Şimdi Ara

Gram altın yoktu 10 sene öncesine kadar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk çıktığında gülüyorduk . 1 Gr altın mı olurmuş diye .

Kuyumcular yakında toz altın işine gireceklermiş duyduğuma göre .

1 toz altın = 50 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• altın yoksa pasta yesinler

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

altın yoksa pasta yesinler

Ya da kek

• biliyorsunuz bir ons 31 gram.

bizde bu rakam manidar bulunduğu için ve gençleri koruma amacıyla rütük kararıyla 1 er gram satılıyor.

• ben 3 öğün altın kaplamalı et yiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Sıçuruk Kedi

Ya da kek

Alıntıları Göster

belki şurda küçük bir keklik vardır sevimli sevimli dolaşan

• Geçenlerde arkadaşımın düğünü vardı. Mecburen gitmem gerek, çeyrek altın vs. zaten aklımdan geçmiyor, gram taksam 400 TL, gözüme fazla geldi. Acaba yarım gram varmıdır diye kendi kendime eğlenirken kısa bir google araştırmasıyla dumur oldum. Ertesi gün kuyumcuya gittim yarım gram varmı dedim 198 TL dedi, oysaki ben var olup olmadığını teyit için sormuştum Gram altın yoktu 10 sene öncesine kadar  Hemen kaptım birtane. Keşke almışken birazda gömseydim, 1 ayda %25 getirdi meret, bizde abd borsalarında eşeleyelim 3 kuruş kazanacaz diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Geçenlerde arkadaşımın düğünü vardı. Mecburen gitmem gerek, çeyrek altın vs. zaten aklımdan geçmiyor, gram taksam 400 TL, gözüme fazla geldi. Acaba yarım gram varmıdır diye kendi kendime eğlenirken kısa bir google araştırmasıyla dumur oldum. Ertesi gün kuyumcuya gittim yarım gram varmı dedim 198 TL dedi, oysaki ben var olup olmadığını teyit için sormuştum   Hemen kaptım birtane. Keşke almışken birazda gömseydim, 1 ayda %25 getirdi meret, bizde abd borsalarında eşeleyelim 3 kuruş kazanacaz diye.

iyi knk toz a bişey kalmamış bi dahaki gidişinde toz altını sor bakam gelmiş mi

Gram altın yoktu 10 sene öncesine kadar Gram altın yoktu 10 sene öncesine kadar 

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

iyi knk toz a bişey kalmamış bi dahaki gidişinde toz altını sor bakam gelmiş mi

Alıntıları Göster

Korkuyom sormaya Gram altın yoktu 10 sene öncesine kadar  en son çeyrek takmıştım aradan 2 yıl önce, 2 yıl aradan sonra hayatımda ilk defa gramı bırak yarım gram taktım utandım yeminle.

• Ne altını döviz dükkanları bile yoktu yurtdışından akraba gelince ona bozdururduk

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çeyrek gramlar çıkacak. Ekonomi biraz daha uçtuktan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7FA365660

Ne altını döviz dükkanları bile yoktu yurtdışından akraba gelince ona bozdururduk

Hee yaa, suyu binen yalaktan içeridik atlarınan

• agtr A kullanıcısına yanıt
    Bizim orada at olmadığından yalakta yoktu biz kışın depoladığımız karı yazın eritip öyle içerdik hocam zor günlerdi şimdiki gibi “buzdolabı” da yoktu çok şükür kalkındık ve buzdolabımız var içi boş ama sonuçta buzdolabı yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Geçenlerde arkadaşımın düğünü vardı. Mecburen gitmem gerek, çeyrek altın vs. zaten aklımdan geçmiyor, gram taksam 400 TL, gözüme fazla geldi. Acaba yarım gram varmıdır diye kendi kendime eğlenirken kısa bir google araştırmasıyla dumur oldum. Ertesi gün kuyumcuya gittim yarım gram varmı dedim 198 TL dedi, oysaki ben var olup olmadığını teyit için sormuştum   Hemen kaptım birtane. Keşke almışken birazda gömseydim, 1 ayda %25 getirdi meret, bizde abd borsalarında eşeleyelim 3 kuruş kazanacaz diye.

Abd borsasında işlem yaparsan %30 vergisi var

• quote:

Orijinalden alıntı: zerenerhan

Çeyrek gramlar çıkacak. Ekonomi biraz daha uçtuktan sonra.

çeyrek gram efsaneGram altın yoktu 10 sene öncesine kadar 

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Abd borsasında işlem yaparsan %30 vergisi var

Alıntıları Göster

Vatandaşı değilseniz vergi yok. İstisnası var ama genel anlamda abd ye karşı herhangi bir vergi yükümlüğünüz olmuyor. Ama zaten ben fonlar üzerinden işlem yaptığımdan, yıllık yönetim gider ve kazanç üzerinden %10 stopaj ödüyorum. Ayrıca %1 lik kambiyo vergisi de maliyetime eklenmiyor.

• emmioğlundan geline 1 adet toz altın. alkışlıyoruzzzz.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiddeN_Ra

emmioğlundan geline 1 adet toz altın. alkışlıyoruzzzz.

• Şuan 0.5 gr altınlar tutuluyor, 0.25 gr bile çıkabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.