Şimdi Ara

Gran Turismo 6 (2013) [ANA KONU] (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.352
Cevap
39
Favori
215.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Psn leri yazıp ekleyelim birbirimizi, ne kadar çok olursa o kadar rekabet oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-tedh

Sevgili kardeşim, tabii ki beni geçebilirsin seninle yeni oyun arkadaşı olduk.Ben de 2008 yılında 2.el olarak aldığım ve şu an sağlıklı çalışmayan logitech driving force pro direksiyon kullanıyorum.

Hayalimdeki direksiyonu bugün itibarı ile yurtdışındaki yeğenim alıyor.Büyük ihtimal Mayıs ayı içinde Türkiye' ye gelirken getirecekler. Belki o zaman biraz hızlanabilirim.

ne alıyon turan abi fanatec mi trusmastarsmı trustmasters alsaydın bari
  • Abi thrustmaster t500rs alıyorum hayırlısı ile inşallah.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TRanger -- 6 Ocak 2014; 23:18:37 >
  • psn: zedat1903

isteyen ekleyebilir finallerden sonra buluşuruz inşallah.
  • quote:

Abi thrustmaster t500rs alıyorum hayırlısı ile inşallah.

tamam en güzelini alıyorsun
    güle güle kullan turan abicim
    bence en doğrusunu yaptın
    hemde ps4 lede uyumlu olacak nasılsa
  • Hayırlısı ile bakalım abi ben de artık ps4 ve GT7 düşünüyorum.Senin mesajlarından thrustmaster'ın ps4 uyumlu olacak diye okumuştum.Sıkıntı olmaz inşallah.

• quote:

Hayırlı olsun abi, iyi günlerde kullan.
  • jack_sparrow_82 J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Fırat, direksiyon için daha 4-5 ay beklemem gerekecek. GT5 de G27'yi ilk aldığımda, mevcut direksiyonuma göre araç tepkilerini daha iyi hissettirmişti. G27'yi sattıktan sonra eski direksiyona dönünce aradaki farkı daha iyi anlamıştım.Umarım T500 de G27 den daha iyidir.Nasip olursa direksiyon geldikten sonra kullanıp izlenimlerimi aktaracağım inşallah.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-tedh -- 7 Ocak 2014; 9:47:50 >
  • E-tedh kullanıcısına yanıt
    hem G27 den hemde fanateclerden bile daha iyi
    turan abi yalnız bu direksiyonun vites kutusu ayrı satılıyor biliyorsun
    bence direksiyon un arkasındaki kelebek triptonic vites kulakçıkları yeter
    boşuna vites kutusu almana gerek yok

paketinden direksiyon ve pedal çıkıyor
    lakin her şeye rağmen en güzeli diyorum
    pedalları on numara

abisi şimdiden güle güle kullan

bakarsın bende bi punduna getirirsem almanyadaki kuzenime getirtirim thrustmastersi t500rs ü
  • Evet Ali abi yeğenim de uyardı vites kolu ayrı satılıyor istiyor musun diye, ben istemedim. Direksiyon arkasındaki vites kulakçıkları ile vites yükseltmek ve düşürmek daha hızlı ve pratik oluyor.
    G27 de debriyaj destekli vites kolu ile kullanmak çok keyifliydi ama sadece single olarak pistlerde öylesine keyifli sürüş yapıyordum. Hızlı zaman turu ya da yarış için çok vakit kaybına neden oluyor
  • Beni de ekleyebilirsiniz.

kahraman202

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahraman202 -- 7 Ocak 2014; 10:04:32 >
  • benide ekler misiniz. sezonluk yarışlarda dereceleri görmek isterim
    id:selmankara
  • quote:

Evet Ali abi yeğenim de uyardı vites kolu ayrı satılıyor istiyor musun diye, ben istemedim. Direksiyon arkasındaki vites kulakçıkları ile vites yükseltmek ve düşürmek daha hızlı ve pratik oluyor.
    G27 de debriyaj destekli vites kolu ile kullanmak çok keyifliydi ama sadece single olarak pistlerde öylesine keyifli sürüş yapıyordum. Hızlı zaman turu ya da yarış için çok vakit kaybına neden oluyor

aynen serbest sürüş için güzel lakin yarışlarda seri olmadığı için
    triptonic kulakçıklar daha seri vites değiştirmede
    bende mesela g27 de vites topuzunu kullanmıyorum
    düz vites oynarken arkadaki triptonic kulakçıklarla oynuyorum

yalnız ben otomatik vitesde daha seri kullanıyorum
    düz vitesde derecelerim otomatiğin 3-4 saniye altında kalıyor

düz viteslerin en büyük özelliği viraj larda kaymadan virajı alıyorsun
    otomatik vitesde ise fren mesafesini iyi ayarlamadınmı kayıp dönebiliyorsun

