edebilirim. Benim aracımın sakin kullanım ile bugünkü ortalama yakıt değeri şehir içi 5.6 litre gösteriyor. Ama aracımda Motor Silk, Chip Tuning var. Carbon Clean'i yaptıralı 6-7 bin km oldu ve yakıtı devamlı aynı yerden alıyorum.(araç 84 bin km'de)
  • sizin yakıtınız gayet iii ben bide şehirdışı kullanıyorum kullanımım dengeli 120 yi aşmıyorum,yazılımı nerede yaptırdınız?YAKIT GERÇEKTEN AŞIRI FAZLA
  • Açıkçası ben Chip Tuning'in yakıtta çok ciddi bir tasarruf sağladığını zannetmiyorum,en azından bizim araçlarımızda, araçlarımız 1600 kg çünkü. Ümraniye'de birisine yaptırdım.
  • kime yaptırdınız?ücreti nedir ve tork ve beygir artıı ne oldu?
  • Mehmet usta diye Şişli Motor meslek mezunu genç bir arkadaş. Söylediği kadarıyla programı kendisi yazmış. Hakkını yemeyelim ben memnunum. Bana sizin aracınızda 150 Bg ve 340 Nm Tork'a çıkabiliriz dedi. Ben sıkıntılı bir kullanıcıyım, tık dese başını ağrıtırım dedim, 130 Bg ve 300 Nm Tork yaptı.
  • bende çok sıkıntılı kullanıcıyımdır,peki 150 bg yaptırırsak bi sorun olurmuymuş?
  • Garanti birşey diyemedi. O yüzden yaptırmadım. Bir de garantisi bitmek üzereydi aracımın cesaret edemedim. Gerçi bitmiş garantiyle chip'li kullanıyoruz ama:).. Belki kendini geliştirdiyse bilemem. Biraz da kumar oldu benimki, C4'e yapmış ama Grand Picasso'ya ilk defa yapacağım dedi. Bir de sizin orjinal beyni kopyalıyor zannedersem memnun olmazsanız aynısını geri yükleyebilir.
  • peki garantili mi ve ücreti nedir?
  • 500 Tl'ye yaptırmıştım. Şimdi ya aynıdır ya da biraz düşmüş olabilir fiyatı. Garanti konusunda birşey diyemeyeceğim açıkçası.
  • peki performansda etkisi oluyo mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.MUSTI

mrb İstanbuldayım bakım daha yeni yapıldı ve bakımlarım tam zamanında yapılır hayır hava şartlarında fln değil bi fazla yakıyo bi az yani araçta nasıl desem bi aptallaşma var serviste biey çıkmadı.sizin ortalama yakıt tüketiminiz nedir?(benım aracım uzun yolda 8.0 lt yakıyo)

Bakımda bişey çıkmaması enteresan , bana görede 8 lt. çok yüksek vede şehir dışı ve sakin kullanımla diyorsunuz , aracınızın model yılı kaç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.MUSTI

peki performansda etkisi oluyo mu?

Performansta tabii ki artış oluyor.Dün test ettiğim "0" 5008'ten bile çok çok iyi ki 5008 neredeyse 100 kg daha hafif.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.