• quote:

Hangi ülkeden alıyorsun? Yurt dışında kaç para ? Türkiye de kaç para ?
  • quote:

Evet Ali abi yeğenim de uyardı vites kolu ayrı satılıyor istiyor musun diye, ben istemedim. Direksiyon arkasındaki vites kulakçıkları ile vites yükseltmek ve düşürmek daha hızlı ve pratik oluyor.

merhaba hocam aklıma takıldı sormak istedim.

Vites kutusu kullanmayacaksınız sadece F1 tarzı vitesi kullanacaksanız debriyaj da kullanmayacaksınız demektir. Peki debriyajı hiç kullanamayacağınız halde debriyajı olan ve fiyatı g27 ye oranla daha yuksek olan T500 almak ne kadar mantıklı???

Zevkinizdir yadırgamıyorum sadece merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

quote:

Hangi ülkeden alıyorsun? Yurt dışında kaç para ? Türkiye de kaç para ?

Tr`de yok hocam. Yurt disinda bile 1200 Lirayi geciyor diye biliyorum.

• E-tedh kullanıcısına yanıt
    Turan abi ben yaklaşık 2 yıl kadar logitech dfgt kullandım. Yaklaşık 10 aydır logitech g27 kullanıyorum. G27 dfgt'ye göre çok daha iyi diyebilirim. Kısacası bence logitech ürünlerini göz önüne alırsak g27 diğerleri ile kıyaslanamaz. Fanatech deneyimim hiç olmadı bir şey diyemem. Ama T500'ün G27'den daha üst sınıf bir direksiyon olduğu düşüncesindeyim.

• Almanya'dan aldırıyorum ve fiyatı 380 euro.Türkiye'de maalesef satışı olmayan bir seri.
  • Geçen yıl G27 alıp bir süre kullandım.Logitech driving force pro dan geçiş yaptığım için bana inanılmaz keyif vermişti. Aradaki farkı nasıl anlatırım bilmiyorum ama aracı daha iyi hissedip, gerektiğinde kontra hareketleri yapmak daha kolay gelmişti.Normal yarışlarda ve GT5 deki sezonluk etkinliklerde pistine göre 1-2 saniyelik daha iyi dereceler yapmaya başladım. G27 sayesinde oyunu manuel vites kullanarak oynamaya başladım ve bunda manuel kullanmaya başlamamında etkisi olabilir. G27 nin debriyaj ve vites kolu ile keyfi bir sürüş yapabiliyorum.Bu şekilde yarışmaya alışamadım. GT5 ve PS3'e ara verme kararımdan sonra G27 yi sattım.

GT6 çıktıktan sonra yine PS3 'e dönüş yaptım. Fakat G27 den sonra zaten sıkıntılı olan log. driving pro ile pek keyif aldığım söylenemez. Yeni bir direksiyon almayı düşünürken bu forumda ve başka forumlarda thurustmaster T500 incelemelerinde çok olumlu yorumlar okudum. Ali abi tanır özellikle İracing de yarışan mtkp-Hüsnü nickli arkadaşın bu direksiyon hakkındaki yorumlarıda beni etkiledi. Tekrar G27 almaktansa yurt dışından bu direksiyonu almayı tercih ettim.Niyetim fırsat buldukça sezonluk etkinliklerde zaman kasmaya çalışmak Debriyaj ve normal vites kolu ile benim bunu becerebilmem mümkün değil. Bu şekilde yapabilene de saygı duyarım.

Hayırlısı ile bir gelsin kullanıp bakayım, vites kolu zaten ayrı satılıyor ve her zaman alınabilir. Daha sonra belki onu da alabilirim. Biraz uzun oldu umarım meramımı anlatabilmişimdir hocam...

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.